2020. augusztus 19., szerda

Új idény? Új remények?

Ami a legfontosabb: kilenc újpesti hokis COVID tesztje lett pozitív. Két hétre bezárt a jégcsarnok, elmaradnak az edzések, a meccsek. Ennél rosszabb hír nincs is, most az a legfontosabb, hogy a játékosok felgyógyuljanak, egészségesek legyenek.

Azért a helyzet nem volt váratlan. Az előző idény félbeszakadt, bár a győztest kijelölték. A szövetség a következő idényre legalább 10 forgatókönyvet dolgozott ki, azaza semmi sem biztos. Azt sem tudjuk, ki indul a bajnokságban, és egyáltalán mikor lehet elkezdeni a hokiidényt. Ezek után huszadrangú kérdés, hogy egyáltalán lehetnek-e nézők a meccseken.

Tehát nem tudjuk: lesz e idény, lehetnek-e reményeink.

2020. március 26., csütörtök

2020. március 17., kedd

Emlékezetes meccsek: 2014. 11. 23. HSC Csíkszereda - UTE 4:5 hu.

A 2019-20-as évad nagyon furán abbamaradt. Néhány régi meccs összefoglalóját megtaláltam a youtube-on. Idézzünk vissza a jó emlékekeket, mi is volt, hogy is volt.

A meccsekről annak idején jelentek meg beszámolók, de az akkori utehoki.hu  tartalma a neten már nem lelhető fel, a jegyzőkönyv illetve az eseménynapló sem érhető el. Hiába, nagyon régen volt...

Az öt és fél évvel ezelőtti csapatból Virág Csaba, Baróti Zsolt és Sommer Tamás vannak Újpesten - mint edzők. Kiss Dani kölcsönben lenyomott pár meccset idén. Itt megvan az akkori beszámoló. A többi meccsnék nem ngyon van meg...

2014. november 23.
HSC Csíkszereda  -  UTE 4:5 hu. (1:0, 3:2, 0:2, 0:1)

Csíkszereda, 500 néző, vezette: Lascar V., Toparceanu C., Redai B., Csata A.

HSC Csíkszereda: Ruczuj - Spady 2, Nagy I. (1), Molnár Zs. (1), Bíró M., Farkas T. 1 - Salló, Pojkar, Curilla (1), Tranca (1), Rokaly (1) - Bors, Papp Sz. (1), Molnár Z., Bíró O. 1(1), Bíró T. - Gecse, Geréb, Hildebrand, Bíró G. (1). Edző: Dreberg Christer, Gál Sándor

UTE: Pleszkán - Hegyi Á. 1, Durak 1(2), Tapio, Mihalik 1(2), Elomo (2) - Lindgren (1), Kiss D., Virág Cs., Coleman, Gágyor - Ványi, Garbacz Á., Virág T. 1(1), Tóth G. 1(1), Pichler Á. (1) - Sommer, Fekti Á., Ágoston (kapus). Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

19:56 - 1:0 Spady (Bíró O., Tranca) ee
21:48 - 2:0 Bíró O. (Rokaly, Curilla)
26:01 - 2:1 Durak (Elomo, Mihalik) eh
26:22 - 3:1 Farkas T. (Nagy I., Papp Sz.) ee
32:56 - 4:1 Spady (Bíró G., Molnár Zs.) 2ee
36:43 - 4:2 Virág T. (Tóth G., Pichler Á.)
42:48 - 4:3 Hegyi Á. (Virág T., Durak)
43:27 - 4:4 Mihalik (Durak, Elomo)
61:07 - 4:5 Tóth G. (Lindgren, Mihalik)

Kiállítás: 6 perc  ill. 18 perc  + 10 perc fegyelmi (Tapio)
Lövések: 28 ill. 36 (7:13, 12:14, 9:8, 0:1)

