2020. február 27., csütörtök

EL230: UTE-DAB 5:2

Kezdjük a végén! A legjobb négy között az UTE! A DAB ellen 4:0-ás összesítéssel elsőként jutott az ERSTE Liga elődöntőjébe a lila-fehér együttes.
Abban a kellemes helyzetben várhatta az Újpest a DAB elleni negyedik negyeddöntőt, hogy az első három meccset nyerte, méghozzá úgy, hogy láthattuk: ez az Újpest valóban jobb csapat, mint az újvárosi Acélbikák. Olyan nagy baj már nem történhet, a következő négy mérkőzésből egyet kell megnyerni. A hazai csapatban a hiányzók közül senki sem gyógyult fel, viszont nincs új sérült, beteg. A nézőszám - ma is lassan gyülekeztünk - kissé felülmúlta a tegnapit.

(2020.02.27) EL 230:
UTE - Dunaújvárosi Acélbikák 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 845 néző, vezette: Rencz D., Kókai M., Szabó D., Árkovics G.

UTE: Duschek - Varga A., Henderson, Benk (2), Sikorcin 1(2), Csamangó 1(1) - Saukko (1), Kiss-Rusk J. (1), Reed 1, DiDiomete 1, Ainsworth (1) - Horváth A., Kovács A. (1), Odnoga, Godó, Vincze P. 1 - Kovács S., Horváth Á. Edző: Baróti Zsolt, Virág Csaba

Dunaújvárosi Acélbikák: Hughson - Vuorijarvi, Kovács B., Mazurek, Dansereau (1), Azari - Lendák 1, Hüffner, Silló, Turcotte 1, Somogyi - Hruby, Baker, Dósa, Németh P., Gebei - Ráduly, Tamás, Pinczés, Subotic, Gulácsi. Edző: Leger David, Ihnacak Miroslav

04:19 - 1:0 Sikorcin (Csamangó, Kiss-Rusk J.)

Lövések: 42:28 (12:10, 15:10, 15:8)

Újpesti fölénnyel, de kapulövés nélkül telt a mérkőzés eleje. Gyakorlatilag Sikorcin gólja volt az első kaput eltaláló lövés. Az 5. percben Kiss-Rusk lövését/átadását Csamangó a kapu elől ügyesen továbbnyomta, Sikorcin oldalán üres volt a kapu, 1:0 (videó). Amit eddig láttunk: nagyjából csak egy csapat játszik. Azari kiállt, ebből jött össze Vincze P. gólja a 10. percben Sikorcin korongja megpattant, Vincze egyből lőtt, 2:0 (videó). Amit az Újvárostól láttunk - azaz a semmi - nagyjából arról szólt, hogy ennyi volt a meccs. Három vesztes meccs után, semmiféle reményt mutató előzmény után ez a kedvetlenség természetes reakció. A 13. percben azonban cáfolt a DAB, jó támadások, lövések, Duschek bravúrok következtek. Az Acélbikák támadtak föl, vagy a lilák lazítottak? Talán mindkettő. Ami feltűnt: Azari nagyon beindult. No nem játékban, hanem amúgy. Ütközött, lökdösődött, mindenkibe belekötött.
Húsz perc után sima 2:0 egy reményvesztett csapat ellen. Nagy baj már nem lehet.

Belekezdett a DAB, de a fölény 3-4 percig tartott. Aztán ismét az UTE dominált. 5 az 5-ben is felállt a lila csapat, emberelőnyben 9 másodperc multán az újabb gól is összejött, DiDiomete Ainsworth jobboldali beadását pattintotta be, 3:0 (videó), ami már kvázi győzelem. A továbbiakban az Újpest átvészelt egy emberhátrányt, majd összehozott két faulttal kettőshátrányt (jogos volt mindkét döntés). És jött a kettős büntetés is, Lendák lövése után 3:1 (videó), (Varga csak 7 másodpercet ült)  majd a 37. percben Turcotte közeli lövésével 3:2 (videó) lett. Fordulat! A kellemes három gólból pillanatok alatt mini előny maradt. Az Acélbikák remekül elkapták a pillanatot, ébresztették a nézőket, és remélhetően a hazai csapatot is. Éppen két perc múlva Sikorcin harcolt meg nagyon erőszakosan egy korongért, Benkhez passzolt a kapu mögül, aki egyből keresztbe adott a kapus előtt, a jobbról érkező Csamangó közelről betalált, 4:2 (videó).
A két vendéggól jót tett a meccsnek, és a nézőknek. Mondom, úgy hogy tudom a folytatást. Világos lett: a győzelem 3:0-nál sem garantált, izgulni, szurkolni, illetve a játékosoknak tenni kell valamit a sikerért.

