2021. január 28., csütörtök

EL155: UTE-FTC 2:3 hu.

Tudunk ma gólt lőni? Benk és Just mellett Bodó és Sikorcin sem játszhatott ma. Azaz a csapat gólvágói nem léphetnek jégre az FTC ellen. És a meccs előtt kiderült: Rajna háta fáj, ő sem játszhat. El vagyunk átkozva…
Korábbi mérkőzések:
EL 51:  2020.11.15.  FTC - UTE  5:4
EL 82: 2020.12.08. UTE - FTC 2:6
EL 103: 2020.12.28. FTC - UTE 1:5
(2021.01.28) EL 155:
UTE - FTC-Telekom 2:3 hu. (1:1, 0:0, 1:1, 0:1)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 0 néző, vezette: Babic V., Berger Á., (Kincses G.), Muzsik F., Váczi D.

UTE: Duschek - Kiss Ph., Selan, Sotlar, Vincze P., Perkovich - Stadel (1), Horváth A., Nemes B. (1), Szabad, Vorobyev - Varga A., Kovács A., Kovács S., Godó, Rafaj 1 - Pokornyi 1, Horváth Á., Rokaly-Boldizsár R., Zsigmond. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

FTC-Telekom: Arany - Hegyi Á. (1), Ellerby, Nagy G., Kóger, Hodgman - Tóth G., Versteeg, Tóth A. (1), Németh A., Kulmala 1 - Karmeniemi 2, Sarcia, Hajós (1), Tóth R., Somogyi B. - Pavuk, Boros, Farkas L., Roczanov, Tóth G., Nagy K. (kapus). Edző: Fodor Szabolcs, Hennelly Yul

Az első harmad
elég rosszul indult: FTC meglódult egy rossz csere után, a 3. percben Karmeniemi lőtt, a bevetődő védőn megpattant a korong, majd Selan korcsolyáján újra irányt váltott, s a hosszú sarokba került. Extra balszerencse, 0:1. Aztán a 4. percben Szabad ütközött véletlenül Berger bíróval. Szegény csíkosruhás komolyan megsérült, a mentősök sokáig ápolták a jégen, a nyakát rögzítették, hogy szállítható állapotba hozzák. Szörnyű volt nézni Berger Ákost, ahogy a hordágyon fekszik mozdulatlanul. Kórházba vitték, gyors gyógyulást kívánunk neki! A továbbiakban Duschek remek védéseivel tartotta a csapatot. A 9. percben Ellerby lövését védte – csodálatosan. Két perc múlva Somogyi lövés úgy lett vas, hogy valóban csak pár milliméter kellett volna (azaz dehogy), hogy a háló rezegjen. A második UTE emberelőnyben már kapuvasig jutottak a lilák, és ezután már veszályesebb lett az Újpest. Bár Kóger majdnem betalált, de köszi Duschek! Aztán Arany egy védés közben megsérült, a bal lába fájdult meg, cserét kért. A 19. percben Vincze egyenlíthetett volna, de ez a szerep Rafajnak jutott, nem is akárhogy! Stadel lövését védte Nagy K., a korong a jobboldalt az alapvonalon túl álló Rafajhoz került, aki zseniálisan hátulról a kapus mamutjára lőtt, ahonnan a korong tudta a dolgát, a hálóba pattant. A harmad vége előtt 2,2 mp-cel 1:1! A góllövők nélküli Újpest a kezdeti zöld fölény után kijött, bravúrosan egyenlített.

A második harmadot
nem láttam, ezúttal is Zozi unokámat vittük haza – ugye a kijárási tilalom miatt nem lehetett halasztani az utat, ráadásul az M4Sport nem engedte a műsor visszanézését. Amit tudok: Kincses érkezett pótbírónak, nézhette tévén a meccset, kocsiba ült, eljött, beszállt. A harmadban az FTC nagyon támadott, Duschek ihletett állapotban mindent fogott.

A harmadik harmad
kiegyenlített játékot hozott. Nem tudtak a zöldek fölénybe kerülni, hajtós, kiegyenlített volt a meccs. Vorobjov lövése a gólvonalon állt meg, a további kotrás nem sikerült. A 49 perben jött a csoda: egy buli után Nemes hátraadta a korongot, a hónapokig hiányzó Pokornyi kapásból lőtt, 2:1! Az ifjú védő első idei pontja! Az 54. percben a nagyon akaró vendégek egyenlítettek: emberelőnyben megjáratták a korongot, hátrapasszoltak, Karmeniemi kapásból lőtt, gól, 2:2. Ezután jött, azaz jöhetett volna a fordulópont: Vincze „fejét vették”, egy védő ütője a fejéhez-nyakához csapódott, amiért 2 vagy inkább 5 perc kiállítás jár. De most nem. Nincs előny, nincs az ebből jövő lehetőség. Óvjunk mi is! Bár azt fogják mondani, ez nem műhiba, csak sima bírói tévedés. Azért figyeljük, hogy a fegyelmi bizottság lép-e. Aki nem zöldpárti, látta, hogy fault volt. Csak a négy döntéshozó nézett félre. Egy kicsit. Súlyos, eredményt befolyásoló hiba!

Hosszabbítás
Az FTC végig támadott, aztán Perkovich elcsúszott, így ellenfele üresen maradt, és be is vágta a korongot, Kulmala, 2:3. Alig 47 másodperc után.

A csatártalan Újpest remekül helytállt, teljes csapattal biztosan győztünk volna. De ma csak egy pont maradt a Megyeri úton. A zöldek immár kilences győzelmi sorozatát csak rongáltuk, a legutóbbi lila győzelmet nem sikerült megismételni.

Az M4 Sport infomációi szerint Berger Ákost a Honvédkórházba szállították, az elsődleges vizsgálatok szerint súlyos agyrázkódást szenvedett és emlékezetkiesése van, de a végtagjait érzi.

Virág Csaba: “Szeretnénk minden mérkőzésen győzni, csalódottak vagyunk, hogy ez most nem sikerült, de bennünk ennél most nem volt több. Egyénenként és csapatszinten is kihoztuk a maximumot a meccsből, ma ez erre volt elég. Rossz érzés kikapni, de nem lehetünk csalódottak ezzel az egy ponttal.”

Fodor Szabolcs: “Ha az egész meccset nézzük, akkor mondhatjuk, hogy kiegyenlített mérkőzés volt. Sok helyzetünk volt, amivel vezethettünk és nyerhettünk volna, de ezek kimaradtak. Az Újpest rengeteg energiát tett bele ebbe a meccsbe, extra erőt merítettek a hiányzásokból. Örülünk, hogy a mai gyengébb játékunkkal is sikerült pontokat szereznünk, mert senki sem fogja nézni a legvégén, hogy milyen körülmények között lett meg ez a két pont.”

A teljes mérkőzés az M4Sport-on 60 napig látható.