Idén a harmadszor találkozott az Újpest a Fehérvárral.

EL 55:  2023.10.29
FHA - UTE  3:2 hu
EL 106: 2023.12.22  UTE - FHA  2:1

A bajnokságban az FHA19 az utolsó, 32%-os teljesítménnyel, de az előttük álló DAB több meccsből 30%-on áll. Az Újpestben továbbra sem játszhatott Coatta Ewanyk, és Nyquist.

(2024.01.05)EL 129:
FEHA19 - UTE 0:1 (0:1, 0:0, 0:0) - eseménynapló

Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, B pálya, 312 néző, vezette: Gebei G., Máhr-Stumpf B., Sábián B., Kovács P.

FEHA19: Márkus (Melnichuk) - Salamon, Rachinskiy, Blasko, Ulamec, Szita - Bajkó, Falus, Dobos, Farkas L., Zezelj - Bogesic, Kasinski, Ambrus, Fekete A., Keceli-Mészáros - Nádor, Alapi, Dézsi, Balasits, Németh Z. Edző: Bogdanov Anatoli, Arany Máté

UTE: Rajna - Szabó D., Silfver, Kiss P., Kovács A., Tiala - Balázsi, Pokornyi, Saarelainen 1, Metsavainio, Laakkonen (1) - Kiss D., Tornyai, Laskawy, Just, Benk - Simon L., Szabó Rácz, Kovács S. Edző: Juurikkala Markus, Kovács Viktor

04:36 - 0:1 Saarelainen (Laakkonen)

Kiállítás: 6 perc ill. 6 perc
Lövés: 32:37 (14:10, 5:14, 13:13)

Enyhe újpesti fölénnyel indult a találkozó, de az első veszélyes lövést a 2. percben Dézsi eresztette meg, Rajna azonnal ízelítőt adott mai formájáról. Egy perc múlva Simon Rácz jobbról lőtt, kapuvasat talált. Lassan megélénkült a játék, és vezetést szerzett az UTE: Salamon a védő harmadban elhagyta a korongot, Laakkonen felvitte, a beadásra jobbról érkezett Saarelainen, 0:1! Ajándékot kaptunk, köszönjük! Mintha gyorsabb lenne az Újpest, de a Fehérvár  megugrásaira azért vigyázni kell! A harmad felére kialakul a kép: határozottan jobb csapat az Újpest. Persze azért van ok az óvatosságra: a 11. percben Szita lőtt, Rajna bravúrja mentett. Feljött a FEHA19, a 16. percben egy elvesztett koronggal Ambrus egyedül ment kapura, de van kapusunk! Viszont Ilyen védelmi hiba nem kéne… Rajna mindent fog. De túl sok a hazai lövés!
Az UTE  fölényben játszott, nagy védelmi hibából meglett a vezetés, de Rajna nagyon kellett az eredmény tartásához. Lőarány 14:10 oda.

A hazaiak nagyon akarnak egyenlíteni. Az Újpest ritkábban támad. Ám Keceli egyedül maradt – a kérdés: Rajna meddig bírja? Egyelőre bírja! A továbbiakban harcos, de nem fényes játék alakult ki. Az újpesti emberelőny kimaradt,  pedig kéne már a második találat… A későbbiekben nagyon jött a FEHA, aztán az UTE percei következtek, de a vágyott megnyugtató második gól nem jött össze.
Izgalmas harmadik játékrészre számíthatunk.

Két gólt akaró csapat  a jégen, – de visszafogva játszanak. Mert egy gól mindent megváltoztatna. Persze, gólt kapni sem akar egyik fél sem. 45. perc, újpesti emberhátrány, de Rajna és Rajna. Megúsztuk. Harc és izgalom. Az utolsó 12 percben percenként kétszer-háromszor is néztem az órát, mennyi van még hátra. Hatalmas az izgalom és az aggódás. De a vége jó, nagy nehezen sikerült a győzelem.
A nehézségeket, izgalmakat hamarosan elfeledjük, ami megmarad, az a győzelem öröme! És Rajna folytatta a shotoutját, már második meccs óta 100%-os a védési hatékonysága. Ma 32 lövést hárított. Szép volt Miklós, szép volt Újpest!

Összefoglaló:

Anatolij Bogdanov: "Frusztráló az eredmény, jó mérkőzést játszottunk, tartottuk magunkat a tervhez. Sajnos az elején egy hiba eldöntötte a meccs sorsát. Sajnos ilyen a sport, ilyen a hoki, tanulnunk kell belőle. Jön a következő mérkőzés, amelyen újabb esélyt kapunk pontok szerzésére, még nem végeztünk ezzel az évaddal."
Kovács Viktor László: "Jól kezdtünk, be is találtunk, aztán a második harmadban nagyon fegyelmezetlenül játszottunk. Azt a játékrészt inkább megúsztuk, utána a harmadik harmadra sikerült visszatalálni a helyes útra. Rajna Miklós egymást követő második meccsét hozta le shutouttal, nagyon sokat tett hozzá ehhez a győzelmünkhöz is."