2024. január 12., péntek

EL141: CSI-UTE 4:1

A tegnapi bravúros győzelem után valami extrém nehéz összecsapás következik: a hazaiak tegnap agyonverték az éllovas FTC-t (9:3-ra), ugyanakkor az Újpest erejét végletesen megfeszítve két pontot szerezve verte a Brassót 4:3-ra. A  kérdés: melyik csapatban maradt több erő a mai mérkőzésre. (A választ sajnos sejtem...)
A statisztika azért a mieink mellett szól, az eddigi mindkét Csíkszereda elleni találkozón újpesti siker született.
EL 16:   2023.10.08  UTE - CSI  6:2
EL 33:   2023.10.20  CSI - UTE  3:7
A sérült - előző meccsen kétgólos - Ewanyk valamint Kovács Sebestyén ma nem tudnak játszani. Két bíró is Ukrajnából érkezett - a nevük nem került be a jegyzőkönyvbe.

(2024.01.12)EL 141:
Sport Club Csíkszereda - UTE 4:1 (0:0, 1:1, 3:0) - eseménynapló

Vákár Lajos Műjégpálya, 1950 néző, vezette: Rédai B., ?, Magyar Á., ?

Sport Club Csíkszereda: Adorján - Ferencz-Csibi, Salló, Brown (1), Welsh, Levin 2(1) - Rutkowski 1(1), Gecse, Becze T., Részegh, Péter B. - Láday T., Kubat, Sofron I. (2), Reisz 1, Rokaly S. - Fodor C., Rokaly N., Skachkov Edző: Novak Vaclav, Lerose Mark

UTE: Rajna - Szabó D., Silfver, Saarelainen, Metsavainio, Laakkonen - Nyquist, Pokornyi, Nagy A., Szabó Rácz 1, Benk (1) - Kiss D., Tornyai, Kiss P., Just, Tiala - Franyó, Laskawy, Kovács A. Edző: Juurikkala Markus, Kovács Viktor

Lövés: 31:23 (6:9, 11:8, 14:6)

Kiegyenlített játékkal kezdődött találkozó. Aztán lassan kiegyenlítődik a játék, majd a Szereda támad, egyelőre nincs lövés. Lakkonnen lőtt biztatóan, de Adorján véd, Aztán Becze - Rajna párbaj, tehát jók a kapusok. Ekkor több az újpesti lehetőség. Jól támadnak le a lilák. Kiss P. hatalmas helyzetbe kerül, de Adorján fogta. Emberelőnyben felállva támadnak a lilák, de Adorján nagyon jó. A végén újpesti kiállítás, de Rajna vezérletével lement a harmad, 0:0.
Sokáig kóstolgatták egymást a csapatok, aztán már lehetőségek is voltak. Nem fáradtabb az Újpest, egyelőre nincs baj az erővel. Tegnap ilyenkor már 5:1-re vezettek a hazaiak a zöldek ellen. Kiegyenlített mérkőzés, az eddig látottak alapján bármi lehet a vége.

Továbbra is aktív csapatokat látunk, talán a Csík támad többet. A 24. percben jó újpesti ellentámadás végén Szabó Rácz lőtt veszélyesen. Támadásban maradtunk, Tiala balról Justhoz játszott, Adorján vállalta ki a korongot. 26. perc: buli után Benk vette el a korongot, kapura ment, majd jobbra átérve közelről 180 fokos fordulatból lőtt, 0:1. (A jegyzőkönyv szerint Szabó Rácz a góllövő, a kép szerint Benk.)

