2024. január 30., kedd

EL168: DVTK-UTE 6:2

Ma Miskolcon játszik a csapat az idei negyedik DVTK elleni mérkőzésre. A statisztikánk eddig 100%-os, három meccsből három győzelem. Jó lenne folytatni ez a szép sorozatot, de egy statisztika sokszor akkor romlik el, amikor felismerjük a szabályszerűséget benne. Most szép is, jó is lenne az újabb győzelem!
2023-24 UTE-DVTK mérkőzések:
EL 22:   2023.10.10  UTE - MIS  3:2
EL 65:   2023.11.05  MIS - UTE  3:6
EL 127:  2024.01.03  UTE - MIS  5:0
EL 168:  2024.01.30  MIS - UTE
Az Újpest mai hiányzói: Laskawy beteg, Ewanyk és Kovács S. sérült, és Coatta sem játszhat még.

(2024.01.30)EL 168:
DVTK Jegesmedvék - UTE 6:2 (1:0, 2:2, 3:0) - eseménynapló

Miskolci Jégcsarnok, 910 néző, vezette: Dósa K., Nagy A., Szabó D., Váczi D.

DVTK Jegesmedvék: Voris - Szathmáry, Szirányi B. (1), Mattyasovszky (2), Lövei 2, Esteves 1(3) - Bean, Verveda, Berdnikov 1, Bartos, Razumniak (2) - Shkrabau, Vojtkó, Kuleshov 2, Páterka, Miskolczi (1) - Szalay, Razumniak, Makai, Farkas M. Edző: Kasper Steve, Galanisz Nikandrosz

UTE: Rajna - Nyquist, Silfver, Saarelainen 1, Metsavainio (2), Laakkonen - Kiss D., Franyó, Kiss P., Just, Tiala - Szabó D. (1), Pokornyi, Szabó Rácz, Benk, Kovács A. 1 - Tornyai, Lőczi, Almás, Nádasy Edző: Juurikkala Markus, Kovács Viktor

12:27 - 1:0 Lövei (Mattyasovszky, Esteves)
20:58 - 1:1 Saarelainen (Metsavainio)
26:13 - 2:1 Kuleshov (Esteves, Miskolczi)
34:04 - 2:2 Kovács A. (Szabó D., Metsavainio)
39:51 - 3:2 Berdnikov (Szirányi B., Razumniak)
41:59 - 4:2 Kuleshov (Razumniak) - ee
54:18 - 5:2 Lövei (Esteves, Mattyasovszky) - ee
56:22 - 6:2 Esteves

Kiállítás: 2 perc ill. 6 perc
Lövés: 49:32 (13:5, 21:14, 15:13)

Változatos de veszélytelen a kezdet. 3. perc, Paterka túl közelről lőtt, Rajna védett. Aztán a pirosmezes jegesmedvék kerültek fölénybe. 7. perc: a védésekben Rajna vezet. Lassan feljött az Újpest, helyzet alig, de legalább elöl a csapat. Ugyanakkor ez a szituáció a hazai lendületes ellentámadásoknak kedvez. 12. perc: Kuleshov az alapvonal mögül visszalépett, és bravúrra kényszerítette kapusunkat. A 13 percben Lövei egy ellenakció során a másodszor is lepattanó korongot betette, 1:0. Lendületes, ide-oda játék alakult ki. Majd a 15. perc: nyom a DVTK, nem kéne újabb gólt kapni! Egy gól nem gól, de kétgólos különbség már komoly előny-hátrány. És a DVTK nagyon hajt a másodikért. A harmad végén Pokornyi kiült, de talán gólt akadályozott meg.
Élénk a mérkőzés, a hazaiaktól az. Változni, változtatni kell! (A lövésarány 13:5 oda, nagyon rossz.) Az első három idei meccsen nem vezetett ellenünk a DVTK, most igen. De a vége számít!

A kezdet után váratlan egyenlítés, lehetetlen góllal: Saarelainen  balról csaknem nulla szögből lőtt, vélhetően a kapusról a hálóba került a korong, 1:1.

A gól után méginkább támadott a hazai csapat. Ki lehet ezt bírni? Nem kéne hagyni! A 27. percben lendületből jött a Miskolc, Miskolczi lőtt, ami kijött Rajnáról, és a kipattanót Kuleshov közelről gólba lőtte, 2:1. A gól után úgy játszik a DVTK, mintha többen lennének, Rajna állandó terhelés alatt áll. Ahogy a miskolciak és a szpíker látja, jó a meccs. Nekem határozottan nem tetszik. 33. perc: kijött az Újpest, és meg is kapta jutalmát: Kovács Alex jobboldalról lőtt a kapuba, 2:2. Hiába, csak az lőhet gólt, aki támad. A maradék időben a Liláktól csak Rajnát lehet emlegetni, de őt szinte állandóan. A harmad végén hazai kapuvas kétszer is. Jó kapusnak… De 9 mp-cel a vége előtt Szirányi kékvonalas lövésébe beleért Berdnikov, 3:2.
Azt kell mondanom, megérdemelt a hazai vezetés. És semmi sem mutat arra, hogy az eredmény a harmadik húszpercben fordulhatna.

Tehát most csoda kéne, bár az eddig látottak alapján fordulat lehetősége nem látszik. Talán a hazai kapus, a lett válogatott Voris teljesítményében bízhatunk. De hamar eldőlt a mérkőzés, Just kiállítása után Kuleshov második góljával – gyors ellentámadás, a balról visszatett korongot nagyon közelről bekotorta, 4:2. Győztes gól… A hazaiak sokkal jobbak. Az 54. percben az előnyben támadó hazaiak közül Lövei kapott balról átadást középre, körülötte senki zavaró ember, így pontosan a hálóba lőhetett, 5:2. 56. perc: Rajna ki – de minek. Esteves egy ügyetlenség után az üres kapuba tette a korongot, 6:2. Brrr. Borzasztó.

A DVTK megszakadt a győzelemért, és nekik volt igazuk. Az Újpest az utóbbi időben sokszor látott semmi játékát hozta. Ezzel viszont csak ilyen eredményeket lehet elérni. A négygólos vereség nagyon komoly. Meggyőződésem, hogy a fejekben dől el minden. Az FTC ellen nem volt gond a hozzáállással, akkor más bírókkal akár nyerhettünk volna… És szombaton az FTC-t fogadjuk.
Laszip Sándor

Összefoglaló:

Steve Kasper: "Szerintem jól játszottunk az egész meccsen. Jól járattuk a pakkot, csökkentettük a rossz passzok számát is, nem adtunk lehetőséget ellenfelünknek létszámfölény kialakítására. Amikor gólt szerzett, akkor sem estünk pánikba, támadásban maradtunk, nem romlott a játékunk színvonala."

Markus Juurikkala: "Megérdemelten nyert az ellenfél. Az első két harmadban szoros volt az eredmény, tartottuk magunkat, de a DVTK jobban játszott, mint mi, a játék minden elemében felülmúlt minket. Az edző felelőssége, hogy a csapat készen álljon a meccsre, ez pedig most nem teljesült."