2019. február 28., csütörtök

EL275: UTE-TIT 4:3

Némi meglepetésre, ahogy kiértünk a Jégcsarnokhoz: nem lehetett bemenni. A vendégcsapat késett. A mérkőzés fél órával később, tehát csak hétkor kezdődik, és a közönségnek csak a bemelegítés kezdetén lehet belépni. A szurkolók nyugodtan tűrték a várakozást, pedig biztosan megdobtuk volna a büfé bevételét…
Nem játszhatott Szaller, az eltiltott Rusk, továbbá a sérült Sikorcin és Sági.

(2019.02.28) EL 275:
UTE - Fehérvári Titánok 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 780 néző, vezette: Gangel L., Halassy Gy., Kövesi B., Muzsik N.

UTE: Duschek - Huba 1, Pokornyi, Brine, Hebar 1, Ropret 1 - Varga A. (2), Kiss Ph., Benk, Stefishen (2), Vincze P. 1 - Nagy N., Kovács A. (1), Nemes B. (1), Csanyi, Kocsis - Szalma, Kovács S. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

Fehérvári Titánok: Gyenes - Kiss R., Beukeboom, Lewis (1), Mihály Á. 1(1), Kiss P. 1(1) - Reiter A., Láday T., Madácsi, Szita, Bennett - Imre, Szabó B. (2), Péter A., Császár 1, Balogh - Vas M., Sándor, Hamvai, Mazzag, Buzás. Edző: Kiss Dávid

05:38 - 1:0 Hebar (Stefishen, Kovács A.)
12:02 - 1:1 Kiss P. (Mihály Á., Szabó B.) - ee
17:05 - 2:1 Ropret (Nemes B.)
37:55 - 2:2 Mihály Á. (Lewis)
49:19 - 2:3 Császár (Kiss P., Szabó B.) - ee
51:17 - 3:3 Huba (Varga A.)
59:19 - 4:3 Vincze P. (Varga A., Stefishen)

Kiállítás: 8 perc ill. 4 perc
Lövések: 40:27 (14:10, 9:11, 17:6)

I harmad
Az Újpest legjobb gólvágója, Stefishen a rájátszásban aranyszínű fejvédőben csilloghat, akárcsak a titános Lewis.
Az Újpest nagyon jól beindult! Némi túlzással csak a vendég kapu előtt zajlottak az események, helyzetek, lehetőségek, lövések, védések. A 2. percben Nemes egy csellel kettő az egyes helyzetet teremtett, Kocsis lövését védte Gyenes. Jobb az Újpest, érik a gól! Be is érett, a 6. percben Stefishen vitte be a korongot baloldalt, keresztbe passzolt a éppen támadó harmadba érő Hebarnak, aki átvette, lőtt, 1:0 (videó)! A gól igazolta a látottakat: megérdemelt a vezetés! A Fehérvár a 8. perc után kezdett magára találni. Vagy felébredni. Támadtak, mentek előre, és eljutottak a hazai kapuhoz is. A veszélyt a kapu elé passzolt, gyakran másodpercekig gazdátlan korongok jelentették, hátha lecsap valaki. A Titánok első emberelőnye gólt hozott, szép baloldali összjáték után Mihály az alapvonalról jobbra keresztpasszolt, Kiss Patrik remekül érkezett és a még nem átért Duschek kapujába lőtt, 1:1 (videó). A továbbiakban igyekezett az Újpest, de jöttek a Titánok is. Két igyekvő csapat hajtotta egymást. Tartós fölény nem alakult ki, viszont Ropret a 18. percben megszerezte a vezetést: baloldalon cselezett: éles szögből lőtt, és Gyenes mamutjáról valahogy bepattant a korong, kicsit benézte, talán nem is számított lövésre. Nem baj, 2:1 (videó) ide. 92-esünk a harmad végén belelépett egy lövésbe – eléggé fájt a lába, ahogy lejött.
Remek újpesti játékkal indult a találkozó, a gól természetes következménye volt a játéknak. Az egyenlítésre nem számítottunk, de szépen megcsinálták a Titánok. A második hazai találat helyreállította a rendet az eredményjelzőn és a lelkekben: mégis csak mi vagyunk a jobbak!
Az első felvonás fergetegesen indult, aztán kicsit leült, de a végére rendeződni látszott a történet.

