Gyergyói Hoki Klub - UTE 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)   -  eseménynapló

Gyergyószentmiklós (ROU), 600 néző, vezette: Csata A., Sikó Sz., Magyar Á., Bandi Cs.

Gyergyói Hoki Klub: Rinne - Kozma, Haaranen (2), Császár, Orban B. (1), Bodó - Saari, Fejes, Szabó P., Vincze P. 1, Tranca - Györfy, Ferenc, Sárpátki (1), Szigeti 1, DiDiomete - Benedek, Todor, Sándor-Székely, Silló, Vincze G. Edző: Szilassy Zoltán, Góga Attila

UTE: Rajna - Stadel, Horváth A., Németh A. (1), Suter (1), Kiss P. 1 - Kiss Ph., Jago, Kovács A., Coatta, Just - Varga A., Kiss D., Zsigmond, Robichaud, Csergő - Lászlóffy, Nemes B., Kovács S., Balogh B. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

34:30 - 1:1 Szigeti (Sárpátki, Haaranen)
39:43 - 2:1 Vincze P. (Orban B., Haaranen) - ee

Kiállítás: 6 perc ill. 8 perc
Lövések: 44:34 (16:13, 16:9, 12:12)

Egy lőtt góllal elég ritkán lehet meccset nyerni. Van még két erdélyi meccsünk, lehet (kellene) javítani.

Szilassy Zoltán: "Az Újpest volt az egyetlen név a bakancslistánkon, akit az alapszakaszban még nem sikerült legyőzni, most nagy küzdelemben megszereztük a három pontot, nagyon örülünk neki. A második harmad közepétől föléjük tudtunk kerekedni fizikálisan, aminek nagyon pozitív, mert alig tudunk edzeni, hiszen rengeteg a meccsünk. Végre tudtunk olyan offenzív zónás támadásokat csinálni, amivel az ellenfelet nyomás alatt tudtunk tartani, egy ilyenből egyenlítettük. Amire figyelnünk kell, hogy jobban kell kezdenünk az első harmadot."

Virág Csaba: "Kimondottan jól kezdtünk a mérkőzést, az első harmadban azt játszottunk, amint szerettünk volna, a második harmadban volt több korongunk is ahhoz, hogy megduplázzuk az előnyt, ami nem jött össze, illetve még 1:1-nél is volt ajtó-ablak helyzetünk, nyilván a sors fintora, hogy ez nem történt meg, és aztán az ellenfél talált be. Onnantól fogva csak szaladtunk az eredmény után és nem állt össze a dolog. Ez a második mérkőzésünk zsinórban, amikor 2:1-re kapunk ki, erre ki kell találnunk valami megoldást, ez akár az öt az öt elleni, vagy az emberelőnyös játékunkra is vonatkozik. Meg fogjuk találni, nagy probléma nincsen, dolgozunk tovább."

EL122: UTE-Brassó 1:2

Az Újpest 51, a Brassó 32 ponttal állt a táblázaton a mai mérkőzés előtt. Azért az a 32 pont 6-8-cal több lenne, mert a kék-sárga együttestől „elcovidoltak” négy meccset, 0:20-as gólaránnyal. Őszintén szólva érthető és elfogadható döntés volt úgy, hogy más csapatot büntettek. De nekik biztosan más a véleményük erről. Kiss Dani „megfiatalodott”, azaz sérülése okán ma rácsos fejvédőben lépett jégre. De legalább már itt volt. Elég kevesen voltunk a nézőtéren, de ennyi Mikulást – azaz mikulássapkás embert még sosem láttunk egyszerre. És a „beöltözöttek” a „sapkajegy” mellé csokimikulást is kaptak ajándékba. Ugye el kellett hoznom a négy és fél éves Zozit!

(2021.12.06) EL122:

UTE - Brasov Wolves 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 300 néző, vezette: Gangel L., Rencz D., Muzsik F., Szabó D.

