2024. január 4., csütörtök

EL127: UTE-DVTK 5:0

Az idő repül: éppen húsz éve játszotta első bajnoki mérkőzését az akkor megépült Újpesti Jégcsarnokban az UTE, az akkoriban még Jegesmaciknak becézett Miskolci Jegesmedvék csapata ellen. A miskolciak akkor sárga-fekete színben játszottak. Sajnos, az utehokis beszámoló (szerző Laszip Gábor) nem maradt meg, és a jegyzőkönyv sem található meg a szövetség honlapján. A mai utehoki.hu fel tudott idézni az akkori meccsből valamit:

2004. január 3.
Újpesti TE – Miskolci JJSE  8:3 (1:0, 5:1, 2:2)
Megyeri úti Jégcsarnok, 500 néző. V: Halassy, Barabás, Stadler
ÚJPEST: Rajz T. - Baróti 3 (1), Tolnai, Hidasi 1 (2), Szabó J., Balkóczi, Hetler (1), Szajbert K., Muzik 2, Tomanek (1), Drahovsky 1 (2), Csonka, Horváth Gy., Búzás (1), Szajbert P. 1, Kordisz, Faragó. Edző: Ancsin János

Jó érzés olvasni az akkori játékosok nevét!

****
Azóta felkerült Lelátóra a nyitómérkőzés beszámolója, elérhető ITT!

****

A mai meccsen Nyquist nem játszhatott a hazai csapatban. A Miskolccal idén eddig kétszer játszottunk, két győzelemmel állunk.

(2024.01.03)EL:127
UTE - DVTK Jegesmedvék 5:0 (2:0, 1:0, 2:0) - eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 469 néző, vezette: Korbuly G., Varjú Á. Mizsák P., Sábián B.

UTE: Rajna - Szabó D., Silfver (2), Kiss P., Kovács A. (1), Tiala (1)– Balázsi, Pokornyi, Saarelainen 1(1), Metsavainio 1, Laakkonen (3) - Kiss D. 1, Tornyai 1 (1), Laskawy, Just (1), Benk 1– Szabó Rácz, Kovács S., Simon L. Edző: Juurikkala Markus, Kovács Viktor

DVTK: Voris - Szirányi B., Szatmáry, Berdnyikov, Paterka, Makai – Shkrabau, Vojtkó, Farkas M., Miskolczi M., Mattyasovszky - Verveda, Bean, Razumniak E., Csíki, Razumniak V.,- Szalai, Hill, Róczei, Pecsét, Trozsák Edző: Kasper Steve, Galanisz Nikandrosz

06:06 - 1:0 Benk (Tornyai, Just)
08:23 - 2:0 Tornyai (Laakkonen, Saarelainen)
38:06 - 3:0 Kiss D. (Tiala, Kovács A.)
46:00 - 4:0 Saarelainen (Silfver, Laakkonen) ee
58:23 - 5:0 Metsavainio (Laakkonen, Silfver) ee

Lövések: 28:30 (12:11, 7:8, 9:11)
Kiállítás: 10 perc ill. 10 perc

A mérkőzés elején a DVTK aktívabb - egy kicsit. Szabó D. kiállítása nam okoz izgalmat, továbbra is kevés az izgalom, kevés a játék. De a 6. percben fordulat: Tornyai fellépett baloldalon, lőtt, Benk a felpattanó korongot a levegőből betette.  a hálóba. Bírói értekezlet, majd – videózás következett.  Talán kisles? Vagy Benk kézzel lőtte a gólt? Kérdések lezárva, 1:0. Maradtunk támadásban, Tornyai maga intézte a gólt! Baloldalt fellépett, üresen kapott átadást, és a hosszú felsőbe lőtt, 2:0. Valami alakul? A továbbiakban futottak ugyan támadások, kevés lövéssel. De ez most nem is baj. Nem szorulunk be, ez a lényeg. Két góllal vezetni jó, de biztonságot háromgólos különbség ad.

Az Újpest kétgólos vezetésnél magabiztosabb, jobban játszik, megérdemelt a vezetés, de még nincs lejátszva a meccs. Két emberhátrány után továbbra valahogy magabiztosabb az Újpest, várjuk a harmadikat. A harmad végén Kiss D. közelről középről üresen lőhetett, a korong megpattant, és hálóban állt meg, 3:0. Tehát készülhetünk a gőzelem ünneplésére. A Miskolc eddig sem volt sehol, és most már az utolsó reményük is elszállt.

A harmadik harmadban nem volt nagyon izgulni való. Hátra volt még két újpesti gól. Mindkettő emberelőnyben született, és csak finnek vettek rész a góllövésben (5:0).
Alig volt iram, de szeretjük az ilyen unalmas végű meccseket. És ami fontos: Rajna gól nélkül hozta le a meccset!
A DVTK a táblázaton mögöttünk van, a látottak alapján nem nagyon fognak beelőzni minket.

Összefoglaló:

Markus Juurikkala: “Örülünk a győzelemnek, az utóbbi időben küzdöttünk a góllövéssel, de ez a siker önbizalmat adhat. Az elmúlt meccseken sokszor voltak jó pillanataink, de pontot nem szereztünk, most megkaptuk a jutalmat az elvégzett munkáért. A nehéz időszak után igyekszünk fejlődni játékban, és próbáljuk azt forszírozni, amit mi akarunk és tudunk csinálni a jégen. Rajna nagyon jó teljesítményt nyújtott a kapuban, előnyben is jók voltunk, ez is jó előjel a jövőre nézve.

Steve Kasper: “Minden alkalommal, amikor veszítesz, az csalódás. Azt el kell ismerni, hogy az Újpest nagyon alázatosan játszott. Nem szeretnék kifogásokat keresni, de a legjobb hat csatárunkból három hiányzik sérülés miatt, több más játékosunk is betegséggel küzd, van olyan, aki csak egy edzésen vett részt a meccs előtt, így nem tudtunk felnőni a feladathoz.”