2022. december 20., kedd

EL180: UTE-DAB 7:4

Tehát ma este győzelem a cél, és a győzelem az egyetlen elfogadható eredmény. Mert a közvetlen vetélytárs ellen egyszerűen kötelező a győzelem.
A vendégcsapatban két újpesti múltú játékos mutatkozott be, a közelmúltból Kmec, rég(ebben)múltból Jozef Mihalik, aki nálunk sokgólos emlékeket hagyott maga után. De ne feledkezzünk meg Varga Arnoldról, aki sokáig lila kedvenc volt, most is jó érzés visszaemlékezni itt töltött éveire. Az Újpestben Pokornyi kényszerpihenőn van, de újra a csapatba kerültek az ilyen-olyan válogatottban érintett fiatalok, továbbá Jekunen, és Németh A. Ma nem volt a csapatban Peresunko, Henttonen és Rajna sem állt a kapuban.
A nézőtéri érdeklődés eléggé visszafogott volt. De aki ma nem jött ki a Megyeri útra, sokat veszített.

(2022.12.20) EL 180:
UTE - Dunaújvárosi Acélbikák 7:4 (1:0, 2:1, 4:3)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 252 néző, vezette: Dósa K., Nagy A., Fényi S., Szabó D.

UTE: Sági M. - Jekunen 1, Kiss D. (2), Kovács A. 1(1), Benk (1), Just (1) - Kiss Ph. 1(1), Balázsi, Shirley (3), Madácsi 3(1), Kiss P. 1(2) - Tornyai, Ritecz (1), Nemes B., Németh A., Kovács S. - Szabó R., Balogh B., Lászlóffy. Edző: Virág Csaba, Kovács Viktor László
ERSTE csapatpont: 33.0

Dunaújvárosi Acélbikák: Kovács D. - Varga A., Svars, Szalma, Ödman (1), Somogyi B. (2) - Léránt, Brus 1, Niskanen, Strenk, Valtola 1(1) - Vas M. 1, Kmec 1, Pinczés O., Dézsi, Mihalik J. (1) - Lammi, Stan (1), Horváth Á., Tamás. Edző: Eronen Niko, Tuomisoja Sami
ERSTE csapatpont: 43.6

19:26 - 1:0 Madácsi (Just, Kiss Ph.)
21:34 - 2:0 Kiss P. (Shirley, Kiss D.) - ee
24:42 - 2:1 Kmec (Mihalik J.)
36:58 - 3:1 Kiss Ph. (Madácsi, Kovács A.)

Lövések: 47:37 (12:15, 26:9, 9:13)

Késtünk a nagy forgalom miatt, de sokat nem vesztettünk. A DAB kissé élénkebb volt, de nem volt nagy különbség a csapatok között. Sági dolgozott többet, talán az önbitzalna volt nagyobb a DAB-nak. Aztán lassan amolyan össze-vissza játék alakult ki, sokáíig egyik capt sem jutott el a másik kapujáig. Aztán mintha javulna a játék, látszik Mihalik klasszisaA végére teker egyet az Újpest! Jó ellenakció de Kovács Alex lövése még nem gól. Majd egy indítással Just lép meg a baloldalon kettő az egyben. Beadását Madácsi bevarrja a jobb felsőbe, 1:0, 19:26-nál! És megint hazai helyzet jön, ami kimaradt. Most kezdődik igazán a meccs?
A vége jó, de ez az első 16 percben nem látszott. Inkább a vendégek voltak fölényben, de Sági jól dolgozott. Aztán egy-két lendületes ellenakcióval bemutatkozott az Újpest. A jó Újpest.