UTE: Rajna - Stadel, Horváth A., Németh A., Suter, Kiss P. 1 - Kiss Ph., Jago, Kovács A., Coatta, Just (1) - Varga A., Kiss D., Zsigmond, Robichaud, Csergő - Nemes B., Kovács S., Balogh B. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

Brasov Wolves: Tőke - Rasulov 1, Borisenko, Valchar (1), Huard, Machala - Bors (1), Williams (1), Molnár Zs., Kovács M., Gliga - Chernyuk, Gajdó, Zagidullin 1, Molnár Z., Gajdó - Buda, Vasile N., Szőcs, Vasile A. Edző: MacQueen Dave, Strenk Hunor

19:09 - 0:1 Zagidullin (Bors)
23:30 - 0:2 Rasulov (Williams, Valchar)
59:26 - 1:2 Kiss P. (Just)

Kiállítás: 4 perc ill. 4 perc
Lövések: 38:29 (13:11, 10:9, 15:9)

Kezdjük a végén: 2:1 oda. A Brassó győzött, az UTE elveszítette haza veretlenségét. Féltem is, hogy így lesz, mert amikor egy sorozatot felismerünk a sportban, az akkor szokott megszakadni. Ez a szabály sajnos ma is működött.
A mérkőzés képe annyira egysíkú volt, hogy könnyű összefoglalni: az Újpest felment, kavart, harcolt, elmentek a kapu mögött, a ritka lövések védőt vagy kapust találtak. Szegény Tőke számtalan haslövést kapott. Ebben a játékban semmi bíztatót nem lehetett észre venni, mentünk, hajtottunk, lőttünk – de mindek? A Brassó védelme jó volt, szereltek, mentek, és fentebb leírt támadásokat eljátszották a mi kapunk előtt – nagyjából hasonló eredménnyel. Ez a mérkőzés távolról sem hozott mozgalmas, oda-vissza játékot. Ma, ha egy csapat támadott, akkor vagy két percig övé volt a korong és jobb esetben egyszer-kétszer kapura is lőtt.
A legfontosabb történések: a mérkőzés ötödik percében egy korong eltalálta Berger játékvezető arcát. Szegény elsősegélyt kért, és nem is tudta folytatni munkáját. A továbbiakban Rencz Dániel egyedül volt a vezető bíró. Gyors gyógyulást kívánunk Berger Lászlónak!
Az első harmad utolsó percében Zagidullin kiugorhatott (egész meccsen ez az egy kiugrás volt), a félvonaltól méteres előnnyel húzott kapura és be is talált, 0:1. A második harmad játéka a fent leírtak szerint folyt, de a támadáshoz felállt Brassó a 24. percben egy távoli, középről eleresztett hátvédlövéssel Rasulov révén növelte előnyét, 0:2. A sikerhez gyorsan kellett volna a szépítés, de a kínlódó játék csak 34 másodperccel a vége előtt volt eredményes, Kiss Patrik Just átadását balról lendületből bevágta, 1:2. Késő már… (Zalatnay-sláger címe 1973-ból…)
Egy csodálatos győzelem után egy nem várt vereség. A derbin a csapat mindent beleadott, nem csoda, hogy ma fizikailag és lelkileg sem volt csúcson az Újpest. Egy nap pihenő nem lehet elég az év meccsének kipihenésére. A sors így hozta, elfogadjuk. Ne bántsuk a csapatot, ők ma is mindent megtettek a győzelemért, de most ennyi volt bennük.
A héten egy iszonyat nehéz erdélyi túra következik, karácsonykor és utána Debrecen és Győr következik. December 30-án ünnepeljük együtt az előszilvesztert a Megyeri úton egy MAC elleni hazai győzelemmel!

Virág Csaba: "Leginkább fejben nem voltunk jelen, fásultan, és dekoncentráltan játszottunk. Ez leginkább a korongos játékunkon látszott, nagyon sok rossz passzunk volt, pedig ez eddig nem volt jellemző, rengeteg technikai hibát ejtettünk korongátvételnél és hasonlók. Korong nélkül meccset pedig elég nehéz nyerni, ráadásul amikor helyzetbe kerültünk, akkor negyven olyan lövésünk volt, ami nem találta el a kaput, és másik negyven, ami kaput talált. Vagyis sokszor eljutottunk lövésig, de ennek csak a fele ment kapura, tehát nem fókuszáltunk elég jól a támadások végén, ebből is látszik, hogy fejben fáradtunk el. Vannak ilyen meccsek, ez nem a mi napunk volt."

