2022. december 8., csütörtök

MK15: FTC-UTE 2:2

Az idény elején az FTC kétszer is legyőzte a lilákat a Tüskében (5:3, 3:2). Akkoriban az FTC a harmadik volt, az UTE már kilencedik. Mostanra az UTE nyolcadik, a zöldek alászálltak a hetedik helyre, de 11 pont előnnyel a nyolcadik előtt. Mi lesz ma?
Az újpest  hiányzók, Kiss D., Benk, Henttonen vissztértek, viszont nincs itt Kovács Alex. A vendégszektorban nem volt telt ház. Helyszíni beszámoló szerint vagy 30 fiatal lila szurkolót az csak az első harmad után engedtek be. Kaptak visszatérítést a jegyárból?
Vasárnap a Megyerin ligameccsen fogadjuk a zöldeket!

FTC-Telekom – UTE  2:2 (1:0, 0:1, 1:1)

Tüskecsarnok, 711 néző, vezette: Pálkövi Zs., Rencz D., Szabó D., Kövesi B.

FTC-Telekom: Arany - Karmeniemi, Hrabal, Sailio, Kestila 1, Kulmala - Seregély, Boros, - Betteridge, Nagy G., Tóth A. - Mesikammen, Sarcia, Bán (1), Kreisz 1, Tóth G. - Kucsma, Farkas L., Kozma, Galántai. Edző: Fodor Szabolcs, Hennelly Yul

UTE: Rajna - Jekunen, Kiss D., Benk, Henttonen (1), Just (1) - Tornyai, Kiss Ph., Shirley 1, Kiss P., Peresunko - Pokornyi, Ritecz, Balogh B., Kovács S. 1, Szabó Rácz - Madácsi (1), Nemes B., Németh A., Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

19:17 - 1:0 Kestila
28:36 - 1:1 Kovács S. (Just, Henttonen)
56:14 - 1:2 Shirley (Madácsi)
57:25 - 2:2 Kreisz (Bán)

Kiállítás: 6 perc  ill. 8 perc
Lövések: 44:28 (12:8, 18:10, 14:10)

Semmilyen meccset látunk. Ténferegnek a csapatok. Tudják: a mérkőzést le kell játszani, de ma nem lesz döntés. Bár egy komoly előny döntő lehet. A semmi és az unalom eltartott a harmad feléig, amikor elkezdett ébredezni a játék. Aztán lassan nyomás alá helyezte az FTC a vendégcsapat kapuját. És meg is lett a jutalmuk: a 10. percben egy átadás átment egy lila játékos lába között, a korong a jobboldalon Kestilához került, a lövés a rövid oldalon ért hálót, 1:0. Előzmény nélküli gól. Két újpesti kiállítás követte egymást, azaz 4 perc is elment védekezéssel, egyenlítési esély nélkül. Bár a második hátrányt aktív játékkal jól lehoztuk. Egyenlő létszámnál kiegyenlített lett a játék, az eredmény nem. Lassan ideje lenne gólt lőni! De helyzet nélkül nem nagyon megy.
Kapura lövésből lesz a gól. Eddig nem nagyon látszik lehetőség. Eddig 8 lila lövést számoltak, de mi érzékeltünk kettőt.