2. harmad
Pár perc után megállapíthattuk: szétesett a meccs. A Fehérvár volt fölénybe, de semmi. A történések: Duschek kétszer védett egy akció során, majd Hebar lövését kapta ki Gyenes, a másik volt Maci-kapus. Kiállítás itt majd ott – semmi. Összességében a hazai lilák sokkal kevésbé támadtak, szorongatták a Titánokat, mint korábban. Az egygólos vezetés kényelmesnek tűnt, a gyengébb játék mellett nem gondoltunk arra, hogy egy gól nem előny. És ebben a szétesett játékban egyszer csak egyenlített a Fehérvár: Balról nem is helyzetből lőtt Lewis (kb. ahonnan 20 perccel korábban Ropret). A korong kipattant Duschek kapusról, Mihály ütemben érkezett és büntetett, 2:2 (videó).
Ez a harmad nem rájátszási színvonal volt. De ez is a játék része, nem lehet mindig csillogni.
A második felvonás unalmasra sikeredett, de a végén egy csavar ismét nyitottá tette a történetet, tér nyílt az izgalmaknak!

3. harmad
Akkor most, előre a győzelemért! Talán javult is a játék, mindkét fél dönteni akart, mindkét oldal hitte, hogy elviheti a meccset! Újpest előny, majd Újpest hátrány következett, de semmi. A következő Titán-előny már gólt hozott! Szépen folyt a korong, kijátszott helyzet végén Császár lőtt gólt, 2:3 (videó), 50. perc. Ha nem lesz valami… A közönség is így érzett! Spontán indult a szurkolás, mert mindenki érezte kell a csapatnak a segítség! A játékosok is érezték: elmehet a meccs. A lilák 110%-n pörögtek, mentek, támadtak lőttek. Úgy játszottak, mint a találkozó elején. És (szerencsére) hamar jött az eredmény: Huba távoli bombája utat talált a hosszú sarokba – botos kesztyű oldalán, 52. perc, 3:3 (videó). A harc folytatódott: egy gólt ma még látunk. De mikor? Hát 41 másodperccel a vége előtt! Újpesti akció futott, Vincze P. jobbról érkezve megkerülte a kaput, lőtt, és talán a harmadik kísérlete ért célt, 4:3 (videó)!
Sikerült, sikerült! Ugye érdemes minden beleadva támadni! Mert ez az igazi hoki!
A harmadik harmad kihozta a drámát a történetből, előbb veszni látszottak a remények, de minden jó, a vége jó!
Köszönjük, szép volt fiúk! Holnap kissé nyugodtabb győzelmet kérünk! Az Újpest megtette az első lépést a négy közé jutásért.

Szilassy Zoltán: "Tudtuk, hogy nem lesz könnyű, pontosan ezt vártuk. Igaz, „kicentiztük”, de a legfontosabb a győzelem. Sok tekintetben kell még fejlődnünk, mert bár sokat volt nálunk a korong és voltak jó helyzeteink, kicsit megfeledkeztünk arról, hogy ez már kőkemény playoffhoki, az ellenfelünk pedig roppant gyors és dinamikus, s amint lehetősége nyílt, azt ki is használta. Ezekből okulni kell, a jó dolgokat pedig továbbvinni."

Kiss Dávid: "Kellett tíz perc, amíg felvettük a rájátszás ritmusát és levetkőztük a szerénységünket. Szép előnyös találattal jöttünk vissza a meccsbe, innentől kezdve elfogadható játékot mutattunk. A második harmadtól mindkét csapat előtt óriási helyzetek adódtak, de idegesen játszottunk. A vezető gólunkra sajnos hamar tudott válaszolni az ellenfél – nem sikerült hatvan percen keresztül koncentrálnunk, így az Újpest örülhetett."
(nso.hu)

A mérkőzést a SPORTSTREAM közvetítette.