Strenk Hunor: "Nagyon fontos idegenbeli győzelmet arattunk, az Újpest kiválóan szerepel idén, legutóbbi két hazai mérkőzésén a Ferencvárost, illetve a Csíkszeredát tudta megverni, ez még jobban emeli az értékét a győzelmünknek. A negyedik mérkőzésünk volt öt nap alatt, a meccs feléig mentek a lábak, de utána az Újpest átvette az irányítást, néhol nyomta a hátunkat a háló, de szerencsére kapusunk, Tőke Zoli nagyon jó napot fogott ki, ő tartott minket a mérkőzésben. Meg kell dicsérnem a többi játékost is, mert rengeteg lövést blokkoltunk, úgy játszottunk, ahogy egy ilyen idegenbeli rangadón kell, pedig energia nem sok maradt a végére, de így is nagyot küzdöttek a fiúk."

Mikulás meccs!
Akik mikulás sapkában érkeznek, belépőjegy megváltása nélkül nézhetik a mérkőzést. Ráadásul a meccs előtt és a harmadszünetekben is meglepetések várják a szurkolókat!
Ki kéne jönni hétfőn i Megyeri útra, mert a hétfői meccs után erdélyi túra következik, majd idegenbéli meccsek. Legközelebb december 30.-án játszunk hazai pályán, amikor a MAC lesz az ellenfél.

UTE   -  Brasov Wolves   - eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 18:00, játékvezető: Gangel L., Rencz D., Muzsik F., Szabó D.

Korábbi mérkőzések:
EL 3:   2021.09.17.  BRA - UTE  1:2 hu.
EL 79: 2021.10.31. UTE - BRA 5:0

Heti műsor: december 6 - 13.

ERSTE Liga:
2021. december 06. hétfő, 18:00, Újpesti Jégcsarnok: UTE - Brasov Wolves
2021. december 09. csütörtök, 17:30, Gyergyószentmiklós (ROU): Gyergyói Hoki Klub - UTE
2021. december 10. péntek, 17:30, Csíkszereda (ROU): Sport Club Csíkszereda - UTE
2021. december 12. vasárnap, 16:30, Brassó (ROU): Brasov Wolves - UTE

2021. december 4., szombat

EL116: UTE-FTC 2:1 bü.

Bizony, jól látja a kedves Olvasó a jegyzőkönyv adatát, 1125-en látták-láttuk a meccset a helyszínen, bár máshol közel 1500 nézőről beszélnek! Hiába, a derbi az derbi! De itt nem csak erről van szó: az újpesti hokisták eddigi teljesítménye és helyezése megmozdította az embereket. És ami nagyon régen volt: a focisták szurkolótábora – legalább 300-an – eljöttek buzdítani a jégkorongozókat. Egyrészt az ellenfél volt csábítóerő, akik ellen mindig jó harcolni, másrészt a jégkorongcsapat eddigi eredményessége, és talán – sajnos – a focisták mondjuk mérsékelt teljesítménye. A lényeg az: ez a hangos és szervezett tábor eleve olyan hangulatot teremtett, amilyet a mostani újpesti hokicsapat még nem látott-hallott. És a szurkolásból eredő, a lelátóról a csapatra áramló energia a kezdő bedobástól meglátszott a lila-fehér együttes játékán.

(2021.12.04) EL116:
UTE - FTC-Telekom 2:1 bü. (0:0, 0:1, 1:0, 0:0, 1:0)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 1125 néző, vezette: Rencz D., Soós D., Balla N., Mizsák P.

