Dunaújváros, 18:30, játékvezető: Korbuly G., Németh M., Muzsik F., Gottlieb Z.

EL 180: 2022.12.20. UTE - DAB 7:4

2023. január 4., szerda

MK17: UTE-FTC 3:1

A csökkentett méretű - részben lezárt - nézőtéren telt ház volt. A derbi az derbi, az idényben már hatodszor. De lehet, hogy utoljára, bár a rájátszás még bármit hozhat.
Rajna és Sági visszatérhetett, ezúttal az utóbbi állt a kapuba, játszott Peresunko is. És jégre lépett egy új igazolás, az amerikai Jordan Muzillo. A vendégeknél újra iránythatta csapatát a kispadról Fodor Szabolcs edző, a kapus ma Nagy Kristóf lett, viszont nem játszhatott a csapat vezére, a CSK Nagy Gergő.
Az első Magyar Kupa meccs 2:2 lett, a mai győztes a Final Four-ba kerül.

(2023.01.04) MK 17:
UTE - FTC-Telekom 3:1 hu. (0:1, 2:0, 1:0)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 1011 néző, vezette: Nagy A., Babic V., Muzsik F., Váczi D.

UTE: Sági - Jekunen, Pokornyi, Benk, Just, Peresunko - Kiss D., Muzillo (1), Shirley 1, Madácsi (1), Kiss P. (1) - Kiss Ph. Tornyai, Németh A. 1(1), Kovács A. (1), Nádasy 1, - Balogh B., Kovács S., Nemes (1). Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

FTC-Telekom: Nagy K. - Seregély, Hrabal 1, Kestila, Kreisz, Tóth A. - Mesikammen, Kucsma, Betteridge, Kulmala, Sointu - Karmeniemi, Boros, Bán, Kozma, Galántai - Farkas L., Tóth G. Edző: Fodor Szabolcs, Hennelly Yul

12:23 - 0:1 Hrabal
21:54 - 1:1 Nádasy (Muzillo, Németh A.)
37:31 - 2:1 Shirley (Kiss P., Madácsi)
51:05 - 3:1 Németh A. (Kovács A., Nemes)

Kiállítás: 6 perc ill. 4 perc
Lövések: 29:41 (5:12, 11:17, 13:12)

Élénk játékkal indult a mérkőzés, A 3. percben Kiss P. jó cselekkel ment fel, a lövést már akadályozták a védők. Aztán lassan fölénybe kerültek a vendégek – ahogyan azt az eddigi meccseken megszokhattuk. Lendületesen, jó passzokkal jöttek fel és gyakran lövésig jutottak. A nézőtéren a vendég tábor volt a hangosabb, ők dobbal verték a ritmust. A hazai szurkolók kevésbé jöttek lázba – ez volt a mérkőzés lenyomata. Az első lila emberelőnynél alig tudtuk bevinni a korongot, ami nem jó jel. A 10. percben Sági egy támadásnál két gólt akadályozott meg. A 13. perc nagyon szerencsétlenül sikerült: éppen indult a hazai ellentámadás, a fél csapat elment cserére, de egy rossz átadást Hrabal vett át, és elég messziről elemi erejű lövése a bal alsó sarokban állt meg, 0:1. Szinte rögtön ezután a zsűritől jelezték: baj van a vendégoldali büntetőpad ajtajával. A döntés: legyen szünet most, aztán a folytatásban egybe játsszák le a csapatok a maradék 7 percet, és a második harmadot. Tehát jégfelújítás, majd hegesztéssel sikerül javítani a hibát. A folytatásban is inkább a zöldek domináltak. A lőarány mindent elárul: 5:12.

