2024. február 1., csütörtök

EL170: UTE-CSI 1:2 hu

Az alapszakasz első két mérkőzésén vertük a Csíkszeredát, a második erdélyi utazás nem hozott pontot a Sportclub ellen. Most a csíkiakkal azonos pontszámmal állunk, de úgy, hogy a szövetség 3 pontot levont tőlük, és eggyel kevesebbet játszottak. Ahogy olvastam, újabb légiósok szerződtetésével tovább erősítették csapatukat, nyilván azzal a céllal, hogy az idény utolsó mérkőzése után ők ünnepelhessenek.
A mai, újpesti találkozón is ők az esélyesek, hisz láttuk, az Újpestnek elég nehezen jönnek a pontok.
De van egy jó hír is: a november végén a Gyergyó ellen elszenvedett  arccsont törése után Coatta ismét jégre léphet!

UTE - Sport Club Csíkszereda 1:2 (0:0, 0:1, 1:0, 0:1) hu - eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 507 néző, vezette: Nagy A., Mach M., Muzsik F., Szabó D.

UTE: Sági M. - Nyquist (1), Silfver, Saarelainen 1, Metsavainio, Kovács A. (1) - Kiss D., Franyó, Kiss P., Just, Tiala - Szabó D., Pokornyi, Coatta, Benk, Laakkonen - Tornyai, Laskawy, Nádasy, Lőczi Edző: Juurikkala Markus, Kovács Viktor

Sport Club Csíkszereda: O'Connor (1) - Rutkowski, Kubat (1), Sofron I., Rokaly N., Levin 1 - Ferencz-Csibi, Gecse, Brown, Asuchak, Rokaly Sz. - Láday T., Salló, Becze T. 1, Péter B., Skachkov - Casaneanu, Fodor Cs. Edző: Novak Vaclav, Lerose Mark

36:22 - 0:1 Becze T.
46:51 - 1:1 Saarelainen (Kovács A., Nyquist)
63:12 - 1:2 Levin (Kubat, O'Connor)

Kiállítás: 0 perc ill. 2 perc
Lövés: 32:45 (11:8, 12:11, 9:22, 0:4)

Az Újpest kapujában Sági Máté (a szpíkerek szerint Rajna) kezdett, a játékban meg a Szereda. Az 5. percben volt az első említésre méltó hazai lehetőség.  A 10. percig lassan kiegyenlítődött a játék, lövések nélkül. A 11 percben Benk tette próbára O’Connor kapust, majd Sági ügyeskedett sorozatban. 15 perc: a visszatért Coatta kétszer is próbálkozhatott, majd csak bemegy egyszer!
A harmad feltétlenül a vendégeké volt, de a tempójuk nem volt csúcson. Olyan igazi nagy lehetőséget nem alakítottak ki. Nem baj. A Lilák sajnos ritkán jutottak helyzetig. Az eddig látottak nem utalnak hazai győzelemre.

Kicsit élénkebb, aktívabb  az Újpest. 24. perc: Coatta jó átadás után lőhetett üresen – de még(?) nem talált be. Kiegyenlítettebb lett a játék, újpesti lehetőségek is vannak, ez jó! 28. perc: Lőczi ment fel, helyzetet csinált magának, O’Connor nagyot védett. Aztán majdnem csíki gól jött, Sági mögül sikerült kiütni a korongot. 32. perc nagyon jönnek a vendégek, de szerencsére kijöttünk. 34. perc – az első újpesti előny! De eladott korongból Rokaly kapuig – illetve Ságiig ment. Már egyenlő állásban gólt kaptunk közelről, és a közvetítés is szétesett.(Nesze neked 1200 forint… Igen, a mecset nézd a helyszínen!) A találatot Becze érte el. 0:1. A harmad végén lett újra kép, de a vendégvezetés megmaradt.
Sokkal kiegyenlítettebb volt a játék, voltak hazai lehetőségek is. Hátrányban vagyunk, de látok reményt legalább az egyenlítésre.

Próbálkozások mindkét oldalon, de nincs igazán tűz a csapatokban, a játékban. Két igyekvő, de langyos csapat nyúzza egymást. 47. perc: Saarelainen megindult jobboldalon, futtából lőtt és 1:1! Na! Fordulat! És rögtön utána Benk átadásából Lakkonen "csak" kapuvasat. Tűzbe jöttek a Lilák, megérezték, hogy ma mégis van lehetőség. 57. perc: nagyon akar a Csík aztán Sági kétszer  ment bravúrral Becze ellen. Aztán Coatta más mosolyog saját magán a kapu előtt, hiába, sok a 70 nap kimaradás. Megérdemelt az 1-1 pont. A másodikról másképp döntenek a csapatok

Hosszabbítás
A három-hármas játékban Kubat Ságival egyedül – és kapusunk nyer! De a 64. percben Levin egy csel után gólt lőtt, sajnos. 1:2. Lehetett volna fordítva is, de nem lett.

A meccs elején azt gondoltam folytatódik a semmilyen, utóbbi időben gyakran látott újpesti játék. De szerencsére a Lilák nem így gondolták, csak az a góllövő csodacsatár (Coatta) 70 nap kihagyás után még nem lendült játékba, hiányzott a gólja. Emeljük ki Sági Máté teljesítményét, "Rajnásan" védett.
Közepes mérkőzésen az egyik pont megszerzése örömöt okozott, a második elvesztése szomorúságot.
Laszip Sándor

Összefoglaló:

Mark LeRose másodedző: "Az első harmadban rengeteg gólhelyzetünk volt, de mindegyiket kihagytuk, aztán a második harmadtól már sokkal szorosabb lett a meccs. Nem tudtuk a speciális játékunkat erőltetni, hiszen ma nem játszottunk emberelőnyben egyszer sem. A tanulság, hogy a gólhelyzeteket be kell lőni, ugyanis egy találattal szinte lehetetlen három pontot szerezni."

Kovács Viktor másodedző"Mindenképpen egyetértek a kollégával, az első harmadban mi nem játszottak túl jól, de ez talán annak is köszönhető, hogy két napja Miskolcon elég gyengén muzsikáltunk, így mélyről indultunk. Aztán harmadról harmadra javultunk, és mi is egyre több helyzetet alakítottunk ki. Sajnos azonban ezeket nem tudtuk értékesíteni, viszont a kapusunk nagyon sokáig meccsben tartott minket, és a fiatalok is jól álltak be, amikor lehetőséget kaptak, ennek pedig nagyon örülök. A végén találtunk egy gólt, így kiegyenlítettünk. A hosszabbítás olyan volt, amilyen; mindig lutri, és az egyik oldalra eldől."