2021. január 1., péntek

EL 111: UTE-DEAC 7:5

Új év, új remények! Na, ezt a szöveget az idény elején szoktam elsütni, de most az év első napján is ezt teszem. Az ellenfél a Debrecen, a DEAC, akik vezetik az ERSTE Ligát. És ugye múltkor is írtam, hogy egy sorozat akkor ér véget, amikor hivatkozunk rá, de most a nagyon szép ötös sorozatgyőzelem után nagyon várjuk a hatodikat!
Idén eddig kétszer játszottunk a DEAC-cal, idegenben nagy zakó (1:8), itthon szép győzelem (5:2).
A honlap statisztikáját visszanézve: az év első meccsei nem nagyon sikerültek.

2020.01.03     UTE - GYE  2:3 bü
2019.01.01     VAS - UTE  5:4 bü
2018.01.02     TIT - UTE  3:2
2017.01.01     UTE - FTC  7:6
2016.01.01     FTC - UTE  4:1
Tehát négy éve örülhettünk utoljára, igaz, akkor nagyon!
A vendégek 17 mezőnyjátékossal álltak fel, az UTE 19-cel. Ez is számíthat valamit, de az is, hogy Benk András nem jött rendbe. Viszont idén először Pokornyi is csapattag!

(2021.01.01) EL 111:
UTE - DEAC 7:5 (3:1, 2:3, 2:1)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 0 néző, vezette: Pálkövi Zs., Gangel L., Szabó D., Pálkövi Bo.

UTE: Rajna - Stadel, Horváth A., Szabad (1), Just 2, Bodó 1(2) - Kiss Ph. 1, Selan, Vincze P., Rafaj, Lamoureux 1 - Varga A. (1), Kovács A., Nemes B. (2), Sikorcin 2, Vorobyev (2) - Pokornyi, Horváth Á., Godó, Banga. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

DEAC: Hetényi Z. - Kloz, Vokla 1(1), Dalecky (2), Kiss P. 2, Novotny (1) - Sándor, Kiss R., Pestunov (1), Kuleshov 1, Mazzag - Berta, Filbrandt 1, Kozma, Molnár D., Szűcs I. - Bogesic, Mihalik. Edző: Musial David, Kecskeméti Áron

04:48 - 1:0 Just (Bodó)
07:59 - 2:0 Kiss Ph. (Vorobyev, Nemes B.)
15:33 - 2:1 Kuleshov (Pestunov)
16:50 - 3:1 Sikorcin (Vorobyev, Nemes B.)

Lövések: 29:53 (11:21, 11:21, 7:11)

Élénk játékkal indult a harmad, de ezúttal az UTE sem aludt be, nem volt felvezetés, a csapatok azonnal egymásnak estek. Szűcs, majd Molnár 100%-os helyzetben hibázott, de rögtön utána megindult Just, balra adott – ki máshoz, mint Bodóhoz, a visszakapott korong középről közelről a lábáról pattant a hálóba, 5. perc, 1:0! Nagy az iram, a 7. percben előbb Novotny, majd Kuleshov nem egyenlített – ebben komoly szerepe volt Rajnának is. A következő percben már Hetényi izgulhat, de egy buli után már akár sírhat is, a buli után hátra került korongot Kiss Ph. balról a hosszú felsőbe lőtt, 2:0! A kétgólos előny még jobban beindította a vendégeket, elsősorban a cseh sor volt elképesztően veszélyes, bár Izackyval még erősebbek lennének! De jött is a vendéggól a 16. percben, - a játékban nagyon benne volt – egy buli után rögtön érkezett egy Kuleshov bomba a rövid felsőbe, 2:1. Rajnának túl sok munkája van, de a 17. percben Vorobjov akciója után Sikorcin középről lőtt gólt, 3:1! Egy perce rá Lamoreux és Rafaj akciója kimaradt.
A kétgólos előny egy harmad után kicsit megnyugtató. Ma nem az. Az UTE 11-et lőtt kapura, a DEAC 21-et, figyelmeztető jel! Laza a védekezés. Azért eszméletlen jó harmadot láttunk! És az eredmény is jó – eddig.