Az első pillanatban két lila ment az FTC kapujára, Arany bravúrral elrontotta a lehetőséget. 24. perc:  Henttonen  kiült, nagyon lassan fogyott az idő, de egy Benk - Just kontra után Arany minden tudását bevetve mentett. Aztán Tóth A . helyzet, Rajna  ment. Nem 1:1, nem 2:0. Élénkebb lett a játék, jobb az Újpest, az első harmaddal összemérve mindenképpen. A 29. percben Just befordult a kapu elé, Arany nagyot védett, majd rögtön ezután visszaszereztük a korongot a támadóban, átkerült jobbra a korong, Kovács Sebestyén  első lövése még kipattant Aranyról, az ismétlés gól, 1:1! Aztán inkább FTC játszott fölényben, Rajna nem unatkozott. A 34. percben újpesti emberelőny, de nem jók a támadások, nincs is eredmény. Aztán megint veszélyesebbek a zöldek. Rajna mutatta be tudását, jó formáját. Mert kellett. A 38.  percben nagy helyzetet hagy ki az UTE, majd a másik oldalon Rajnát támadták, fejbe is ütötték. Két bunyó is kialakult. A bírók mit láttak?  A kapust fejbe verni 2 perc, az egyik bunyó  2-2,perc, a másik semmi. Szerencsére Rajnát megvédte a felszerelése. Nincs újabb gól a harmadban.
Jobb és izgalmasabb játékot hozott a második húszperc (mondjuk, nem volt egy nagy csoda), és összejött egy megérdemelt újpesti gól. Tehát húsz perc maradt a döntésre. Ha ugyan lesz döntés. De azért szabad győzni!

Az Újpest jött inkább. Mindkét fél gólt akar, de a mai meccs más, itt nem kötelező a győzelem. Bár szándék lenne rá mindkét fél részéről. Folyik a meccs, vagy inkább folydogál. A győztes gólért olyan óriási harc nincs is. Most így látom. 51. perc: az FTC szorít – de jó a védelem, nem jöhet lövés. Aztán továbbra  is  jó az újpesti védekezés, alig van lövés. És egy kedvező fordulat: az 57. percben egy kontraakció során  Madácsi  passzolt vissza a jobboldali körben érkező Shirley-hez, aki  belőtte a győztes(?) gólt! 1:2. A játék képében nem volt benne, de az újpesti szívekben igen! De a következő percben jött az egyenlítés: Bán elvitte a jobboldalon a korongot a vendég kapuig, a pakk középre szédült, és az érkező Kreisz révén 2:2. Nem sokáig örültünk a vezetésnek. A legvégén  Nagy G. megindult, de Rajna mentette az X-et.

Nem volt egy nagy meccs, bár egy derbi mindig nagy meccs. A lőarány ellenére (44:28) két egyenlő erejű csapat találkozott. És a végén senki sem örülhetett, se az eredménynek, sem a játéknak. De szomorú sem lett senki. A döntés elhalasztva. Végre egy ilyen lazább mérkőzés…
A Final Four-ért a visszavágó január 4. lesz Újpesten. Akkor mindenképpen lesz győztes továbbjutó!

FODOR Szabolcs: „Azt gondolom, hogy több helyzetünk, és több lövésünk is volt, mint az Újpestnek. Egy-nulla után volt két emberelőnyünk is, amivel nem sikerült élni, talán azokból lőhettünk volna legalább egy gólt. Jól kezdtük a mérkőzést, jól álltunk bele, de ennyi helyzetből muszáj több gólt lőni, ha szeretnénk nyerni, és továbbjutni a kupában. A helyzetek megvoltak, egy kicsit a kapu előtti agresszivitáson kell javítani, és akkor a helyzetek be is fognak menni.

VIRÁG Csaba: „Összességében az, hogy döntetlennel megyünk haza, és január elején innen folytatjuk, önmagában jó, hazai pályán elegendő egy sima egygólos győzelem ahhoz, hogy kivívjuk a továbbjutást. Nyilván ahogy alakult a vége, annak viszont nem örülünk, mert szerettük volna az egygólos előnyt megtartani, de nem tudtunk olyan támadójátékot produkálni, mint amilyet terveztünk. Nagyon sok technikai hibával játszottunk, ez kimondottan szokatlan, nem szoktunk ennyi hibával játszani, így nehéz támadó hokit produkálni. Ez az emberelőnyünkben is megmutatkozott, de az biztos, hogy csúsztunk-másztunk, és mindent megtettünk. Öszességében a döntetlen nem rossz eredmény itt, lehetett volna jobb is, dolgozunk tovább.” (utehoki.hu)

A teljes mérkőzés:

2022. december 4., vasárnap

EL100: UTE-Gyergyó 4:3

Az első az utolsó előttivel. Nem sok jóval kecsegtet a mai bajnoki. Az első itteni meccsen az Újpest elkapta az erdélyieket, 3:0 volt az eredmény október végén. De az volt a lilák hattyúdala, hárompontos győzelmünk azóta nem volt. Aztán nagyot fordult a világ. Ők fönt, mi lent.

