Gyergyói Hoki Klub - UTE 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)   -  eseménynapló

Gyergyószentmiklós (ROU), 1050 néző, vezette: Csomortani Zs., Csata A., Andre A., Rédai B.

Gyergyói Hoki Klub: Cooke - Rasulov, Góga (1), Valdix (1), Rupert, Rupert (1) - Jones, Kozma (1), Barabás, Pestunov 1, Sára - Orbán Sz., Ferenc, Péter Zs., Csergő, Elekes - Daradics, Benedek 1. Edző: Cameron Malcolm, Hamell Christopher

UTE: Duschek - Saukko (1), Varga A., Nemes B., Vincze P., Rafaj - Kiss-Rusk J., Kiss D., Reed, DiDiomete, Ainsworth - Nagy N., Kovács A., Kovács S., Godó, Csamangó - Horváth Á., Pokornyi, Benk 2(1), Sikorcin (3), Pance 1. Edző: Baróti Zsolt, Virág Csaba

45:04 - 2:2 Pestunov (Kozma, Góga)
47:48 - 2:3 Benk (Sikorcin)

Kiállítás: 12 perc ill. 12 perc
Lövések: 46:22 (14:5, 20:3, 12:14)

A mérkőzést lehetett követni a neten, de bevallom, unokázás közben ez nekem nem nagyon sikerült. Az első harmad összefoglalójából az derült ki, hogy egykapuzott a Gyergyó - 14:4-es a kapuralövési arány - de a gólt az újpest lőtte: egy ritka lila ellenakció végén a 12. percben egy középről kiadott korongot Benk jobbról, elég éles szögből kapásból bevágta, 0:1. A második játékrész ugyanígy telt, A Gyergyó támadott, de most is az Újpest lőtt gólt, előnyben Pance jobboldalról lőtt a rövid felső sarokba, 0:2. Látványos gól, remek lövés.
A spíker értékelése két harmad után: jól játszik a Gergyó, de a gólokat az Újpest lövi. Ami e mögött van: szellemileg topon lévő lilák, csúcsformában védő kapussal. (Jegyzőkönyv: ilyet talán soha nem láttunk: a lövésarány 20:2, gólarány 0:1.)
A harmadik harmadban fordult a kocka: a Gyergyó gyorsan egyenlített Benedek (42. perc) és Pestunov (46. perc) révén, 2:2. De a fordulatra fordult az UTE is, a 48. percben Benk egy jobbról jövő átadást ugyancsak jobbról, közelről gólba varázsolt, 2:3. A visszalévő időben a Gyergyó nagyon jött, de a lilák sem csak védekeztek. A kapus nélküli végjátékban nem lett gól sem itt, sem ott. Ki emlékszik ilyenre? Egy Erdélyi kiruccanás hozadéka 6 pont!
A vége Újpest győzelem, első hely az alsóházban. De a mi ennél is sokkal többet ér: ha koncentrál a csapat, akkor igazán odateszi magát. És ha így játszik, a végjátékban bármeddig eljuthat. Nem is hátrány az alsóház. Azon túl, hogy rosszul hangzik, lazább meccseken 6 jutalomponttal a párosmeccsekre remekül fel lehet készülni.
Akinek kedve és ideje van, nézze meg a meccs videóját. Érdemes, mert jó a vége! (A gólvideók az itt megszokott módon nem játszhatók le.)