2024. január 17., szerda

MK23: UTE-FTC 3:7

Egygólos hátrányból indul az Újpest, a továbbjutáshoz kétgólos győzelem kellene. Idén eddig nem szereztünk pontot a zöldek ellen - három vereség. De mikor győzzünk, ha nem most? Erdélyi túrán volt a múlt héten mindkét csapat, a Lilák 2 ponttal, a zöldek pont nélkül tértek haza.

EL 91:   2024.02.02  UTE - FTC

Döbbenet! Ma kilenc hiányzóval áll ki az Újpest. (Az FTC-nek 2 eltiltott, és 4 hiányzója van.) Három sérült (Coatta, Ewanyk, Kovács S.) hat beteg (Rajna, Kiss D., Benk, Szabó D. Nyquvist, Laakkonen) hiányzik a lila csapatból. Csak nem tört ki Újpesten a COVID járvány? (Én már megint bekaptam...) Mindenesetre a kilenc hiányzó elrontotta a győzelmi esélyeket. Persze, a csodát azért várjuk!

(2024.01.17)MK 24:
UTE - FTC-Telekom 3:7 (2:2, 1:2, 0:3) - eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 915 néző, vezette: Soós D., Nagy A., Muzsik F., Váczi D.

UTE: Sági M. - Franyó (1), Silfver (1), Saarelainen (1), Metsavainio 1, Tiala 1 - Balázsi, Pokornyi, Kiss P. (1), Just 1, Kovács A. (1) - Erdőhelyi, Tornyai (1), Laskawy, Nádasy, Nagy A. - Simon L., Szabó Rácz, Lőczi Edző: Juurikkala Markus, Kovács Viktor

FTC-Telekom: Arany (1) - Roth (1), Boros, Kulmala, Brady (1), Turbucz - Crespi (1), Marva, LaPorte 3(2), Kestila 3(2), Nemec (1) - Karmeniemi (1), Seregély (2), Németh A. 1, Bán (1), Banga - Haranghy, Tóth G., Farkas L., Tóth A. (1) Edző: Fodor Szabolcs, Hennelly Yul

05:30 - 0:1 LaPorte (Brady, Kestila)
17:23 - 0:2 LaPorte (Seregély, Kestila)
17:51 - 1:2 Tiala (Saarelainen, Tornyai)
18:32 - 2:2 Just (Kovács A., Kiss P.)
20:17 - 3:2 Metsavainio (Silfver, Franyó)
28:43 - 3:3 Kestila (LaPorte, Tóth A.)
33:16 - 3:4 Kestila (Nemec, Roth)
49:16 - 3:5 LaPorte (Crespi, Bán)
54:43 - 3:6 Németh A. (Seregély, Karmeniemi)
59:38 - 3:7 Kestila (LaPorte, Arany) - eh ük

Kiállítás: 10 perc ill. 10 perc + 20+5 perc végleges (Banga)
Lövés: 30:37 (11:14, 9:13, 10:10)

Lassú játékkal indult a találkozó. Újpesti kapuvas után Sági hárított kétszer. 4. perc: 2 perc hazai hátrány. Még egyenlő létszámnál vezet az FTC – a jegyzőkönyvben már kiírják LaPorte gólját, a képen jó 5 perccel később látszik (ennyi a közvetítés késleltetése), ahogy egy baloldali átadást közelről bevágta 0:1. Aztán Saarelainen gólt ütött – kézzel. Ez nem számolják. 8. perc – Pokornyi ki, de ezt megúsztuk. Az Újpest támad(gat), de gólveszély alig. A fölény a zöldeké. Egy támadás után az Újpest nem tudta kihozni a korongot, visszavették és LaPorte másodszor is betalált, 0:2, 18. perc. Erre azért számítottunk. De egy meglepetés: Tiala szinte azonnal válaszolt, a csatár középen éppen esik el, de azért kilőtte a jobb felsőt, 2:1. És Just folytatta! Kováccsal összejátszva lendületből lövés, 2:2. Erre nem számítottunk! Videót kérnek a FTC-sek, így a gól dupla öröm! A két találat között 41 mp telt el!

Elkeserítő kezdés, majd unalmas játék és 0:2. Ezután (majdnem elaludtam), de valami elképesztő fordulattal döntetlen lett az állás. Jelentkezzen, aki hitt az egyenlítésben!

17 mp: Metsavainio a kék vonalon kapta a korongot, kapuig vitte, 3:2. Amit az Újpest csinál, nincsenek szavak. Banga végleges kiállítást harcol ki magának,  hátulról támadott. 5 perc emberelőny! Az előnyjáték eredménytelen sajnos. Egyenlőben FTC fölény, és jött az átkozott 29. perc, Kestila egyenlített, fonákkal húzta be a pakkot egy kapu előtti kavarodás után 3:3. Hiába volt előtte 3 újpesti, megcsinálta. Megint két gól kellene a továbbjutáshoz. Aztán Kestila ismétel, tovább rontva kedvünket és esélyünket: 34. perc egy baloldali beadást kavart a kapuba - szerintem a kapuskörön belülről lőtte – 3:4. A maradék időben igazi gólveszély már nem volt.
Egy pillanat alatt vezetést szereztünk, de aztán kimaradt az ötpercnyi emberelőny. Aztán Kestila két találata véget vetett a csodavárásnak. Az FTC irányította a játékot.

Lehet újabb fordulat? Az előzőt sem vártuk, most sem várom… Aztán 2 majd 2+2 emberelőnybe jutott a hazai csapat. A lehetőség megvolt, a gólosított reakció nem jött össze. Újabb ekkora lehetőség már nem várható. Pedig a továbbjutáshoz három, a hosszabbításhoz két lőtt gól kellene. Aztán LaPorte döntött, harmadik góljával már 3:5 – egy ellenakció során lendülettel jöttek a zöldek, a balról kapott átadást a jobboldalon jövő LaPorte a rövid alsóba lőtt – 50. perc: 3:5. És Németh Attila révén 3:6. Az Újpest támadna, de az FTC így lehetőségeket kap gyors ellenakcióra, gólhelyzetre. A végén Kestila is háromgólos lett, üreskapus találattal, 3:7.

Az eredmény – elsősorban a hiányzókkal kalkulálva - nem meglepetés. De a csapat 3:2-re való fordítása váratlan bravúr volt, de ma az erő és a hiányos csapat játékereje ennyire volt elég. A Lilák megtettek mindent, amire képesek voltak. A Magyar Kupa Final Four-t idén is az újpestiek nélkül rendezik meg.