2019. február 27., szerda

Rájátszás: UTE-TIT

2019.02.28. vasárnap - EL 275:

UTE  -  Fehérvári Titánok  - eseménynapló

Megyeri út, 18:30, játékvezető: Gangel L., Halassy Gy., Muzsik N., Kövesi B.

A hírek szerint a bérletek kiegészítő jegy nélkül érvényesek a rájátszásban is!

UTE-Titánok párharc a rájátszásban!

Az előzetesen kalkulált-várt párosításban folytatódik az ERSTE Liga.

Már egy nappal a rájátszás kezdete előtt eldőlt a legjobb négy közé kerülésért harcoló csapatok párosítása. A Csíkszereda-Brassó párosítás már szombaton kialakult.
Az FTC a Vienna Capitals2 csapatát választotta – logikus döntés.
Az Újpest két nehéz ellenfélből a közelebbi csapatot, a Fehérvári Titánokat választotta, a DEAC a Gyergyóval harcolhat.

A rájátszás rendje: kétnaponta meccs, a korábbiakban jobb helyezést elért csapat két hazai mérkőzés után kétszer játszik idegenben, majd felváltva otthon és idegenben, a 4. győzelemig.

Többórás kínlódás után megjelent a menetrend az ERSTE Liga honlapján:

2019. február 28. csütörtök, 18:30, Megyeri út: UTE - Titánok
2019. március 1. péntek, 18:30, Megyeri út: UTE - Titánok
2019. március 4. hétfő, 18:00, Székesfehérvár: Titánok - UTE
2019. március 6. szerda, 18:30, Székesfehérvár: Titánok - UTE

Aztán ha kell, váltott helyszíneken kétnaponta meccsek.

2019. február 23., szombat

EL265: UTE-DEAC 4:1

A növekvő tét és a javuló eredmények a szokásosnál több szurkolót vonzottak ma a Megyeri úti jégcsarnokba. Az Újpestnek 1, a Debrecennek 3 pontra volt szüksége az alapszakasz második helye, és ezzel az elődöntőig garantált pályaelőny eléréséhez.

2019.02.22) EL 265:
UTE - DEAC 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 1127 néző, vezette: Kókai M., Nagy A., Váczi D., Muzsik N.

UTE: Sila - Varga A. (1), Kovács A., Benk, Sikorcin 1(1), Stefishen (1) - Huba, Fekete B., Brine (1), Hebar 1(1), Ropret (1) - Pokornyi, Kiss Ph., Nemes B., Vincze P. 1, Csanyi 1(1) - Szalma, Kovács S., Kocsis. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

DEAC: Hetényi Z. - Kovács B., Markov, Turcotte 1, Izacky, Novotny - Hetényi P., Vincze P., Németh A. (1), Kuleshov, Berta - Vuorijarvi, Antal A., Silló, Molnár D., Salló - Márton. Edző: Musial David, Kecskeméti Áron

Lövések: 35:28 (13:11, 9:11, 13:6)

A csapatok tétmeccshez illő módon felpörögtek és a kezdő bulit követően folyamatosan keményen, agresszíven, tudásuk legjavát nyújtva veselkedtek egymásnak. Az Újpest a mérkőzés elején emberelőnybe került, amit gyorsan ki is használtak a házigazdák. Csányi kapta a kapu előtt a korongot, magára vont három védőt, majd parádésan játszott a balszélen érkező Sikorcinhoz, aki kapásból az üresen maradt hálóba emelt. 1:0.

A gól után óriási macieső hullott a jégre, a klub ugyanis erre a napra időzítette az immáron hagyományos plüssállat gyűjtést. A sok száz maci, unikornis, oroszlán és zöld majom beteg gyerekek gyógyulását fogja segíteni!
A folytatásban után megmaradt a lilák fölénye és a kemény játék, majd a játékrész második felében fokozatosan alábbhagyott az újpesti koncentráció, a lilák ráültek az eredményre. Az idén éppen sárga-fekete debreceni csapat megérezte a vérszagot és egyre nagyobb nyomást helyezett a három alapemberét is nélkülöző UTE-védelemre. Fölénybe nem kerültek, de a mérkőzés képe kiegyenlítődött, és a két tinédzserrel felálló újpesti védelem alkalmanként megingott. Azonban a liga legjobb kapusa magabiztosan hárította a kelet-magyarországiak minden próbálkozását.

