2021. január 23., szombat

EL134: Titánok-UTE 5:10

A mai elvárás egyértelmű. Visszatérőnk nincs, de a győzelem akkor is kötelező. Az előzmények is a mai várakozást erősítik.
A beszámoló az első két harmadról a jegyzőkönyvet figyelve intime készült.
Korábbi mérkőzések:
EL 31:  2020.10.18.  UTE - TIT  6:3
EL 84:  2020.12.11.  TIT - UTE  3:9
EL 102: 2020.12.26.  UTE - TIT  4:0
(2021.01.23) EL 134:
Titánok - UTE 5:10 (1:2, 4:2, 0:6)   -  eseménynapló

Győr, 0 néző, vezette: Berger Á., Gangel L., Váczi D., Balla N.

Titánok: Szeles - Reiter A., Erdély 1, Luusuaniemi 1(2), Tiainen, Császár (1) - Mcnulty (1), Kóger, Dézsi 1, Madácsi, Yakimchuk - Vas M. 1, Dobmayer, Kovács A. (1), Almási, Balogh B. (1) - Nagy Á. (1), Vincze G., Németh K. 1, Rétfalvi, Gyenes (kapus). Edző: Vuorinen Kasper, Arany Máté Dániel

UTE: Duschek - Stadel 1(2), Horváth A., Vincze P., Perkovich 1(2), Bodó 3(3) - Kiss Ph., Selan (1), Sotlar (2), Sikorcin 2(1), Godó - Varga A. 1(1), Kovács A., Nemes B. 1, Szabad (1), Vorobyev 1 - Pokornyi, Horváth Á., Rafaj. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

03:29 - 0:1 Vorobyev (Szabad)
09:29 - 0:2 Bodó
16:59 - 1:2 Németh K. (Mcnulty, Luusuaniemi) - ee
20:26 - 1:3 Sikorcin (Bodó, Stadel) - ee
20:44 - 2:3 Luusuaniemi
24:06 - 2:4 Bodó (Sikorcin) - eh
28:18 - 3:4 Vas M. (Balogh B., Kovács A.)
30:09 - 4:4 Dézsi (Nagy Á.)
38:49 - 5:4 Erdély (Császár, Luusuaniemi)

Lövések: 46:42 (10:14, 25:9, 11:19)

Vorobjev az előzetes elvárásnak megfelelően már a 4. percben gólt lőtt, majd a 10. percben Bodó duplázta az előnyt, 0:2. A hazaiak időt kértek, és emberelőnyből Németh K. révén szépítettek, 1:2. A folytatásban Sikorcin belőtte az első játékrészből áthúzódó emberelőnyt, 1:3. A megnyugvás nem tartott sokáig, Luusuaniemi 18 másodperccel később betalált, 2:3. A gólzápor folytatódott, négy percen belül már a harmadik „gólcseppet” számolhattuk, Bodó Sikorcin átadásából emberhátrányban állította 2:4-re az eredményjelzőt. Háromgólos előny kellene, ami már erősen utal a győztes csapatra. De ehelyett Vas M. 3:4-re módosította az eredményt a 29. percben, növelve az izgalmakat Aztán két percre rá Dézsi egyenlített, 4:4, nem lesz ez így jó! Sőt, Erdély átfordította az eredményt, 5:4.
Sorhárom gólt kapni… Gáz van!
Ekkor hazavittem Zozi unokámat, és 5:8-ra értem haza! Nem hiszem, ekkora fordulat nincs!
Tehát a 48. percig várhattunk a következő történésre, de az Újpest következett, Perkovich emberhátrányban egyenlített, 5:5. Azaz visszanézve Vas hátrafelé vezette a korongot, valami cselnek kinéző bénázás után a saját kapujába tette azt. Csatárunknak a gól a nevén van ugyan, de amúgy köze nem volt hozzá... Ez volt a varázsütés, lila gólzivatar kezdődött: Bodó, Sikorcin, Nemes, Varga majd Stadel varázsolt, 5:10! Igen, tíz öt ide!
A 48. és az 56. perc között lőttünk egy hatost! Ilyen nincs! És mégis van. Mi történhetett? Egy ellógott második harmad után mi történhetett? Az Újpest táltosodott meg, vagy a Titánok pukkadtak ki? Mindenesetre a harmadik játékrészre beállt Gyenes ilyen harmadot nem nagyon élhetett meg hosszú pályafutása alatt.

Azt hiszem, a lövésarány jól mutatja a történetet: 10:14, 25:9, 11:19. Nem bánom, hogy nem láttam a meccset, mert a második harmadra megpukkadtam volna. De amint kint lesz, utólag megnézem az egész mérkőzést. Érdekes lesz, és mivel tudjuk a végét, nem dühöngjük végig a második harmadot, bár a harmadik harmad ajándéka sem lesz már meglepetés.

Kasper Vuorinen: "Gyengén kezdtünk, nem álltunk készen, tehát az első harmadot kezelhettük volna jobban is. A másodikban viszont erősnek mutatkoztunk védekezésben és támadásban is, ráadásul keményen dolgoztunk. Az utolsó húsz perc ellenben pályafutásom egyik legrosszabbja volt."

Virág Csaba: "Benk András és Kyle Just személyében a kapitányunk és topcenterünk nélkül játszottunk, ezt bármely csapat megérezné, és az ötödik lőtt gólunkig mintha nem hittünk volna a győzelemben. Kiegyenlítettebbé kell tennünk a játékunkat a playoffra, de most nagyszerű volt az előnyös-hátrányos játékunk, leginkább emiatt nyertünk."