2022. december 23., péntek

EL113: DVTK-UTE 3:1

Ma a harmadik fogadta a hátulról harmadikat. A 40 pontos a 27 pontos csapatot. A legutóbbi  két meccsét az Újpest megnyerte, a korábbiakat tekintve egész más hozzáállással, és ebből eredően jobb játékkal. Hogy ma nehéz dolga lesz a csapatnak, nem kérdés. Bár a DVTK-ból is van jónéhány hiányzó (többek között a gólvágó Galajda), de sorolom az UTE hiányzóit – bár lehet, hogy nem teljes a lista. Tehát nem volt a csapat tagja Rajna, Sági, Kiss D., Tornyai, Pokornyi, Henttonen, Balogh B., Lászlóffy. Kicsit túl hosszú a lista, így 15 mezőnyjátékossal, negyedik sor nélkül állt ki a lila-fehér csapat. Monostori a kapus, tartaléka Papp Áron. Nemes volt az 5. hátvéd.
De azért reménykedünk, hátha…

(2022.12.23) EL 113:
DVTK Jegesmedvék - UTE 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)   -  eseménynapló

Miskolci Jégcsarnok, 810 néző, vezette: Nagy A., Dósa K., Vincze P., Szabó D.

DVTK Jegesmedvék: Voris - Kiss R., Vojtkó, Miskolczi, Lövei, Blasko - Ilvessuo (1), Wehrs (2), Razumniak 3, Kuleshov, Vas J. (1) - Szalay, Illés, Pecsét, Ritó, Károly - Fazakas, Trozsák, Csiki, Rőczei. Edző: Tokaji Viktor, Galanisz Nikandrosz
ERSTE csapatpont: 33.7

UTE: Monostori - Jekunen, Ritecz, Kovács A., Just (1), Peresunko (1) - Kiss Ph., Balázsi 1, Shirley, Madácsi, Kiss P. - Nemes B., Németh A., Benk, Szabó Rácz - Kovács S. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

Lövések: 24:21 (11:6, 7:10, 6:5)

Változatos kezdés után fölénybe kerültek a hazaiak. Több veszélyes helyzetet alakítottak ki, aztán beszorították az Újpestet. Emberelőnybe kerülve ez még csak fokozódott, Monostori kétszer is gólt mentett, de a 7. percben Razumniak balról betalált, 1:0.  A gól után is nagyon támadtak a hazaiak, de a harmad második felére jól kijött az UTE, Megvolt a korong, de kapura menő lövésig elég ritkán jutott el az Újpest. Aztán az első emberelőnyben beszorultak a hazaiak, voltak lehetőségek, de gyorsan lement a kettő perc. Tehát emberelőnyt kell csinálni, majd csak betalálunk!
A harmad 2/3 részétől támadott a lila-fehér együttes, hajtottak, ügyeskedtek a játékosok, és reményt adtak arra, hogy nincs veszve a meccs!

Támadtunk, de a második percben Razumniak megindult egyedül, egy kapust becsapó csel után már 2:0. Az Újpest nem adta fel, sőt, hittek magukban a játékosok. Támadások, lövések – Jakunen egy szép akció végén kapu elé érkezve majdnem betalált. Aztán újabb előnybe kerültünk, de felállni is alig sikerült. A DVTK feljavult, de aztán megint jött az Újpest, és a 35. percben Balázsi távolról középről bombázott, Benk talán bele is ért a korongba, 2:1. Most már az egyenlítésért harcol a csapat, de Voris bemutatta, milyen jó kapus. És a végén megint elrontottuk az előnyjátékot.
Lelkes, aktív, jól küzdő arcát mutatta az Újpest. A lőarány 10:7 ide. Ezt a játékot kéne folytatni, de néhány gól is kellene.

Kiss Patrik jó lövése után komoly, harcos játékot láthattunk. Változatos lett a mérkőzés, nem látszik a csapatok közti pontkülönbség. Azért jobban éreznénk magunkat, ha betalálna az Újpest. Aztán emberelőnybe kerültünk, de egy perc múlva tőlünk ment ki valaki két percre, tehát oda lett ez a lehetőség. A meccs további része az egyelítő gól megszerzéséről szólt, de az nem jött, viszont Razumniak üreskapus gólja véglegesítette a hazai győzelmet, 3:1

Küzdelmes meccset láttunk, a lilák igyekvő játékkal végég meccsben voltak. Így kikapni nem szégyen, de azért kár. Ezzel a teljesítménnyel – egy kicsit gyengébb DVTK kapussal meglehetett volna a győzelem.

Tokaji Viktor: "Mind a két csapat nehéz helyzetben volt a sok hiányzó miatt, sérüléssel és betegségekkel küszködünk. Ennek ellenére amit ma kitettünk a jégre az nagy karakter volt. Ennek köszönhetően sikerült ezt a három – de inkább hat – pontot itthon tartani. Ez egy fontos lépés volt ahhoz, hogy elérjük a céljainkat."

Virág Csaba: "A sok hiányzó leginkább az első tíz percben volt érezhető, még sose játszottunk ilyen összeállítással, sorokkal. Nem voltunk könnyű helyzetben, de utána jól felvettük a játék ritmusát. Ebből egy abszolút ki-ki meccs alakult. Megvoltak a minőségi gólhelyzeteink ahhoz, hogy egyenlítsünk, az ellenfél kapusa a meccs vége előtt pár perccel is nagyokat védett. Sajnáljuk, hogy nem sikerült pontot, vagy pontokat szereznünk."