Újpesti Jégcsarnok, 18:00, játékvezető: ?
(január 7-én 21:18-ig nincs meg a kiírás a szövetség honlapján, és pénteken 12:48-kor sem.)
17 óra után kiderült: Babic V., Berger Á., Dorner B., Horváth B.

A mérkőzést 500 Ft befizetése után ITT lehet megnézni.
EL 64: 2020.11.30. BRA - UTE 2:3 hu.

2021. január 4., hétfő

Laszip Gábor: Lila statisztika

Laszip Gábor nagyon érdekes statisztikákat tett közzé az UTEHOKI szurkolói csoport-ban. Nem tudok ellenállni, a Lelátóra is kiteszem az adatokat. Nagyon érdekesek a számok, és különösen tanulságos lesz, ha pár hét múlva az akkori adatokat összevetjük a most mértekkel.

Rövidebb szünetünk lesz, nézzünk újpesti statokat a 10 csapatos bajnokságból, ahol:
  • A megszerezhető pontok %-os aránya alapján jelenleg 6. helyen állunk (57,6%). Igazság szerint a Csíkszeredáig (66,7%, 10 meccsből, tehát könnyen rontanak) mindenki lőtávolban van, egyedül a Brassó (84,6%) emelkedik ki, de ők is nagyon kevés meccsnél járnak
  • Meccsenként átlagosan 4,09 gólt lövünk, ami a negyedik legjobb eredmény. Itt a Csíkszereda (5,30) emelkedik ki, a Brassó és a MAC 4,2 körül van.
  • Védelmünk átlagosan 3,55 gólt kap meccsenként, ebben a mutatóban ötödik helyen állunk. A Brassó 2,00-ája utolérhetetlennek tűnik, de megelőz minket a DEAC, a MAC, az FTC és még a Gyergyó is. Sőt, a Vasas sincs nagyon mögöttünk. Ezt a mutatót mindenképpen 3,00 alá kell szorítani, ha akarunk valamit.
  • Átlagosan 5,44 perc emberhátrányt kapunk mérkőzésenként, ezzel a harmadik legsportszerűbb csapat vagyunk a Brassó és a Titánok után.
  • Az emberhátrányos játékunk azonban csapnivaló, még szerencse, hogy kevés a hátrány! 66 db emberhátrányból 25 gólt kaptunk, vagyis csak 62,13%-ban sikerült kivédekeznünk a hátrányokat. Ezzel ligautolsók vagyunk, a második leggyengébb Dunaújváros is 12,5%-al jobb nálunk, de a jó csapatok 20%-ot is ránk vernek.
  • Emberelőnyben ezzel szemben egyáltalán nem vagyunk rosszak. 76 előnyből 19 gólt lőttünk, ez 25%-os eredmény, amivel harmadikok vagyunk (holtversenyben a Brassóval)
  • Csapatunk 90 gólja 901 lövésből született. Ez meccsenként 4.09 gólt jelent, ez jó eredmény, bár a Csíkszereda 5 gólos átlagon van 11 mérkőzés után. Meccsenként 40,95 lövést eresztünk meg az ellenfelek kapujára, amivel ötödikek vagyunk, de az első FTC is csak 45 lövést tud felmutatni, vagyis nem nagy a hátrányunk.
  • Annál pontosabban célzunk! A lövések 10,7%-a után lesz buli a kezdőkörben, ami a harmadik legjobb mutató. Itt a Csíkszereda utolérhetetlen a majd' 20%-os eredményességével.
  • A védelmünk nem ennyire jó. Ellenfeleinknek 35,91 lövést engedélyezünk meccsenkénti átlagban. Ez a 4. helyre jó a bajnokságban, itt is 4-el jobb az FTC nálunk, vagyis a zöld-fehéreknél van a legnagyobb különbség a leadott és bekapott lövések száma között.
  • Kapusaink eddig nem nyújtottak tartósan klasszis teljesítményt. Duschek (90,21%-os védési hatékonysággal) kilencedik, Márkus (88,76%) tizenegyedik a ligában. Rajna (94,74%) viszont a keveset védők kategóriájában harmadik helyen áll.

