2023. október 15., vasárnap

EL29: UTE-DAB 4:0

A 100%-os, (4 mérkőzés, 12 pont)  Újpest a  6 meccsből 7 pontot begyűjtő Acélbikákat fogadta. A Lilánál a még rácsos Laskawy került a beteg Saarelainen helyére, és Just sem játszhatott. A kapus posztján Sági Máté kapott lehetőséget.  A vendégeknél jégre lépett néhány volt játékosunk, így Nemes Benjamin, Varga Arnold, és a fiatalon Újpestben játszó Szalma Zsolt is.
A nézők ma is szép számban jöttek ki! Vasárnap van, és amit a csapat eddig nyújtott, méltán váltotta ki a fokozott érdeklődést.

(2023.10.08) EL 29:
UTE - Dunaújvárosi Acélbikák 4:0 (0:0, 2:0, 2:0) - eseménynapló

Megyeri út,  811 néző, vezette: Varjú Á., Babic V., Kis-Király B., Dömötör B.

UTE: Sági - Tornyai (1), Kiss D., Kovács A. 1, Kovács S. (1), Kiss P- Nyquist, Silfer 1, Tiala, Mestavainio, Laskawy - Szabó D., Pokornyi, Benk, Nádasy, Coatta 1(1) - Szabó Rácz, Simon L. Balázsi. Edző: Marcus Juurikkala, Kovács Viktor.

DAB: Tóth K. - Maarnela, Varga A., Somogyi, Lorriane, Elomaa - Svars, Sysak, Sillanpaa, Koskinen, Dézsi - Moore, Léránt, Szalma, Nemes, Ödman - Pinczés, Strenk, Marosi M. Edző: Eronen Niko, Revák Zoltán.

Kiálítás: 4 perc ill. 6 perc
Lövések: 31:32 (11:9, 14:12, 6:11 )

22:02 - 1:0
Mestavainio (Laskawy)
28:34 - 2:0 Kovács A. (Tornyai, Kovács S.)
40:34 - 3:0 Coatta
50:12 - 4:0 Silfver (Coatta)

Hamar kialakult a kép: ez e mai meccs nem olyan tempójú, mint az legutóbb látott DVTK elleni láthattuk. Valahogy az Újpest vette lazábban a meccset. A vendég DAB többször jöhetett előre, lőhetett kapura. Sági azonban nagyon a helyén volt. A harmad utolsó negyedében már inkább az Újpest támadott, a 18. percben mégis Elomaa lépett meg egyedül a baloldalon, de Sági volt az ügyesebb. A harmad végén kétszer is bunyóba torkollt a küzdelem, de a kiállítások után is 5-5 játékos játszhatott.
A játékon nem látszott a két csapat közötti különbség, a Lilák túl lazák voltak, nem szorítottak, ahogy kellene. Idén 0:0-s harmadunk még nem volt. Tehát: több kell!

Alig kettő perc, és fordult a világ: Laskawy átadását jobbról Mestavainio váltotta góllá, 1:0. A folytatásban jobb lett az UTE, és szurkoltunk a megnyugtató következő találatért. Ami a 29. percben meg is érkezett jó összjáték után Kovács Alex góljával nyugodhatott meg a csapat és a szurkoló közönség. De a csapat talán túlságosan is lenyugodott, mert Ságinak sok dolga volt, és bravúrokat is be kellett vetnie. De ő állta a (sarat) jeget!
Két gól, két fontos gól után Sági „Rajnásan” véd. Jól alakulnak a dolgok, de az Újpest játéka nem olyan erős, mint az előző hazai meccseken. De ez ma nem baj, ez elégnek tűnik.

Az előző harmadból származó emberelőnyt Coatta értékesített szép egyéni játék után 3:0. A győzelem már biztos. A Bikák jöttek, próbálkoztak, de nem utolsósorban Sági jóvoltából semmi sem sikerült nekik. Az 50. percben Silfver kékvonalas bombája a hálóban landolt, 4:0.

