2020. január 5., vasárnap

EL160: HKB-UTE 7:2

Az újpesti szurkolókat a kapu mögötti, "nézd a meccset hálón át" szektorba zsúfolták - pedig alaphangon is többen voltunk, mint a helyek 80 százalékát nem megtöltő hazai nézők. De a Tüske rendezése (is) már csak ilyen. Az erőt, a fölényt demonstrálni kell.

(2020.01.05) EL 160:
Hokiklub Budapest - UTE 7:2 (1:1, 4:0, 2:1)   -  eseménynapló

Tüskecsarnok, Budapest, 381 néző, vezette: Rencz D., Haszonits M., Fényi S., Balla N.

Hokiklub Budapest: Kiss B. - Lakatos (1), Szécsi, Satek 1(2), Pihlqvist, Szűcs 2 - Berry-Lamontagna (1), Linke (2), Lőczi, Manninen (1), Izsák - Reiter A. (1), Bugár, Petres 1(2), Németh Á. 1, Szappanos 2(1) - Lévai, Bán, Horváth B. Edző: Brandström Jens, Suoraniemi Niko

UTE: Duschek - Varga A. (1), Kiss D., Benk, Sikorcin, Pance (1) - Saukko 1, Henderson, Reed, DiDiomete, Csamangó (1) - Nagy N., Kiss-Rusk J., Nemes B., Vincze P. 1, Rafaj - Kovács A., Pokornyi, Kovács S., Horváth Á., Godó, Márkus (kapus). Edző: Baróti Zsolt, Virág Csaba

05:21 - 0:1 Saukko (Csamangó)
08:36 - 1:1 Satek
23:06 - 2:1 Szűcs (Satek, Reiter A.)
27:18 - 3:1 Szappanos (Petres, Lakatos)
34:07 - 4:1 Szappanos (Linke, Manninen) - ee
35:54 - 5:1 Németh Á. (Petres, Berry-Lamontagna)
45:04 - 6:1 Szűcs (Satek)
56:58 - 7:1 Petres (Szappanos, Linke) - ee
59:14 - 7:2 Vincze P. (Pance, Varga A.) - ee

Kiállítás: 2 perc ill. 8 perc
Lövések: 42:30 (14:11, 16:10, 12:9)

A korai, 15 órai kezdés elvette a vasárnap délutáni szieszta idejét tőlünk is, meg a játékosoktól is. Márpedig egy vasárnapi ebéd után pihenni kell! A csapatok a pályán is így gondolták, nagyon álmos játékkal indult a mérkőzés, épphogy nem ásítoztunk. A 6. percben Csamangó elég jó tempóval ment fel jobboldalon, lőni nem tudott, így megkerülte a kaput, majd Saukkohoz passzolt. A védő távolról lőtt, nagyot és pontosat, 0:1 (videó). Videó után is gól - gondolom, azt vizsgálták, nem volt-e benn a zavaró csatár a kapus védett területén. Az álmodozások kora tovább tartott, míg komoly védői szerencsétlenkedések után a 9. percben Satek egyenlített. Vagy háromszor lehetett volna szerelni, 1:1 (videó). Ekkor ERSTE Liga idénycsúcs következett: hat és fél perc(!) videózgatás után mondták ki a bírák a gólt, a döntésbe végül egy vonalbírót is belevonva. Talán a fiatal Fényi jobban emlékszik a szabályokra... Vicc, ilyen nincs! Vannak bírók, vagy nincsenek? Van szemük, vagy nincs? Ismerik a szabályokat, vagy...
Akkor a meccs tovább, bár az álmosság most sem múlt el.
Ahogy a szünet sem hozott ébredést, a liláknál biztosan nem. A lassú, kényelmes tempó - amely mindig a gyengébb csapatnak kedvez - megmaradt. Ami feltűnt: az ütközés nélküli hoki. Test-test elleni játék semmi sem volt, pedig az utolsó 50 év hokija ütközések sorozata. És beindult a Hokiklub: sorra jöttek a kapu előtti kisjátékokból megütött gólok. 2:1, 3:1, 4:1, 5:1... A helyzeteket néztük, ahogy a védelem is, a benyelt gólokat alig bírtuk számolni.
Ha egy csapatnak nincs kedve játszani, minek játszik meccset? Az Újpestnek nagyon nem volt kedve játszani, nekem nagyon nem volt kedvem mindezt végignézni. 2005 óta, amióta Újpest meccsekre járok, ma először fordult elő, két harmad után hazamentem. Jól tettem. A vége 7:2 lett. Az idényben kilenc ponttal támogattuk szegény Hokiklubot.
Itt mindenki értékeljen saját maga, én is pont azt gondolom, de nem írom le. Brrr...
Szerdán a derbin ott leszek, ott leszünk, és győzelmet várunk!

Virág Csaba: "Ugyan mi szereztünk vezetést, az első percektől akadozott a játékunk, mentálisan nem álltunk készen a mérkőzésre. Nagy csalódás ez az elmúlt hetek jó teljesítménye után, de nem szabad összetörnünk, hiszen szerdán a Ferencváros látogat hozzánk." (nso.hu)