- Egészen jó emberelőnyös teljesítmény

Mindezek eredője egy közepes teljesítmény, amit az elmaradt mérkőzések garmadája hol szebbé, hol csúnyábbá tesz a tabellán. Eredményességünk felfelé ível, javulunk sok mutatóban, jó úton járunk.
A hibákról azonban nem szabad megfeledkeznünk, elsősorban a védekezés hatékonyságán kell javítani, hogy a bajnokság élcsapatai közé kerüljünk.
Amiről a statisztikák nem beszélnek: nagyon komoly hullámzásaink vannak mérkőzésen belül, vagy meccsről meccsre. Ezzel is kezdeni kell valamit, mert az nem működik, hogy egy ellötyögött harmad után 150%-on pörögjünk, és ez mindig bejöjjön. Elég a 100%-os teljesítmény, de azt minden harmad minden percében hozni kellene. Ez a legfontosabb!

HAJRÁ LILÁK!!!!!!!!!!!!!!!

2021. január 3., vasárnap

EL164: Vasas-UTE 2:5

A Vasas a mai ellenfél. Az Újpestnek fantasztikus sorozata van, a de a Vasas is egyre jobb.

(2021.01.03) EL 164:
Opten Vasas HC - UTE 2:5 (1:0, 1:0, 0:5)   -  eseménynapló

Vasas Jégcentrum, Budapest, 0 néző, vezette: Korbuly G., Rencz D., Muzsik F., Szabó D.

Opten Vasas HC: Sági M. - Bukor, Kováts, Bödök, Czakó 1, Turbucz - Kmec, Surányi, Szalma (2), Szabó Z., Béres - Ozols (1), Tornyai, Szlama, Pápa B., Schmál - Farkas B., Seregély, Csiki, Léránt, Németh Á. 1. Edző: Ladányi Balázs, Revák Zoltán

UTE: Duschek - Stadel (1), Horváth A., Szabad (1), Just (2), Bodó - Kiss Ph. (1), Selan (1), Vincze P. 1(1), Rafaj, Lamoureux 1 - Varga A., Kovács A., Nemes B. (1), Sikorcin 1, Vorobyev 1(1) - Pokornyi, Horváth Á., Godó 1, Banga. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

10:35 - 1:0 Németh Á. (Ozols, Szalma) - ee
27:28 - 2:0 Czakó (Szalma)
43:16 - 2:1 Vincze P. (Just)
49:36 - 2:2 Lamoureux (Just, Selan)
50:04 - 2:3 Vorobyev (Vincze P., Stadel)
51:55 - 2:4 Sikorcin (Vorobyev, Nemes B.) - ee
54:37 - 2:5 Godó (Szabad, Kiss Ph.)

Kiállítás: 12 perc ill. 10 perc
Lövések: 24:47 (9:7, 7:15, 8:25)

A hetes győzelmi sorozat veszélyben, az első harmad után 1:0 a piros-kékek javára, miután a 11. percben Németh Á. emberelőnyből talált be. Azt gondolom, ellazáztuk az első harmadot. A 28. percben megint gólt lőtt a Vasas, egyenlő létszámnál Czakó találatával 2:0. Pápá meccs, pápá győzelmi sorozat, pápá felzárkózás...

Most egy kicsit kihagytam – már nem vártam semmi jót a mérkőzéstől. De amikor újra megnéztem az eseménynaplót: Vasas-UTE 2:4! Mi történt? Ma mindenkit hülyére vett a csapat? 40 perc altatás után (vagy inkább 40 perc bemelegítés után) elkezdték a meccset, azóta már vége, 5:2 ide.

Döbbenet! Ezt a meccset sem láthattuk, de azt gondolom, az összefoglaló nagyon népszerű lesz. Valamint a nyilatkozatok is. Ha ott lettünk volna, mit mondhattunk volna két harmad után?. És a végén a pokolból az égbe! Egy harmad, öt lőtt gól! Őrület. Én amúgy imádom a hangulati hullámvasutat, kiváltképp akkor, ha a végén mi vagyunk felül. Mindenesetre ekkora fordításra sem tudok példát. A végét ismerve azt mondom: így jó, ahogy történt! A gólok: Vincze, Lamoreux, Vorobyev, Sikorcin, Bodó.
Tehát ma is három pont, egyre érdekesebb, mit játszanak az előttünk álló csapatok!