Továbbra is 100%-os a csapat és 100%-os védési eredményességgel dolgozott Sági is, aki a nap legjobbja volt. Ma az eredmény jobb volt, mint a játék. A közönség ma is hatalmas ünneplést csapott! Ez így volt szép, így volt jó.
Nehéz utazás előtt áll a csapat, három mérkőzés Erdélyben. Nem várhatjuk el, hogy a 100% megmaradjon, de helytállásra, pontok gyűjtésére számítunk.
Jó utat, hajrá LILÁK!

Markus Juurikkala: "Nagyon boldogok vagyunk az újabb győzelem miatt. Az első harmadban sehogy sem találtunk be, de a kitartásunk végül meghozta a  sikert. Sági Máté az idényben először kapott lehetőséget a kapuban, és azonnal shutoutot ért el."

Niko Eronen: "Tudtuk, hogy egy fantasztikus formában játszó, jól védekező Újpesthez érkezünk. Voltak helyzeteink, főleg az első harmadban, de nem éltünk velük. Örülhetünk, hogy az előző két meccsünkön egyetlen lőtt góllal három pontot szereztünk… "

ERSTE LIGA 2023-24

Az ERSTE Liga állása 2023.10.15
1 UTE 5 5 0 0 0 20: 6 15
2 BRA 6 3 1 0 2 20: 20 11
3 GYE 6 3 1 0 2 23: 20 11
4 MIS 6 2 1 1 2 19: 14 9 5 FTC 3 2 1 0 0 20: 8 8 6 BJA 5 1 2 1 1 21: 17 8 7 FHA 6 2 0 1 3 13: 22 7 8 DAB 6 2 0 1 3 13: 16 7 9 CSI 6 0 0 3 3 18: 29 3 10 DEB 5 0 1 0 4 11: 26 2
UTE eredmények ellenfelek szerint
ME P+ P- G+ G- %
---------------------------------
BJA 1 3 0 4: 1 100% CSI 1 3 0 6: 2 100% MIS 1 3 0 3: 2 100% DEB 1 3 0 3: 1 100% DAB 1 3 0 4: 0 100% --------------------------------

EL 24: DEAC-UTE 1:3

A mérkőzést kihagytam. Tehát vélemény nincs, csak az adatok.

DEAC - UTE  1:3  (0:1, 1:0, 0:2)

Debrecen, 453 néző, vezette: Varjú Á., Juhász G., Gáspár B., Kis-Király B.

DEAC: Hetényi - Mingazov, Krollis, River, Novotny, Hári - Ushnev, Bukor, Buchkov,  Smirnov, Vasilev - Jakabfy S,, Barkouski, Mihalik A.(1), Rétfalvi, Molnár D. 1 - Jakabfy Cs., Mihalik G., Révész, Sándor B. Edző: Vaszjunyin Artyom, Berta Ákos

UTE: Rajna - Nyquist (1), Silfer 1, Tiala, Mestavainio, Kiss P. - Szabó D.(1), Pokornyi 1(1), Benk (1), Just, Coatta (2) - Tornyai, Kiss D., Laskawy, Kovács A., Kovács S. - Balázsi, Szabó Rácz, Nádasy, Simon L. Edző: Marcus Juurikkala, Kovács Viktor.

Kiállítás: 6 perc ill. 4 perc
Lövés: 38:45

14:19 - 0:1 Pokornyi (Coatta, Benk)
34:54 - 1:1 Molnár D. (Mihalik A.)
52:00 - 1:2 Kovács S. (Pokornyi , Szabó D.)
56:46 - 1:3 Silfer (Nyquist, Coatta) 2ee

Négy mérkőzés, négy győzelem. Ki emlékszik ilyen sorozatra? Vasárnap találkozunk a Megyeri úton!

Berta Ákos: "Jó csapat az Újpest, semmi kétség, de kidolgoztunk annyi helyzetet, hogy megnyerhessük ezt a mérkőzést. Küzdöttünk, időnként kombinatív játékkal is kirukkoltunk, csak a helyzetkihasználással akadtak gondjaink. Remélem, tanulsággal szolgál ez a meccs!"

