2020. január 10., péntek

EL166: Brassó-UTE 3:6

A két utolsó Brassó elleni meccsen 20(!) gólt kaptak a lilák. Az első meccset hosszabbításban megnyertük. A Brassó 65, az UTE 44 ponttal állt a meccs előtt. Tehát a zászló előzetesen nem az Újpestnek állt.

(2020.01.10) EL 166:
Corona Brasov - UTE 3:6 (3:1, 0:2, 0:3)   -  eseménynapló

Brassó (ROU), 650 néző, vezette: Mihai P., Crisan H., Bandi Cs.

Corona Brasov: Tőke - Armstrong, Carlson (1), Franko, Gliga - Labrecque, Borisenko (1), Fowlie, Tranca (1), Zsók 2 - Mihály E., Bíró O., Molnár Zs., Constantin 1, Zagidullin (2) - Haraga, Molnár Z., Bíró M., Gajdó - Bíró G. Edző: Pénzes Július, Rusnák Ondrej

UTE: Márkus - Saukko, Varga A. 1(1), Nemes B. (1), Vincze P., Rafaj 1 - Kiss-Rusk J., Kiss D. (1), Benk, Sikorcin, Pance - Nagy N. (1), Kovács A., Reed 2(1), DiDiomete 1(3), Ainsworth 1 - Horváth Á., Pokornyi, Kovács S., Godó, Csamangó. Edző: Baróti Zsolt, Virág Csaba

03:52 - 0:1 Ainsworth (Reed)
09:58 - 1:1 Zsók (Carlson, Tranca) - ee
10:12 - 2:1 Constantin (Zagidullin)
18:28 - 3:1 Zsók (Borisenko, Zagidullin) - ee
32:13 - 3:2 Reed (DiDiomete)
35:29 - 3:3 Reed (DiDiomete)
42:43 - 3:4 DiDiomete (Varga A., Nagy N.)
58:43 - 3:5 DiDiomete (Kiss D.) - üres kapu     jegyzőkönyv javítva:
58:43 - 3:5 Varga A. (DiDiomete, Kiss D.) - üres kapu
59:12 - 3:6 Rafaj (Nemes B.)

Kiállítás: 4 perc ill. 8 perc + 10 perc fegyelmi (Nagy N.)
Lövések: 45:39 (17:10, 11:13, 17:16)

Látatlan beszámoló
Márkus Levente állt az Újpest kapujába, a többiek a zöldek ellen győztes hősök. És milyen jó indult a meccs! Az újfiú Ainsworth szerzett vezetést, 0:1. A 10. percben emberelőnyből egyenlített Zsók, majd két pillanat múlva Mircea fordított az álláson, 2:1. A harmad végén emberelőnyből megint Zsók talált be - gondolván, ez a meccs eldőlt (3:1). A továbbiakban az Újpest elővette azt a hozzáállást és játékot, amit két napja produkált a derbin: a hazaiak lazítottak, a lilák nem. Sőt! Reed két találatával a 36. percben már 3:3 lett az állás. Feláll-e a győzelmet egy harmad után behúzó Brassó? Hát nem! DiDiomete góljával a 43. percben az Újpest átvette a vezetést, majd a 15 perc izgalom után a "zászlós hős" helyett Varga A. üreskapus góllal 3:5-re rontotta a hazaiak hitét. (Utólag változtott jegyzőkönyv, a videó szerint.Rafaj a végén kapusnak lőtte a hatodikat, 3:6.
Fantasztikus bravúr, nagy öröm! A fixharmadik Brassó kényelmes győzelemre számított. De Virág Csaba nyilatkozatában elmondott érzése valósággá vált: az akarattal és a küzdéssel nem volt probléma! A két mai hős: a négypontos DiDiomete (2+2) (1+3) és a hárompontos Reed (2+1). Nagyon pozitív vagyok: az alapszakaszban összeszedtük az idény vereségeit, és kezdettől az ERSTE Liga második felére készültünk. Most jön a java!

Virág Csaba: "Az első harmad borzasztó volt, nem korcsolyáztunk eleget, és a Brassó jobb volt. Tennünk kellett valamit, például többet korcsolyázni és jobban védekezni emberhátrányban. A második harmatól feljavultunk, egyenlítettünk, és onnantól miénk volt a meccs." (nso.hu)