Az előrehozott pihenő miatt térfélcsere után azonnal folytatódott a mérkőzés. És hamar jött a bíztató válasz: a 22. percben Muzillo lövése kipattant, a kapusról, és az ifjú Nádasy megszerezte első felnőtt gólját, 1:1
De rögtön ezután Sági bizonyított. Jó hajtós lett a meccs, mindkét csapat megalkuvás nélkül ment előre, nagyon mozgalmas lett a játék. A két szurkolótábor egyszerre buzdította sajátjait, de egy derbi fontos része a hangzavar, mert van izgalom, nem dőlt el semmi. Egyre több szép újpesti akciót láttunk, a 30. percben Nemes saját harmadból indulva lépett ki, majd egy remek Just - Peresunko összjátékot láthattunk – de még gól nélkül. A kezdeti FTC fölény eltűnt, bár időnként lendületes támadásokkal veszélyezettek. A 38. percben egyszerre három újpesti csatár ugrott meg – védők nem voltak sehol, Shirley lőtte a gólt, 2:1!
Jó a meccs, izgalmas a meccs, jó a hangulat, vezet az Újpest. Úgy tűnik, az előre hozott szünet után a 27 perc egybejáték a zöldeknek sok volt. Elfáradtak, az Újpest meg átvette az irányítást.

Az FTC próbálta összeszedni magát, de a fölény csak pár percig tartott. Az UTE úgy játszott, úgy hajtott, ahogy mindig szeretjük látni a csapatot. Továbbra is izgalmas, hajtós volt a meccs, de kissé nyugodtabbnak éreztük magunkat, mint korábban. A szurkolás is egyre jobb lett, a másik oldal – érthetően csendesedett. Az 50. percben egyenlő létszámmal felálltunk, szorítottuk a zöldeket. Az 52. percben Kovács A. lépett meg baloldalon, éles szögből leadott lövése Nagyról kijött, Németh A. jókor érkezett, 3:1. Ez már megnyugtató eredmény is lehetne, de nem egy rangadón. A gól után újpesti kiállítás (Nemes), amit Hrabal azonnal megtorolt, ezzel elrontotta a zöldek emberfórját. De azért hajtottak, akarták a gólt, már kapus nélkül kapuvasig eljutottak, forróvá tették a meccs végét.
Nagyon jó, izgalmas mérkőzés végén ünnepelhetett a hazai publikum. Mindkét fél nagyon akart győzni, és a Magyar Kupa négyes döntőjébe kerülni. Azt gondolom, hogy a zöldek előbb fáradtak el, az újpestiek ekkor tudtak szép és jó támadásokat vezetni. Ilyen újpesti játékot - és sikert szeretnénk látni mindig!
A végén hatalmas ünnepléssel köszönte meg a szurkolósereg a mai szép estét!

Virág Csaba: "Régen voltunk már négyes döntőben a Magyar Kupában, fontos volt ez a győzelem az egész klubnak és a szurkolóknak is. Örölünk, hogy sikerült továbbjutni, ez nagy lökést adhat nekünk. Indiszponáltan kezdtünk, és az elején nem találtuk a játék ritmusát. Furcsa volt, hogy végre négy csatársorunk volt, mert az elmúlt időszakban rendszerint hárommal játszottunk. Viszont így tudtunk gyorsítani a cseréinken, ez azért sokat segített, és percről percre egyre jobban játszottunk."

Fodor Szabolcs: "Bár az első két harmadban mezőnyfölényben voltunk, és többet lőttünk kapura, de nem mentek be a helyzeteink, egy góllal pedig nagyon ritkán lehet mérkőzést nyerni".
(utehoki.hu)

2023. január 2., hétfő

MK 17: UTE-FTC

Az idei hatodik derbi kupameccs lesz. A  mérleg nem túl kedvező számunkra, csak egyszer győztek az újpestiek. Ráadásul a legutóbbi, újpesti összecsapás duplán is rosszul esett: hosszabbítás után a vendégek győztek, ráadásul a lelátónk jelentős részét büntetésül lezárták. Már mindegy, így jártunk.
De szerdán a csapat egy győzelemmel sokat javíthat hangulatunkon, ráadásul a kupában is mehetnénk tovább. Sok függ azon, milyen energiaszinten kezdenek a lilák, és hány sérült-beteg játátékos gyógyul fel és kerülhet vissza az együttesbe.

2023.01.04. szerda - MK 17:

UTE   -  FTC-Telekom   - eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 18:00, játékvezető: Babic V., Nagy A., Muzsik F., Váczi D.