(2022.12.04) EL 100:
UTE - Gyergyói Hoki Klub 4:3 (0:2, 4:0, 0:1)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 471 néző, vezette: Nagy A., Pálkövi Zs., Kis-Király B., Balla N.

UTE: Rajna - Jekunen (3), Balázsi, Németh A. 1, Just (3), Peresunko 2(1) - Tornyai, Kiss Ph., Kovács A., Shirley, Kiss P. - Ritecz, Pokornyi, Madácsi 1, Kovács S. (1), Szabó Rácz - Nemes B., Balogh B., Lászlóffy. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt
ERSTE csapatpont: 31.5

Gyergyói Hoki Klub: Rinne - Jalonen, Haaranen (1), Tranca, Orban B. 1(1), Bodó 1 - Györfy, Fejes, Vincze P. 1, Sylvestre (1), Sárpátki - Saari, Kozma, Sándor-Székely, Szigeti, Császár - Silló, DiDiomete, Csiszer. Edző: Szilassy Zoltán, Góga Attila
ERSTE csapatpont: 47.2

16:33 - 0:1 Orban B. (Haaranen, Sylvestre) - ee
19:01 - 0:2 Bodó (Orban B.)
22:41 - 1:2 Peresunko (Kovács S., Just)
25:13 - 2:2 Németh A. (Jekunen, Peresunko)
28:48 - 3:2 Peresunko (Jekunen, Just) - ee
38:56 - 4:2 Madácsi (Jekunen, Just) - ee
51:33 - 4:3 Vincze P.

Kiállítás: 4 perc ill. 8 perc
Lövések: 27:36 (5:13, 11:11, 11:12)

Későn értem haza, az elejét inkább hallottam, a visszajátszást és az elemzést figyeltem. Ezek szerint a meccs elején közel kiegyenlített volt a játék, de a vendégcsapat lassan fölénybe került. 17. percben emberelőnyből Orban lőtt gólt jobbról kapásból lőtte a kapuba (0:1), majd a harmad utolsó percében szép vendégakció, a háromszögelés végén Bodó lábbal tolta meg az átadást, és közelről be is lőtte az, 0:2. Bravúros gól volt, kár, hogy nem két éve lőtte, még újpestiként.
||: Qrva gyenge :||, majd felálltak és mentek is ki az újpest-i spanok, szurkolók. Komoly véleménynyilvánítás… (A második harmadra azért visszajöttek, és jól tették.)
Elsősorban a Gyergyó irányított, sokáig tartotta a magát az Újpest, de a végét megcsinálta a vendégcsapat. Egy harmad után a két gól előny jelentősnek számít. A lőarány sokat jelez: 5:13.

Az Újpest beindult. De jó, mióta vártuk ezt! Én nem is számítottam erre. A 23, percben megszületett az első lila gól: Just lövése kipattant a kapusról, Peresunko remekül ismételt, 1:2. Van remény? (Ez élőben jegyzeteltem.) Több az újpesti támadás, Szünetben kicseréltük a csapatot? Egészen jók vagyunk! És a 26. percben Jekunen lőtt balhátvédből, Németh A. levegőben módosította a korong útját, csodagól. 2:2! Továbbra is élénk meccs, a Gyergyó többet támad azért. De sokszor jó UTE akciókat látunk. Sajnos elszoktunk ettől az utóbbi időben. És jön is a következő örömperc: a 29. percben Peresunko emberelőnyben (ilyenkor jobbhátvédnek helyezkedik) a megjáratott a korongot jobbról lőtte a hosszú felső sarokba - a vas is segített, 3:2. Ki várta ezt a fordulatot? Ki mert volna erre fogadni? Visszajött a régebbi játék? A 32. percben Peresunko meglépett, passzolt Just felé, és nem lett gól. Pedig lehetett volna! De félre a rossz gondolatokkal: az Újpest a jobb csapat, a Gyergyó elveszítette lendületét, talán a hitét is. A 38. percben megint előnyben támadnak a lilák, először a kapuvas megmenti a vendégeket, de a következő helyzetnél Jekunen lövése kijön Rinne kapusról, és Madácsi ismétlése bravúros, a kipattanó korongot a levegőből üti a hálóba, 4:2.
Fantasztikus harmad! Ha 3*20 percig tudna ilyet játszani a csapat (vagy hagynák az ellenfelek), nem lenne kérdés, ki lesz a bajnok. A kérdés másik oldala a lent-fent játék. Mi következik a harmadik játékrészben? A lent vagy a fent?