Így jár, aki türelmetlen. Várom az eredményeket, a jegyzőkönyveket. De úgy kell nekem. A Szövetség honlapja nyolc óra után lebénult, 9-kor sem adott ki magából információt. Köszönjük! A régi honlappal ez soha nem fordult elő. Talán nem volt ilyen korszerű, és duplafenekű, de működött. Az egységnyi képernyőre jutó információ sokkal több volt, azaz kisebb karakterek, kevés szünet, tehát kevesebbet kellett egerezni. Fejlődni kéne, de nem az összeomlás felé. Valami értelmes változtatásnak itt az ideje, mert két napja is másnap délelőttig vártam az UTE-DEB jegyzőkönyvet. 21:15-kor jött egy feléledés, de a 18:30-kor kezdődött DEAC-DAB meccs még tartott. Csak fél órája lett vége. 21:40. még mindig semmi, a honlap szenved. Most 21:47 van, a helyzet ugyanaz. 22:15-kor áll vissza a normális rend.

Ladányi Balázs: "Az első két harmadban jó játékot mutattunk, és a harmadik elején is – amíg meg nem kaptuk az első gólt. Ezután mindenki átváltott védekező üzemmódba, ami összezavarta a játékunkat, és kicsúszott a kezünkből az irányítás. El kell felejteni a történteket, mert ha nem így lesz, két nap múlva is így járunk."

Virág Csaba: "A Vasas ellen senki sem mehet biztosra, ezt pontosan tudtuk, mégsem volt meg az összhang, mindig ott volt egy ütő, a Vasas remekül küzdött, rengeteget dolgozott. A második bekapott gól után felpörögtünk, a második harmad vége már javuló játékot hozott, előrevetítette, hogy lehet esélyünk. Az első gólnál jött meg az áttörés, addig volt bennünk frusztráltság. Örülünk a három pontnak."

A mérkőzést az ERSTE LIGA TV közvetítette.

Opten Vasas HC   -  UTE   - eseménynapló

Vasas jégcsarnok, 17:40, játékvezető: Korbuly G., Mach M., Muzsik F., Szabó D.

EL 28:  2020.11.25.  UTE - VAS  8:6
EL 37: 2020.12.21. VAS - UTE 3:4 hu.

2021. január 1., péntek

Titkos mérkőzések

l a Jégkorongszövetség honlapja már vagy egy hete nem üzemel, így titokban maradnak a mérkőzések eredménye is. Az információkat utólag nso-ról lehetett
megtudni, hacsak nem vett valaki mindhárom meccsre jegyet – a helyszínen vagy a videó közvetítésre.
Mivel a Jégkorongszövetség honlapja már vagy egy hete nem üzemel, így titokban maradnak a mérkőzések eredménye is. Az információkat utólag nso-ról lehetett megtudni, hacsak nem vett valaki mindhárom meccsre jegyet – a helyszínen vagy

a videó közvetítésre.

Tehát nagyjából ott tartunk, ahol 2006-ban, amikor a zsűritől kellett elkérni a jegyzőkönyvet a tudósítás elkészítéséhez. Az 1-es számú elektronikusan letárolt jegyzőkönyv (BJL1) 2006. szeptember 8-án készült a Kisvolán – Nagyvolán (Fehérvári Titánok – Alba Volán FeVita) 0:18-as Borsodi Liga meccsen.

Van még olyan szövetség, amely titkolja a bajnokság eredményeit? Van olyan honlap, amelyet egy hét alatt nem lehet helyrehozni? Nincs. De mégis van…

Miért hiányzik az online? Ki ne figyelte volna izgalommal az eseménynaplót egy-egy izgalmas meccsen? Mindent azonnal olvastunk, mindent tudtunk, azonnal kommenteltünk. Most menj ki a meccsre (hazaira megyünk), vagy nézd a fizetős videót. Jó. megteszem. De a többi meccs is számít! Ma az FTC megelőzte az Újpestet a bajnokságban. De ki fogja számolgatni-írogatni a tabellát? Ez ma már a szoftver, azaz Both Robi dolga. Ha van hozzá adat. De most nincs. Mikor lesz?

Jelzem, ha esetleg feléled a szövetség honlapja.

PARTYZAN --------------------------------------------------------------

(videó). (videó).

