2024. január 23., kedd

EL166: UTE - FHA 3:1

Ma a FEHA19 lesz az ellenfél a Megyeri úton. A ligában utolsó helyen álló csapat egyszer elkapta a mieinket, ez első meccsen Fehérváron hosszabbításban győztek. ellenünk. Valamennyi mérkőzés nagyon szoros volt, egy gól döntött ide vagy oda. Nem bánnánk, ha a mai találkozón gólokban is megmutatkozna a két csapat közötti különbség. Az ERSTE Ligában jelenleg 52 illetve 26 ponton gyűjtött a két csapat.
Új fiú lila mezben a rácsos Almás Zétény center pozícióban, visszatért Szabó Dániel és Rácz Szabó Maxim, a hiányzók: Pokornyi, Coatta, Kovács S.

Ma a Liga két legsportszerűbb csapata találkozik egymással. Ez eddigi meccseken az  UTE  242, a FEHA 241 perc büntetést szedett össze

EL 55:   2023.10.29  FHA - UTE  3:2 hu
EL 106:  2023.12.22  UTE - FHA  2:1
EL 129:  2024.01.05  FHA - UTE  0:1
EL 166:  2024.01.23  UTE - FHA

(2024.01.23)EL 166:
UTE - FEHA19 3:1 (2:0, 1:0, 0:1) - eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 375 néző, vezette: Timár B., Haszonits M., Kovács P., Kocsány B.

UTE: Rajna - Nyquist, Silfver, Saarelainen 1, Metsavainio (1), Laakkonen (1) - Szabó D., Franyó, Kiss P. 1(1), Just (1), Tiala 1 - Kiss D. (1), Tornyai, Laskawy, Benk, Kovács A. - Erdőhelyi, Szabó Rácz, Almás, Lőczi Edző: Juurikkala Markus, Kovács Viktor

FEHA19: Melnichuk - Kasinski, Rachinskiy, Blasko, Farkas L., Keceli-mészáros - Salamon, Falus, Ulamec, Alapi, Zezelj (1) - Csollák (1), Bogesic, Németh Z., Dobos 1, Antonijevic - Hrabák, Szécsi P., Dézsi, Balasits, Szöllősi Edző: Bogdanov Anatoli, Arany Máté

01:28 - 1:0 Saarelainen (Metsavainio, Laakkonen)
18:15 - 2:0 Tiala (Kiss P.)
37:24 - 3:0 Kiss P. (Just, Kiss D.)

48:29 - 3:1 Dobos (Zezelj, Csollák)

Kiállítás: 0 perc ill. 4 perc
Lövés: 30:37 (10:14, 12:10, 8:13)

01:28-nál Saarelainen az első támadásból vezetést szerzett, lendületből felvitt támadás végén remek középre adást kapott és gól, 1:0. (videó) A gól megadta az alaphangot, bár egy korai gól el is ronthatja a gólszerző csapat játékát, hozzáállását. 7. perc: a Fehérvár igyekszik, az Újpest vezet. A FEHA gyakrabban foglalkoztatja Rajnát, mint az újpestiek Melnichuk vendégkapust. 16. perc:  jó lila támadás végén ziccer – Szabó lőtt, de a kapus nagyot védett. Aztán a harmad végén egy gyors ellenakció – a védekező csapat lehetősége – Kiss P. száguldott el a baloldalon, beadását Tiala tette a hálóban, 2:0. (videó)
A harmad a vendégeké volt, a vezetés a Liláké. A Fehérvár alaptempója – szokás szerint –gyorsabb, mint az újpestieké. Az ügyesség másik dolog, a tapasztalt lilák ebben jobbak. Melyik stílus kerekedik felül? Úgy tűnik, a kérdés eldőlt, nagyjából megvan a győztes, nagy fordulat nem várható.

Élénkebb az Újpest, ez jó jel! A szünetben az edzők felrázhatták a csapatot. 26. perc, felső vas Tiala pattintása nyomán. 28. perc: túl sok fehérvári a jégen! De amikor ezért kevesebben lettek, gól nem lett, csak kapuvas. A harmad második fele vendégtámadásokkal indult. És gól! Egy lövés magas ívben visszapattant a palánkról, Csollák betette egy lépéstől. Nem kisles? Nálam az. A VAR szerint (többperces vizsgálat után) sem gól. Csalódás a vendégeknek, de így történt. És szeretjük (ugye?), hogyha a bírók nem nézik el a szabálytalanságokat. A tanulság: támadni kell, nem szabad beszorulni. 34. perc Franyó a saját kapuja mögül indult meg, felért, és kapuvasat lőtt. Szép szóló volt! A 37. percben Kiss Partik jobbról középre adott (center nem volt ott), de Hrabák korcsolyájáról a hálóba pattant a korong, 3:0. (videó)
részén lila fölényt láthattunk. Amikor feljött a Fehérvár és gól is lőtt, (amit nem adtak meg), visszaébredtek a Lilák. Szerencsés góllal megvan a meccs.

Élénk játékkal kezd a harmad, inkább a hazaiak támadnak. Aztán kijöttek a vendégek, próbálkozások vannak, találat (egyelőre) sehol. Finn-újpesti helyzet, Laakkonen és Saarelainen fantasztikus összjátéka végül nem hozott gólt. 48, perc, FEHA fölény. És a 49. percben Dobos egy csodacsellel hátulról jött be a kapu elé és be is talált, 3:1 (videó). A fehérvári fehérek még hittek a csodában, nagyon jöttek! 52. perc: végre kijött az Újpest – jól tette. És emberelőnyhöz is jutottak a lilák. A végén vendég ostrom, de az eredmény – az üres kapu ellenére - maradt.

A jobb csapat győzött, bár a Fehérvár egy pillanatra sem adta fel. Nem szabad hagyni a FEHA fiataljait, hajtani kell ellenük.
Laszip Sándor

Összefoglaló:

Markus Juurikkala: "Mindkét csapatnak megvoltak a sanszai, mindig nagyon komoly kihívás a FEHA ellen játszani. Fáradtak voltunk egy picit, ők pedig végig csak jöttek, és jöttek, nem adták fel. Az egyhetes szünet nagyon jól fog most jönni nekünk, főleg mentálisan, de fizikálisan is. Örülünk nagyon a három pontnak, megyünk tovább az utunkon."

Bogdanov Anatolij: "Gratulálok az Újpestnek a három ponthoz. Saját magunkhoz méltó módon játszottunk abban a tekintetben, hogy nekünk voltak jó periódusaink, olykor még uralni is tudtuk a játékot, megteremtettük a helyzeteket, erre az Újpest meglódult a koronggal, és learatta a babérokat. Ez egy nehezen lenyelhető dolog. A mérkőzés későbbi szakaszában, a második harmadban a frissesség és a gyors reakció hiányzott a játékunkból. Boldog vagyok viszont, hogy nem adtuk fel, Rajna Miklós ma is elképesztő volt, rengeteget próbálkoztunk, de csak egyszer tudtuk hibára kényszeríteni."