2022. december 9., péntek

EL105: BJAHC-UTE 5:1

A mai menü: BRA-CRO, BJA-UTE, NED-ARG – itt
 jó esetben csak a második félidőt nézzük. Az esélyesek? BRA, BJA, NED. Akiknek szurkolok: CRO, UTE és talán ARG, Messi miatt. Látszik, a gyengébbeket támogatom…
A férfias sportban az Újpest apró lépést tett fölfelé, de az exMAC százalékosan vezeti a tabellát, a 72% fogadja a 33%-ot. Októberben a Megyerin jól elvertek minket. Nagyon nehéz lesz, az idényben még nem győztünk idegenben. De szeretjük a csodát, várjuk a csodát, ha az egy jó csoda!
Az Újpestben Kovács Alex újra ott van a csapatban, és ma Sági véd.
Előttem a számítógép, mögöttem a tévé.

(2022.12.09) EL 105:
Budapest Jégkorong Akadémia HC - UTE 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)   -  eseménynapló

Vasas Jégcentrum, Centerpálya, 375 néző, vezette: Haszonits M., Mach M., Balla N., Mizsák P.

Budapest Jégkorong Akadémia HC: Farkas R. - Pozsgai T. (1), Tóth G. (1), Galoha 3, Tsulyhin (1), Djumic (3) - Varga K., Garát, Nagy K. 1, Viikila (1), Schlekmann (1) - Gőz (1), Dóczi, Ritter 1, Mccormick, Tóth R. (1) - Ravasz, Molnár B., Weidemann. Edző: Kangyal Balázs, Marton Tibor
ERSTE csapatpont: 37.0

UTE: Sági M. - Jekunen, Kiss D., Benk, Henttonen, Just - Tornyai, Kiss Ph., Kovács A., Shirley (1), Peresunko 1 - Ritecz, Pokornyi, Kovács S., Szabó R., Balogh B. - Nemes B., Madácsi, Kiss P. (1). Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

07:55 - 1:0 Galoha (Djumic, Gőz)
25:01 - 2:0 Nagy K. (Schlekmann, Viikila) - ee
38:35 - 3:0 Galoha (Djumic, Tóth G.)
39:52 - 3:1 Peresunko (Kiss P., Shirley)
49:29 - 4:1 Galoha (Tsulyhin, Djumic)
58:43 - 5:1 Ritter (Pozsgai T., Tóth R.)

Kiállítás: 0 perc ill. 2 perc
Lövések: 38:30 (10:11, 15:8, 13:11)

Élénkebb a hazai csapat, Schleckman, Vikila helyzetek. 4 perc: 11-esekkel továbbjutott CRO!!!!!! Fantasztikus! 0:0, majd hosszabbítás után 1:1, a büntetők eredménye 4:2! Horvátország megint a négy között! Mincs már akkora BJA fölény, Kiss P lőtt majdnem jól. Egyelőre nem túl pontos a játék egyik oldalon sem, egyre inkább jön a BJA. A 8. percben harc az újpesti kapu előtt, Galoha ismétlése betalált, 1:0. Most már támadni kell (nem kellene) és gólt lőni. De fölényben támadásban maradt a BJA. A harmad második felében kicsit kijött az UTE, de nincs gól, csak helyzet. De helyzetből lesz gól. Lesz? A 15. percben Peresunko lopott korongot, Balogh lőtt, de Farkas védett. Fent maradt az UTE, a lilák folyamatosan korongot szereztek a támadó harmadban. A kapu már harmadszor mozdul ki a helyéről. Valami baj lehet a kapuval, vagy a jéggel, vagy a kapurögzítés módjával. Úgy tűnik, mintha vékony lenne a jég, a rögzítő gumi nem megy be a jégbe teljesen. Ez a pálya alkalmas? A vékony jég veszélyes! A sok fölényből be kéne találni. De van fölény!
A játék képe minimum kiegyenlített. Az eredmény nem jó, de a remény megvan. A két csapat közötti pontkülönbség nem látszik a játékon. Sajnos, gólhátrányban igen, de talán semmi sincs veszve. Sajnos, gólt lőni nem egyszerű.