UTE: Rajna - Stadel, Balázsi, Németh A., Suter 1, Kiss P. - Horváth A., Jago, Kovács A. 1, Coatta, Just - Varga A., Kiss Ph., Zsigmond, Robichaud, Csergő - Nemes B., Lászlóffy, Balogh B. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

FTC-Telekom: Arany - Karmeniemi, Boros, Hajós (1), Nagy G. 1, Kóger (1) - Seregély, McFadden, Pavuk, Fowlie, Tóth A. - Hegyi Á., Bohunicky, Kulmala, Tamminen, Somogyi B. - Farkas L., Bán, Roczanov, Galántai, Tóth G. Edző: Fodor Szabolcs, Hennelly Yul

36:57 - 0:1 Nagy G. (Hajós, Kóger)
42:43 - 1:1 Kovács A. - ee
65:00 - 2:1 Suter - büntető

Kiállítás: 13 perc ill. 19 perc
Lövések: 36:45 (14:8, 12:14, 9:16, 0:7, 1:0)

Már az első pillanatban látszott: a nézőtéri hangulat micsoda hatással van a játékosokra: az Újpest úgy beleállt a meccsbe, amilyet idén még nem láthattunk. Ha valaki visszaolvas, hányszor fordult elő, hogy „az első harmadban bealudtunk", aztán onnan kellett visszajönni. De most nem, a száguldás, az ütközés az első pillanattól jellemezte a lilák játékát. 36 másodperc után már vezethettünk volna, aztán még három lehetőségből nem lett gól. A vendégcsapat először a 3. percben került Rajna kapujához. Kialakult egy hatalmas iramú ide-oda játék, mindkét fél 110%-on teljesített. Olyan gyors volt a játék, hogy nagyjából abbahagytam a jegyzetelést, mert amíg leírtam, mi is történt, a következő két akciót nem láttam. Sorra kaptuk az emberelőnyöket, fél percre öt a háromban is játszottunk, de a zöldek védekezése nagyszerű volt, nem használtuk ki az előnyöket. A közönség olyan hangulatot teremtett, ami szinte egyedülálló, az utóbbi években egészen biztosan nem volt ilyen a Jégcsarnokban. A játék meg továbbra is nagyiramú, változatos volt. Aki nem az egyik csapatot szerette, hanem magát a hokit, az is elégedett lehetett a látottakkal.
Hatalmas iram, nagy hangulat, száguldó mérkőzés. Csak az újpesti gól hiányzik. A kapura lövési arány 14:8, ami meglepő, hisz ellenfeleink általában lövésszámban jobbak. A szünetben csupa mosolygós és bizakodó újpesti szurkolót lehetett látni.

Kiss Patrik kimaradt helyzetével indult a harmad. A játék mit sem változott, támadás itt, támadás ott, A vendégelőnyt sikerült kivédekezni, de azért kicsit többet támadtak a zöldek. A 32. percben a lila emberelőny 6 másodpercig tartott, de a hajtás, lelkesedés mit sem változott. Érdekes, hogy az eddig látott meccseken az FTC lendületes erőhokival kerekedett a lilák fölé. De most ez nem történhetett, mert az Újpest is ugyanezt játszotta: gyorsak, erőszakosak voltak, sokat ütköztek, jól védekeztek. Aztán a 37. percben mégis megtörtént a baj: Nagy G. lövése kijött Rajnáról, a korong újpesti korcsolyákon pattogott, s a közben kapu elé érkező Nagy G. ismételhetett, 0:1. Az egyenlítés szóba sem jöhetett, egy emberhátrány miatt a védekezés volt a fontos.
Nagyszerű mérkőzés, egy hiba van, az ellenfél vezet. Lesz erő két ilyen hajtós harmad után egyenlíteni, meccset nyerni? Bízunk a csapatban!

Akkor most, vagy – most! A harmad elején Somogyi szabálytalansága után (2 perc) össze is akaszkodott Horváth Andrással, a verekedés 5-5 percet ért a bíróknál. De ez az emberelöny csak 36 másodpercig tartott: Egy szerelt támadás után Kovács Alex visszavette a korongot, a jobboldalon kapura húzott és lőtt. Arany védett, de a korong egy védőtől visszafelé pattant, Kovács Alex addigra odaért, és be is tette a hálóba 1:1. Érdekes, szinte ugyanaz a szituáció volt, mint ahogy Nagy G. lőtte a vendégek gólját. A maradék 17 percben változatlan elszántsággal mentek a csapatok. ”Kell egy Újpest gól” énekelte a tábor végtelenszer. De a megrendelés egyelőre nem teljesült. A csapatok mentek előre, ahogy eddig, de ebben az időszakban akciók sorát állították meg leshelyzetek. De a lelkesedésben, akaratban nem volt hiba. A kapuk előtt nagy kavarodások alakultak ki, volt olyan szituáció, hogy a kapussal együtt hatan feküdtek jégen, de nem és, nem, nem lett gól.
1:1 és vége a hatvan percnek, folyt. köv. Igazságos eredmény született, mindkét csapat úgy játszott, hogy megérdemelte az egy pontot.