A vendégek támadtak többet, aztán kiegyenlített játék következett. A csapatot a két gól (és három győzelem) megnyugtatta, a szurkolás nagyon megy, jönnek a dalok, sokan nyomják. A döntés egy újpesti emberhátrány hozta meg, amikor a Reed emberhátrányban megugrott a jobbszélen, befelé kanyarodott, és valami furcsa mozdulattal megemelte a korongot és a hosszú sarokba fonákolta, 5:2 (videó). A továbbiakban Azari újabb alakítása következett, a cséká összesen 8 perc kiállítással "segítette" csapatát. De a játékos másik arca: a mérkőzés végén elkorcsolyázott a hazai szurkolótábor előtt, és megtapsolta az ünneplő közönséget, szép megnyilvánulás volt. Mi más maradt a végére, mint az ünneplés, megvan, 4:0-lal bekerült az UTE a négy közé! A negyeddöntők során megismerhettük csapatunknak azt az arcát, amit az előcsatározások során gondosan titkolt, és csak egy-egy meccsre villantott fel. A nagyszerű játék alapja a figyelem, egymás segítése, a lelkes és pontos játék, a jó egyéni teljesítmények. A legjobbkor jutottunk el erre a szintre, amiből nem kellene engedni.
Most van idő pihenésre, felkészülni az elődöntőkre. Hogy ki lesz az ellenfél? A párosítás: a négy közé került csapatok előzetes helyezése számít, 1-4 és 2-3 helyezettek játszanak egymással. Tippünk van, de pontosan majd a jövő héten alakul ki.

Virág Csaba: "Nagyon jó párharc volt, szinte hibátlanul játszottunk. Szerdán még nem tudtunk mosolyogni, csütörtökön már igen, habár a második harmad gyengébben sikerült. Az Acélbikáknak nem jött össze semmi, pedig ugyanolyan keményen küzdöttek, mi azonban válogathatnánk a szebbnél szebb találataink között."

Azari Zsolt: "Az Újpest a játék minden elemében felülmúlt minket. Azt hittük, a középszakasz-második helyünk után egyszerű dolgunk lesz, nem tudtunk elég keményen játszani. Persze minden tőlünk telhetőt megtettünk, ám ez sajnos semmire sem volt elég, mert az Újpest kiválóan hokizott."

EL 230: UTE-DAB

2020.02.27. csütörtök - EL 230:

UTE   -  Dunaújvárosi Acélbikák   - eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 18:00, játékvezető: Kókai M., Rencz D., Árkovics G., Szabó D.

EL229: UTE-DAB 5:0

Most jön a harmadik! Két fantasztikus újvárosi játék és győzelem után sok nézőre számítottunk. Ha lassan is, de összejöttünk.. A nagy forgalom miatt az első harmad alatt szinte folyamatosan érkeztek a szurkolók. És ha le is maradnak gólról, gólokról, azért itt akarnak lenni. És ez jelent valamit! Ma sem játszhatott Nemes és Rafaj, friss hiányzóként Nagy N. és Pance sem. Csamangó bekerülhetett a csapatba.

(2020.02.26) EL 229:
UTE - Dunaújvárosi Acélbikák 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 805 néző, vezette: Soós D., Nagy A., Balla N., Kis-Király B.