Markus Juurikkala: "Az eredménynek nagyon örülök, de a játékunk nem volt végig zökkenőmentes. Túl sok lehetőséget adtunk az ellenfélnek, nem mindig találtuk a játék ritmusát, de a végén hideg fejjel sikerült a javunkra fordítani a mérkőzést. Értékes ez a három pont, és örülünk a sorozatban megszerzett négy győzelemnek, de nem ülünk a babérjainkon, dolgozunk tovább keményen."

2023. október 10., kedd

EL22: UTE-MIS 3:2

Bár a DVTK-t a felkészülési meccseken oda-vissza legyőztük, a bajnoki találkozó mégis csak más. A vendégcsapat ez eddigi 3 meccséből két és felet megnyert, azaz 8 ponttal várták a találkozót. Az Újpest büszkén állhatott ki, mint az egyetlen pontveszteség nélkül álló csapat (két mérkőzés, 6 pont). De én mindig félek attól: amikor egy statisztikát kiemelnek: ilyenkor szokott megszakadni a sorozat.

(2023.10.10) EL 22:
UTE - DVTK Jegesmedvék 3:2 (1:1, 1:1, 1:0) - eseménynapló

Megyeri út, 505 néző, vezette: Nagy A., Juhász G., Pálkövi Bo., Gottlibet Z.

UTE: Rajna - Nyquist, Silfer, Tiala 1(1), Mestavainio (1), Saarelainen 1(1) - Franyó, Szabó D., Pokornyi, Benk, Just, Coatta 1 - Tornyai, Kiss D.(1), Laskawy, Kovács A., Kiss P. - Franyó, Szabó Rácz, Kovács S., Simon L. Edző: Marcus Juurikkala, Kovács Viktor.

DVTK: Voris - Verveda, Szathmáry, Berdnikov (1), Páterka (1), Esteves 1 - Hill, Szirányi, Razumniak 1, Miskolczi, Kuleshov - Shkrabau, Vojtkó, Makai, Lövei, Mattyasovszky - Fazakas, Szalay B., Pecsét, Csiki, Farkas M. Edző: Kaspar Steve

Kiállítás: 6 perc + 10 perc (Coatta) ill. 6 perc + 10 perc (Hill)
Lövések: 34:48 (9:24, 13:8, 12:16)

12:35 - 1:0 Coatta (Just)
15:43 - 1:1 Esteves (Páterka, Berdnikov)
21:18 - 2:1 Tiala (Saarelainen, Kiss D.)
25:03 - 2:2 Razumniak
41:08 - 3:2 Saarelainen (Tiala, Metsavainio)

A vendégek léptek fel támadólag, a Lilák csak pár perc múlva jöttek ki, rögtön három lövéssel. Aztán megint feljöttek a fehér-pirosba öltözött vendégek, Rajna sokat dolgozott. Az iram hatalmas volt, a játékosok száguldoztak, ha lehetett, ütköztek, ha kellett. A DVTK továbbra is sokat és veszélyesen támadott. De sikerült kivédekezni Pokornyi kiállítását is. A 13. percben ez előzmények ellenére Coatta szerezte meg az Újpestnek a vezetést, elég távolról lőtt, a korong csípte a vasat, és a hálóban landolt, 1:0. A 16. percben jött az egyenlítés, korongharc utáni visszajátszást Esteves zavartalanul lőhette be, 1:1. Két perc múlva majdnem hazai gól: a lövés a jobb kapuvasról szédült középre a gólvonal előtt, de nem járt arra lila ütő, hogy gólba segítse. A szurkolók jól el vannak: a két tábor dobosa egyszerre veri az ütemet, egymással versenyezve és támogatva.
Az állás döntetlen, de jobban játszik a miskolci csapat, az eredmény a hazaiak számára hízelgő. A lövésarány döbbenetes, 9:24, az újpestiek legjobbja Rajna Miklós.

