2020. február 19., szerda

EL202: HKB-UTE 6:9

Az utolsó - teljesen tét nélküli mérkőzésen alig voltunk, a 200-ból ötvenegynéhány újpesti. Igazából csak a rend kedvéért kellett lejátszani, senkinek nem hiányzott ez a mérkőzés.
Az Újpestbe visszatért Vincze Péter, friss hiányzó Kovács A., és Nemes. És még két dolog: aki teát iszik a Tüskébe, kap sörárban egy tűzforró kérdéses ízű valamit, hőszigetelő pohárban. Viszont a mosdóban hideg levegőt fúvó szárítógéppel hűthetjük vizes kezünket.

(2020.02.19) EL 202:
Hokiklub Budapest - UTE 6:9 (1:3, 4:4, 1:2)   -  eseménynapló

Tüskecsarnok, Budapest, 197 néző, vezette: Kormos D., Kókai M., Mokrai Á., Bedő P.

Hokiklub Budapest: Gadácsi - Reiter A. (1), Szécsi (1), Horváth B., Satek 1(1), Pihlqvist 2(1) - Bán, Szécsi, Koski, Manninen 1, Németh Á. (1) - Lévai (1), Berry-Lamontagna 2, Petres (1), Albert (1), Szappanos (2) - Veres. Edző: Brandström Jens, Suoraniemi Niko

UTE: Duschek - Varga A. 1, Henderson (1), Benk, Pance (1), Vincze P. 1 - Saukko (1), Kiss-Rusk J., Reed 2(1), DiDiomete 2(1), Ainsworth 1(2) - Nagy N., Horváth A. (1), Odnoga (2), Godó 1(1), Rafaj - Fehérgyarmati, Horváth Á., Zsigmond 1. Edző: Baróti Zsolt, Virág Csaba

02:00 - 0:1 DiDiomete (Reed)
12:49 - 0:2 Ainsworth (Pance)
18:39 - 0:3 Reed
19:01 - 1:3 Pihlqvist (Reiter A.)
22:21 - 1:4 Zsigmond (Odnoga, Henderson)
24:15 - 2:4 Berry-Lamontagna (Szappanos, Albert)
25:31 - 3:4 Manninen (Németh Á.)
27:48 - 3:5 Reed (Saukko, Ainsworth) - ee
32:05 - 4:5 Berry-Lamontagna (Petres, Szappanos)
33:35 - 4:6 DiDiomete (Horváth A., Ainsworth)

Lövések: 29:43 (10:9, 12:22, 7:12)

A 2. percben DiDiomete adta meg az alaphangot: baloldalt vezetett támadást, lőtt, 0:1 (videó). Elég egyszerű volt. Aztán 10 perccel később Ainsworth gólját Pance remek átadása előzte meg, 0:2 (videó). A 19. percben Reed lőtt gólt gyakran látott szituációban: jobboldalt ment fel, kapu elé kanyarodott, elhúzta a korongot a kapus előtt és a hosszúba tette a gólt, 0:3 (videó). A meccs eldőlt - majdnem. Pihlqvist baloldalt kapott jó átadást, kapura húzott, gól, 1:3. (videó).
Már-már eldőlt a meccs, de a hazaiak megmutatták: ők is itt vannak, ők is gólt akarnak lőni.

A 23. percben Zsigmond Áron lőtt szép gólt a bal felsőbe. 1:4 (videó). Úgy emlékszem, ez volt első ligagólja az ifjú centernek. A hazaiak az helyett, hogy feladták volna a meccset, gólt lőttek: a 25. percben Berry-Lamontagna volt eredményes egy gyors ellentámadás során, 2:4 (videó). Sőt! Egy perccel később Manninen egy gólra tette a különbséget 3:4 (videó). Nagyjából hagytuk a gólt, senki nem érezte feladatának, hogy megfékezze a támadót. Az eredmény nem vicc, erre lépni kell! Reed két percen belül lépett, felállt emberelőnyben lőtt jobbról, 3:5 (videó). Aztán 4:5 (videó) Berry-Lamontagna egy lendületes ellentámadás után, majd DiDiomete ért bele Horváth A. lövésébe, 4:6 (videó). A góleső folytatódott, Pihlqvist egy kipattanót vágott be, 5:6 (videó), majd Godó gól jött (hagyták üresen) 5:7 (videó).
Bolond egy meccs. Amikor nagyon lemarad az MHK, erősít, gólt lő. Aztán érzi a hazaiak közelségét az UTE, és gól lő. Kicsit vicces, de nem rossz nézni.

A 44. percben a meccs legszebb gólját lőtte Vincze Péter. Ha mást nem, ezt a videót feltétlenül meg kell nézni! 5:8 (videó). Az 52. percben Varga A. lőtt jobbról, oldalról nagyon éles szögből olyan gólt, ami megtalálta a rövid oldalon azt az egyetlen rést, ahol a korong beférhetett, 5:9 (videó). Sátek által beleérős góllal állt be a végeredmény, 6:9 (videó).
Mindenre van magyarázat. A srácok szeretnek hokizni, játszani, gólt lőni. De nem szeretnek koncentrálni, ütközni, védekezni. Ez a megállapítás mindkét félre igaz. Az eredményen ez látszik. Mintha nem lennének nézők, nem lenne Liga, csak játszunk. Ilyen csendes hokimeccset, ahol a közönség végig néma volt, aligha láthattunk. De ez a formula is élmény, hisz ilyen is van. És láttunk tizenöt gólt. Aztán lépjünk majd tovább!
Összesítve: az ilyesfajta játszadozásnak most van vége. A rájátszás más kategória. Ott csak úgy lehet győzni, hogy minden játékos a szívét-lelkét kiteszi. Ma inkább lazítást láttunk - reméljük, az idényben utoljára.
Az MHK befejezte az idényt, reméljük, jövőre is találkozunk!

Virág Csaba: "Szerettük volna komolyan venni ezt a meccset is, mert a playoff már nagyon közel van, és nem mindegy, hogyan megyünk bele, így az elsődleges cél az volt, hogy nyerjünk. Ez sikerült, de a korong nélküli játékunk még mindig hagy kívánnivalót maga után, nem korcsolyáztunk eleget és nem figyeltünk oda. Volt sok pozitívum, de azért amikor ilyen sok gól esik, annak egyik edző sem örül felhőtlenül..."