2021. január 3., vasárnap

EL164: Vasas-UTE 2:5

A Vasas a mai ellenfél. Az Újpestnek fantasztikus sorozata van, a de a Vasas is egyre jobb.

(2021.01.03) EL 164:
Opten Vasas HC - UTE 2:5 (1:0, 1:0, 0:5)   -  eseménynapló

Vasas Jégcentrum, Budapest, 0 néző, vezette: Korbuly G., Rencz D., Muzsik F., Szabó D.

Opten Vasas HC: Sági M. - Bukor, Kováts, Bödök, Czakó 1, Turbucz - Kmec, Surányi, Szalma (2), Szabó Z., Béres - Ozols (1), Tornyai, Szlama, Pápa B., Schmál - Farkas B., Seregély, Csiki, Léránt, Németh Á. 1. Edző: Ladányi Balázs, Revák Zoltán

UTE: Duschek - Stadel (1), Horváth A., Szabad (1), Just (2), Bodó - Kiss Ph. (1), Selan (1), Vincze P. 1(1), Rafaj, Lamoureux 1 - Varga A., Kovács A., Nemes B. (1), Sikorcin 1, Vorobyev 1(1) - Pokornyi, Horváth Á., Godó 1, Banga. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

10:35 - 1:0 Németh Á. (Ozols, Szalma) - ee
27:28 - 2:0 Czakó (Szalma)
43:16 - 2:1 Vincze P. (Just)
49:36 - 2:2 Lamoureux (Just, Selan)
50:04 - 2:3 Vorobyev (Vincze P., Stadel)
51:55 - 2:4 Sikorcin (Vorobyev, Nemes B.) - ee
54:37 - 2:5 Godó (Szabad, Kiss Ph.)

Kiállítás: 12 perc ill. 10 perc
Lövések: 24:47 (9:7, 7:15, 8:25)

A hetes győzelmi sorozat veszélyben, az első harmad után 1:0 a piros-kékek javára, miután a 11. percben Németh Á. emberelőnyből talált be. Azt gondolom, ellazáztuk az első harmadot. A 28. percben megint gólt lőtt a Vasas, egyenlő létszámnál Czakó találatával 2:0. Pápá meccs, pápá győzelmi sorozat, pápá felzárkózás...

Most egy kicsit kihagytam – már nem vártam semmi jót a mérkőzéstől. De amikor újra megnéztem az eseménynaplót: Vasas-UTE 2:4! Mi történt? Ma mindenkit hülyére vett a csapat? 40 perc altatás után (vagy inkább 40 perc bemelegítés után) elkezdték a meccset, azóta már vége, 5:2 ide.

Döbbenet! Ezt a meccset sem láthattuk, de azt gondolom, az összefoglaló nagyon népszerű lesz. Valamint a nyilatkozatok is. Ha ott lettünk volna, mit mondhattunk volna két harmad után?. És a végén a pokolból az égbe! Egy harmad, öt lőtt gól! Őrület. Én amúgy imádom a hangulati hullámvasutat, kiváltképp akkor, ha a végén mi vagyunk felül. Mindenesetre ekkora fordításra sem tudok példát. A végét ismerve azt mondom: így jó, ahogy történt! A gólok: Vincze, Lamoreux, Vorobyev, Sikorcin, Bodó.
Tehát ma is három pont, egyre érdekesebb, mit játszanak az előttünk álló csapatok!

Így jár, aki türelmetlen. Várom az eredményeket, a jegyzőkönyveket. De úgy kell nekem. A Szövetség honlapja nyolc óra után lebénult, 9-kor sem adott ki magából információt. Köszönjük! A régi honlappal ez soha nem fordult elő. Talán nem volt ilyen korszerű, és duplafenekű, de működött. Az egységnyi képernyőre jutó információ sokkal több volt, azaz kisebb karakterek, kevés szünet, tehát kevesebbet kellett egerezni. Fejlődni kéne, de nem az összeomlás felé. Valami értelmes változtatásnak itt az ideje, mert két napja is másnap délelőttig vártam az UTE-DEB jegyzőkönyvet. 21:15-kor jött egy feléledés, de a 18:30-kor kezdődött DEAC-DAB meccs még tartott. Csak fél órája lett vége. 21:40. még mindig semmi, a honlap szenved. Most 21:47 van, a helyzet ugyanaz. 22:15-kor áll vissza a normális rend.

Ladányi Balázs: "Az első két harmadban jó játékot mutattunk, és a harmadik elején is – amíg meg nem kaptuk az első gólt. Ezután mindenki átváltott védekező üzemmódba, ami összezavarta a játékunkat, és kicsúszott a kezünkből az irányítás. El kell felejteni a történteket, mert ha nem így lesz, két nap múlva is így járunk."

Virág Csaba: "A Vasas ellen senki sem mehet biztosra, ezt pontosan tudtuk, mégsem volt meg az összhang, mindig ott volt egy ütő, a Vasas remekül küzdött, rengeteget dolgozott. A második bekapott gól után felpörögtünk, a második harmad vége már javuló játékot hozott, előrevetítette, hogy lehet esélyünk. Az első gólnál jött meg az áttörés, addig volt bennünk frusztráltság. Örülünk a három pontnak."

A mérkőzést az ERSTE LIGA TV közvetítette.