A 24. percben Just tesztelte Hetényit – negatív, nincs gól. Az Újpest sokat támad, de a DEAC változatlanul jön. A 25. percben Kiss P. fordulásból gólt lőtt, 3:2. Már megint csak egy a különbség. Pörög a meccs, a DEAC sokat szorít, de amikor teheti, az Újpest is támad. Sőt! A 28. percben Bodó külső kapuvasat lőtt, majd a 29. percben Bodó be is talált, Szabad megint háttal fonákkal passzolt jobbra – ő így is tudja, ott van Bodó, és gól, 4:2. Aztán Just – Bodó - Just játék, 5:2 a találkozó felénél három gól különbség. Megvan a meccs? Három gól elég lehet! De a DEAC máshogy gondolta! Mintha mi sem történt volna, a 32. percben egy lendületakció végén a Rajna védés után visszajövő korongot Vokla tette góllá, majd a 39. percben Filbrandt jobbról hátrakorizott, de váratlanul messziről ráfordult és gól, 5:4. Ez a srác minden elrontott, megnyugtató előny után mini egygól előny maradt.
Háromgólos hazai előnyt, majdnem megnyert meccset fordított vissza a lelkileg nagyon erős Debrecen. Semleges nézőknek ez nagyon jó, lila szurkolóknak kevésbé. Háromgólos előnyt nem szabad elrontani. Háromgólos hátrányt egyre csökkenteni – hatalmas tett. Mi vár még ránk?

Ahogy vártunk: jött a Debrecen. Nagyon akartak, nagyon jöttek, lőttek. Az elején Molnár lövése volt a legveszélyesebb. A DEAC folyamatosan támad, a korongbirtoklási arány ebben az időszakban 70%-30% lehetett. Tehát volt miért aggódnunk. Az 52. percben a vendégelőnyt nagyszerűen kivédekeztük, és egyenlő létszámnál az 56. percben sikerült dönteni: Varga felindult, megharcolta a korongját, a palánktól visszaadott, Lamoureux betalált, 6:4. Megvan? Meglesz! Bár a Debrecen most sem adta fel! Egy gyors ellenakció gólt hozott, Kiss Patrik az 57. percben lőtt második gólja minimálisra tette a különbséget. A végeredmény Sikorcin bravúros üreskapus gólja hozta meg, 7:5 ide.

Biztos, hogy a két csapat játékosai megtartották a kijárási tilalmat, tegnap nem buliztak, biztosan pihentek. Mert amit láttunk, hatalmas iramú, remek meccs volt! A jégkorongot szerető nézők élvezetes, izgalmas mérkőzést láthattak az M4Sport tévé jóvoltából. Mi, újpestiek infarktusközelben voltunk, a lövésarány 29:53 lett, a kapusok szempontjából 90,5% illetve 75%. Vezettünk, de egy pillanatig nem voltunk biztonságban, és amikor azt hittük, igen, pár pillanat múlva kiderült mégsem. Jó csapat a Debrecen. De jók a lilák is! Hogy mi lesz az idény végén? Majd kiderül. A mai mérkőzésen ott kellett volna lenni a Megyeri úton! Nem is tudom, de a mai volt az év meccse! Január elsején! Ez ugye vicces…

Virág Csaba: “Egy edző sem szereti az ilyen mérkőzéseket. Mi csak a harmadik harmadban voltunk elég fegyelmezettek, arra lehet alapozni a továbbiakban. Ami az első negyven percben történt, azt gyorsan el kell felejteni, csak a kapusunknak és a jó helyzetkihasználásunknak köszönhettük a vezetést. Jól hangzik a hat győzelem zsinórban, de ezt is a helyén kell kezelni, nem szabad, hogy a siker rossz irányba vigyen minket.”

David Musial: “Már az első harmadban szerezhettünk volna gólokat, hat-hét lehetőségünk volt, ezeket nem használtuk ki. A vereség ellenére azt mondom, jó mentalitással játszottunk, 2-5-ről fel tudtunk zárkózni. Vissza kell néznem a hibáinkat, de talán mi voltunk a jobb csapat. Az utolsó szabálytalanságot két perccel a vége előtt nem szabadott volna elkövetnünk, ha nincs a kiállítás, még lehetett volna esélyünk. A meccset a tévénézők biztos élvezték, szerintem a vezetőedzők kevésbé.”