BJA-MAC  támadásokkal kezdődik a harmad, Sági sokat dolgozik. A 24. percben Pokornyi kiütötte a korongot, elvétette a plexit, így késlelteti a játékot. A nagy nyomást megúsztuk – nagyon nehéz volt, sok kimaradt lehetőséggel. De a végén, a 26. percben átkerült jobbra a korong, Nagy Krisztián, 2:0. Megy el a remény. És támadásban maradtak a hazaiak. Nem tudunk kijönni védekezésből. 28. percben végre egy lila akció de a kontrából hazaiak lendületből majdnem eldöntik a mérkőzést. A harmad felére végre kiegyenlítettebb  a meccs, de a MAC  szorgosan dolgoztatja Ságit. Vannak lila támadások, vannak lövések, de gól nincs, Illetve mégis: Galoha az újpesti támadások után megugrott a baloldalon, a rövid sarokba lőtt és eldöntötte a találkozót 3:0. De az Újpest nem adta fel, és 39:52-nél lendületes támadás során Kiss P. és Peresunko ment fel, utóbbi lövése a jobb sarokba került, visszahozta halványan az újpesti reményt, 3:1
Akkor mégsem fogunk teljesen átállni a most kezdődő holland-argentín meccsre. Lőhettünk volna gólt, voltak lehetőségek, de a végső erő hiányzott az Újpestből. Az utolsó pillanatban elért találat talán jelent valamit. De csodát, nagy csodát kellene csinálni a fordításhoz.

Enyhe újpesti fölény, de messze a gól. Most olyan „nem történik semmi” mérkőzés. A foci (NED-ARG, 22. perc) sem túl izgalmas. A 45. percben Benk hagyott ki lehetőséget egy jó támadás után. Ha találnánk egy gólt, visszajönne az izgalom. Ha kapnánk, mindennek vége.
Kovács Alex nem talált be, és lassan Sági dolgozik többet. 50. perc: egy blokkolt lövés után  Galoha ismétlésével végképp megnyerte a meccset a BJA, 4:1. Mára ennyi volt. Nézzük a focit, bár eddig az sem túl fényes. De a 35. percben vezet Argentína! Messi átadásából Molina szép gólt lőtt, 1:0. BJA-MAC támadásai sokkal veszélyesebbek. Jobbak a csatáraik? Gyengék a védőink? Hm. Az utolsó percben kapuvas, majd Ritter belenyúlt Pozsgai középre lőtt korongjába, 5:1
Komoly zakó, nincs meglepetés. A jobb csapat magabiztosan győzött. Argentína 2:0-s vezetése után a rendes játékidő 101. percében egyenlítettek a hollandok, 2x15 perc és büntetők után Argentína ment tovább. Tehát ott voltak izgalmak.
Két csapat, amelyiknek szurkoltam, (CRO, ARG) győzött. De a legfontosabb, az UTE hokisok nem. Vasárnap mi lesz a derbin?

Kangyal Balázs: "Még sokk alatt vagyok mindig. Az első nyolc-kilenc percünk nagyon klassz volt, nagyon jól álltunk bele. Élesek voltunk, kreatívak, gólt is lőttünk. Ott teljesen elvesztettük a fonalat, onnantól úgy gondoltuk, hogy innentől ez könnyű lesz, elég az, hogy csak korcsolyázunk sokat, akkor jönnek a szép dolgok, a nehezekkel ne foglalkozzunk, na, onnantól kezdve a következő értékelhető momentum az kb. a harmadik harmad eleje. Eredménytől függetlenül. A harmadik harmadban azt kell mondjam, hogy ott hellyel-közzel okosan hokiztunk, ma ez három pontot ért, ami tulajdonképpen a legnagyobb hozadéka ennek a meccsnek. Mivel ezek a dolgok megtörténnek, ezeket a dolgokat is kezelni kell, nem lesz mindig az, hogy jól játszol és minden klappol ahogy szeretnéd, úgyhogy fel kell nőni a feladathoz, függetlenül attól, hogy nyertünk. De mondtam az előbb is, ez egy nagyon fontos három pont volt a riválisok ellen.”

Virág Csaba: "Nagyon felemás volt igazából, az első két harmad első felében abszolút alárendelt szerepet játszottunk és mindig a vége felé ébredtünk. A harmadik harmadban végig nyomtunk, de ez nem a mi napunk volt. Nagyon sokszor az utolsó passzba vagy az utolsó lövésbe csúszott hiba, néha úgy éreztem, mintha köténybe lövöldözgetnénk, úgyhogy nem voltunk hatékonyak és leginkább a helyzetkihasználáson múlt ez a mostani különbség.”