Két pillanat, és újra vezetünk: a 21. percben Saarelainen távoli lövése kipattan Vorisról, Tiala jól érkezett, közelről lőtte a gólt, 2:1. Ezután végre kijön az Újpest, az első játékrész után ez már nagyon kellett. Metsavainio szólója sajnos nem hozott gólt, viszont Razumniak olyan gólt lőtt, amilyet még nem láttam: a csatár kapura húzott, egy védő szorongatta. Erre Razumniak direkt a kapu mellé, a palánkra lőtte a korongot, amely visszapattant elé, és kapásból gólt lőtt. 2:2. Zseniális megoldás volt! Az iram továbbra is hatalmas, két elszántan győzni akaró csapat hajtott a győzelemért. Pillanatoként alakul ki gólhelyzet hol itt, hol ott.
Feljavult az Újpest, a döntetlen állás a játék képe alapján már realitás.

Így kell kezdeni: a lila támadás a kapusról átcsúszik jobbra a korong, közvetlen közelről Saarelainen pöcköli be a harmadikat, 3:2. Emberelőnyben jönnek a Jegesmacik, de utána megint a Lilák játszanak fölényben. Legalább nem kell annyit izgulnunk, különösen Skrabov kiállítása alatt. Aztán minden bele támadtak a vendégek, figyeltük a másodpercek lassú múlását. A végén lejött a kapus, ütközés, fault majd bunyó, de a győzelem nálunk maradt. Három meccs, 9 pont. Brávó!
Az Újpest megdolgozott a három pontért. Két erős és elszánt csapat küzdelméből sikerült jobban kijönni. Az első harmad után nem hittem a győzelemben, a második után reménykedtem, és végül meglett. A csapat fizikailag és lelkileg is erős volt. Közönség ünnepelte a csapatot, volt miért!

Markus Juurikkala: "Sok mindenben egyetértek a kollégámmal. Nagyon jó csapat ellen tudtunk nyerni, főleg az első harmadban játszott nagyon veszélyesen a DVTK, akkor Rajna Miki tartott minket, kapusunknak köszönhetjük, hogy versenyben maradtunk. Egyébként szinte az egész meccsre a nyílt sisakos küzdelem volt a jellemző, nehezen, de végül megtaláltuk a győzelemhez vezető utat. Keményen játszottunk, de még mindig dolgoznunk kell a hibáink kijavításán, a három ponttal természetesen elégedett vagyok.”

Steve Kasper: "Vesztettünk, de egy nagyon jó ellenféllel szemben. Az Újpest egy keményen dolgozó, jól strukturált csapat, már az előszezonban is látszott, hogy erős riválisaink lesznek. Az okoz csalódást, hogy nem voltunk képesek belőni a gólhelyzeteinket. Még mindig dolgozunk a sorok helyes összeállításán, sok játékosunk nagyon fiatal, ők csak ismerkednek a ligával, így előfordulnak hibák. Kikapni mindig rossz érzés, de legalább a hozzáállásunk rendben volt.” (jkb.hu)

2023. október 8., vasárnap

EL16: UTE-CSI 6:2

Ahogy megérkeztünk, nem tudtunk beállni a parkolóba. Ma sokan leszünk! Pedig a tévé adja a meccset… És valóban jó 3/4 ház volt.
A jégcsarnok is megújult: kisebb lett a pálya – az új ajánlásnak megfelelően. A palánkok és plexik csillogtak, egyetlen korongnyom sem volt látható. És a csarnok világítása is megújult. Ez igen!
Ráadásul a csapat játéka, a felkészülési meccsek és a nyitómérkőzés győzelmei valamit jeleznek. A mai ellenfél a Csíkszereda már négy meccset lejátszott – két pontot szerzett, ez nem túl fényes, ugye.

(2023.10.08) EL 16:
UTE - Csíkszereda 6:2 (3:1, 1:0, 2:1) - eseménynapló

Megyeri út, 826 néző, vezette: Németh M., Varjú Á., Mizsák P., Szabó D.

UTE: Rajna - Nyquist, Silfer, Tiala 2(1), Mestavainio (1), Saarelainen (2) - Franyó, Szabó D. (1), Benk (2), Just, Coatta 1(1) - Tornyai (1), Kiss D.(1), Laskawy, Kovács A. 1, Kiss P. 1 - Pokornyi, Szabó Rácz (1), Nádasy 1, Kovács S (1). Simon L. Edző: Marcus Juurikkala, Kovács Viktor.