A négyfős szurkolócsapat ma is buzdította a csapatot. Az Újpest kissé álmosan kezdett, a meccs nyitott volt. A harmad utolsó pillanatában jutottak vezetéshez a hazaiak: emberelőnyben támadva a jobbhátvédhez került hátra a korong, Spady elemi erővel bombázott az újpesti kapuba, 1:0.
A második játékrész rosszul indult: a jobbról jövő lövést Pleszkán kinyomta, de pont Bíró O. elé, aki közelről büntetett, 2:0. Mielőtt komoly baj jött volna, emberhátrányból sikerült, ami korábban nem: a 27. percben elszedtük a korongot, és jó ellenakció után a visszaadást Durak bombázta a kapuba 2:1. Sajnos, nem volt hosszú az öröm, pár másodperc múlva Farkas egy jó akció után lőtt gólt (3:1), a különbség megint kettő lett. Sőt! A hazaiak kettős előnybe kerültek, amikor megint Spady bombázott távolról, most a bal felsőbe 4:1. Megy el a meccs… Az újpesti kapuban Ágoston váltotta Pleszkánt. A 37. percben majdnem a semmiből sikerült a szépítés, Virág Tamás egy centerezést gólra váltott, 4:2. Még időben jött a találat, a -2 lőtávolság lehet!
A harmadik húszpercre indult be igazán az Újpest! A 43. percben egy jó támadás végén az első lövés kapuvas lett, a visszapattanót Hegyi bevágta, 4:3. Jókor jött a gól, maradt elég idő a fordításra! Egy percet sem kellett várni, amikor egy jobboldali beadás után kapásból 4m-ről Mihalik bevágta, 4:4! Újabb gól nem lett, egy pontunk már megvolt, a döntés a hosszabbításra maradt. Szerencsére hamar begyűjtöttük a második pontot is: Lindgren távoli bombájába beleért Tóth Gergő, Ruczujnak nem volt ellenszere, 4:5!
4:1-es hazai vezetés után nem sokat adtunk volna, hogy pontosan jövünk haza. A lila csapat fantasztikus hajrával fordított, és visszavettük a rájátszást érő hatodik helyet! Erdélyből öt ponttal visszatérni minden csapatnak siker. Szép volt, fiúk!
MolLiga.eu és helyszíni beszámoló alapján:

2020. március 11., szerda

Vége szakadt az idénynek

A hokinak annyi. Nekünk is. A Szövetség eldöntötte a végeredményt, az FTC a bajnok, az Újpest a második. Az ERSTE ligában két győztes van.

Lehet, hogy a sorrendre vonatkozó döntés nem is most történt meg, hanem most csak nyilvánosságra hozták.
Ekkora szemétséget nem látott a világ! Tisztességes országokban (azaz mindenhol máshol) az mondják: ennyi volt, nem hirdetünk bajnokot. Azt látom: az erkölcsi züllés már olyan szintű, hogy nálunk már mindent lehet. De a Szövetség legalább megmutatta magát, nem csak háttérben kavarnak.
A döntéssel olyan szinten aláztak meg minket, amit nem hagyhatunk válasz nélkül.

* * *
 Tegnap még így gondoltam:

Akkor idén ennyi volt, a korona miatt a bajnok megkoronázása elmarad. A bajnoki döntő részeredménye nem végeredmény. Nem kaptunk ki, nem nyertünk. Valaki írta, hogy az FTC a baj, mi vagyunk a nok.
Be kell látni, a hokiidény befejezésére vonatkozó a döntés követi az általános trendet. Egyet tehetünk: szurkolunk, hogy megússzuk a bajt, és tegyünk meg mindent a magunk, és a többiek egészségéért.

Borzasztóan sajnálom, hogy őszig semmi, a játékosokat nem látjuk, sokan ősszel már nem lesznek itt. Idén rossz előjáték után mégis jó esély kerekedett egy csodateljesítményre, és még mindig hisszük, hogy a bajnoki cím nem (lett volna) elérhetetlen.

Legjobban mégis azt sajnálom, hogy nem látjuk egymást. Mert egy hokimeccsen nagyon fontosak a szünetek. Akkor találkozhatunk, beszélgethetünk, ismerkedhetünk. A két hosszú szünet közösségépítő funkciót is betölt.

Idén a törzsgárda nagyon elfogyott. A szívetek itt volt, de az élet más dolgai (gyerek, kapcsolat, munkahely és ki tudja, még mi) ritkán hozta össze a csapatot. Jöttek mások, újak, de nekik tanulni kéne a régi nagyoktól, akik Ti, vagyis Mi vagyunk. De jövőre minden megint nagyon szép és jó lesz. Jó lesz a csapat, nőnek a gyerekek, már ők is jönnek meccsre, hozzák a szüleiket! Ugye szép álmom van?

Ha valaki cikket akar írni, véleményt akar közzé tenni, várom a honlapon. A Lelátó a Tietek is! Az utóbbi időben beindult a promó, volt tudósítás, hogy 180 olvasó is olvasta a beszámolót.
Addig is nyomom a Lelátót. Segítségem is van a Rob-bot, azaz Both Robi. Egy perc alatt megcsinálja dolgát, érdemes volt nevelgetni. De ő is pihen, ha nincs már meccs.