A második játékrészben
tovább esett az újpestiek játékának intenzitása, Hebarék tartani próbálták az eredményt, a DEAC pedig minden szabályos - és szabálytalan - eszközt bevetettek, hogy egyenlítsenek. Az egyre durvábban játszó vendégek erőfeszítéseit hamarosan siker koronázta, hiszen egy emberelőnyből a Duschekről a jobbszélen a kapu felé osonó Turcotte elé pattant a korong, a bajnokság legeredményesebb játékosa pedig élt is a kínálkozó lehetőséggel. 1:1

A gól nem rázta fel az újpestieket, sőt, továbbra is ugyanazt a lagymatag hokit mutatták be, amit a gól előtt. Azonban óriási szerencséjükre az ő szintjüket is messze alulmúlta ezekben a percekben a bírói négyes teljesítménye. Egy debreceni emberelőnynél történt, hogy Turcotte verekedést provokált, Hubától meg is kapta, ami járt neki, azonban a játékvezetők valamit nagyon benézhettek, ugyanis az újpesti védőt jobban büntették, így kettős emberhátrányba került az UTE. Az igazságtalan döntés felháborította az újpesti szurkolókat, és csak tovább növelte a drukkerek elégedetlenségét és hangerejét, hogy két alkalommal is kettős emberhátrányban támadva (!) csúnyán szabálytalankodtak a vendégvédők az újpesti támadókkal szemben. Sikorcin ütője - gólhelyzetben - majdnem a plafonig repült. A játékvezetők közbeavatkozásra nem láttak okot. Majd miután egy teljes jégcsarnok ellenszenvét kivívták, kompenzálásba kezdtek, és az előbbinél nagyságrendekkel apróbb szabálytalanságokért a vendégektől szórtak ki két játékost: egy félig-meddig rossz cserét követően ült ki az első debreceni, majd a bulit kétszer is bojkottáló társa is követte. Két apró fegyelmezetlenségért 2 perc kettős hátrány járt nekik, a látványos ütésekért meg semmi. De legalább a hazai közönség felpaprikázott hangulata észhez térítette a játékvezetőket és magával ragadta a csapatot is. A kettős emberelőnyben újra az első 10 percben látott Újpest volt a jégen, Benkék ismét haraptak. Az emberfórt sikerült tökéletesen kihasználni: előbb Varga Arnold Hetényiről kipattanló lövését passzolta a kapu elől jobbra Ropret, Hebar pedig az üres kapuba lőtte a korong - az első újpesti gólt a másik kapu előtt szinte letükrözve. 2:1. Pontosan harminc másodperccel később, a szimpla előnyben Vincze kapáslövéssel duplázta meg a vezetést, Stefishen parádés keresztpasszából. 3:1. A lelátó és a csapat is ünnepelt, hiszen a lilák kikecmeregtek a gödörből és magabiztos előnyre tettek szert. Ezt láthatóan nem tudta elviselni a vendégek védője, Kovács Bronson, aki alig néhány percen belül a legváltozatosabb sportszerűtlenségeket mutatta be, a másodpercekkel a sípszó után ellőtt korongtól a harmadik gólt követően dühből felborított kapuig, vagy a harmad végét követő odaszúrásig. Érthetetlen volt, hogy a pulykakakas módjára ámokot futó védő miként maradhatott a jégen.

Az utolsó harmadban
mindkét fél megpróbálta elérni célját, de ahogyan korábban is, úgy ekkor is látszódott, hogy ha mindkét csapat ugyanakkora erőfeszítéseket tesz, akkor a jobb játékosállománnyal bíró, és jobb formában is lévő Újpest az erősebb csapat. Ezt az eredményben is sikerült bemutatnia a liláknak, amikor egy újabb emberelőnyben Sikorcin a kapu előtt parádésan, mindenkit megtévesztve passzolt Csanyihoz, aki az üres kapus ziccerben nem hibázott. 4:1. A találatot követően a hátra lévő nyolc percben egyik csapat sem erőltette meg magát, beletörődtek a megmásíthatatlanba.