EL119: UTE-Fehérvár A19 6:4

Sajnos, megint lezárt lelátók fogadtak minket. A múltkori balhét nem a rendszeresen hokira kijáró szurkolók követték el, az egy másik szurkolói csoport volt. A büntetés a miénk, akik szinte minden meccsen ott vagyunk. És ez így lesz az alapszakasz végéig és a kupameccsen, tehát még négy alkalommal. Az MJSZ Fegyelmi Bizottsága az esetet jól benézte. Más bűnéért mi, állandó szurkolók bűnhődünk.
Talán először néztem a hazai meccset a második sorból. És láttam, hogy Pokornyi visszatérhetett, Sági megint nem játszhatott. A Fehérvár orosz légiósokkal erősített, nem volt véletlen az újvárosi 6:1-es győzelmük. (Azóta Miskolcon volt egy 5:2-es zakó.)

(2022.12.30) EL 119:
UTE - FEHA19 6:4 (1:1, 4:3, 1:0)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 405 néző, vezette: Németh M., Varjú Á., Fényi S., Kocsány B.

UTE: Rajna - Kiss D. 1, Balázsi, Kovács A. (2), Benk (2), Just 2(1) - Kiss Ph. (1), Nemes B. 1, Shirley (2), Madácsi 1(1), Kiss P. 1 - Ritecz, Pokornyi (1), Németh A., Kovács S., Nádasy - Balogh B., Papp Á. (kapus). Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt
ERSTE csapatpont: 31.2

FEHA19: Tóth K. - Mingazov (1), Rachinskiy, Cizas (2), Zohovs 1, Mokshantsev 1 - Csollák, Dobmayer, Dobos 1, Ambrus (1), Fekete A. (1) - Kóger 1, Salamon, Farkas L., Mayer (1), Zezelj - Szabó P., Farkas B., Dézsi, Györffy, Alapi. Edző: Bogdanov Anatoli, Arany Máté Dániel
ERSTE csapatpont: 18.3

13:14 - 0:1 Mokshantsev (Cizas, Mingazov)

Lövések: 51:40 (14:14, 16:9, 21:17)

A Fehérvár az aktívabb csapat, a lilák – mondjuk finoman – visszafogottan játszanak. Az Újpest ritkán jut el az ellenfél kapujához, míg a vendégek sokkal jobban pörögnek. A kapusok közül csak Rajnának van dolga. A harmad közepére ébred valami: egy Kovács A. – Benk – Just szemre is szép összjáték majdnem eredményt módosít, majd Kiss D. lőtt jól. A hazai támadások kontrája: a 11. percben három az egyben jöttek az egykori Titánok, de Rajna megmutatta tudását, formáját. Ami a 14. percben már nem volt elég, egy Cizas által visszaadta a korongot, Mokshantsev a körből kapásból nagy gólt lőtt, 0:1. Az eredmény hűen leképezi a játékot, a két fél teljesítményét. A gól után kissé erőteljesebben próbálkozott a hazai csapat, és a 18. percben  Benk jobboldali beadását Just egy igazítás után belőtte, 1:1. Majd egy Just Kiss D. összjáték után védett a fehérvári kapus.
Rémes játékot láttunk. A ligautolsó, de megerősített csapat volt az aktívabb, veszélyesebb. Az látottak után  nincs meg az az érzés, hogy ma győzni fogunk. Inkább csak a remény él. Bár a lövésarány egyenlő (14:14), de egészen biztos, hogy Rajna tett többet kapuja védelmében, a vendégcsapat sokkal veszélyesebben lőtt, mint a hazaiak.

