2021. január 8., péntek

EL118: UTE-BRA 3:2 hu

A Brassó eddig veretlen, legalább egy pontot mindig begyűjtött. Eddig kevés meccset játszottak (BRA 14, míg az UTE 22), így csak százalékosan, 81%-os teljesítménnyel vezetik a Ligát. Tehát a csodálatos újpesti sorozat – 7 győzelem – folytatása ma este igen nehéz lesz. Azért is, mert az Újpestet sok góllal segítő Lamoureux elhagyott minket. És Benk sem lehet a csapatban. A szurkolók hite, bizalma és elvárása mindezek ellenére változatlan!
Akkor lessük a meccset!

(2021.01.08) EL 118:
UTE - Corona Brasov Wolves 3:2 hu. (0:0, 0:1, 2:1, 1:0)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 0 néző, vezette: Babic V., Berger Á., Dorner B., Horváth B.

UTE: Rajna - Stadel 1, Horváth A., Szabad, Just, Bodó (1) - Kiss Ph. 1, Selan (1), Sikorcin 1, Vincze P. (1), Vorobyev - Varga A., Kovács A., Nemes B., Godó, Rafaj - Pokornyi, Horváth Á., Banga. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

Corona Brasov Wolves: Tőke - Mcfadden (1), Carlson, Klempa (1), Valchar 1(1), Gliga - Wilson, Dame-Malka, Molnár Zs., Tranca (1), Finucci - Bors, Borisenko 1, Mihály E., Péter B., Molnár Z. - Gajdó, Szőcs, Vasile N., Vasile A., Gajdó. Edző: MacQueen Dave, Zsók Levente

Lövések: 30:38 (4:16, 16:11, 7:11, 3:0)

Az első harmad gól nélkül futott le. A lövésarány 4:16. Ebből mindenki érthet mindent, van miért izgulni. Valamit kéne csinálni, mert ekkora nyomást nem lehet kibírni.
A folytatásban kétszer is emberelőnyhöz jutott az Újpest, de ez inkább hátul, a védekezésben hozott pihenőt, kevésbé a gólkeresésnél. Pedig lesz gól ma, addig nem marad abba a mérkőzés. A 38. percben a vendégek – egyenlő létszámnál betaláltak – Borisenko révén 0:1
Két harmad után nagyon szoros a meccs. A hazaiak támadásban már jobban teljesítettek (16:11 a lövésarány), de ez nem számít, csak a gólok. Egy gól hátrány nem túl nagy. De amikor egy gólra 38 percet kell várni, időarányosan nem is lesz több. De azért lesz, reméljük, mégis lesz a jó oldalon.

És jött Selan! 47. percben a nagylövő hátvéd ütője megint elsült, 1:1! Utóbb a jegyzőkönyvben a gólszerzőt átírták, tehát Sikorcin az elkövető. Biztosan beleért a lövésbe. Bánja a csuda, lila gól így is, lila gól úgy is!
De Valchar elrontott mindent, három perc múlva, 1:2, emberhátránygól… Mi rontottuk el. Rajta, előre, fogy az idő! Kovács A. két percet elvett a támadási időből, ami amúgy is nagyon kevés. De jött egy másik nagylövő hátvéd, Stadel az 57. percben, és 2:2! Nem hittem volna, hogy van visszaút a meccsbe! (Hülye kishitű!) A végén Rafaj kiáll (ül), de várjuk a hosszabbítást! Egy pont van, de nyerni is lehet! A lőarány 7:11, összesen 27:38. Milyen jó, hogy csak a gólok számítanak! Vesztettünk egy pontot? Nyertünk egy pontot?
Miért nem lehetünk ott? Fene a COVID-ba!

A hosszabbítás
és nyertünk! Kiss Phil a harmadik - utólag kiderült, második hátvédgóllal lehozta a meccset!
Fantasztikus! A legjobbat levertük, úgy, hogy mi csak otthonról, a szívünkkel segíthettünk, nem a torkunkkal.
Köszönjük a győzelmet, szép volt, Fiúk! A sorozat már 8 hosszú!
Vasárnap M4Sportos meccs Debrecenben, 14:10-kor. Nézzük, szurkoljunk, nyerjünk!

Virág Csaba: "Érdekes mérkőzés volt, nem az történt, amit elterveztünk. A feléig nem úgy játszottunk, ahogy szerettünk volna, sok hibánk volt, sok eladott koronggal. Elveszítettük légiós centerünket, előtte a hét közben egy másikat is, és amikor két ilyen minőségű támadó hiányzik, nagyon nehéz megszervezni a játékunkat. A harmadik harmadban nem tudom, mit és honnan húztak elő a srácok, de a szív és akarat, amit a jégre raktak, példaértékű, így megérdemeltük a sikert."

Dave MacQueen: "Tetszett a játékunk. Az emberhátrányos védekezésük fantasztikus volt, sokáig úgy nézett ki, hogy ebben a mérkőzésben benne van a győzelmünk, de a jégkorongban van olyan, hogy a meccs mégis másként sül el. Így is nagyon fontos pontot szereztünk."