Jól indult a harmad, az első játékrészből áthúzódó kiállítás során Shirley lövése kijött, de Kiss Patrik ismétlése bement, 2:0. Micsoda kezdet! És felállva támadtak a lilák. Aztán a DAB ijesztget, míg a 25. percben  – ismerjük el – szép támadás végén a két exlila játszik össze, Mihalik remek átadását Kmec bosszulja góllá, 2:1. A kétgólos előny olyan szép volt, most kezdhetjük újra a harcot. De a mai csapat alkalmas erre, ellentétben a novemberben látott gárdával  - bár a nevek nagyjából ugyanazok. A 28. percben Strenk 4 percet is pihenhetett, de szerencsére a magas bottal komoly sérülést nem okozott. De a hosszú előny nem segített gólt lőni, Igaz, legalább a liláknál volt a korong. Voltak támadások, jó lövések, de mindig Kovács kapus győzött. De a 37 percben ő sem segített, amikor Kiss Ph. balhátvédből bombázott a kapuba, 3:1.
Nagyon feljavult az Újpest. Vagy leromlott az Újváros? Nem, inkább az előbbi. A 26:9-es lövésarányt nem lehet másképpen magyarázni. A kétgólos előny még nem elég. Szép, de egy bekapott gól mindent elronthat. Vigyázzunk az előnyre! Inkább növeljük azt! Nem lesz sétagalopp a harmadik húszperc!

Érdekes az eredmény: ha gólt kapunk, oda lehet a remény. Ha gólt lövünk, megvan a győzelem. Ezt mindkét csapat érzi, élénk, „gólt akarunk lőni” hozzáállással kezd mindkét fél. Az újpesti fölény DAB gólt hoz: Brus gólja a 46. percben rossz jel (3:2)! De mégsem, Jekunen az 50. percben lő, 4:2Kicsit megnyugtatóbb eredmény, de kéne még egy találat. Kovács Alex is így gondolja, az 54. percben Benk visszajátszott korongját belövi, 5:2

Pár másodperc múlva Kiss Patrik beadását Madácsi vágja a kapuba, 6:2! Ez már győzelem! (Jegyzőkönyvet javították, én is Madácsit láttam gólszerzőnek, de a jegyzőkönyvnek hittem. Kijavították a hibát, így én is javítottam).
De nincs vége. Tán szabadságra mentek a védelmek? A DAB támadók lövései kétszer is kipattannak Ságiról, a végső ismétlő Valtola, 6:3. Egy perccel később, az 56-ikban Madácsi Shirley alapvonalon túlról jövő visszaadását lőtte be, 7:3

De hogy a vendégeknek is jusson némi halovány öröm, az 59 percben Vass Márk távoli, középről leadott lövése a hálóig jut, 7:4.

Nagyszerű mérkőzést láttunk. A mai csapat egész más(hogy áll a játékhoz), mint akik a tabella aljára jutottak. Mindenki odatette magát. Az eredmény: jó játék, jó mérkőzés, szép eredmény, és a közönség nagyszerű kiszolgálása. Mi mindig erre vágyunk!

Most gondban vagyok: az FTC elleni, vagy a mai mérkőzésen volt-e jobb a csapat? Mindenesetre ma sok tűzoltó sisakot kéne kiosztani, annyian játszottak remekül!

Virág Csaba"Nem könnyű négy kulcsembert nélkülözni, az volt a kérdés, hogy mennyire tudunk ma csapatként játszani, és hogy előrelépnek-e olyan játékosaink, akik helyettesítik a kulcsemberek. Az nagyon jó dolog, hogy ez többeknek sikerült, sokan nyújtottak jó teljesítményt. A négy kapott gól viszont egy kicsit sok, rengeteg rizikót vállaltunk a harmadik harmadban, elvitt minket a hév, és ezt nem szabad engednünk, mert nem mindennap fogunk négynél több gólt lőni, de összeségében elégedett vagyok a mai meccsel."

Niko Eronen: "Csak 35-40 percig voltunk méltó partnerei a hazai csapatnak, aztán valami átkattant a fejekben, és onnantól nem a megbeszéltek szerint játszottunk. Az nem kérdés, hogy az Újpest megérdemelten nyert. Most alszunk egyet, holnap is fontos mérkőzés vár ránk a Magyar Kupába a BJAHC ellen, és ott megpróbáljuk javítani a hibáinkat."