Csíkszereda: Adorján - Ricci, Ferencz-Csibi, McNally, Milan, Brown - Masonius, Salló, Levin, Péter, Skachkov - Casaneanu, Bajko (1), Rokaly Sz., Reisz, Becze 1 - Rokaly N. 1(1), Részegh (1), Fodor Cs. Edző: Gratton Bradley, Hozó Levente

Kiállítás: 8 perc ill. 8 perc
Lövések: 28:27

01:13 - 1:0 Coatta (Szabó D., Benk)
06:54 - 1:1 Becze (Rokaly N.)
13:50 - 2:1 Kiss Patrik (Tiala, Saarelainen) ee.
16:37 - 3:1 Nádasy (Szabó Rácz, Kovács S.)
33:05 - 4:1 Tiala (Metsavainio, Saarelainen)
46:42 - 5:1 Tiala (Tornyai, Kiss)
53:16 - 6:1 Kovács Alex (Benk, Coatta) ee.
55:07 - 6:2 Rokaly N. (Bajko, Részegh)

A mérkőzés legelején a csíkiak ijesztgettek, Rajna azonnal bemutatta remek formáját. Aztán hamar megjött a hazai vezetés, a 2. perc elején Coatta Benk visszajátszása után gólt szerzett, 1:0. Az Újpest továbbra is aktívan támadott, de Rajnát is tesztelte egy-egy ellenakcióval a Szereda. A Becze kiállítását követő beszorításból nem lett gól, azaz igen: a 20-as büntetőpadról egyből előre indult, remek átadás után egyedül ment kapura, 1:1, alig 9 másodperccel visszatérése után. Nem semmi! A lilák hajtottak, támadtak, de megint egy megugrás: Brown lőtt gólt, de nem, kisles miatt nem adták meg a találatot. De a 14. perc megnyugtató volt, Tiala passzolt keresztbe, Kiss Patrik jobbról, éles szögből egyből betalált, 2:1. A 17. percben három ifjú újpesti csatár keményen harcolt a korongért három csíki védővel a vendégkapunál és mögötte, a korongot megszerezték, Nádasy lövése utat talált a kapuba, 3:1.
Nagyon jó iramú a mérkőzés, újpesti fölénnyel és vezetéssel.

Ahogy megszoktuk, csíki kilépés, Rajna bravúr. Feljött a Szereda, akarták a gólt. A játék tempója továbbra is nagyon gyors volt, de mindkét fél bírta. Aztán a lilák lassan visszavették a kezdeményezést, és a 34. percben egy finn akció végén Tiala növelte az előny, 4:1. Az erdélyiek részéről továbbra is a megugrások jelentették a legnagyobb gólveszélyt.
A Csíkszereda érezte, ez az utolsó pillanat, hogy meccsben maradhassanak. Jöttek, hajtottak, támadtak, de amint lehetett, a hazaiak is mentek előre. A meccs továbbra is nagy iramú, élvezetes volt. A negyedik gól azért nagyjából eldöntötte a találkozó sorsát.

A vendégek még mindig nem adták fel, pedig már a meccs elmenőben volt. De ők harcoltak küzdöttek a gólért, csapatért a szurkolóikért. Így a mérkőzés nem fordult unalomba. A 47. percben Tiala lövése előbb kijött, aztán az ismétlés bement, 5:1. Az 54. percben Kovács Alex Benk átadását lőtte be, 6:1. Ez azért sok, ekkora különbséget azért nem láttunk a csapatok között. Az 57. percben Rokaly N. egy jobbhátvédből rálőtt korongba nyúlt bele, 6:2.

Szép volt fiúk! Ha idén végig ezt a csapatot, ezt a játékot látjuk, szép évünk lesz! Maga a mérkőzés nagy iramú, gyors játékot hozott, élveztük a meccset – és a győzelmet. A sok lőtt gól mellett ki kell emelni Rajna Miklós remek védéseit, ez is a győzelem kelléke volt.
A szurkolók hatalmas ünnepléssel köszönték meg a Lilák nagyszerű teljesítményét! Szép volt fiúk!