Jó hír: beszorult a Gyergyó. Bírjuk, tudjuk, akarjuk. Aztán jött Di Dionete, és egyik ifjú védőnk, talán Balázsi arcába csap. Nem néz ki véletlennek a mozdulat – szerintünk. Mások szerint csak 2 perc pihenő jár érte. És ismerjük az elkövetőt... Amikor az Újpest került hátrányba, némi izgalommal, és Rajna vezetésével sikerült kivédekezni. A Gyergyó jött, és akart, de a hazaiak nem akartak gólt kapni. Ez most végre nagyon látszott! Aztán az 52. percben különleges gól kaptunk: a nagy gyergyói nyomás után kavarodás lett a hazai kapu előtt, és Vincze elesve, a kapus területen belül fekve rugó mozdulattal, lábbal lő gólt. És a bírók megadják, még csak nem is videóznak. Megítélésem (megítélésünk) szerint ez a gól két szabályt is megsértett. A bírók tudása, lelkiismerete hol van? 4:3 után az Újpest először nagyon megy, aztán nagyon beszorul. De megússzuk újabb kapott gól nélkül, Rajna csodát tett a kapuban, megvan az a győzelem, amire nem sokan számíthattak!

A végén kiderült: a csapat vette a szurkolók üzenetét: többször már nem lehetett megismételni és kimenni a nézőtérről. Az Újpest csapata, játékosai hatalmas örömet hoztak nekünk. ÚJPESTI CSODA! SZÉP VOLT FIÚK! Hihetetlen! A mai győzelem után emeljük az elvárást a csapattal szemben. Ez a csapat mégis az a csapat?
És egy érdekesség: az Újpest mumusa az utolsó Fehérvár. Az első helyen álló Gyergyó mumusa az utolsó előtti Újpest.

Virág Csaba:
 "Keményen megdolgoztunk a mai sikerért, és abszolút megérdemeltük a győzelmet, ebbe mindenki beletett mindent. Az első harmadban is sok mindent jól csináltunk, a másodikban pedig sokkal nagyobb forgalmat bonyolítottunk a Gyergyói HK kapuja előtt, és emberelőnyben is hatékonyak voltunk. A mai játék adhat löketet a jövőre, de a továbbiakban is arra a technikai fegyelemzettségre lesz szükségünk, ami ma jellemzett bennünket."

Szilassy Zoltán: "Elhittük 20 perc után, hogy nyertünk, az ellenfélnek pedig jönnie kellett a második harmadban, okosan dobáltak mindent kapura, és ez az attitűd pedig meghozta az eredményét. Ha belép a csapat egy ilyen mellékvágányba, amilyenbe mi, akkor abból nagyon nehéz kikecmeregni, csak a harmadik harmadban kezdtük el megint azt csinálni, amit kell, de nem volt időnk már visszajönni. Jó lecke volt, 20 percért fizettünk három pontot. Tragédia nincsen, csak az ilyenekből le kell vonni a megfelelő konzekvenciákat." (utehoki.hu)

EL95: UTE-Brassó 1:2

Nagyon régen játszott idehaza bajnoki meccset az Újpest. És nagyon régen győzött a lila csapat.
Mostanában minden nap focimeccseket nézünk, ahol egy-egy alkalommal  összeesnek, eljátsszák a nagyhalált világklasszis futballisták. Aki férfias sportra vágyik, ahol nincs színház, nincs szimulálás, jégkorongot kell néznie!
Betegség miatt nem játszhatott nálunk Benk, Kiss D. és Henttonen. Ez annyit tesz, hogy az eddig lőtt 60 újpesti gólból 11 tettes és 25 segítő pont hiányzik.