UTE: Duschek - Varga A. 1, Henderson, Benk, Sikorcin, Csamangó - Saukko (2), Kiss-Rusk J., Reed (2), DiDiomete (2), AINSWORTH 3(1) - Horváth A., Kovács A. (1), Odnoga 1, Godó, Vincze P. - Kovács S., Horváth Á. Edző: Baróti Zsolt, Virág Csaba

Dunaújvárosi Acélbikák: Hughson - Vuorijarvi, Kovács B., Mazurek, Silló, Azari - Lendák, Hüffner, Turcotte, Dansereau, Somogyi - Hruby, Ráduly, Dósa, Németh P., Gebei - Zanoski, Tamás, Pinczés, Subotic, Gulácsi. Edző: Ihnacak Miroslav

03:25 - 1:0 Varga A. (DiDiomete, Ainsworth)
07:20 - 2:0 Ainsworth (Reed)
17:20 - 3:0 Ainsworth (Kovács A., Reed)
38:27 - 4:0 Ainsworth (Saukko, DiDiomete)
54:21 - 5:0 Odnoga (Saukko)

Kiállítás: 8 perc ill. 10 perc
Lövések: 50:20 (23:9, 11:9, 16:2)

Kicsit álmosan kezdte a játékot az Újpest. Ez azért különösen meglepő, mert az előző két meccsen nem így volt. De ne vigyem túlzásba a sajnálkozást, hamarosan rendeződtek a viszonyok. Sikorciné volt az első újpesti helyzet a 4. percben, majd a következő támadás már a jegyzőkönyvbe is bekerült: DiDiomete balról passzolt a második hullámban feljövő Varga elé, kinek kapáslövését nem sok kapus védte volna, 1:0 (videó). Nagyon okos átadás, remek gól! Ettől kezdve beindult, szorított az Újpest, beszorultak a vendégek. A 8. percben aztán már indult a DAB, de a tétovázó újvárositól Reed visszaszedte a korongot, Ainsworth vitte kapura, be is lőtte, 2:0 (videó). Most következett a találkozó legérdekesebb szakasza. A DAB tudta, ha gólt kapnak, vége. Ha ők lövik a következőt, nyílt lesz a folytatás. Így aztán mindent bele, jöttek, próbálkoztak, Duschek azonban rájátszás-színvonalon védett. Az Újpest újra fölénybe került, emberelőnybe játszhattak, majd a vendégek embert cseréltek a büntetőpadon. Di hiába, a lilák felálltak, támadtak, lőttek, de nem találtak. Ekkor még nem. Egyenlő létszámnál aztán megint Ainsworth következett, második hullámban érkezve kapott jobbról, Kovácstól egy remek beadást, 3:0 (videó). A jó forgatókönyv jött be. Ezután az Újpest járt úgy, hogy nem hagyták kihűlni a büntetőpadot, a liláknál is csak 6 mp. teljes létszámos játék volt a két büntetés között. A háromgólos különbség eldöntötte a meccset, általában, de a két csapa játékát látva biztos, hogy innen már nem lesz fordítás. Az Újpest nem olyan jó, mint Újvárosban. Pontosítok: nagyon jó az Újpest, de nincs még többre rákényszerítve. Pedig tudjuk, van bennük tartalék!

Számomra kissé furcsa dolog történt: a DAB nem adta fel a reménytelen helyzetet: többet támadtak, mint az első húszpercben. Pedig nem igazán hihették, hogy visszajöhetnek a meccsbe. A játék képét torzították a hazaiak kiállításai, összesen 5 perc 51 másodperc. De nem kellett izgulnunk, vagy ha kellett volna, Duschek védései nyugtattak meg. A végén meglett az újabb gól is, a mérkőzés legszebb támadása futott lendületből: DiDidiomete balról adott középre, Saukko egyből jobbra tolta a korongot, az érkező Ainsworth belőtte a csapat negyedik, maga harmadik gólját, 4:0 (videó), mesterhármas! Olyan szép gól volt, érdemes megnézni még egyszer:  (videó)
Nem kell magyarázkodni, hogy mi hogyan nem. Lőttünk egy gólt, minden eldőlt, Ainsworth csodás teljesítményt villantott. Végre egy ilyen szünet Újpesten: mindenki mosolyog, senki sem aggódik.