Markus Juurikkala: "Nagyon fárasztó meccs van a hátunk mögött, nehéz feladat elé állított minket a Csíkszereda, különösen az utolsó játékrészben. A mérkőzés elején jól használtuk ki a helyzeteinket, ez a találkozó kimenetele szempontjából nagyon fontos volt. Rengeteg munka vár még ránk, de a teljesítményünkkel elégedett vagyok. A keddi DVTK elleni párharcig még edzünk kettőt, és felkészülten várjuk a találkozót."

Bradley Gratton:
 "Nagyon fontos lenne, hogy végre elkezdjünk meccseket nyerni, de az Újpest ellen rosszabbul játszottunk, mint az előző négy mérkőzésünkön. Kétgólos hátrányban is folyamatosan ítélték ellenünk a bírók a kiállításokat. A lila-fehérek többet korcsolyáztak, mi meg csak szaladtunk az eredmény után."

2023. szeptember 29., péntek

EL3: BJA-UTE 1:4

Új év, új remények!
Nem voltam kinn, a nyaralás utolsó napját töltjük. De ahogy hallom: Minden kritikán aluli a beléptetés. 40 perccel a meccs előtt még sehol a biztonságiak, 30 perccel a kezdés előtt ragasztgatják a pályarendszabályokat és keresik a Wifi-t a jegy csippantóhoz, de nem találják…
A jégcsarnok eléggé lepusztult állapotot mutat...

Az első harmadot még úgy-ahogy láttam, de a helyi internet úgy túl lett terhelve, hogy később már nem lehetett látni a közvetítést.
Hivatalos nézőszám nincs, de a 1-200 MAC-os néző mellett 3-400 újpesti szurkoló néző várta a lilák idei bemutatkozását.

(2023.09.29) EL 3: - nincs jegyzőkönyv
Budapest Jégkorong Akadémia HC - UTE 1:4 (0:1, 1:1, 0:2) - eseménynapló

Káposztásmegyer,  kb 600 néző, vezette: Babic V., Soós D., Kis-Király B., Váczi D.

BJAHA: Farkas - Tóth G., Tyszjenko, Schleckman, Viikila, Ritter - Pozsgai, Szabó B., Keresztes 1, Mozer (1), Karppinen (1) - Vorobjov, Varga K., Nagy K., Galoha, Culigin - Dóczi, Tóth R., Molnár M., Sági Martin. Edző: Kangyal Balázs

UTE: Rajna - Kiss D., Silfer (1), Laskawy, Kovács A. (1), Kiss P. 1 - Franyó, Szabó D., Benk (1), Just 1, Coatta 1 - Tornyai (1), Balázsi, Tiala (1), Mestavainio, Saarelainen - Simon L., Szabó Rácz (1), Nádasy 1, Kovács S. Edző: Marcus Juurikkala, Kovács Viktor.

Kiállítás: 6 perc ill. 10 perc
Lövések: 50:37

03:40 - 0:1 Just (Kovács Á., Benk) ee
27:56 - 1:1 Keresztes (Mozer, Karppinen)
34:25 - 1:2 Kiss P. (Silfver)
48:07 - 1:3 Coatta (Tiala)
53:03 - 1:4 Nádasy (Szabó Rácz, Tornyai)

Ahogy a beszámolót előkészítettem, kiderült, hogy a szövetség honlapjáról eltűntek a jegyzőkönyvek. Szeptember 12-én még megvolt mind a 73.000. Az a hír járja, hogy átalakítás folyik, egy ideig nem lesz elérhető. Hát kösz! Minden adatot kézzel kellene bepötyögni, nem is tudom. Így iszonyú nehéz a honlap kezelése. Így csak a minimumot tudom csinálni - talán.

