2024. január 11., csütörtök

EL138: BRA-UTE 3:4 hu

A héten utazik másodszor Erdélybe az Újpest jégkorongcsapata. Az első túra remekül sikerült, 3 mérkőzés, 8 megszerzett pont. Ha valami hasonló megint összejönne...
Első ellenfelünk a Brassó, akik a hazai vereség után kétszer is győzött Újpesten.
EL 39:   2023.10.22  BRA - UTE  1:2
EL 83:   2023.11.26  UTE - BRA  2:6
EL 123:  2023.12.30  UTE - BRA  3:4
(2024.01.11)EL 139:
Corona Brasov - UTE 3:4 (1:2, 0:0, 2:1, 0:1) - eseménynapló

Patinoarul Olimpic Brasov, 1250 néző, vezette: André A., ?., Borsos B., ?.

Corona Brasov: Dubeau - Williams, Piche (1), Van Wormer 1, Schaber (1), Kóger 1 - Lowney, Borisenko, Blackwater, Cornet, Valchar 1(1) - Bors, Holwell, Zagidullin, Sills, Szabó P. - Rokaly-boldizsár R., Vasile N. Edző: Macqueen Dave, Strenk Hunor

UTE: Rajna - Kiss D., Tornyai, Kovács A., Ewanyk 2, Tiala - Szabó D. (1), Silfver 1, Saarelainen, Metsavainio (1), Laakkonen - Pokornyi, Nyquist (2), Kiss P. 1, Just (1), Benk - Nagy A., Franyó, Laskawy, Szabó Rácz, Kovács S. Edző: Juurikkala Markus, Kovács Viktor

Lövés: 57:25 (15:11, 18:5, 22:7, 2:2)

Az elején félelmetesen támad a Brassó, Rajna egy perc alatt ötször hárít. A másik oldalon Benk ellenakciója és lövése mutatja: két csapat van a jégen. Lassan kiegyenlítettebb lett a játék. Tiala nagy lehetősége nem gól – Dudeau védte. Lendületes meccs, lesz itt pár gól! Az Újpest élénken támad, mint ahogy a utóbbi pár meccsen megszoktuk. 6. perc: újpesti emberhátrány, megúsztuk, kimaradt. 10:50-nél emberelőnyben gól: jól felálltak a Lilák, szép összjáték,  folyt a korong, Szabó visszatolta jobbra és Ewanyk közelről betette, 0:1, Szépen,  lendülettel mentek a fiúk.

A gól után tö
bbet támadott és lőtt a Brassó. A 17, percben elvették a korongot  a vendég védő harmadban a meginduló liláktól, Kóger a hálóba bombázott. 1:1. Nem sokáig volt döntetlen, a 19. percben visszavett korong, szép összjáték lendületből után Ewanyk megint betalált. 1:2.

Hihetetlen jó az Újpest. Lendületből mennek, támadnak, remekül mozognak és van egy Rajnánk. Mit csináltunk az ősz második fele a mélyrepülésnél? Lendületes a Brassó is. És nagyon jó a meccs. Akár döntetlen is igazságos lenne, de a vezetés is megérdemelt

Változatos játék, de inkább a hazaiak jönnek. Az Újpest védekezése hatásos. Ekkor még az Újpest nem szorul túlságosan be. Aztán a Brassó átállt egykapuzásra, de az UTE koncentráltan védekezett. A korog szinte mindig vendégek kapuja előtt jár. A harmad felénél kicsit kijöttek a Lilák. Gól nincs, bár lehetett volna. Elképesztően jó, harcos a meccs. Az ember frászt kap a Brassó támadásainál. Ki lehet bírni? Egyelőre igen.
Hihetetlen mérkőzés. Hatalmas az iram, a Brassó elképesztően nyom, helyzetek sora, és ritkábban ügyes újpesti támadások.
Eddig ez az év meccse. Kár, hogy nem lehet az egész meccset visszanézni, Mert aki nem látta, sajnálhatja.
Kontra: az eseménynapló aranyosan írja a második harmadról: „Nem történt esemény a játékrészben”. Hahaha.

Hipp-hopp egyenlített a Brassó – a közvetítés szünetelt, nem láttam, de a a bírók videóztak. Kiss D. a gól előtt kiült, a találatot Valchar jegyzi, 2:2. Az újpesti emberelőnyt fölényt hoz, gólt nem. Aztán jöttek a hazaiak, elképesztően ostromolták Rajna kapuját. De Rajna Miklós ma is hozta csodálatos formáját, tudását. A hazaiak nagyon jönnek, kell nekik a gól. Komoly aggodalommal figyeljük az eseményeket. Szinte állandó a gólveszély. Ki lehet ebből jönni? Mintha fáradnának a fehérek. Alig van újpesti támadás. Már egy pontnak is nagyon örülnék. A vége előtt 1:32 újpesti előnygól!  CSODA! Jobbról a rövidre lőtte  Kiss Patrik, 2:3! De 1:05-nél egyenlítenek a hazaiak Van Wormer révén, 3:3. Dráma a köbön...
A hosszabbítás nem a halálosan fáradt Újpestnek kedvez. Azért a Brassó is lassul.

Hosszabbítás
Játék Rajna kapuja előtt zajlik, majd sikerül kijönni. És összejött a csoda, a második pont! Mestävainio megindult, a korong Silfver elé került, s a védő kegyetlenül döntött: 3:4!

A szív diadala! Az Újpest minden erejét kiadta, és mindez meghozta a győzelmet.
Nagyszerű mérkőzést játszott a két csapat, hajtottak, játszottak, győzni akartak. Ma az Újpestnek sikerült a két pont, de a hazaiak az egyet feltétlenül megérdemelték.
Laszip Sándor

Összefoglaló:

Dave MacQueen: "Az első hét-nyolc percben gyengén játszottunk, utána átvettük az irányítást. A rolbának a mi harmadunkba fel sem kellett volna mennie a harmadszünetekben… Az Újpestből kétszer is öt-hat másodpercig hatan voltak a jégen, mégis mi kerültünk emberhátrányba, és gólt is kaptunk belőle. Szerencsére nem borult el az agyunk, egyenlítettünk, de a ráadás mindig lutri, ezúttal nem nekünk kedvezett."

Markus Juurikkala: "Nagyszerű a két pont, de nem ütöttük meg azt a szintet, amit szerettünk volna. A Brassó uralta a játékot, mi pedig csak „túléltünk”, főleg a második harmadban. Rajna Miklós tartott minket meccsben."