(2022.12.02) EL 95:
UTE - Corona Brasov 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 311 néző, vezette: Haszonits M., Németh M., Dorner B., Kövesi B.

UTE: Rajna - Jekunen (1), Balázsi, Németh A., Just, Peresunko (1) - Tornyai, Kiss Ph., Kovács A. 1, Shirley, Kiss P. - Ritecz, Pokornyi, Madácsi, Kovács S., Szabó Rácz - Nemes B., Balogh B., Lászlóffy. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

Corona Brasov: Toth - Sweeney, Garcia, Schaber 1, Kóger (1), Van (1) - Bors, Borisenko, Domingue (1), Valchar (1), Gliga 1 - Vasile N., Gajdó, Szabó P., Sills, Zagidullin - Antal L., Kovács M., Gajdó. Edző: MacQueen Dave, Strenk Hunor
ERSTE csapatpont: 40.8

21:32 - 1:0 Kovács A. (Jekunen, Peresunko) - ee
34:14 - 1:1 Schaber (Van, Kóger)
47:52 - 1:2 Gliga (Domingue, Valchar)

Lövések: 32:34 (10:15, 9:12, 13:7)

Változatos, de nem túl színvonalas játékkal kezdtek a csapatok. de lassan úgy alakult a játék, hogy Rajnának lett sok dolga. Aztán mégis kijöttek a lilák, sőt, emberelőnyben komolyan szorították a vendégeket, Toth kapus is sokat tett a gól ellen. A 17. percen Just lőhetett volna gólt, de sajnos, fölé ment a lövés. A harmad végén megint emberelőnybe kerültünk, de ennek szünet után lesz jelentősége.

Húsz percnyi játék után nem látom, ki lehet a győztes. Két nagyjából egyforma, de eltérő stílusú csapatot láttunk.

Emberelőnyben kezdtünk, és Kovács Alex balról, oldalról, de elég távolról lőtt, s a korong megtalálta a helyes utat a hálóig, 1:0!  Jó kezdés, várjuk a folytatást. Harcos változatos játék következett, majd a 26. percben Shirley úgy lopakodott be a cserepadról – ugye a második harmadban az ellenfél térfelén cserélnek a csapatok -, hogy a kékvonalon teljesen egyedül maradt. Kapura is húzott, de csak a kapusig jutott el. A meccs legnagyobb ziccere maradt ki. A harmad közepén megint szorított a Brassó, de Rajna hozta szokásos remek formáját. Azért egy erősebb védekezés nem ártana! Közben egy remek Peresunko – Shirley összjáték lehetett volna gól. És a 35. percben megint nyílttá lesz a mérkőzés, korongszerzés utáni gyors ellenakció során kettő az egy ellen jöttek a brassóiak, Schaber nem hibázott, 1:1.
Oda a sovány előny. Továbbra sem látszik, ki nyer ma, de jobban aggódhatunk, mint az előző szünetben.

Megy a harc a következő gólért, talán a Brassó támad többet. És hálóig is jutnak: egy megharcolt korongból Gliga teljesen egyedül maradt a kapu mellett, a megkapott koronggal ráfordult és belőtte a második vendéggólt, 1:2, 48. perc. Mentsük, ami menthető! Ment az Újpest támadott szorított, lőtt, de igazán tuti helyzetek nem jöttek össze. Persze be lehetett volna találni, az elszántság meg is volt, a végén Rajna is lejött – ezúttan nem kaptunk távoli gólt – de nem és nem. A győzelemnélküliség tovább tart.