Rossz az előjel: Rajna nem jött ki a második harmadra, egy újonc, a 19 éves Papp Áron állt a kapuba. Emberhátrányban kezdett az Újpest, és szünet után még a helyemre sem értem, Zohovs felavatta Papp Áront, 1:2. Aztán zuhantunk tovább: a 24. percben Dobos révén 1:3, két perc múlva Kóger távoli lövésével 1:4. Ekkor úgy döntöttem, a szünetben hazamegyek. És ezzel a gondolattal nem voltam egyedül… Mi van most? Mi van az újonc kapusunkkal? 5 perc alatt három gólt kaptunk. Ilyenkor kötelező az időkérés.
És ekkor csoda történt – bár ezt csak később érzékeltük a leláltókon. Virág Csaba varázsolt a csapattal. Mit mondhatott? Hogyan varázsolt? Amit láttunk: az Újpest elkezdett hajtani, elkezdett hokizni. 25 percnyi játék után itt is az ideje! Az UTE egyszer csak elkezdett hajtani, játszani, támadni. A vendégek biztosan meglepődtek az átvarázsolt Újpestet megtapasztalva: beszorultak, sorra faultoltak, a 29. percben Just kettős emberelőnyben talált be, 2:4. A 34. percben Madácsi egy kipattanót lőtt be, 3:4! Pár perce még a „Q.va gyenge” szólt a nézőtérről, most a mindent elsöprő „Hajrá lilák!” A kisbüntetést átvészeltük, ebben nem kevés érdemet szerzett Papp kapus. A 39. percben aztán robban a lelátó, a fellépő Kiss D. szép összjáték után egyenlít, 4:4. Boldogok vagyunk, de ezt lehet fokozni! Az utolsó percben valahogy két játékosunkat is üresen felejtenek a fehérváriak a kapujuk előtt, Nemes lőtt közelről, balról gólt, 5:4. Valamiért videóznak a bírók, de az eredmény 5:4
Hihetetlen egy harmad, az év utolsó meccsén a legfordulatosabb húszperc. Öt perc alatt újonc kapusunk három gólt kap, majd egy edzői varázslat után fordítás 5:4-re. Az egész dolog irreális, de mégis ez történt. Szinte el sem lehet hinni: ez nem írói fantázia, ez TÉNY, TÉNY, TÉNY!

Jajj, csak ne jöjjön újabb fordulat! Az Újpest továbbra is megy, a vendégcsapat már nem hisz abban, hogy fordíthat. Pedig egy gól különbség nem a világ! És egyre több az agresszió részükről. Madácsit a félvonalnál, éppen előttünk könyöklik fejen büntetlenül. Szerencsére pár csere kihagyása után vissza tudott jönni. De a támadás futott tovább, Shirley ment fel a jobboldalon, átadását Kiss Patrik belőtte, 6:4. Ez már kétgólos előny, sorozatban az ötödik újpesti gól! Fantasztikus!  Mindez a 45. percben történt, tehát még volt mindenhez idő. A bírák is érezték, hogy élesedik a harc, a csapatkapitányokat kérték, hogy fékezzék meg az indulatokat. A továbbiakban is a hazaiak támadtak, nagyon ment, pörgött az UTE! A csapat megtalálta önmagát, játékát, támadott, nyomott, nagyon megdolgoztatta Tóth kapust. Ha jöttek a fehérváriak, Papp kapus többször nagyokat védett, tartottuk az előnyt. Volt kettős emberelőnyünk, emberhátrányunk, de az újabb gól csak a fehérváriaknak hiányzott, kapuvasig eljutottak.

Az év utolsó meccse  hülye egy mérkőzés volt. Gyenge első harmad, alig 1:1, aztán tragikus zuhanás, majd edzői varázslat és utána csoda. Ilyen darabot színházban kell nézni, de tippem sincs, hogy manapság melyik színmű ilyen.
A nézőtéren azért jobban szeretjük az izgalom nélküli sima győzelmet. De a mai kaland fantasztikus volt! Köszönjük, jó esténk volt!

Virág Csaba: "Az első harmadban komoly gondjaink voltak a korong megjátszásával, és a második játékrészre sem úgy jöttünk ki, ahogy azt az öltözőben megbeszéltük. Aztán 1:4-nél elkezdtük azt játszani, amit szerettünk volna a meccs elejétől. Semmi sem ideális, sok a sérült, Rajna Miki feltehetően agyrázkódást kapott, ettől függetlenül mindig próbáljuk a maximumot hozni, nyernünk kell öt nap múlva."