A rend kedvéért a harmadik húszpercet is le kell játszani. lejátszották a csapatok, hatalmas újpesti fölény mellet egy gól esett, Odnoga visszatérése utáni első találatával - elment a baloldalon és lőtt a rövidre, jól - lett 5:0 (videó). Ennyi éppen elég, nem szabad agyonverni az ellenfelet, tegyünk félre a gólokból holnapra. Még jól jöhet.

Egy hete kevesen gondolták, hogy ilyen simán mennek a dolgok az Újváros ellen. Az összesítés 3:0, a játék jó, gólerős és meggyőző. Ha csütörtökön nem esünk olyan hibába, hogy lenézzük az ellenfelet, nem lehet baj. Reméljük, a többiek sokáig birkóznak egymással... Mindent összevetve: SZÉP VOLT FIÚK! Holnap is legyen szép!

Virág Csaba: "Szerettünk volna úgy kezdeni, ahogy Dunaújvárosban abbahagytuk, ez volt a kulcs, és szerencsére sikerült is. A fiúk az elmúlt találkozókon rendre meg tudták valósítani az edzéseken gyakoroltakat, aminek meg is van az eredménye. Az előny ellenére a negyedik mérkőzésen is százszázalékos koncentráció kell majd ahhoz, hogy le tudjuk zárni a párharcot."

David Leger: "Sajnos továbbra sem találjuk a játékunkat, az Újpest pedig kitűnően él a lehetőségeivel. Az életben maradáshoz elsősorban támadásban kell előrelépnünk, hiszen ezúttal sem dolgoztunk ki elég helyzetet az ellenfél kapuja előtt. A helyzet nehéz, de visszaút mindig van."

EL 229: UTE-DAB

2020.02.26. szerda - EL 229:

Újpesti Jégcsarnok, 18:00, játékvezető: Soós D., Nagy A., Balla N., Kis-Király B.

2020. február 25., kedd

Heti műsor: február 24. - március 2.

Két mérkőzés után 2:0 ide a négy győzelemig futó páros versenyben. A továbbjutás már csütörtökön eldőlhet, további két lila sikerrel.

Olyan lazán leírom ezt, de a csapattól igen nagy meló van a győzelmekben. És ahogy látszik: a befektetés meghozza az eredményt. Ugyanakkor ne feledjük: az Acélbikák már az életben maradásért játszanak, most még többet fognak kiadni magukból. Hatalmas meccsek lesznek...
Azt remélem, nézőcsúcs lesz szerdán és csütörtökön a Megyeri úton!

ERSTE Liga, negyeddöntők:
2020. február 26. szerda, 18:00, Újpesti Jégcsarnok: UTE - Dunaújvárosi Acélbikák
2020. február 27. csütörtök, 18:00, Újpesti Jégcsarnok: UTE - Dunaújvárosi Acélbikák
2020. március 01. vasárnap, 17:00, Dunaújváros: Dunaújvárosi Acélbikák - UTE - reméljük, már nem kell!

A Szakosztály közlése szerint a bérletek a negyeddöntőkre is érvényesek!

2020. február 23., vasárnap

EL222: DAB-UTE 1:5

A tegnapi UTE győzelem egy kissé elvette a hazai szurkolók kedvét, kevesebben jöttek szurkolni csapatukért. Viszont ahogy kell, a vendégszektorban sokkal többen voltunk, legalább nyolcvanan, de lehet, hogy többen is. Még egy jó hír: visszavették a hangerőt, elviselhető volt a zene a nézőtéren. Csapatunkban most sem játszott Rafaj, Pokornyi és Csamangó, valamint a tegnap megsérült Nemes sem.

(2020.02.23) EL 222:
Dunaújvárosi Acélbikák - UTE 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)   -  eseménynapló

Dunaújvárosi Jégcsarnok, 1000 néző, vezette: Gangel L., Juhász G., Pálkövi Bo., Pálkövi Ba.