Sajnos, vereség lett a vége, de a csapat lelkesedésével nem volt baj. Most végre nem volt egyszer fent, egyszer lent forgatókönyv. Viszonylag egyenletesen játszott a csapat, és sok volt a hiányzó is. De ami feltűnt: a brassói játékosok magasabbak, erősebbek voltak, s ez a fizikai fölény győzelmet hozott számukra. Vasárnap a Gyergyó ellen még nehezebb mérkőzés következik.

Virág Csaba: "Sokan hiányoznak a csapatunkból, felforgatott sorokkal álltunk ki, némelyik sor még sosem játszott ebben az összetételben. Szívvel-lélekkel küzdött mindenki, de a Brassó nagyobb forgalmat generált a kapunk előtt, mint mi az vendégkapu előtt."

Dave MacQueen: "Igyekeztünk a fizikai fölényünket érvényesíteni az Újpest ellen, tudtuk, hogy a végjátékban nyomást helyez majd ránk, de a kapusunk, Rylan Toth pazarul védett, sok nagy hazai helyzet maradt ki neki köszönhetően." (nso.hu)

UTE   -  Corona Brasov   - eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 18:00, játékvezető: Haszonits M., Németh M., Kövesi B., Dorner B.

Gyergyói Hoki Klub - UTE 6:2 (3:1, 2:1, 1:0)   -  eseménynapló

Gyergyószentmiklós (ROU), 1200 néző, vezette: Rédai B., Csata A., Magyar Á., Maifeld A.

Gyergyói Hoki Klub: Rinne - Jalonen, Haaranen (1), Tranca (3), Orban B. 1(1), Bodó 1 - Györfy, Fejes (1), Vincze P. 2, Sylvestre 1(2), Sárpátki 1(1) - Kozma, Imre, Sándor-Székely, Silló, Szigeti - DiDiomete (1), Csiszer, Vincze G. Edző: Szilassy Zoltán, Góga Attila
ERSTE csapatpont: 45.3

UTE: Rajna - Jekunen, Kiss D. (1), Benk, Henttonen 1, Just (1) - Tornyai, Kiss Ph. (1), Shirley (1), Kiss P., Peresunko - Balázsi, Pokornyi, Kovács A., Madácsi, Szabó -Rácz - Balogh B., Nemes B., Németh A. 1, Kovács S. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt
ERSTE csapatpont: 40.2

03:27 - 1:0 Vincze P. (Sárpátki, Sylvestre)
03:57 - 1:1 Henttonen (Just, Kiss Ph.)
14:01 - 2:1 Vincze P. (Sylvestre)
18:56 - 3:1 Orban B. (Fejes, Tranca)
21:00 - 4:1 Bodó (Tranca, Orban B.)
31:31 - 5:1 Sylvestre (Haaranen)
34:03 - 5:2 Németh A. (Shirley, Kiss D.)
52:18 - 6:2 Sárpátki (DiDiomete, Tranca) - ee

Kiállítás: 8 perc ill. 6 perc
Lövések: 45:40 (11:12, 19:14, 15:14)

Erről a meccsről sincs mit írni. Szomorúak vagyunk.

Szilassy Zoltán: "A statisztika alapján úgy tűnhet, könnyű meccsünk volt, de én nem így éltem meg. Magas a terhelés, ami fizikailag és mentálisan is megviseli a csapatunkat. Hiányzott a kiegyensúlyozott teljesítmény, az első harmad elején gyengén muzsikáltunk, a végén parádésan, a második játékrészben pont fordítva."

Virág Csaba: "Szerintem nem volt ekkora különbség a két csapat között, nekünk is voltak kiváló gólszerzési lehetőségeink. Természetesen a Gyergyó sokkal jobban kihasználta őket, mint mi, belepiszkálásokból és kipattanókból kaptuk a gólokat. Ha pedig nem uraljuk a saját kapunk előterét, nehéz mérkőzést nyerni." (nso.hu)

EL85: Brassó-UTE 7:3

Az Újpest utoljára október 30-án szerzett három pontot, akkor a Gyrgyó volt az ellenfél. Aztán jött még két kétpontos győzelem a Brassó ellen és Fehérváron. Azóta várjuk az újabb győzelmeket.

