2022. december 28., szerda

EL117: UTE-FTC 2:3 hu.

Nem lehetett telt ház, mert a nézőtér jelentős részét lezáratta a szövetség - kár volt a múltkori esetért. A maradék részen nagyon sokan várták a csapatokat. Lezárták a mi helyünket is, otthon az M4Sport-on figyeltük a meccset.
A miskolci meccshez képest vissztért Rajna, Kiss D. és Balogh B., új kieső Jekunen és Peresunko. Két ifjú, Erdőhelyi és Nádasy is a csapaba került. Nemes kapott egy nullást a hátára, ma 50-es számmal játszott. Az ellenfélnél Földes kapus először volt kezdő, és náluk is fiatalok pótoltak több légióst.
A két csapat szomszédok a táblázaton, de a pontkülönbség jelentős. Ott tartunk, hogy most a nyolcadik helyet kellene megerősíteni pontokkal. Amúgy az FTC-t legyőzni mindig nagyon fontos, mindig nagyon jó, és legutóbb sikerült is.

(2022.12.28) EL 117:
UTE - FTC-Telekom 2:3 hu. (1:0, 0:2, 1:0, 0:1)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 1274 néző, vezette: Nagy A., Soós D., Váczi D., Szabó D.

UTE: Rajna - Kiss D., Balázsi, Kovács A. 1, Benk (1), Just - Ritecz, Nemes B., Shirley 1, Madácsi, Kiss P. (1) - Kiss Ph. (1), Erdőhelyi, Németh A., Kovács S., Nádasy - Balogh B. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt
ERSTE csapatpont: 30.7

FTC-Telekom: Földes - Seregély, Hrabal (1), Kestila 1, Kreisz, Tóth G. - Mesikammen, Boros, Nagy G. 1(1), Tóth A. 1(1), Betteridge (1) - Karmeniemi, Marva (1), Bán, Kozma, Galántai - Kucsma, Modok. Edző: Hennelly Yul

Lövések: 29:40 (13:11, 9:17, 6:7, 1:5)

FTC támadásokkal indult a mérkőzés, de amikor kijött az Újpest, egyből meg is lett az eredménye: A 3. percben talán az első hazai támadás során a támadó harmad közepén Benk megharcolt a korongért, átadásával Kovács Alex befelé húzott, a kapus előtt fonákra vette a pakkot, és gólt lőtt, 1:0. Egy lövés – egy gól! Felélénkült a játék, de kevés volt a lövés. A hazaiak emberelőnye kimaradt, majd Galántai ment fel a jobboldalon, de Rajna nagy védéssel tartotta a nullát. Hol az egyik, hol a másik fél volt az aktívabb, nem lehet megítélni, melyik a jobb csapat. A 11. percben pár másodpercen belül két Rajna bravúrra volt szükség. Ezután az FTC letámadott, már a védő harmadban elrontotta a hazai akciók kibontakozását. A hátralévő időben a vendégeknek volt két nagyobb lehetőségük.
Élénk a meccs, amolyan derbis. Az Újpest kezdett jobban, hamar felavatta a fiatal FTC kapust. A későbbiekben voltak hazai akciók, veszélyes vendéghelyzetek, de vezetés ellenére nyugodtak nem lehetünk.

Egy pillanat alatt egyenlített az FTC. A 24. másodpercben Tóth A. elment a baloldalon és gólt lőhetett a rövid oldalon, 1:1. Kezdhetjük elölről. A 23. percben a legveszélyesebb lila csatár Kovács Alex lövése után mentett nehezen a kapus. Az ellenakció során Rajna győzött 2:0-ra Karmeniemi ellen, két nemgóllal. Aztán lassan fölénybe kerültek a zöldek, majd emberelőnybe. Ekkor meglépett Just és Madácsi, de nem lett gól. Aztán egy ideig duplaelőnyben támadhattak a fehérmezesek, de megúsztuk, a maradék szimpla előnyt már nem, Kestila Nagy G. kapu mögül visszaadott korongját belőtte, 1:2. Aztán előnyjátékból sem sikerült a hazaiaknak betalálni.
Aktívabb, élénkebb az FTC. 17:9-es lövésarány sokmindent elárul, ebben benne van a két lőtt gól, és az eléggé veszélytelen hazai támadójáték. Fordult a kocka, az előző szünetben hittük, hogy fokozzuk az előnyt. Most csak reménykedtünk, hogy összejön az egyenlítés. Több kell ennél a harmadik harmadban!

Sajnos, a megszokott FTC fölény továbbra is megvolt. A vendégek letámadása most is hatásos volt, egészen a 44. percig, amikor egy baloldali összjáték során Kiss Phil kapu felé húzott, beadására „jobbösszekötőben” érkezett Shirley, 2:2!  Miért nem látunk sokkal több ilyen jó hazai támadást? A nézőtéren tovább emelkedett a hangulat. A feljövő hazaiak komoly bíztatást kaptak, a lelátóról minden megtettek a szurkolók a csapatért. A játék egyértelműen azt mutatta: mindkét fél győzni akar, és képesnek gondolják erre magukat. A játék minősége – az azért nem olyan. Az Újpestből két gólgyáros hiányzik, gondolom, a másik oldalon is így lehet. De harcolni így is lehet, így is kell: szóval ez a hoki! Az 50. percben Kiss D. megúszott 4 percnyi kiülést 2 perccel. Ezt a harmad végén visszakapták a zöldek, amikor Rajna kapott a fejére Kreisztől. Tehát  a bírói mérlegelés kiegyensúlyozott volt. De a harmad végéig a harc, az elszántság megvolt, az újpesti gól hiányzott, de így jártak a zöldek is.
Küzdelmes meccsen a többet támadó zöldek és a ritkábban veszélyeztető, de időnként szépakciókat vezető lilák nem jutottak döntésre. Mind a Magyar Kupa meccsen, most is 2:2, de itt nem maradhat a döntetlen.

Hosszabbítás
Az extra idő nagy részét a hazaiak kapuja előtt töltötték a csapatok, de a 63. percben Nemes elmehetett teljesen egyedül, de végül sikertelen maradt. Aztán Rajna fejjel védett, majd Kiss Phil meglépett, de kihagyta, amit nem szabad kihagyni. A 65. percben Nagy G. saját harmadából indult el, baloldalra húzott ki, lőtt – és gól, 2:3.

Ennyi. Egy pont és a csalódás a miénk. Nem volt jó a játék, de mindenki megszakadt a pályán. A zöldek többet támadtak nálunk, és nekünk (ahogy az idényben már sokszor) kevés jó és gólveszélyes támadásunk volt. Tehát volt, csak kevés, két gólra elég, ami ma kevés volt a sikerhez.
A Vígh Balázs vándorkupát (a védő mindkét csapatban játszott, és a tragikus, 2017-es veronai buszbaleset áldozata lett húgával, Laurával együtt) az idén az FTC csapata nyerte el és őrizheti egy évig.

Virág Csaba: "Szenzációs volt az atmoszféra, nagyon köszönjük, hogy ennyien kilátogattak, nem szép, de mégis nagyszerű mérkőzést láthattunk, küzdős volt, és mindkét csapat megtett mindent a győzelemért. Klasszikus derbi, egy gól döntött, ahol a szerencse most nem a mi oldalunkra állt."

Yul Hennely: "Nagyszerű derbi volt, bár mindkét csapatnak kevés volt ma a cserelehetősége. A mieink is és az Újpest is nagyon keményen játszott, rengeteg volt a helyzet, bármelyik csapat nyerhetett volna. A kapusok jó napot fogtak ki és a végén nekünk volt szerencsénk." (utehoki.hu)