Ha ez az őrület lefut, jöjjünk össze! Ha nem is hokimeccsen, de egy kerthelyiségben vagy egy kiránduláson, egy kerti partin.

Búcsúzunk a 2019-20-as idénytől. Rövid lett. Szép jövőt!

Baráti és sportbaráti üdvözlettel:
Laszip Sándor, a Blogger
és Both Róbert, a Robot

2020. március 9., hétfő

EL249: FTC-UTE 3:1

Második felvonás, idegenben, mint tegnap. Az Újpestban annyi változás történt, hogy Henderson helyett Csamangó lépett jégre légiósként, újra játsztott Nemes és Pokornyi.

(2020.03.09) EL 249:
FTC-Telekom - UTE 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)   -  eseménynapló

Pesterzsébet Jégcsarnok, 650 néző, vezette: Babic V., Rencz D., Kis-Király B., Soltész Á.

FTC-Telekom: Nagy K. - Karmeniemi, Sarcia, Nagy G. 1(1), Tóth A. 1, Juusela - Boros, Pulli, Pavuk, Switzer 1, Kulmala (1) - Rantanen, Tóth G. (1), Hajós, Tóth R., Németh A. - Tóth R., Jászai, Farkas L., Roczanov, Tóth G. Edző: Fodor Szabolcs, Hennelly Yul

UTE: Duschek - Varga A., Kovács A., Benk, Sikorcin, Pance - Saukko, Pokornyi, Reed, DiDiomete, Ainsworth - Nagy N., Kiss-Rusk J., Nemes B., Vincze P., Csamangó - Horváth Á., Horváth A., Odnoga 1, Godó, Rafaj (1). Edző: Baróti Zsolt, Virág Csaba

04:25 - 0:1 Odnoga (Rafaj)
47:48 - 1:1 Switzer (Tóth G., Kulmala)
54:02 - 2:1 Tóth A. (Nagy G.)
59:34 - 3:1 Nagy G. - ee üres kapu

Kiállítás: 6 perc ill. 10 perc
Lövések: 54:27 (19:11, 15:11, 20:5)

Az Újpest kezdéskor már mutatta: többet akar és talán tud is támadni, mint az első mérkőzésen. Az FTC azért nem nagyon akarta tudomásul venni ezt a vendégszándékot, s ezt Duschek tesztelésével is bizonyította. Aztán az 5. percben újpesti támadás során egy jobboldali indítás középre pattant (talán a vonalbíróról ?) a jól érkező Odnoga elé, aki nagyon jól helyezett lövéssel betalált, 0:1! Jó nyitány, csak így tovább! Élénk, változatos játék folyt, Pance helyzete után Duschek védet kettőt. Az UTE elcserélte magát, a kétpercet megúszták. Aztán Godó már 4-et kapott, de ez sem hozott gólt, sőt, a hazaiak állandóan hordták vissza a korongot a szerelések után. Egyenlő létszámban ma támadott is az Újpest. A harmad végén örülünk és aggódunk is, de a megállapítás él: a lilák eddig többet támadtak, mint vasárnap az egész meccsen.

A második harmad FTC támadásokról szól, az Újpest is kísérletezik, de nincs nagy pánik a hazaiak kapuja előtt. A hangulat óriási, mindkét tábor teli torokból énekel buzdít. Az Újpest kétszer is előnyben játszhatott, de az elsőnél szinte fel sem tudtunk állni, s a második sem hozott gólt. A játék harcos, változatos volt. Két őszinte csapat ment, harcolt a gólért, illetve hátul a gól ellen. És emellett a tegnapi meccsen oly gyakori bunyók, lökdösődések alig voltak. Aztán az utolsó pillanatban Benk Sikorcinhoz adott, aki lőtt, gól! Azaz gyanús! A lövésbe beleszólt a harmad végét jelző duda. Videózgatás után a bírók is így döntöttek. továbbra is 0:1 az állás. A videót visszanézve is időn túli a gól. Sajnos.