(2022.11.26) EL 85:
Corona Brasov - UTE 7:3 (3:2, 3:1, 1:0)   -  eseménynapló

Brassó (ROU), 837 néző, vezette: Mihai P., Filip C., Stefan A., Gheorghies A.

Corona Brasov: Toth - Sweeney, Garcia, Schaber (1), Kóger (1), Van 1(1) - Borisenko 1, Williams 1, Domingue (1), Valchar 1(3), Gliga 1(2) - Bors, Gajdó, Szabó P., Sills 1(3), Zagidullin 1 - Buda, Vasile N., Antal L., Gajdó. Edző: MacQueen Dave, Strenk Hunor
ERSTE csapatpont: 41.9

UTE: Rajna - Jekunen, Kiss D., Benk, Henttonen, Just - Tornyai, Kiss Ph., Shirley 2(1), Madácsi, Kiss P. 1(2) - Balázsi, Pokornyi, Kovács A., Szabó R., Peresunko - Balogh B., Nemes B., Németh A., Kovács S., Sági M. (kapus). Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

Újabb vereség. Ez a csapat...

Dave MacQueen: "Jó meccs, jó eredménnyel. Büszke vagyok a teljesítményünkre, mert pénteken ugyan nyertünk, de az utolsó játékrészben nagyon kiengedtünk. Ezúttal hosszú idő óta a legkomplettebb meccsünket játszottuk. Ha a kapott kontragólok számát is korlátozni tudjuk, félelmetes ellenfél leszünk a liga bármely csapatának."

Virág Csaba: "Nemes egyszerűséggel nem voltunk elég jók. A Brassó nemrég új igazolásokkal erősített, tudta forgatni a sorait. El kell felejtenünk ezt a mérkőzést, hétfőn új összecsapás vár ránk a Gyergyó ellen." (nso.hu)

EL79: Csíkszereda-UTE 4:3 hu.

Az erdélyi túrán egy ponttal nyitott az UTE. Az ERTE Ligában bemutatkozott A Jarminen helyett szerződtetett Jekunen.

(2022.11.25) EL 79:
Sport Club Csíkszereda - UTE 4:3 hu. (1:0, 2:2, 0:1, 1:0)   -  eseménynapló

Csíkszereda (ROU), 1500 néző, vezette: Sikó Sz., Filip C., Bandi Cs., Gheorghies A.

Sport Club Csíkszereda: Adorján - Kubat (2), Láday T., Sofron I. 1(1), Stach (1), Skachkov 1 - Clarke, Farkas T., Becze T. 1, Péter B. (1), Részegh 1(1) - Salló (1), Ferencz-Csibi, Reisz, Fodor Cs., Rokaly N. - Casaneanu, Bajko, Részegh, Péter A. Edző: Hozó Levente
ERSTE csapatpont: 47.7

UTE: Rajna - Jekunen, Kiss D. (1), Benk (1), Henttonen 2, Just (1) - Tornyai, Kiss Ph., Shirley 1, Madácsi, Kiss P. - Balázsi, Pokornyi, Kovács A., Szabó-Rácz, Peresunko - Nemes B., Németh A., Balogh B. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

Lövések: 44:20 (11:5, 20:7, 10:8, 3:0)

Tom Coolen: "Első alkalommal láthattam a kispadról az újdonsült csapatom játékát, megfigyelhettem az erősségeit és a gyengeségeit. A védekezést rendben találtam, sokat birtokoltuk a korongot, sok helyzetet alakítottunk ki, negyvenötször el is találtuk az ellenfél kapuját. A három emberelőnyös gól mindenképpen jó jel a folytatásra nézve, úgy tudom, eddig akadozott a játék fórban."

"Öt az öt ellen keveset volt nálunk a pakk a támadóharmadban. Kevesebbet is lőttünk kapura, mint szerettünk volna, és a rendes játékidőben két könnyű gólt engedtünk a csíkieknek, ezzel nehézzé téve a mérkőzést magunknak."