De a másikról is dönteni kell. A hosszabbítás nem hozott gólt, bár a jegyzőkönyv 0:7-es lőaránya túlzásnak tűnik.

Suter     1 3:2

Tehát Suter második találatával a hatodik párban meglett a győzelem, a második pont. És mi más következhetett volna, mint a véget nem érő ünneplés!
SZÉP VOLT FIÚK! KÖSZÖNJÜK!

Az év mérkőzését láttuk! Amit ez a két csapat ma nyújtott, az a jégkorong magyarországi maximuma. Az UTE és az FTC a két legjobb magyar csapat, a bajnoki döntőbe várom a lilákat és a zöldeket. És ott majd az utolsó meccset meg kell nyerni…
Az álmodozásnak most vége, addig sok mérkőzés van hátra, amelyeket meg kell nyerni.
A fociszurkolóknak köszönjük, hogy itt voltak, sokat segítettek, és remélem, ideragadnak. Mert jó ez a hokicsapat, megérdemlik!
Még valami: aki nem látta a helyszínen, vagy nem követte élőben a közvetítést, nagyon sokat veszített. Ez egy olyan derbi volt, amit érdemes lenne utólag végignézi, vagy újra megnézni – ha lehetne. Lehetne?

Virág Csaba: "Ki-ki mérkőzés volt, volt olyan periódus, amikor mi nyomtunk, volt amikor az FTC, úgyhogy az, hogy büntetőpárbajig ment, az abszolút korrekt lefolyása volt a mai napnak. Ez a magyar hoki ünnepe volt, fantasztikus hangulattal mindkét részről. Mi nagyon köszönjük a szurkolóknak, hogy kijöttek, sokat hozzátettek ahhoz, hogy a mai mérkőzésen nyerjünk. Óriási öröm, hogy sikerült, de dolgozunk tovább, készülünk a hétfői mérkőzésre."

Fodor Szabolcs: "Mindkét csapat mindent kitett a jégre, ez egy igazi derbi volt. Ki-ki meccs volt, csak egy-egy apró dolog döntött. Az Újpest csinált a védekező harmadban egy hibát, amit mi kihasználtunk, utána mi is csináltunk emberhátrányban egy hibát, amit kihasznált az UTE. Ennyire szoros volt a meccs, utána csak gyűrtük egymást, senki sem tudott gólt lőni, és ugyanez volt három a háromban. A büntetőlövéseknél pedig az Újpest jött ki ebből jobban, így látszott, hogy milyen apró dolgokon múlik egy derbi. Nem szeretünk kikapni, pláne az Újpesttől, de mérgelődünk ma, holnaptól pedig a hétfői meccsre koncentrálunk, ahol nagyon fontos dolgunk lesz."

UTE   -  FTC-Telekom   - eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 18:30, játékvezető: Rencz D., Soós D., Balla N., Mizsák P.

A mérkőzést 700 Ft befizetése után ITT lehet megnézni.
EL 21:  2021.09.26.  FTC - UTE  4:1

2021. december 2., csütörtök

EL109: UTE-Csíkszereda 3:2

Sajnos, nem láttam a mai meccset. Kár, nagyon sajnálom, - így utólag különösen. Nagyon fontos dolgunk akadt: ma unokázós nap volt, a program a fényvillamos és a fényhév utazás volt.

A Megyeri úton viszont a liga csúcsrangadója zajlott, az ligamásodik fogadta a ligaelsőt.

(2021.12.02) EL109:
UTE - Sport Club Csíkszereda 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 375 néző, vezette: Babic V., Pálkövi Zs., Muzsik F., IIHF L.