Dunaújvárosi Acélbikák: Hughson - Vuorijarvi, Kovács B. (1), Mazurek (1), Németh P., Azari - Lendák, Hüffner, Turcotte, Dansereau 1, Somogyi - Hruby, Baker, Dósa, Silló, Gebei - Pinczés, Ráduly, Subotic, Tamás, Gulácsi. Edző: Ihnacak Miroslav

UTE: Duschek - Varga A., Henderson (1), Benk 1(1), Sikorcin (2), Pance 2 - Saukko, Kiss-Rusk J. (1), Reed 2, DiDiomete, Ainsworth - Nagy N. (2), Kovács A., Odnoga, Godó, Vincze P. (1) - Kovács S., Horváth Á. Edző: Baróti Zsolt, Virág Csaba

08:01 - 0:1 Reed (Nagy N., Sikorcin) - ee
15:52 - 0:2 Pance (Sikorcin, Henderson)
31:09 - 1:2 Dansereau (Mazurek, Kovács B.)
35:51 - 1:3 Benk (Vincze P.) - eh
53:32 - 1:4 Pance (Benk, Kiss-Rusk J.)
58:22 - 1:5 Reed (Nagy N.) - üres kapu

Kiállítás: 17 perc + 10 perc fegyelmi (Gebei) + végleges fegyelmi (Turcotte) ill. 20 perc + 10 perc fegyelmi (DiDiomete)
Lövések: 28:31 (10:12, 6:10, 12:9)

A hazaiak belekezdtek, úgy rajtoltak, mint ahogy tegnap a második harmadban. Agresszívan letámadtak és támadtak. Ez nem egész három percig tartott, és mikor is beindult az Újpest, jött, koncentrált játék, az aktív támadások, pont úgy, mint tegnap. És megint nézzünk vissza: ma is a 8. percben lőtt kapuvasat Saukko, csakúgy, mint tegnap. Ha az egész meccs olyan lesz, mint tegnap, nem fogjuk bánni! Aztán újpesti emberelőny, újpesti gól (ugye láttunk ilyet - tegnap), és csodaszép gól: Reed jobbról szédületes cselekkel indult meg, - egy újvárosi jégre is szédült - átkerült balra, lövése védhetetlen volt, 9. perc, 0:1 (videó). Továbbra is egyértelmű az újpesti fölény, a 16. percben Sikorcin remek cselek után a kapu mögül adott vissza, Pance lőtt - 0:2 (videó). Mit írjak? Tessék visszalapozni tegnapra, ott is megvan ugyanez.
Nagyon jó hangulatban telt a szünet. A szurkolás aktívabb volt a tegnapinál, és már el mertük hinni: van csapatunk! A szombati teljesítmény nem egy véletlen valami volt, egyszerűen JÓK VAGYUNK!

Ment a játék, hol a vendégek nyomtak, hol a lilák. Az összecsapások, az ütközések sokasodtak. Mindenki gyűjtött már némi sérelmet a túloldalról, így jólesett némi törlesztés. A 27. percben Gebei palánkra kente Odnogát, aki kapásból behúzott egyet a tettesnek (videó). Ekkor az indulatok eléggé elszabadultak, többször alakult ki kisebb bunyó, lökdösődés. Aztán a 32. percben váratlanul gólt lőtt a DAB: újpeti támadások közepette kihagyott hátul a figyelem, Dansereau nagyszerű kiugratással a hálóig meg sem állt, 1:2 (videó). Általában ilyenkor kezdünk izgulni, hogy elfogy az előny. De ma valahogy nem került elő ez az érzés. Hiszen jobb, sokkal jobb az Újpest. Aztán a 36. percben jött a mérkőzés mélypontja: Sikorcin odacsapott Turcotte-nak. A bírók hagyták, nem kellett volna. Pár másodperccel később Turcotte szolgáltatott igazságot saját magának, bottal leütötte Sikorcint (videó). Ez több verekedést váltott ki, és utána jött a rendteremtés: úgy 12(!) percnyi vizsgálati szünettel, kihallgatásokkal, reklamációkkal, ítélethozatallal és fellebbezéssel. Nem ajánlom senkinek, hogy ezt a cirkuszt megnézze, a fegyelmi bizottság majd úgyis megteszi. A két aranysiskos kiszállt, az egyiket küldték, a másikat támogatták az öltözőbe. Az ítélet: 3 újpesti és 4 Acélbika folytatta a mérkőzést. Milyen jó! 15 másodperccel később már 1:3! Benk korongot szerezve kapura indult egy védő ellen, Vinczéhez játszott, aki visszaadta és benkes pattintott góllal 1:3 (videó) lett.
Az érzelmek csúcsra pörögtek a lelátón, és némileg túlpörögtek a jégen. Nem kell rosszra gondolni, pontosan ezért, az ilyen pillanatokért vagyunk szurkolók.

