2019. január 1., kedd

EL8: Vasas - UTE 5:4 bü.

Az évnyitó meccsen nem vártunk semmi extrát, sima – vagy nem sima – győzelmet a ligautolsó Vasas ellen. A rendezés tett a vendégszurkolókra, jegyet ezúttal nem árultak ott, ahol a kijelölt belépés volt, csak a főbejáraton belül, de ott 4-5 ember is. Tehát séta oda, séta vissza. De ha csak ez lett volna a bajunk ma este…

A lelátók nagyon szépen megteltek, minden bizonnyal nézőcsúcs volt a most éppen Vasas Jégcentrumnak nevezett Káposztásmegyeri Jégcsarnokban, illetve ex-Jégpalotában. Az újpestiek is elég szorosan voltak a számukra kijelölt lelátón. Káposztásmegyer azért a IV. kerület!
(2019.01.01) EL 8:
Schiller-Vasas HC - UTE 5:4 (1:0, 2:1, 1:3, 0:0, 1:0)  bü.  -  eseménynapló

Vasas Jégcentrum, Budapest, 750 néző, vezette: Kókai M., Pálkövi Zs., Pálkövi Bo., Pálkövi Ba.

Schiller: Tóth K. - Bukor, Kováts, Szlama 2, Bödök (2), Schmál (1) - Tornyai (1), Surányi, Lőczi 1, Székely Mádai 1(1), Turbucz (1) - Bálint T., Seregély, Majoross B., Pápa 1, Gágyor - Farkas B., Csiki, Varga T., Szlépka. Edző: Ladányi Balázs, Revák Zoltán

Vasas HC - UTE: Sila - Huba (1), Kiss Ph., Sikorcin 1, Csanyi, Hebar (1) - Pokornyi, Varga A., Szalma, Brine 1(1), Vincze P. 1 - Nagy N., Kovács A., Benk 1, Stefishen (1), Sági M. (1) - Nemes B., Kovács S., Kocsis. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

18:07 - 1:0 Pápa (Bödök, Schmál) - ee
21:07 - 2:0 Székely Mádai (Turbucz, Tornyai)

Kiállítás: 10 perc ill. 8 perc
Lövések: 35 ill. 57 (6:12, 16:16, 8:25, 4:4, 1:0)

Úgy indult a meccs, ahogy kell, az Újpest támadott, a Vasas kontrázott. De azért valami hamar feltűnt: az UTE támadásai nagyon lassúak, kiszámíthatók voltak, pontatlan átadások tömegével. A lövések… Mintha a Vienna elleni meccset folytattuk volna, igazi gólveszély alig volt. Kettőt tudok említeni, egyrészt Csanyi a 16. percben meglépett és kapuvasat lőtt, majd Varga jobbról középre cselezte magát, lövését bravúrral fogta Tóth kapus, aki legutóbb Újpesten is remekelt. De a végére a Vasas nem hagyta magát, első emberelőnyét 4 mp alatt gólra váltotta, a kapu elé lőtt korongba Pápa belenyúl, 1:0.
A koncentráló csapat vezet a dekoncentrált ellen. Az eredménnyel még nincs baj, a látottakkal igen.

Alig egy perc telt el, amikor Székely Mádai kapott átadást a kékvonalnál, kapura ment, gól, 2:0. A játék képe az első harmadhoz képest alig változott. Illetve annyit, hogy az Újpest szörnyű kivitelezésű támadásait egyre több kapura lövéssel végződő piros-kék akció válaszolja. A hazaiak érzik: játszanak, jobbak, magabiztosabbak. A lila védekezés puha, nem elég erőszakos. Az eredmény: a 31. perc Székely Mádai az alapvonal mögül visszaadott egy korongot, Lőczi a rövid oldalról betalált, már 3:0. Ilyenkor szoktuk mondani, hogy elment a meccs. De még csak a fele időnél tartunk! Az újpesti tábor skandálta, hogy „K. gyenge!” Tényleg az. A csapat próbálja összeszedni magát. A 33. percben Nemes ugrott meg hátrányban – Tóth bravúrral mentett. Majd egy kibekkelt újabb hátrány után hatalmas kapu előtti kavarodás után Sikorcin jött a kipattanó korongra, a videobíró jóváhagyásával lett 3:1. Reménygyertya az éjszakában…

Fotó: Nyirő Ferenc
Az Újpestiek érezték, több kell, és ha sikerül feljavulni, akkor még van mit keresni. És azt is érezték, képesek többet nyújtani, mint eddig. A 45. percben emberelőnyhöz jutott az Újpest, Turbucz egy levegőben repülő korongot ütött ki a plexi felett. (Amúgy bravúros mozdulat volt.)  Egypercnyi játék után Huba lövését védte Tóth, Hebar ismétlése a kapuvasról Brine elé került, aki betalált, 3:2
Beindult az üzlet, beindult az Újpest. A 49. percben Vincze egyenlített, miután a kapu mögül visszacselezte magát, úgy lőtt a kapuba, 3:3. A következő emberelőny elfolyt, de az 55. percben Sági bombázott, a korong felpattant Tóth kapuson, majd a gólvonalon túlra pottyant. Benk vagy beleért, vagy nem, de fordított az Újpest! A videó jóváhagyta, 3:4. Ki hitte volna, hogy ma fordítani lehet? Főleg azokra gondolok, aki látta a másfél harmados szörnyű teljesítményt. És ekkor működésbe lépett a sors igazságszolgáltatása (Elég ritkán dolgozik...). A Vasas nem veszíthet, hisz a piros-kékek annyit tettek a sikerért! Egy gyors Vasas „kisjáték” végén s lendülettel korizó Szlama lőtte egyből Bödök átadását a kapuba, 4:4.
Ez van. Nagyon örült a tudósító, hogy fordítottak a lilák, de legbelül éreztem, azért ez a fordítás érdemen felüli. Sajnáltam az elveszett pontot, de a Vasas megdolgozott érte.

Hosszabbítás
Négy a háromban támadtak két percig a fehérmezes lilák, de nem lett gól. Mint ahogy a tovább három percben sem.
Az UTE ebben a bajnokságban nem játszott büntetős meccset. Ez az első.

Büntetők
Az első öt után 3:3 találat volt, ami feltűnően sok, 1-2 találatnál általában nincsen több.
A 7. párban Stefishen betalált, de Bödök egyenlített. A 8. párban Szlama győztes gólt lőtt, az eredmény: Vasas-UTE 5:4, 2 pont az 1 ellen. A büntetők, a teljes sorozat itt látható:

Komoly veszteség a mai meccs. A DEAC ellen a 4. helyért folyó harcban hiányozhat ez a két pont. Kérdés, hogy miért kell Újév napján bajnoki meccset játszani. Másik kérdés, hogy miért kell 30 perc előnyt adni egy gyengébb képességű ellenfélnek. A válaszokat nem tudom.

Most látom, a teljes meccs elérhetősége megszűnt. Lehetséges, hogy a mérkőzésen látott vagy hallott jogdíjköteles anyagot tiltott le a tulajdonos.
Azóta újra elérhető a teljes meccs. Nem hiszem, hogy sokan megnéznék...