UTE: Rajna - Stadel 1(1), Balázsi, Németh A., Suter 1, Kiss P. - Horváth T., Jago (1), Kovács A., Coatta 1(1), Just (2) - Varga A., Kiss Ph., Simon, Robichaud, Csergő - Nemes B., Zsigmond, Balogh B. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

Sport Club Csíkszereda: Adorján - Kulyash (1), Papp Sz., Fodor Cs., Stach, Skachkov 1 - Kubat (1), Salló, Sofron I., Becze T. (1), Péter B. - Láday T., Gecse, Rokaly Sz., Casaneanu 1, Rokaly N. - Reisz, Farkas T. Edző: Rossi Enrico, Hozó Levente

Lövések: 21:40 (7:10, 5:16, 9:14)

3:1-nál kerültem számítógép elé, ezután kaptuk az emberhátrány (Kiss Ph.) gólt hozott, Caseneanu találatával már 3:2, szoros lett a meccs.
A III. harmad jól telt, a jegyzőkönyv nem hozott semmit, egészen az 56. percig amikor újabb hazai kiállítást írt az eseménynapló - Kiss Ph. De most: az akaraterő, és gondolom, csodakapusunk megóvta a hazai hálót a góltól. Aztán vendég kapuski, de hiába: HARMADSZOR IS LEGYŐZTE AZ ÚJPEST A CSÍKSZEREDÁT! A két csapat egyenlő ponttal áll! El sem hisszük! Nem vagyunk hozzászokva ehhez! Az NSO szerint utóbbi 12 meccsüket nyerték a csíkszeredaiak!

Amit olvasok a jegyzőkönyvből: három légiós góllal nyertünk! Remek képességű és nagyszerű hozzáállású, lila szívű légiósaink vannak! (Futballcsapat: láttátok? Így is lehet!)
A lövésarány azt mutatja, hogy eléggé egyoldalú volt a játék, a vendégek nagyon nyomtak, különösen a középső harmadban. (7:10, 5:16, 9:14) 21:40, de kibírtuk. Az első két harmadban 12 kapura lövésből három gólt értünk el!
Hét hazai és négy emberelőnyt mutat a jegyzőkönyv, ebben 2:1-re a vendégek jöttek ki jobban.
Boldog lehet, aki látta a meccset, kiváltképp a helyszínen. Nekünk jut majd az összefoglaló, mert amióta a Szövetség, avagy az Ersteliga tévé pénzért adja a mérkőzést, ami korábban ingyenes volt, a teljes meccsek nem kerülnek közönség elé. (A biztonság kedvéért nem is lehet letölteni megvett az élő adást sem...)
De most inkább örüljünk, már megint elkaptuk a csíkiakat, a Liga elején állunk! És ezt vasárnap szombaton, a derbivel megerősíthetjük!

Virág Csaba: "Szerettünk volna jól kezdeni, de több hátrányt is kaptunk az első harmadban. Ezután megdolgoztunk a kétgólos előnyért, igazi ki-ki meccs volt. Néhol az előnyök és hátrányok miatt tördelt volt a játék, sokszor úgy tűnt, mintha beszorultunk volna, de nagyon jól védtük a harmadunk közepét. A harmadik felvonásban kimondottan okosan játszottunk, pörgettük az időt, de megvoltak a helyzeteink ahhoz, hogy hamarabb eldöntsük a meccset. Nagyon örülünk a három pontnak, szombaton is nyerni szeretnénk."

Enrico Rossi: "Először is gratulálni szeretnék az Újpestnek, megérdemelten szerezték meg a három pontot. Az első harmadban nem tartottuk magunkat a megbeszéltekhez, ez két kapott gólba került. Elég nehéz felzárkózni két gólról egy ilyen jól védekező csapat ellen, de azt gondolom, hogy a második, illetve záró játékrészben mindent megtettünk azért, hogy ledolgozzuk a hátrányt. Rossz érzés kikapni, nyerni jöttünk Újpestre, de nem vagyok csalódott, jól játszottunk."

UTE   -  Sport Club Csíkszereda   - eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 18:00, játékvezető: Babic V., Pálkövi Zs., Muzsik F., IIHF referee

EL 6:   2021.09.18.  CSI - UTE  1:2 bü.
EL 35: 2021.10.04. UTE - CSI 3:1