Az UTE támadásban maradt, sőt, emberelőnyhöz jutott, de Laakkonen főbe lőtte Adorjánt. Az előnyt végigtámadták a lilák. És egyenlőben is szorítottak. Később mindkét fél támadna, de ez inkább a hazaiaknak jött össze. Levin kilépett, Silfer gólhelyzetben akadályozta – Rajna védett. A bírók nem ítéltek büntetőt, pedig lehetett volna. Előbb a Csík a támadó fél, aztán megint kiegyenlített a játék. Becze - Rajna összecsapás, no gól. Újpesti kiállítás, felállva támadott a Csík. Rajna védi, amit tud. A 37. percben előnyjátékban balra tolták a korongot a második vonalban érkező Levin bombázott kapura, a korong a kapuvasról került a hálóba, 1:1. David Levin a jelenlegi Liga pontkirálya és a gólpassz listát is ő vezeti. A végén megint jogos újpesti kiállítás jött.
Kellene még egy gól. Lesz hozzá újpesti erő?

A hátrány második részét is megúsztuk. Támadásban marad a Csík. Rajna kénytelen hozni csúcsformáját. És a vég megkezdődött: a 43. percben elpasszolt korog hátul, Sofron lecsapott rá, kapura ment, a lövésnek gólként örült, pedig a korong csak a bal és a jobb kapuvas között pattogott. A korongot nem találta Rajna sem (ő is gólt hitt), Reisz Áron jött elsőnek, és 2:1. Kár érte, hülye elkerülhető gólt kaptunk. Kevés reményünk maradt, sajnos, a hazaiak jobbnak (erősebbnek) tűntek. Az UTE is próbálkozott, de a csíkiak még inkább. A 47. percben sikerült kettő az egybe megugrani – sajnos hiába. Két percre rá Sofron ment fel, kapuvas. Szétesőbb a Lilák játéka, nem nagyon tudnak jó támadást felvinni. 51. perc: tovább csökken a remény, Tornyai ki. Majdnem gól, 77-es Silfver a gólvonalról ment. VAR után sem gól. 53. perc, megint egy újpesti fault. Fél percig a hazaiak öt a három ellen jöhetnek, de amúgy is 2:1 oda. Rutkowski lőtt kapuvasat, de Rajna hátáról bepattant a korong. Abba lehet hagyni a meccset, minden eldőlt, 3:1. Az emberhátrány utolsó pillanatában még Levin is büntet, 4:1. A végén 6 a 4-ben próbálkozik az Újpest – de minek.

Az Újpest tartotta magát, amíg bírta. A harmadik harmadban már elfogyott az erő, a lendület - nem csoda. De két, sőt három olyan szerencsétlen gólt kaptunk, ami mindenkit megrendítene. Először eladott korong után a két kapuvas között pattogott a korong, azt hisszük, gól, de csak az ébredő Reisz teszi góllá. Aztán a következő kapuvas után Rajna hátáról pattan a korong. Végül az emberelőny utolsó pillanatában lövik a negyediket.

Ma ez így jött össze. Utólag már sopánkodni kár. A hozzáállással, akarattal nem volt baj, a végére elfogyott az erő és a szerencse is. Megérdemelt a hazai győzelem.

Szombaton pihenő, aztán a Gyergyó ellen kéne pontokat szerezni.
Laszip Sándor

Összefoglaló:

Mark LaRose: "Az első harmad végén még gól nélküli döntetlen volt, mert nem álltunk készen a játékra. A későbbiekben nagyszerűen működött az emberelőnyös játékunk. A mérkőzés megnyerésének kulcs a jó időkérés volt az öt a három elleni játék előtt, amit kihasznált a csapat. Ezután frissebben tértünk vissza a jégre, de a közeljövőben a játékosoknak nagy szüksége lesz a pihenésre, mert nagyon leterheltek."

Kovács Viktor: "A csütörtöki mérkőzéshez képes rengeteget fejlődtünk péntekre, igaz, ez az eredményben nem látszik, de jobban játszottunk, mint a Brassó ellen. Ott győztünk, éppen ezért felemás érzéseink vannak. A játékosoknak regenerálódnia kell, hiszen vasárnap a címvédő, Gyergyó elleni meccs sem ígérkezik könnyűnek."