Újpesti fölény volt a jellemző a harmad elején, ehhez hozzájárult egy emberelőny is. Just kapuvasat lőtt, de kicsit később már betalált, a 4. percben, Just közelről verte be Kovács A. átadását, 0:1. A vendég fölény lassan kiegyenlítette a hazai csapat, majd határozottan fölénybe kerültek. Vorobjov közeli lövését védte Rajna, de több remek mozdulata  tartotta üresen a kaput. Egy-egy pillanatra kijöttek a lilák, de levegőben lógott az egyenlítés.
A második harmadban kiegyenlítettebb lett a játék, már nem volt jellemző a MAC (BJAHC) fölény, de a hazaiaknak mégis összejött az egyenlítés: Rajna hárított többször, de végül Keresztes gólt lőtt, 1:1, 28. perc. A harmad végére kijött az Újpest, a 35. percben Kiss Patrik kapott jó átadást, közelről lőtt, és a korong a kapust érintve került a hálóba, 1:2. A harmad kiegyenlített játékot, jó újpesti támadásokat hozott, bár az ellenfél is veszélyes volt.
A harmadik játékrészben fokozatosan fölénybe került az Újpest, és a 49. percben Coatta Tiala átadását lőtte be (1:3), majd az 54. percben az ifjú Nádasy az ifjú Rácz Szabó átadása után bebiztosította a győzelmet, 1:4.

Élénk, változatos mérkőzésen egy hajtós BJAHC ellen győztek a lilák. A csapatnak volt tartása, ereje, lelkesedése.
És ami a legfontosabb: idegenben győzött a csapat! Ilyen siker tavaly egész évben egyszer sem sikerült!
Szép volt, fiúk!

Kangyal Balázs: Egy gólt lőttünk. Az egész előszezonban ez a legnagyobb problémánk, különben lehet, hogy furcsán fog ez hangzani, de az első öt percben dobtunk gyorsan két fegyelmezetlenséget, az egyiket be is fújták, teljesen fölösleges szabálytalanság volt. Utána a legjobb harminc percünk volt eddig, amit láttam. Tényleg domináltunk, harminc percig én is azt mondtam, hogy, na, jól játszunk. Nyilván a meccset gólokra játsszák. Utána a harmadik harmadban annyira csak arra fókuszáltunk, hogy lőjjünk egy gólt, hogy a védekezésünk az teljesen szétesett. A másik oldalon Miki hozta az igazi, a régi szokásos formáját és tulajdonképpen sanszot nem adott, hogy gólt lőjjünk. Ennyi volt a differencia. Nyilván ez egy lépcsőfok és nyilván a hoki mindig rámutat arra, hogy mi az igazi út és merre kell menni, és nem az, amit két-három játékos gondol."

Markus Juurikkala: "Boldog vagyok a meccs végkimenetelével, nyertünk, ez a cél minden mérkőzésen, úgyhogy elégedett vagyok a végeredménnyel most is. Igaz, hogy voltak szakaszok, ahol döcögősebben ment a játék, de ez teljesen normális, főleg a szezon ezen szakaszán. Rajna Miki nagyon jól teljesített a kapuban, nagy szükségünk volt a védéseire, nagy elismerésem neki A fiatal játékosaink is helytálltak, voltak olyanok, akiknek ez volt az első Erste Liga-mérkőzésük. A játékoskeretünkben sok a fiatal, de ma szép gólt is szereztek, így csak azt tudom mondani, hogy a mai szép teljesítmény volt a csapatunktól."
(jkb.hu)

2023. szeptember 28., csütörtök

EL3: BJA-UTE

EL 3: BJA-UTE 2023.09.29. péntek - EL 3:

Budapest Jégkorong Akadémia HC   -  UTE   - eseménynapló

Káposztásmegyer, 18:40, játékvezető: Babic V., Soós D., Kis-Király B., Váczi D.

Korábbi mérkőzések: -

2023. szeptember 25., hétfő

Indul az új idény

Az UTE mind az öt előkészületi mérkőzését megnyerte! Mikor volt utoljára ilyen?
"Finnesült" csapatunk (öt finn játékos) finn edzővel (Marcus Juurikkala) valamire nagyon készül...
Nagyon drukkolunk a csapatnak!