Nem megnyugtató a minielőny, folytatódott a harc. A következő találat minden eldönt. Az FTC támadott többet - de egyelőre nincs gól. Aztán újpesti emberelőnyben szinte fel sem tudtunk állni. Megint a hazaiak jöttek - ki lehet bírni gól nélkül? Nem, nem lehet. a 48. percben folyamatos hazai támadások során Kulmala visszajött az alapvonaltól a félvonalig, fordult, lőtt, Switzer belenyúlt, 1:1. Megtört a jég. Ez tovább lelkesítette a csapatokat, de megint a hazaiak jöttek ki jól a dologból, az 55. percben Nagy G. utána ment a kipattanó lövésének, visszafordult, beadott, Tóth A. belőtte, 2:1. Aztán egy kiállítás, majd annak leteltével még egy vette el a halvány lila egyenlítési esélyt. végül a kötelező, de soha be nem jövő üreskapus felállásból Nagy G. 3:1-re állítja a végeredményt. Nagy szurkolás volt, az Újpest jobb volt, mint tegnap, de egyet hibáztunk: Sikorcin egy szempillantásnyit elkésett a lövéssel a második harmad végén...
Most kétszer Megyeri út - kétszer kötelező győzelem következik. Csütörtökön találkozunk - ha a koronavírus is úgy akarja...

Fodor Szabolcs: "A küzdés előtte is megvolt, de a végére azt a kis pluszt is megtaláltuk, amit addig nem. Ha így küzdünk, ekkora Fradi-szívvel, annak ez az eredménye. Nem vesszük el Duschek érdemeit, ám jobban is megnehezíthettük volna a dolgát, például, ha keményebbek vagyunk a kapu előtt, és jobban zavarunk. Csütörtökre úgy kell felkészülnünk, hogy már hatvan percen keresztül tudjunk úgy játszani, mint ezúttal az utolsó húszban."

Virág Csaba: "A harmadik harmadbeli játékunkkal nagyon elégedetlen vagyok, mert nem azt játszottuk, amit megbeszéltünk, rendkívül fegyelmezetlenek voltunk. Azt hihettük, hogy elég lesz, ha nem játsszuk a saját hokinkat, csak várunk – hát most kiderült, hogy nem elég. Az a hoki, amit negyven percig játszottunk, meglehetősen jó volt, erre alapozhatunk a továbbiakban."

A mérkőzést az M4SportTV közvetítette.

EL 249: FTC-UTE

Pihenésre nincs idő, változtatni kell, győzni kellene. Egy meccs után összesítve 1:0 oda.
Este találkozunk!

2020.03.09. hétfő - EL 249:

FTC-Telekom  -  UTE  - eseménynapló

Pesterzsébet Jégcsarnok, 18:00, játékvezető: Babic V., Rencz D., Kis-Király B., Soltész Á.

EL248: FTC-UTE 6:3

A bajnoki döntő, és az ERSTE Liga első elődöntő mérkézésére került sor ma este Pesterzsébeten. Nem az eredeti kiírás szerinti bírák vezették a meccset, ilyen esetre nem emlékszem, de nem is fontos. Ami lényeges: a szervezéssel semmi kifogásom nem lehet, a hátsó kapu nyitva volt, a parkolóban segítettek. Az elsőző három esetet elfeledjük, ha ez így marad. Az Újpestben nem játszott Nemes, ő még gyógyulgat. Csaknem százan figyeltük a mérkőzést a vendégszektorban.

(2020.03.08) EL 248:
FTC-Telekom - UTE 6:3 (2:1, 0:1, 4:1)   -  eseménynapló

Pesterzsébet Jégcsarnok, 650 néző, vezette: Pálkövi Zs., Kókai M., Pálkövi Bo., Váczi D.

FTC-Telekom: Nagy K. - Karmeniemi 1(1), Sarcia (1), Nagy G. 1(1), Tóth A. 1(1), Juusela - Boros, Pulli, Pavuk (2), Switzer, Kulmala 2 - Rantanen, Tóth G., Hajós, Tóth R., Németh A. - Tóth R., Jászai, Farkas L., Roczanov 1, Tóth G. Edző: Fodor Szabolcs, Hennelly Yul

UTE: Duschek - Varga A., Henderson, Benk, Sikorcin 1, Pance - Saukko, Kiss-Rusk J., Reed 1(1), DiDiomete (2), Ainsworth (1) - Nagy N., Kovács A., Godó, Vincze P., Rafaj 1 - Odnoga, Kovács S., Horváth Á. Edző: Baróti Zsolt, Virág Csaba

59:03 - 6:3 Kulmala - üres kapu

Kiállítás: 14 perc ill. 22 perc + 10 perc fegyelmi (Varga A.) + végleges fegyelmi (Saukko)
Lövések: 55:28 (17:10, 16:12, 22:6)