Vezetett az Újpest, elszántan próbálkozott a DAB. Mindkét fél mindent megtett, a hazaiak egy pillanatra sem adták fel. Mert ha csak két gólt lőnek, már egyenlő. Viszont a lilák sokszor öt az ötben is felálltak, a védekezésben nem hibáztak, nem engedtek újabb megugrásokat és ha mégis kapura lőttek a pirosok, Duschek mindent hárított. A végső döntést Pance hozta, az 54. percben Benk hátulról visszajátszott korongját vágta be, 1:4 (videó). A végén a üreskapus játékot gyakorolta a DAB, Reed a saját palánkjától lőtte az ötödiket, 1:5 (videó).
Ilyenkor csak nagy ünneplés következhet, ami meg is volt. De szóljunk a hazai játékosokról, akik körbejöttek, köszöntötték az újpesti szurkolókat is. Nagy tapsot kaptak, megérdemelték. A meccs az meccs, de utána ismét tart a sportbarátság.

Ilyen jó, izgalmas, Újpesti sikert hozó meccset jó, ha ötévente lát az ember. A tegnapi volt az év meccse. Mától a mai az, sokkal jobb volt, mint a szombati. Aki ma nem volt Újvárosban, óriási veszteség érte. Az UTE csapata olyan játékot mutatott be (tegnap és ma is), amilyet a liláktól évek óta nem láttunk. A játékosok koncentráltak, egymást segítetve szerezték meg a korongot. A csatárok úgy játszottak, hogy három első sorunk volt. Nem tudok betelni a teljesítménnyel, amit ez a csapat adott. SZÉP VOLT FIÚK!
Eddig 2:0 ide. Folytatás szerdán és csütörtökön - immár a Megyeri úton. Jó állunk, de ugye minden meccs 0:0-ról indul, és semmiféle előzmény nem számít. És még valami: a csapat hatalmas támogatást kapott a lelátóról. Ilyen szurkolás nagyon régen nem volt. Olyan dalok sorát énekeltük, amelyeket évek óta nem hallottunk. (köszi Gab!) Mindebből az következik, hogy szerdán és csütörtökön MINDENKI ÚJPESTRE!

David Leger: "Sajnos nem sikerült átlendülnünk a holtponton, az emberelőnyeinkkel megint nem éltünk sőt, kaptunk is egyet fórban. Ez utóbbi nagyon sokba került, utána már nem tudtunk felzárkózni. Van miben javulnunk a következő találkozóig."

Virág Csaba: "Hasonló mérkőzés volt, mint a szombati, megint sikerült kétgólos előnyre szert tennünk, majd a DAB ismét feljött egyre. A második harmadban sokat állt a játék a kiállítások miatt, de ebből egy emberhátrányos góllal szálltunk ki, ami megmutatta, mekkora karaktere van a csapatnak. Elképesztően dolgozott mindenki."

EL 222: DAB-UTE

2020.02.23. vasárnap - EL 222:

Dunaújvárosi Acélbikák   -  UTE   - eseménynapló

Dunaújvárosi Jégcsarnok, 17:00, játékvezető: Gangel L., Juhász G., Pálkövi B., Pálkövi B.