Az Újpest egy küzdelmes, kizárólag emberelőnyös gólokat hozó mérkőzésen 4:1 arányban verte a debrecenieket és ezzel magabiztosan szerezte meg a középszakasz második helyét, két helyezést javítva ezzel alapszakaszbeli teljesítményén. A meccs pozitívuma az volt, hogy amikor teljes erőbedobással küzdöttel a lilák, a harmadik helyen álló DEAC nem lehetett ellenfelük, illetve az előnyöket is jól oldották meg a játékosok, mindössze egy kiállítást nem büntettek góllal. Élesedik a csapat, lelkileg és taktikailag is kereknek néz ki a gárda. Viszont nagyon oda kell figyelniük a játékosoknak, hogy a rájátszásban ne legyenek 10-15 perces pauzák a koncentrációban és a keménységben, mert az ellenfelek az ilyet azonnal megbüntetik.

A csapat és az egy évvel ezelőtt elhunyt futballistáról, Lázár Bencéről is megemlékező közönség igazán egymásra talált ezen a napon.
A középszakasz az Újpesti TE számára ezzel véget ért. Kíváncsian és lelkesen várjuk a remélhetően pozitív folytatást, a szezon sava-borsát jelentő rájátszást!
GAB

2019. február 22., péntek

EL265: UTE-DEB

2019.02.22. péntek - EL 265:

UTE  -  DEAC  - eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 18:00, játékvezető: Kókai M., Nagy A., Muzsik N., Váczi D.

EL270: DEAC-UTE 6:4

Ma nem sikerült a második helyhez szükséges pontot megszerezni. Tehát majd holnap.
Sajnos, a mérkőzést nem láttam/láthattuk  - egy netes közvetítés nem egyszerű feladat.

(2019.02.21) EL 270:
DEAC - UTE 6:4 (1:1, 4:2, 1:1)   -  eseménynapló

Debrecen, 530 néző, vezette: Németh M., Soós D., Kis-Király B., Vincze D.

DEAC: Hetényi Z. - Vuorijarvi, Kovács B., Turcotte 1, Izacky (2), Novotny (2) - Hetényi P. 1, Markov (1), Németh A. 1, Kozma (1), Berta 2(1) - Antal A., Behal, Silló (1), Molnár D. 1, Salló (1) - Vincze P., Márton. Edző: Musial David, Kecskeméti Áron

UTE: Sila - Varga A. (2), Kovács A., Benk 1(1), Sikorcin (1), Stefishen 1(1) - Pokornyi, Kiss Ph. (1), Brine, Hebar (1), Ropret 1 - Huba, Fekete B., Nemes B. 1, Vincze P., Csanyi - Szalma, Kovács S., Kocsis. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

17:10 - 0:1 Nemes B. (Kiss Ph.)
19:56 - 1:1 Hetényi P. (Izacky, Novotny)

Lövések: 41:47 (11:12, 15:14, 15:21)

David Musial: "Nagyon fontos volt ez a mérkőzés, hiszen bebiztosíthattuk a negyedik helyet, ami azt jelenti, hogy pályaelőnyt élvezhetünk a rájátszás első körében. Rendkívül erős ellenfelet győztünk le, elsősorban a második harmadban nyújtott remek teljesítményünknek köszönhetően. Újpesten is megpróbálunk győzni, immár felszabadultan hokizhatunk, hiszen a középszakaszban a kitűzött célt már elértük."

Szilassy Zoltán: "Nagyon elégedetlen vagyok a csapatom teljesítményével, többen nem érezték át a meccs jelentőségét, mert már a zsebükben érezték a második helyet. A koncentráció hiánya miatt majdnem annyi gólt kaptunk ezen a meccsen, mint az egész középszakaszban összesen. A Debrecennek megvannak azok a csatárai, akik a védelmi hibákat könyörtelenül kihasználják, mi pedig a kezükre játszottunk."