Anatolij Bogdanov: "Nagyon jó lecke volt a mai ennek a fiatal csapatnak. Nem engedhetünk ki 4:1-nél, nem kezdhetünk el foglalkozni a játékvezetéssel, ha éppen nem fair az adott helyzet, nem térhetünk el az eredeti tervtől, mert ezeknek ez lesz a következménye. Elsődlegesen mentálisan kell készen állnunk, hiszen meccsről-meccsre nehezebb helyzetek adódhatnak, amit meg kell oldanunk. Nem szépen, hanem sikeresen kell játszanunk. Ki kell emelnem mégegyszer azt, hogy rengeteg tanulni való volt a mai mérkőzésen." (utehoki.hu)

UTE   -  FEHA19   - eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 18:00, játékvezető: Némeht M., Varjú Á., Kocsány B., Fényi S.
EL 23:  2022.10.02.  FHA - UTE  3:2
EL 36: 2022.10.11. UTE - FHA 5:2
EL 65: 2022.11.04. FHA - UTE 4:5 bü.

2022. december 28., szerda

EL117: UTE-FTC 2:3 hu.

Nem lehetett telt ház, mert a nézőtér jelentős részét lezáratta a szövetség - kár volt a múltkori esetért. A maradék részen nagyon sokan várták a csapatokat. Lezárták a mi helyünket is, otthon az M4Sport-on figyeltük a meccset.
A miskolci meccshez képest vissztért Rajna, Kiss D. és Balogh B., új kieső Jekunen és Peresunko. Két ifjú, Erdőhelyi és Nádasy is a csapaba került. Nemes kapott egy nullást a hátára, ma 50-es számmal játszott. Az ellenfélnél Földes kapus először volt kezdő, és náluk is fiatalok pótoltak több légióst.
A két csapat szomszédok a táblázaton, de a pontkülönbség jelentős. Ott tartunk, hogy most a nyolcadik helyet kellene megerősíteni pontokkal. Amúgy az FTC-t legyőzni mindig nagyon fontos, mindig nagyon jó, és legutóbb sikerült is.

(2022.12.28) EL 117:
UTE - FTC-Telekom 2:3 hu. (1:0, 0:2, 1:0, 0:1)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 1274 néző, vezette: Nagy A., Soós D., Váczi D., Szabó D.

UTE: Rajna - Kiss D., Balázsi, Kovács A. 1, Benk (1), Just - Ritecz, Nemes B., Shirley 1, Madácsi, Kiss P. (1) - Kiss Ph. (1), Erdőhelyi, Németh A., Kovács S., Nádasy - Balogh B. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt
ERSTE csapatpont: 30.7

FTC-Telekom: Földes - Seregély, Hrabal (1), Kestila 1, Kreisz, Tóth G. - Mesikammen, Boros, Nagy G. 1(1), Tóth A. 1(1), Betteridge (1) - Karmeniemi, Marva (1), Bán, Kozma, Galántai - Kucsma, Modok. Edző: Hennelly Yul

Lövések: 29:40 (13:11, 9:17, 6:7, 1:5)

FTC támadásokkal indult a mérkőzés, de amikor kijött az Újpest, egyből meg is lett az eredménye: A 3. percben talán az első hazai támadás során a támadó harmad közepén Benk megharcolt a korongért, átadásával Kovács Alex befelé húzott, a kapus előtt fonákra vette a pakkot, és gólt lőtt, 1:0. Egy lövés – egy gól! Felélénkült a játék, de kevés volt a lövés. A hazaiak emberelőnye kimaradt, majd Galántai ment fel a jobboldalon, de Rajna nagy védéssel tartotta a nullát. Hol az egyik, hol a másik fél volt az aktívabb, nem lehet megítélni, melyik a jobb csapat. A 11. percben pár másodpercen belül két Rajna bravúrra volt szükség. Ezután az FTC letámadott, már a védő harmadban elrontotta a hazai akciók kibontakozását. A hátralévő időben a vendégeknek volt két nagyobb lehetőségük.
Élénk a meccs, amolyan derbis. Az Újpest kezdett jobban, hamar felavatta a fiatal FTC kapust. A későbbiekben voltak hazai akciók, veszélyes vendéghelyzetek, de vezetés ellenére nyugodtak nem lehetünk.

