2021. január 30., szombat

EL150: UTE-DAB 6:3

Ma már öt csatárunk hiányzott. Öt elsősoros. Szabad 14 meccses eltiltása durva – természetesen nagyon sajnáljuk, hogy Berger Ákosnak ilyen súlyos sérülést okozott. De nem lehetett felkészülve egy bíró visszafelé korcsolyázására. 14-esünk a játékos a korongot, az ellenfelet figyelte. Egy szándékos és egy véletlen ütközést egy bizottságnak meg kellene tudnia különböztetni. Rossz rágondolni: ha 58-es mezben játszik, 58 meccsre tiltják el?
Korábbi mérkőzések:
EL 34:  2020.10.22.  UTE - DAB  3:4 bü.
EL 40: 2020.10.27. DAB - UTE 5:4 hu.
EL 108: 2020.12.30. DAB - UTE 2:3
(2021.01.30) EL 150:
UTE - Dunaújvárosi Acélbikák 6:3 (3:3, 3:0, 0:0)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 0 néző, vezette: Haszonits M., Kincses G., Árkovics G., Pálkövi Bo.

UTE: Duschek - Kiss Ph. 1, Selan, Sotlar 1(2), Vincze P. 1, Perkovich 1 - Stadel (1), Pokornyi, Nemes B. (2), Kovács S., Vorobyev - Varga A. 1, Kovács A., Godó (1), Rafaj 1(1), Zsigmond (2) - Horváth A., Horváth Á., Rokaly-Boldizsár R. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

Dunaújvárosi Acélbikák: Pinczés B. - Pozsár, Kovács B., St, Török 1(1), Szappanos 1(1) - Lencsés, Vuorijarvi, Mazurek, Turcotte 1, Gebei G. (1) - Dósa, Nilsson, Németh P., Pihlqvist, Azari - Gebei B., Jakabfy, Pinczés O., Subotic, Tamás. Edző: Gudas Leo, Borbás Gergely

Lövések: 38:34 (12:15, 18:9, 8:10)

Az első harmad elég ijesztően indult, Török Viktor 17 másodperc után vezetést szerzett a vendégeknek. A 9. percben egyenlített Perkovich, ez volt az Újpestben első igazi gólja, bár neve mellett az első találtat Vas Márk feledhetetlen öngólja volt. Szappanos 1:2, Vincze 23 másodpercre rá 2:2, Turcotte 2:3, majd a 16. percben Sotlar 3:3.
A nem túl „acélbikás” DAB háromszor is vezetést szerzett, ellenünk, de az egyenlítés mindig összejött. Nyitottnak látszik a mérkőzés, de nem akarom hinni, hogy baj lehet. Az öt hiányzó csatár nélkül sem.
Az UTE
Rafaj jóvoltából a 22. percben átvette a vezetést (4:3), majd a 25.-ben Varga kettőre növelte az előnyt, 5:3 - ez már Zsigmond Á. második asszisztja volt. A 33. percben Kiss Phil eldöntötte a meccset, 6:3
A DAB ilyen idei teljesítmény után mínusz 3-ről egészen biztos, hogy nem tud felállni.
A harmadik harmadban a jegyzőkönyve bejegyzés sem történt. Azért lövések biztosan voltak, de egyik fél sem gondolta, hogy bármit változtatni akarna, illetve erre képes lenne.

Virág Csaba: "Nem egyszerű ennyi sérült nélkül játszanunk, bár szerencsére legalább a hátvédeink közül nem hiányzik senki, ami tartást ad. Az első harmad után hízelgő volt a döntetlen, de a másodikban tíz-tizenöt percnyi játékkal bizonyítottuk, hogy felforgatott sorokkal is tudunk dominálni. Az utolsó harmad eltelt, megvoltak a helyzeteink, kapuvasakat is szereztünk, közel voltunk az újabb gólhoz, ami nem jött össze, ám így is örülünk a három pontnak."

Borbás Gergely: "Az utóbbi mérkőzéseinkkel ellentétben végre jól kezdtünk, mégis döntetlennel végződött az első harmad. A másodikra másik Újpest jött ki, mi pedig nem voltunk elég kemények a kapunk előtt. A végére visszataláltunk, ám több gólt szerezni már nem tudtunk."

Az UTE–FTC-Telekom mérkőzésen leütközött Berger Ákos játékvezető még kettős látással küzd, de már hazaengedték a kórházból. Abban bízik, hogy a rájátszásban visszatérhet és ismét mérkőzéseket vezethet.

Az Újpesti Torna Egylet (UTE) jégkorongszakosztálya a rendkívül szigorú döntés után levélben fordult az Erste Liga Elnökségéhez, ugyanis nem értünk egyet azzal a megállapítással, hogy a fegyelmi bizottság szerint játékosunk szándékosan ütközte le a játékvezetőt, és ezt az esetről készült videofelvételek is bizonyítják. A klub arra kérte az Elnökséget, hogy a fegyelmi bizottság döntését vizsgálják felül, mert álláspontjuk szerint az eset hokisbalesetnek minősül.