EL 111: UTE-DEAC 7:5

Új év, új remények! Na, ezt a szöveget az idény elején szoktam elsütni, de most az év első napján is ezt teszem. Az ellenfél a Debrecen, a DEAC, akik vezetik az ERSTE Ligát. És ugye múltkor is írtam, hogy egy sorozat akkor ér véget, amikor hivatkozunk rá, de most a nagyon szép ötös sorozatgyőzelem után nagyon várjuk a hatodikat!
Idén eddig kétszer játszottunk a DEAC-cal, idegenben nagy zakó (1:8), itthon szép győzelem (5:2).
A honlap statisztikáját visszanézve: az év első meccsei nem nagyon sikerültek.

2020.01.03     UTE - GYE  2:3 bü
2019.01.01     VAS - UTE  5:4 bü
2018.01.02     TIT - UTE  3:2
2017.01.01     UTE - FTC  7:6
2016.01.01     FTC - UTE  4:1
Tehát négy éve örülhettünk utoljára, igaz, akkor nagyon!
A vendégek 17 mezőnyjátékossal álltak fel, az UTE 19-cel. Ez is számíthat valamit, de az is, hogy Benk András nem jött rendbe. Viszont idén először Pokornyi is csapattag!

(2021.01.01) EL 111:
UTE - DEAC 7:5 (3:1, 2:3, 2:1)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 0 néző, vezette: Pálkövi Zs., Gangel L., Szabó D., Pálkövi Bo.

UTE: Rajna - Stadel, Horváth A., Szabad (1), Just 2, Bodó 1(2) - Kiss Ph. 1, Selan, Vincze P., Rafaj, Lamoureux 1 - Varga A. (1), Kovács A., Nemes B. (2), Sikorcin 2, Vorobyev (2) - Pokornyi, Horváth Á., Godó, Banga. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

DEAC: Hetényi Z. - Kloz, Vokla 1(1), Dalecky (2), Kiss P. 2, Novotny (1) - Sándor, Kiss R., Pestunov (1), Kuleshov 1, Mazzag - Berta, Filbrandt 1, Kozma, Molnár D., Szűcs I. - Bogesic, Mihalik. Edző: Musial David, Kecskeméti Áron

04:48 - 1:0 Just (Bodó)
07:59 - 2:0 Kiss Ph. (Vorobyev, Nemes B.)
15:33 - 2:1 Kuleshov (Pestunov)
16:50 - 3:1 Sikorcin (Vorobyev, Nemes B.)

Lövések: 29:53 (11:21, 11:21, 7:11)

Élénk játékkal indult a harmad, de ezúttal az UTE sem aludt be, nem volt felvezetés, a csapatok azonnal egymásnak estek. Szűcs, majd Molnár 100%-os helyzetben hibázott, de rögtön utána megindult Just, balra adott – ki máshoz, mint Bodóhoz, a visszakapott korong középről közelről a lábáról pattant a hálóba, 5. perc, 1:0! Nagy az iram, a 7. percben előbb Novotny, majd Kuleshov nem egyenlített – ebben komoly szerepe volt Rajnának is. A következő percben már Hetényi izgulhat, de egy buli után már akár sírhat is, a buli után hátra került korongot Kiss Ph. balról a hosszú felsőbe lőtt, 2:0! A kétgólos előny még jobban beindította a vendégeket, elsősorban a cseh sor volt elképesztően veszélyes, bár Izackyval még erősebbek lennének! De jött is a vendéggól a 16. percben, - a játékban nagyon benne volt – egy buli után rögtön érkezett egy Kuleshov bomba a rövid felsőbe, 2:1. Rajnának túl sok munkája van, de a 17. percben Vorobjov akciója után Sikorcin középről lőtt gólt, 3:1! Egy perce rá Lamoreux és Rafaj akciója kimaradt.
A kétgólos előny egy harmad után kicsit megnyugtató. Ma nem az. Az UTE 11-et lőtt kapura, a DEAC 21-et, figyelmeztető jel! Laza a védekezés. Azért eszméletlen jó harmadot láttunk! És az eredmény is jó – eddig.

