2017. november 22., szerda

MK 14: Fehérvár-UTE 0:1

Az Újpestben a pénteki MAC elleni meccsen győztes csapatból nem játszhatott Varga A., Sikorćin és Čaládi, viszont visszatért Nagy Nilan. A korábbi mérkőzések ismeretében a döntő kérdés az volt: a csapat eleve megnyertnek tekinti-e a mai meccset?

(2017.11.22) MK 14:
Fehérvári Titánok - UTE 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)   -  eseménynapló

Székesfehérvár, 245 néző, vezette: Babic V., Kókai M., Váczi D., Soós D.

Fehérvári Titánok: Gyenes - Imre, Vehmanen, Szita, Kiss P., Schoenmakers - Reiter A., Szabó B., Vizi, Hamvai, Mazzag - Takács, Láday T., Kocsis, Péter B., Kiss Zs. - Antal A., Prácser, Péter A., Erdei. Edző: Kóger István, Hegyi Ádám Zoltán

UTE: Sila - Huba (1), Pokornyi, Szalma, Cseter, Turbucz - Kiss R., Kiss D., Benk, Frolik (1), Ropret - Nagy N., Dósa, Nemes B., Becze T., Sági M. 1 - Horváth Á., Schmál, Pápa, Pichler-Balássy Á. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

Gól:
39:26 - 0:1 Sági M. (Huba, Frolik) - ee

Kiállítás: 10 perc ill. 6 perc + végleges kiállítás (Ropret)
Lövések: 26 ill. 31 (11:8, 8:17, 7:6)

Az Újpest indult jobban, másfél perc alatt hármat védett a hazai kapus. Aztán Sila védései következtek. Az 5. percben fordultak az események. Az UTE támadott, ártatlan helyzetben egy fehérvári védő a jégen maradt, Ropret szúrásért 5+végleges kiállítást kapott. (Az 5 percet miért nem írták be a jegyzőkönyvbe?) Az esetet pont nem láttam, és nézőtársaim sem tudtak segíteni. Schoenmakers az arcán megsérült, de ápolás után szerencsére tovább tudott játszani. Annyi biztos, nem indulatcselekmény történt, véletlen dolog lehetett. (A videót visszanézve mégis indulatból alakult ki az adok-kapok - 2017.11.24).) De a szúrás az egyik legveszélyesebb fault hokiban, szándéktól függetlenül jogos a kiállítás. Ropret szinte biztos, hogy nem játszhat a vasárnap a Tüskecsarnokban. Nagyon kemény öt perc következett, ezen belül két percig hárman az öt ellen játszott az Újpest. Sila gyűjtötte a védéseket, de lehúzta a redőnyt. A hosszú hátrány minden újpestit felpörgetett, nem volt egy pillanat lazítás sem. Később az Újpest került előnybe, de nem lett gól. Hajtós, de elég unalmas volt a játék. Nem volt igazán lendület, de az is lehet: egyik csapat sem hagyta a másikat.
A második harmad az elejétől az Újpesté volt. Továbbra sem volt valami nagy játék, de lényegesen többet támadott a vendégcsapat. Már veszélyes villanások is voltak, a legszebb akció talán az volt, amikor Becze remek keresztátadását Benk lőtte – a jobboldali kapuvas mentett. Néhány hazai támadás-lövés után a 36. percben ismét kapuvasaltak a lilák, Szalma levegőből pattintott a felsőre, majd egy remek támadás végén Kiss D. lövése pengett a vason. Talán kisebb a fehérvári kapu a szabványosnál? A harmad végén emberelőnyből támadott az Újpest, Huba védőhelyről lőtt, Sági a levegőben belenyúlt, ezúttal a felső vas sem tudott menteni, 0:1. A hazaiak kérésére videóztak (magas bot?), de másodszor is örülhettünk, tényleg 0:1.
A második harmadban jobb volt az Újpest, megérdemelten vezettek.
A harmadik játékrészre egész jó lett a meccs. A Fehérvár előadta az ismert  Volán-stílust, mentek, támadtak, pörögtek, lőttek, de csapatukból hiányzott egy gólképes csatár. Bár, ha volna, az EBEL-ben is szükség lenne rá… Ez a hazai játék nagy figyelmet és erőbedobást igényelt az Újpesttől is, így a végére egészen használható lett a játék. Sajnos, egy megnyugtató második gól csak nem akart megszületni. De legalább izgultunk egy kicsit! A végén hatan támadtak a hazaiak, majd heten lettek, de lebuktak...  Az újpesti csapat odaadó munkával megtartotta a minimális előnyt, hozta a meccset. Elődöntőbe jutottunk a Magyar Kupában!