Hatalmas iramban kezdtek a csapatok - talán újpesti fölényben de pillanatok alatt vezettek is a hazaiak: már-már megvolt a korong egy szerelés után, de a zöldek visszvették, Pavuk jobbról beadta a kapu előtt üresen jövő Kulmala ütőjére, 1:0 (videó). A vendégcsapat rögtön ment előre, de a zöldek nagyon szívósan, kellemetlenül játszottak. Keményen, olykor kegyetlenül ütköztek, összetörve ezzel a vendégcsapat támadásait. Aztán három lila emberhátrány is fékezte az egyenlítésre hajtó Újpestet. A harmadik fór gólt is hozott, Karmeniemi révén 2:0 (videó). Jókor jött az első újpesti emberelőny, 3 perccel később Ainsworth jobbos beadását DiDiomete lőtte közelről, Reed ismételt, 2:1 (videó). FTC nagyon lazán védekezett. Ez így lőtáv, nincs baj.
Fantasztikus egy hajtós meccset látunk. Mennek a csapatok, de az FTC az agresszívabb, az ütközősebb, a kegyetlenebb csapat. És ami mindezzel együtt jár: gyakori a kapu előtti történések utáni bunyó, lökdösődés. És a folytatásban méginkább így lehet.

A második játékrészben élénkebb lett az Újpest. Volt pillanat, mikor úgy tűnt, fáradnak a zöldek, csökkent a letámadások intenzitása. És a második vendégelőny meg is hozta az egyenlítést: a 32. percben lövés, a kipattanóból DiDiomete ismételet, a most is kijövő korongot lőtte be Rafaj, 2:2 (videó)! Aztán kiderült, az FTC még sem fáradt el. Öt az ötben beszorították a lilákat, hajtanak, lőnek, ütköznek.
Negyven perc után nincs döntés. Mindkét fél reménykedik, és mindkét félnek van aggodalomra oka. A szünetben az újpesti nézők általában bizakodók. Kiegyenlített a csapat, támadásokat vezet, de jók a hazaiak. És bírják, csinálják ezt a melós, ütközős, agresszív hokit. Ami ellen nagyon kellemetlen játszani. Hiába vagyok én az ügyesebb, gyorsabb, leütköznek, felkennek, eltaszajtanak. A nézőtéren remek a hangulat. A szurkolás folyamatos, mindkét tábor ott van, énekel, buzdít. És az egymás alázása-gyalázása is belefér egy derbi hangulatába.

Az iram nem lankad, oda-vissza játék folyik. Egyik oldal sem kerül fölényben de aztán az 50. percben hazai gól, majd még kettő, ami dönt. Egy ellenakció során Roczanov egy visszaadást vert be, 3:2 (videó). Két perc múlva az Újpest nem jól hozta ki a korongot, a támadás Tóth A. góljával ért véget, 4:2 (videó). A győztes gól két perc után érkezett, kettő az egy elleni ellentámadás végén Nagy G. talált be, 54. perc, 5:2 (videó). 11 játékmásodperccel később Sikorcin dühgólt vágott, 5:3 (videó), de további találatra nem volt erő-idő. Kulmala üreskapus gólja volt az utolsó, 6:3 (videó). A vége előtt 22 másodperccel személyes párbajok és büntetések késleltették a meccs végét.
Ma az FTC jobb volt. Nagyon hajtottak, állandóan ütköztet, elrontották a játszani akaró UTE szándékát. Hogy mit kell/lehet csinálni holnapig, nem tudom. Remélem, hogy az edzők, játékosok tudják. Holnap is jövünk, drukkolunk. A hétfői meccset az M4Sport közvetíti. Az állás most 1:0 oda.

Fodor Szabolcs: "Nagy erőbefektetéssel, csapatjátékkal nyertünk, a szurkolókkal egységet alkottunk, ennek lett meg az eredménye. Viszont még semmit sem értünk el, alázatosan és szerényen, a legjobb tudásunk szerint készülünk a folytatásra."

Virág Csaba: "Tudtuk, hogy nehéz dolgunk lesz, hiszen tíz napja játszottunk legutóbb, s ezért nehéz lesz rálelnünk a ritmusra, amiben szeretnénk hokizni, egyúttal a Fradi ránk erőlteti majd az akaratát. Valahogy az egész találkozón kerestük önmagunkat, és ennél sokkal többre lesz szükségünk, hogy megszerezzük az első győzelmünket. Ezen a mérkőzésen gyorsan túl kell lépnünk, átbeszéljük a dolgokat, és más meccsre készülünk."