A 24. percben Just tesztelte Hetényit – negatív, nincs gól. Az Újpest sokat támad, de a DEAC változatlanul jön. A 25. percben Kiss P. fordulásból gólt lőtt, 3:2. Már megint csak egy a különbség. Pörög a meccs, a DEAC sokat szorít, de amikor teheti, az Újpest is támad. Sőt! A 28. percben Bodó külső kapuvasat lőtt, majd a 29. percben Bodó be is talált, Szabad megint háttal fonákkal passzolt jobbra – ő így is tudja, ott van Bodó, és gól, 4:2. Aztán Just – Bodó - Just játék, 5:2 a találkozó felénél három gól különbség. Megvan a meccs? Három gól elég lehet! De a DEAC máshogy gondolta! Mintha mi sem történt volna, a 32. percben egy lendületakció végén a Rajna védés után visszajövő korongot Vokla tette góllá, majd a 39. percben Filbrandt jobbról hátrakorizott, de váratlanul messziről ráfordult és gól, 5:4. Ez a srác minden elrontott, megnyugtató előny után mini egygól előny maradt.
Háromgólos hazai előnyt, majdnem megnyert meccset fordított vissza a lelkileg nagyon erős Debrecen. Semleges nézőknek ez nagyon jó, lila szurkolóknak kevésbé. Háromgólos előnyt nem szabad elrontani. Háromgólos hátrányt egyre csökkenteni – hatalmas tett. Mi vár még ránk?

Ahogy vártunk: jött a Debrecen. Nagyon akartak, nagyon jöttek, lőttek. Az elején Molnár lövése volt a legveszélyesebb. A DEAC folyamatosan támad, a korongbirtoklási arány ebben az időszakban 70%-30% lehetett. Tehát volt miért aggódnunk. Az 52. percben a vendégelőnyt nagyszerűen kivédekeztük, és egyenlő létszámnál az 56. percben sikerült dönteni: Varga felindult, megharcolta a korongját, a palánktól visszaadott, Lamoureux betalált, 6:4. Megvan? Meglesz! Bár a Debrecen most sem adta fel! Egy gyors ellenakció gólt hozott, Kiss Patrik az 57. percben lőtt második gólja minimálisra tette a különbséget. A végeredmény Sikorcin bravúros üreskapus gólja hozta meg, 7:5 ide.

Biztos, hogy a két csapat játékosai megtartották a kijárási tilalmat, tegnap nem buliztak, biztosan pihentek. Mert amit láttunk, hatalmas iramú, remek meccs volt! A jégkorongot szerető nézők élvezetes, izgalmas mérkőzést láthattak az M4Sport tévé jóvoltából. Mi, újpestiek infarktusközelben voltunk, a lövésarány 29:53 lett, a kapusok szempontjából 90,5% illetve 75%. Vezettünk, de egy pillanatig nem voltunk biztonságban, és amikor azt hittük, igen, pár pillanat múlva kiderült mégsem. Jó csapat a Debrecen. De jók a lilák is! Hogy mi lesz az idény végén? Majd kiderül. A mai mérkőzésen ott kellett volna lenni a Megyeri úton! Nem is tudom, de a mai volt az év meccse! Január elsején! Ez ugye vicces…

Virág Csaba: “Egy edző sem szereti az ilyen mérkőzéseket. Mi csak a harmadik harmadban voltunk elég fegyelmezettek, arra lehet alapozni a továbbiakban. Ami az első negyven percben történt, azt gyorsan el kell felejteni, csak a kapusunknak és a jó helyzetkihasználásunknak köszönhettük a vezetést. Jól hangzik a hat győzelem zsinórban, de ezt is a helyén kell kezelni, nem szabad, hogy a siker rossz irányba vigyen minket.”

David Musial: “Már az első harmadban szerezhettünk volna gólokat, hat-hét lehetőségünk volt, ezeket nem használtuk ki. A vereség ellenére azt mondom, jó mentalitással játszottunk, 2-5-ről fel tudtunk zárkózni. Vissza kell néznem a hibáinkat, de talán mi voltunk a jobb csapat. Az utolsó szabálytalanságot két perccel a vége előtt nem szabadott volna elkövetnünk, ha nincs a kiállítás, még lehetett volna esélyünk. A meccset a tévénézők biztos élvezték, szerintem a vezetőedzők kevésbé.”
(jkb.hu)

A mérkőzést az M4Sport közvetítette.

A jegyzőkönyv, az adatok késtek, csak szombat délelőtt kerültek ki a szövetség honlapjára.

UTE   -  DEAC   - eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 18:00, játékvezető: Pálkövi Zs., Gangel L., Szabó D., Pálkövi Bo.