Most jön a kilencedik? Én nem is merek ilyet elvárni. Az okok: a DEAC 5 ponttal áll előttünk, nagyon erős csapat, legutóbb otthon 8:1-re döntötte le az Újpestet, (azóta kétszer is visszavágtak a lilák), és régóta azt írom, hogy minden sorozat megszakad. A másik oldalról: elképesztően játszik az UTE csapata az utóbbi időben, szinte reménytelen állásból is képes feltámadni, olyan mélyen ülő dolgokat szed elő magából a csapat, amire csak egy CSAPAT képes. Tehát várjuk, reméljük a mai csodát!

Korábbi mérkőzések:
EL 45:  2020.11.01 DEB - UTE 8:1
EL 55:  2020.11.17 UTE - DEB 5:2
EL 111: 2021.01.01 UTE - DEB 7:5

Csapatunk erősen fogy. Megsérült Benk, távozott Lamoureux, és ma Just sem játszhat. Hány gól is ez? Tehát a góllövésbe a védőknek kell erősen be kell szállniuk – ahogy az utóbbi időben amúgy is megtették.

(2021.01.10) EL 116:
DEAC - UTE 3:2 bü. (0:0, 0:2, 2:0, 0:0, 1:0)   -  eseménynapló

Debrecen, 0 néző, vezette: Mach M., Kókai M., Vincze P., Kis-Király B.

DEAC: Hetényi Z. - Kloz (1), Vokla, Pisarik 1, Dalecky (1), Kiss P. (1) - Sándor, Kiss R., Pestunov, Kuleshov, Izacky (1) - Berta, Filbrandt 1, Kozma, Molnár D., Szűcs I. - Bogesic, Hári N. 1, Mihalik, Mazzag. Edző: Musial David, Kecskeméti Áron

UTE: Duschek - Stadel (1), Pokornyi, Sikorcin (1), Vincze P., Bodó 1 - Kiss Ph., Selan, Nemes B., Szabad 1, Vorobyev - Varga A. (1), Kovács A., Horváth Á., Godó, Rafaj (1) - Banga. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

25:20 - 0:1 Szabad (Rafaj, Varga A.) - ee
37:43 - 0:2 Bodó (Stadel, Sikorcin) - ee
45:04 - 1:2 Pisarik (Dalecky, Izacky) - ee
52:07 - 2:2 Filbrandt (Kiss P., Kloz)
65:00 - 3:2 Hári N. - büntető

Kiállítás: 10 perc ill. 4 perc
Lövések: 43:61 (12:22, 11:21, 15:14, 4:4, 1:0)

Elképesztő hazai nyomással indult a mérkőzés, az UTE talán kétszer szabadult ki a szorításból. Egy buta korongkiütésből az 5. percben emberelőnybe kerültek a lilák. Gól nem lett, de legalább kijött a fehérmezes csapat, és ettől fogva kiegyenlítetté vált a játék. Már egyenlő létszámnál Sikorcin került jó helyzetbe. Sőt, gólt is sikerült lőni, de túl nagy volt a kavarodás, a bírók közbefütyültek – szerintem ok nélkül, oktalanul. A 14. percben újabb újpesti előny következett, nagyon jól sikerült felállni, Selan lövése kijött a kapusról. Az iram, az elszántság mindkét oldalon nagyszerű, ettől jó a meccs. Vincze 1-2 centit hibázott, kapuvasig jutott, el, s így a korong kifelé jött. Kuleshov lövését fogta Duschek, majd az ellenakció végén Godó - Rafaj összjáték után csak a korongot kellett volna megemelni, de így Hetényi mamutja védett. A harmad végén megint beindultak a hazaiak, Duschek szépeket védett.
Álmos kezdés, aztán jól meccsbe jött az Újpest, akár vezethetne a vendégcsapat, a lőarány 12:22. Amit láttunk, nem rossz, de a folytatás bárhogyan alakulhat.

Jól kezd a második játékrész, itt már nem volt bealvás. Az Újpest hisz magában, bátran támadnak a fiúk. A 24. percben UTE előny, a jó felállás után a DEAC ügyesen távol tartja a lilákat, de mielőtt lefutna a kettő perc, Szabad harmadikra betalál - Stadel lövés kijön, Sikorcin lövés kijön, Szabad ismétel, 0:1! Az emberhátrányt megoldottuk. A DEAC-nak veszélyes pillanatai voltak, ettől persze volt izgulni való. Később Szabad lövését fogta másodszorra, látványosan Hetényi, majd Kovács A. volt helyzetben, amelyre azonnali válasz jött Háritól, de jók a kapusok. Olyan igazi fel-le játék, hol itt, hol ott. A 35. percben Molnár egyedül ment el, Duschek hárított. Debreceni ostrom volt a végén, de egy hazai hibázott, kiült 2 percre. Az előnyben baloldalt játszott össze Stadel és Bodó, aki baloldalon feljebb lépett és kilőtte a hosszú felsőt, 0:2. A vége előtt Molnár egyedül lépett ki, Duschek ott volt.
Jó játék, két lila gól, mi kéne még? A meccset most kéne lefújni!
Amit látunk: hatalmas újpesti szív és akarat, kétgólos előny, de három sor a négy ellen, elég lesz a meccs végéig?

DEAC nagyon akar, nagyon hajt, nagyon veszélyes. Az UTE csak ritkábban tud felmenni, és a góllövés sem sikerül. A 46. percben emberelőnyben az újfiú cseh Pisarik talált be, 1:2. Még lelkesebben nyomtak a feketék, Nagyon akar a DEB, hisznek magukban, jönnek, erősebbek. Az 53. percben összejött, amit annyira akartak: egyenlített a jobboldalt felszáguldó Filbrandt, aki egy balról jövő átadást a kapu elől belőtt, 2:2. Az újabb gól már nem ment.
Az erő a négysorosoknál volt, ez két hazai gólt hozott, Egy pont megvan, kettőt szeretnénk.

A ráadás
Ide-oda játék, próbálkozások - egy DEAC fault megtorlatlan maradt. A bolond játék után jöhetett a még rosszabb, a szerencsejáték.
A büntetők döntöttek, a hazaiaké a két pont.

Ma nem jött össze a sorozat folytatása. Egy pont megszerzésével azért nem nulláztak le minket. Úgy láttam, a végére elfogyott az erő – és azért a DEAC nem kutya csapat! Utólag panaszkodhatunk a gólgyártók hiányára de a csapatra, a hozzáállásra nem lehet rossz szavunk. Ez a nyolcas győzelmi sorozat a tudás, az akarat és a szív diadala volt.

De már megvan az új feladat: kezdjük el a következő nyolcas sorozatot! Hiszem, hogy a csapatban  benne van!

David Musial: "Nagyon gyengén kezdtünk, a második harmadban pedig még ezt is alulmúltuk. A harmadikban sikerült magunkra találnunk, majd a ráadásban megszereznünk a pluszpontot, de összességében nem lehetünk elégedettek. Annyi vigaszunk lehet, hogy remek ellenfelet győztünk le."

Virág Csaba: "Túlságosan pontatlanul játszottunk, rengeteg korongot elszórtunk elöl, így aztán sok időt kellett töltenünk hátul. Nagyobb fegyelmezettséggel a rendes játékidőben győzhettünk volna, szebb lett volna három ponttal távozni, de ebben a ligában minden pontot meg kell becsülni, így nem vagyunk teljesen elégedetlenek, mert nagyon jó ellenfél ellen szereztük."