És pénteken indul a 2023-24-es idény:
Káposztásmegyer, 2023.09.19. péntek, 18:40:  BJAHC - UTE

Az UTE felkészülési mérkőzései:

(2023.09.01.) Előkészületi mérkőzés
Klagenfurt: KAC II. - UTE 3:5 (0:0,2:2, 1:3)

UTE: Rajna (Sági) – Tornyai, Kiss D., Kiss P., Kovács A., Laskawy – Silfver, Nyquist, Tiala, Metsävainio, Saarelainen – Pokornyi, Szabó D., Benk, Just, Coatta – Erdőhelyi, Simon L., Kovács S., Szabó Rácz, Lászlóffy. Edző: Marcus Juurikkala, Kovács Viktor.

Gólszerzők: Sam Coatta, Tino Metsavainio, Kovács Alex, Miro Saarelainen, Benk András
Golpasszok: Pokornyi Dávid, Miro Saarelainen, Kovács Sebestyén, Kyle Just, Kiss Patrik, Tino Metsavainio, Julius Nyqvist.

Az Újpest szép sikerrel vette a Klagenfurt tartalékcsapat elleni felkészülési mérkőzést.

(2023.09.02) Előkészületi mérkőzés:
HK Celje – UTE 3:5 (0:3, 2:1, 1:1)

UTE: Sági (Rajna) – Pokornyi, Szabó D., Benk, Just, Coatta – Silfver, Nyquist, Tiala, Metsävainio, Saarelainen – Tornyai, Kiss D., Kiss P., Kovács A., Laskawy – Erdőhelyi, Simon L., Kovács S., Szabó Rácz, Lászlóffy. Edző: Marcus Juurikkala, Kovács Viktor.

Gólszerzők: Szabó Dániel, Laskawy, Simon, Kiss P., Simon L.

(2023.09.15) Előkészületi mérkőzés
UTE - DVTK Jegesmedvék 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Újpesti Jégcsarnok, játékvezetők: Haszonits Miklós, Gebei Gergely Péter, Pálkövi Botond, Kovács Péter

UTE: Rajna (Sági) - Pokornyi, Szabó, Kiss P., Kovács A., Laskawy - Silfver, Nyqvist, Tiala, Mestavainio, Saarelainen - Tornyai, Kiss D., Benk, Just, Coatta - Franyó, Simon, Szabó Rácz, Nádasy, Kovács S. Edző: Marcus Juurikkala, Kovács Viktor.

DVTK Jegesmedvék: Praták (Voris) - Szathmáry, Verveda, Őri, Pecsét, Miskolczi - Shkrabov, Vojtkó, Kuleshov, Lövei, Razumnyak - Hill, Szirányi, Esteves, Makai, Farkas - Fazakas, Szalay, Trozsák, Csiki, Barrow. Edző: Steve Kasper

02:02 - 1:0 Just
07:55 - 2:0 Kovács A.
26:20 - 3:0 Silfver
36:52 - 3:1 Farkas
58:24 - 4:1 Laskawy

(2023.09.20) Előkészületi mérkőzés
DVTK Jegesmedvék - UTE 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)

Miskolci Jégcsarnok, játékvezetők: Korbuly Gergely, Juhász Gábor, Vincze Dániel Balázs, Kis-Király Barna

DVTK Jegesmedvék: Voris (Gratzl) - Berdnikov, Szirányi, Esteves, Barrow, Páterka, Pecsét, Razumnyak, Csiki, Hill, Kuleshov, Verveda, Szathmáry, Vojtkó, Szalay, Miskolczi, Fazakas, Farkas, Shkrabov, Mattyasovszky, Trozsák, Edző: Steve Kasper

UTE: Rajna (Sági) - Silfver, Balázsi, Tiala, Metsavainio, Saaralainen, Mátyás, Szabó D., Benk, Coatta, Nagy, Tornyai, Kiss D., Kiss P., Kovács, Laskawy, Erdőhelyi, Polónyi, Lőczi, Szabó D., Kovács S. Edző: Marcus Juurikkala, Kovács Viktor.

14:25 - 0:1 Silfver
28:26 - 1:1 Esteves
35:04 - 1:2 Kiss P.
38:15 - 1:3 Tiala
42:47 - 2:3 Páterka