2017. november 15., szerda

MK16: UTE-KMH 4:3

Az Újpest erősen tartalékos felállásban – felsorolni is nehéz a hiányzókat – de így is a három pont biztos várományosaként vágott neki a mai kupameccsnek. A nézőtér eléggé szellős volt, az egy héttel előrehozott kupameccs sokaknak nem került át naptárjukban a mai napra.

(2017.11.15) MK 16:
UTE - KMH Budapest 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 150 néző, vezette: Nagy A., Pálkövi Zs., Kovács T., Somos G.

UTE: Sila - Varga A., Kiss R. (1), Szalma 1, Cseter (2), Čaládi 1 - Pokornyi, Dósa (1), Frolik 1, Sikorčin (1), Ropret 1 - Horváth Á. (1), Schmál, Becze T., Nemes B., Sági M. - Pápa, Pichler-Balássy Á., Turbucz. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

KMH Budapest: Hajek M. - Nagy P., Dorner (2), Petres (1), Vincze P. 1, Szűcs 1 - Wéber, Sándorffy, Godó, Kőrösi, Németh Á. 1 - Suoraniemi, Nagy R., Berendi, Vajda, Vajda - Szopos, Karda, Fekete G., Egyed M. Edző: Sille Tamás, Kapusta Dusan

Lövések: 53 ill. 19 (16:7, 22:3, 15:9)

A 24. másodpercben megesett az, amire senki sem számított: egy lövés után a kapu mögé került a korong, amit Szűcs visszafordulva az alapvonalról az újpesti kapuvédőre lőtt, róla a kapuba pattant, 0:1. Az Újpestnek öt perc kellett ahhoz, hogy felébredjenek, hogy ez a meccs még sincs megnyerve, esetleg tenni is kéne valamit a győzelemért. Felálltak a lilák, záporoztak a lövések, de Hajek mindent hárított. A hazai gól a 18. perc végén sikerült, amikor Pápa lőtt a kapuba. De a bírák hosszas videózás után megállapították, hogy ez a gól a focipályára való.
A második játékrészben a tompa újpest szorongatott, amikor bekukkantott a világvége: lila emberelőnyben elment Németh Á. és 0:2-re írta át az eredményt. Szerencsére Frolik hamar szépített, még emberelőnyben balról lendületből középre cselezett, és kilőtte a hosszú felsőt, 1:2. A 36. percben Ropret egy kipattanót tett a kapuba, 2:2, végre X!
A 46. percben egy kavarodás után Szalma talált be (3:2). De nem volt rendben minden, emberelőnyben Dorner hátulról keresztbe lőtt-passzolt, Vincze kapásból lőtt nagy gólt, 3:3. Az 57. percben Čaládi némi összjáték után középről betalált, 4:3. Az utolsó percben is mi izgultunk.
A mai győzelem nem volt habkönnyű... Ami fontos és megmaradhat: megszereztük a Magyar Kupa három pontot. Többet ne beszéljünk a mai meccsről!