2024. január 7., vasárnap

EL 135: UTE- BJA 4:2

Idén kapott gól nélkül, két győzelemmel áll az Újpest. De a mai ellenfél a BJA MAC, akik második helyen állnak  a tabellán:

EL 69: 2023.11.17 BJA - UTE 4:2

Ma folytatódik az idei jó sorozat, vagy…

(2024.01.07)EL 135:
UTE - Budapest Jégkorong Akadémia HC 4:2 (1:0, 3:1, 0:1) - eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 602 néző, vezette: Soós D., Timár B., Gebei B., Kis-Király B.

UTE: Rajna - Szabó D. (1), Silfver 1, Kiss P. 1, Kovács A. (1), Tiala (1) - Franyó, Pokornyi, Saarelainen (1), Metsavainio 1(1), Laakkonen (1) - Kiss D., Tornyai, Laskawy (1), Just 1, Benk (1) - Balázsi, Nagy A., Szabó Rácz, Kovács S. Edző: Juurikkala Markus, Kovács Viktor

Budapest Jégkorong Akadémia: Farkas R. (Kiss D.) - Pozsgai T., Szabó B., Schlekmann, Nagy K., Keresztes - Dóczi, Tóth G., Tóth R., Molnár B. 1, Sági M. - Teslenko, Vorobev, Ritter, Viikila, Ravasz - Karppinen, Varga K., Mozer (1), Galoha (1), Tsulyhin 1 Edző: Kangyal Balázs, Marton Tibor

18:19 - 1:0 Metsavainio (Laakkonen, Szabó D.)

Lövés: 34:41 (18:11, 13:14, 3:16)

2. perc: az Újpest támad, helyzetig is eljut. Az eleje nem az előzetes várakozásom szerint megy - egyelőre alszik a vendégcsapat. Nem baj. Az első 6 perc az Újpesté! 8. perc: Ravasz ellenakciója, egyedül húzott kapura, de Rajna szokás szerint teszi a dolgát. Az BJA is beindult, izgalmasabb a mérkőzés. Pedig nekünk elég, ha csak az újpesti támadásoknál izgulunk. 14. perc: a Lilák támadnak,de még nincs gól. Egy perccel később BJA lehetőségek. Sági üresen lőhetett, de Rajna. Nagy lehetőségük maradt ki. És a végén a csattanó: hazai támadás, a 19. percben, jobbról az alapvonal mögül Lakkonaen passzol a középen érkező Metsavainio elé, aki egyből a kapuba lő, 1:0Izgalmas, nagyjából kiegyenlített mérkőzést látunk. Eddig nagyon jó az Újpest. Nem mondom, hogy jobb, mint a MAC, de saját magához képest szépet-jót alakít. Sokat mennek fel, támadnak, és még vezetünk is egy nálunk sokkal több pontot gyűjtött csapat ellen. A lövésarány 18:11 ide. Egy baj van, még 40 perc van hátra.

Azonnal BJA gól, 22 mp után 1:1. A jobboldalt feljövő Tsulyhin futtából a kapuba bombázott. A meló újra indul. 21:13-kor buli után azonnal nyomul fel a lila csapat, Kiss P. közelről be is teszi a korongot, 2:1. A meló működik! 23. perc: BJA kapuvas, van történés. Mindkét oldal támadni akar, a harcosság megvan, de sok a hiba. A Lilák hozzáállása, játéka átlagon felüli, és talán többet is támadnak. Hazai támadások, több a lila kísérlet. A 29. percben a kapura menő Benket faultolják, de minden megy tovább, azaz gólig: Kyle Just szép cselekkel viszi tovább a korongot és a kapuba lőtt, 3:1! A gól után a vendégek támadtak, mi mást is tehetnének. De ha hárítunk hátul, az ellenakciók veszélyesek lehetnek. 31. perc BJA védelmi hiba, két lövés, de Farkas kétszer bravúrral hárít. Nagyon kellene a gól a BJA-nak. Nekünk jó így is… A 36. percben kimegy egy MAC-os, majd egy percre rá újabb kiállítás, mikor Farkas kapus buktatta Metsavainiot. Gól öt a három ellen, a felállt játékot a hátvéd Silfver bombája zárja le, 4:1Háromgólos előny – ez nagyon biztató! Hogy nem játszunk háromgólnyival jobban, nem számít. Az eredmény a fontos!

Mennyi hit és erő maradt a vendégcsapatban? 43. perc, az Újpest az emberhátrányt nagyon nehezen, de kivédekezi. Nem kéne több emberhátrány! Az UTE nem erőlteti a támadást. Nem is kell, 50. perc, most is 4:1. Jobb, hajtósabb most a BJA. 52. perc: bunyó, Laskawy - Schleckman 4-4 perc. Ez utóbbi (büntetlen) tette váltotta ki Laskawyból az indulatot. Aztán Lassan ellaposodott a játék, ahogy fogyott az idő, fogyott a hit a vendégeknél. Az utolsó másodpercben  még betalált Molnár B. elfutás után betalált, 4:2, de ez már nem számít.

Az újpesti szurkolók ma is csodálatos mérkőzést láthattak. Az elején a lila minőség volt csodálatos, aztán az eredmény és az eredmény őrzése.
Valami történt a lilákkal, győzelmek sorozata. De egy dolog lehetett volna másképp: Rajna két nullás meccs után ma gólt kapott…
Ma is: SZÉP VOLT FIÚK!

Markus Juurikkala: "Jó energiákkal játszottunk ma, pedig ez volt a harmadik meccsünk a héten. Feljebb léptünk az előző mérkőzésekhez képest, egy technikás, gyors csapat ellen tudtunk győzni, pedig ők az idei szezonban mindig megnehezítették a dolgunkat. Nagyon boldogok vagyunk a megszerzett három ponttal."

Kangyal Balázs:
"Ma tulajdonképpen a játék minden szegmensében jobb volt az ellenfél, megérdemelten nyertek, többet korcsolyáztak, többet ütköztek, megnyerték a párharcokat, és 40 perc alatt eldöntötték a meccset, jár nekik a gratuláció. Ha pozitívumokat kell keresnem, akkor fontos, hogy az utolsó 20 percben ismét be tudtunk vetni egy 17 éves srácot, aki még nem szerepelt felnőttmérkőzésen, ráadásul kapus, akiknek a menedzselése mindig kiemelt fontosságú. Az utolsó harmadban dolgoztunk keményen, nem adtuk fel, ennek eredménye, hogy sikerült emberhátrányban is gólt lőni."