Egy pillanat alatt egyenlített az FTC. A 24. másodpercben Tóth A. elment a baloldalon és gólt lőhetett a rövid oldalon, 1:1. Kezdhetjük elölről. A 23. percben a legveszélyesebb lila csatár Kovács Alex lövése után mentett nehezen a kapus. Az ellenakció során Rajna győzött 2:0-ra Karmeniemi ellen, két nemgóllal. Aztán lassan fölénybe kerültek a zöldek, majd emberelőnybe. Ekkor meglépett Just és Madácsi, de nem lett gól. Aztán egy ideig duplaelőnyben támadhattak a fehérmezesek, de megúsztuk, a maradék szimpla előnyt már nem, Kestila Nagy G. kapu mögül visszaadott korongját belőtte, 1:2. Aztán előnyjátékból sem sikerült a hazaiaknak betalálni.
Aktívabb, élénkebb az FTC. 17:9-es lövésarány sokmindent elárul, ebben benne van a két lőtt gól, és az eléggé veszélytelen hazai támadójáték. Fordult a kocka, az előző szünetben hittük, hogy fokozzuk az előnyt. Most csak reménykedtünk, hogy összejön az egyenlítés. Több kell ennél a harmadik harmadban!

Sajnos, a megszokott FTC fölény továbbra is megvolt. A vendégek letámadása most is hatásos volt, egészen a 44. percig, amikor egy baloldali összjáték során Kiss Phil kapu felé húzott, beadására „jobbösszekötőben” érkezett Shirley, 2:2!  Miért nem látunk sokkal több ilyen jó hazai támadást? A nézőtéren tovább emelkedett a hangulat. A feljövő hazaiak komoly bíztatást kaptak, a lelátóról minden megtettek a szurkolók a csapatért. A játék egyértelműen azt mutatta: mindkét fél győzni akar, és képesnek gondolják erre magukat. A játék minősége – az azért nem olyan. Az Újpestből két gólgyáros hiányzik, gondolom, a másik oldalon is így lehet. De harcolni így is lehet, így is kell: szóval ez a hoki! Az 50. percben Kiss D. megúszott 4 percnyi kiülést 2 perccel. Ezt a harmad végén visszakapták a zöldek, amikor Rajna kapott a fejére Kreisztől. Tehát  a bírói mérlegelés kiegyensúlyozott volt. De a harmad végéig a harc, az elszántság megvolt, az újpesti gól hiányzott, de így jártak a zöldek is.
Küzdelmes meccsen a többet támadó zöldek és a ritkábban veszélyeztető, de időnként szépakciókat vezető lilák nem jutottak döntésre. Mind a Magyar Kupa meccsen, most is 2:2, de itt nem maradhat a döntetlen.

Hosszabbítás
Az extra idő nagy részét a hazaiak kapuja előtt töltötték a csapatok, de a 63. percben Nemes elmehetett teljesen egyedül, de végül sikertelen maradt. Aztán Rajna fejjel védett, majd Kiss Phil meglépett, de kihagyta, amit nem szabad kihagyni. A 65. percben Nagy G. saját harmadából indult el, baloldalra húzott ki, lőtt – és gól, 2:3.

Ennyi. Egy pont és a csalódás a miénk. Nem volt jó a játék, de mindenki megszakadt a pályán. A zöldek többet támadtak nálunk, és nekünk (ahogy az idényben már sokszor) kevés jó és gólveszélyes támadásunk volt. Tehát volt, csak kevés, két gólra elég, ami ma kevés volt a sikerhez.
A Vígh Balázs vándorkupát (a védő mindkét csapatban játszott, és a tragikus, 2017-es veronai buszbaleset áldozata lett húgával, Laurával együtt) az idén az FTC csapata nyerte el és őrizheti egy évig.

Virág Csaba: "Szenzációs volt az atmoszféra, nagyon köszönjük, hogy ennyien kilátogattak, nem szép, de mégis nagyszerű mérkőzést láthattunk, küzdős volt, és mindkét csapat megtett mindent a győzelemért. Klasszikus derbi, egy gól döntött, ahol a szerencse most nem a mi oldalunkra állt."

Yul Hennely: "Nagyszerű derbi volt, bár mindkét csapatnak kevés volt ma a cserelehetősége. A mieink is és az Újpest is nagyon keményen játszott, rengeteg volt a helyzet, bármelyik csapat nyerhetett volna. A kapusok jó napot fogtak ki és a végén nekünk volt szerencsénk." (utehoki.hu)