2024. január 21., vasárnap

EL 162: FTC - UTE 4:3 hu

Eddig egy meccset hoztunk le győztesen a zöldek ellen. Azóta pontot sem láttunk. Az FTC - bár mostanában vereségeket is szenvedtek (Erdély: 0 pont) - vezetik a tabellát, most épp "csak" 10 ponttal állnak előttünk.

EL 91:   2024.02.02  UTE - FTC

Mit várjunk ma? Legalább egy becsületes helytállást. Ha pontot csípnénk, azt nagyon ünnepeljük meg!
Ezúttal Pokornyi és Szabó Rácz hiányzott a csapatból.

A mérkőzés 15:30-tól az M4Sport+ tévén követhető.

(2024.01.21)EL 162:
FTC-Telekom - UTE 4:3 (1:1, 1:1, 1:1, 1:0) hu - eseménynapló

Tüskecsarnok, 1613 néző, vezette: Korbuly G., Nagy A., Kis-Király B., Kövesi B.

FTC-Telekom: Arany - Roth, Marva, Kulmala 2(1), Brady 1(2), Nagy G. 1(1) - Karmeniemi, Hrabal (1), Laporte, Kestila, Turbucz - Crespi, Seregély (1), Németh A., Bán, Banga - Haranghy, Kocsis, Tóth G., Farkas L., Turcotte Edző: Fodor Szabolcs, Hennelly Yul

UTE: Rajna - Nyquist, Silfver 1, Saarelainen, Metsavainio, Laakkonen (1) - Kiss D., Franyó, Kiss P. 1, Just 1, Tiala (2) - Erdőhelyi (1), Tornyai, Kovács A., Benk, Lőczi - Laskawy (1), Edző: Juurikkala Markus, Kovács Viktor

Lövés: 62:31 (17:15, 19:11, 24:5, 2:0)

A mérkőzés elején a hazaiak nagyon nyomtak, az újpestiek csak a 4. percben jutottak be a hazaiak harmadába. Feltűnő, hogy az FTC nagyon aktívan letámad, legkésőbb a félvonal előtt már visszaveszi a korongot a vendégektől. Rajna két bravúrja után összejött egy nagy védelmi hiba: hárman is harcoltak a korongért a palánknál, középre nem maradt biztosítás, Nagy G. teljesen egyedül kapta a korongot a kapu előtt, és némi húzogatás után belőtte, 1:0

A gól után feljött az Újpest, több jó támadást vezetünk, sikerül felállni. És a 19. percben összejön az egyenlítés,
Silvfer a hátulról – ahonnan szokott – a hálóba bombázott, 1:1.
A harmad elején nagyon jött az FTC, a letámadós játékuk nagyon bejött. De aztán lazítottak, vagy feljött az Újpest, az egyenlítés megérdemelt volt.

A Lilák támadásban maradtak, és a 23. percben Just félközelről középről lőtt, 1:2!

Ez után nagyiramú, nagyszerű mérkőzést láttunk, mindkét csapat nagyon akart. A 35. percben elveszett a lila előny, Nagy G. egy csel után balra tolta a korongot, Brady bombával egyenlített, 2:2. A nagy iram, az izgalom tovább tartott, bár a hazaiak játszottak fölénybe, de ez nem jeleni azt, hogy Arany munka nélkül maradt.
Kicserélték az Újpestet. Olyan energiával, lendülettel kezdte a játékrészt, ami a legjobb lila napokra emlékeztetett. Jó volt a korongbirtoklás, a védelem odafigyelve jól működött. Az egyenlítésért kár volt, de az ellenfél sem gyenge.

Egy pillanat alatt lefagytunk. Olyan szerencsétlen gólt kaptunk, amilyet Rajna Miki nem kapott idén. Oldalra kilépett, hogy elüt egy korongot, de érkezett Kulmala, így inkább visszalépett. De a csatár onnan, baloldalról beleütött a korongba, ami Rajna lábáról pattant a hálóba, 3:2. A nézőtéren lebénultunk. A gól után összeszedte utolsó erejét az Újpest, ennek eredője az volt, hogy a zöldek nagyon veszélyes ellenakciókat vezettek. Aztán a 45. percben emberelőnyhöz jutott az Újpest, és 1 másodperccel annak vége előtt Saarelainen (és nem Kiss Patrik)  balról, eléggé oldalról a rövid felsőbe bombázott, 3:3

Ekkor beindult ferencvárosi henger, különösen Just kiállítása után, amikor is Rajna 5-6 góltól védte meg kapuját és az Újpestet. A vége is izgalmas maradt, de a döntő gólra még várni kell.

Egy pont már van – idén még nem volt – a zöldek ellen, a másodikért folytatódik a harc.

Hosszabbítás
A zöldeké a győzelem, de hogyan? Hoztuk ki a megszerzett korongot, amikor egy ferencvárosi hátulról bottal jégre küldte játékosunkat. A bírók hagyták, a korong Kulmalához került, aki belőtte, 4:3… Hát ilyet még nem láttam! Nyilvánvaló kétperces faultot elengednek a bírók. Az esetet tévéadásban sok tízezren láthatták, csak a két felelős nem. Mi volt ez? Véletlen, ostobaság, vagy… A mai játékvezetők Korbuly Gergely és Nagy Attila voltak

Jó meccsen jó volt az Újpest. Ilyen játékkal lehet nyerni és ki is lehet kapni. De így?
Laszip Sándor

Összefoglaló:

Fodor Szabolcs: „A derbi az derbi, az Újpest ellen mindig nyerni szeretnénk. Azt gondolom, hogy ezt a játék képe is mutatta, én úgy láttam belülről, hogy jobbak voltunk, többet támadtunk, többet voltunk a támadó harmadban, több helyzetünk volt, igazságtalan lett volna szerintem, ha ezt a meccset nem nyerjük meg. Azt mondom, talán még a három pontot is megérdemeltük volna, de a sportban persze nincs „ha”. De a legfontosabb az, hogy végül megnyertük a meccset, az pedig, hogy az Újpestet győztük le, nekünk ennél fontosabb nincs. Ötből öt idén ellenük, szóval nagyon örülünk!”

Markus Juurikala: „Gratulálok az ellenfélnek, eggyel több gólt tudtak lőni, mint mi. Ami az utolsó gólt illeti, azt hiszem, mindenkinek jobb, ha nem mondok semmit, mindenki meg tudja nézni videón. Nem vagyok hivatott rá, hogy döntést hozzak róla, de amikor ennyi fiatal, meg betegségből lábadozó játékossal elmész idáig, és így kapsz ki végül, az rettenetes érzés. Ennek ellenére büszke vagyok a játékosaimra, különösen a fiatalokra, nagyot küzdöttek. Nehéz így a vereség, de még egyszer mondom, nem tisztem megítélni, helyes döntést hoztak-e a végén, ezt rábízom az illetékesekre.”