2019. március 22., péntek

EL301, ERSTE Liga elődöntő 6: CSI-UTE 5:4 hu.

(2019.03.22) EL 301:
Sport Club Csíkszereda - UTE 5:4 hu. (1:2, 2:1, 1:1, 0:0, 1:0)   -  eseménynapló

Csíkszereda (ROU), 1950 néző, vezette: Druga N., Bachurik J., Bandi Cs., Csomortani Zs.

Sport Club Csíkszereda : Lundström - Papp Sz. (1), Belov (1), Taratukhin 1(1), Krasnoslobodtsev 1(1), Anisin (1) - Salló, Gecse 1, Valchar 1(1), Rokaly Sz., Részegh (1) - Flinta, Farkas T., Fodor Cs., Becze T. 1, Bíró T. - Györfy, Casaneanu, Horváth L., Rokaly N. Edző: Hozó Levente

UTE: Duschek - Huba 1, Kovács A., Nemes B., Csanyi (1), Ropret 1 - Pokornyi, Kiss-Rusk J. (1), Brine, Vincze P. (1), Kocsis 1 - Nagy N., Kiss Ph., Benk (1), Stefishen, Hebar 1(1) - Szalma, Kovács S. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

09:44 - 0:1 Hebar (Vincze P.) - ee
10:08 - 1:1 Gecse (Valchar)
19:55 - 1:2 Ropret (Csanyi) - ee
23:11 - 1:3 Huba (Hebar, Benk) - ee
31:13 - 2:3 Krasnoslobodtsev (Taratukhin, Belov)
39:59 - 3:3 Valchar (Papp Sz., Részegh)
46:47 - 4:3 Taratukhin (Anisin, Krasnoslobodtsev) - ee
47:08 - 4:4 Kocsis (Kiss-Rusk J.)
84:47 - 5:4 Becze T.

Kiállítás: 8 perc ill. 10 perc
Lövések: 53:38 (11:13, 14:7, 10:7, 16:8, 2:3)

Biztosan sokan izgultunk a netet, az online jegyzőkönyvet figyelve. Hebar, 0:1. Gecse egyenlít, de Ropret 5 másodperccel a harmad vége előtt gólt lőtt, majd a 24. percben Huba is betalál, 1:3. Az eddigi újpesti gólok emberelőnyben születtek. (Éljenek a bírók!?) Akkor meglesz ma a csoda? Változik a vasárnapi programunk? Változzon!
A 32.percben Krasznoszlobodcev lőtt gólt. Sajnos, ő remek játékos. Jövőre hozzuk Újpestre! 36.  perc – Huba ki. Huba vissza. 39:59, Valchar gól, 3:3. Nem tudott volna egy másodpercet késni?
III. harmad: Huba ki, Taratukhin gól, 4:3, de Kocsis 21 másodperc alatt, a 48. perc elején egyenlít, 4:4. Miért nem látjuk a meccset? Látatlanban izgulni, mit is ír a net… Gáz. Vagy inkább Modern idők!
A 60 perc nem elég a jégen, hosszabbítás következik. Akkor még izguljunk egy kicsit! Mert már csak egy gól lesz, tehát 5:4 vagy 4:5.
Hosszabbítás, sokáig semmi. 72. perc, Nemes ki. Aztán megint semmi. A 80. perc is beindul. Hogyan bírhatják a játékosok? Mert várni, figyelni, lesni a képernyőt nagyon fárasztó. Lehet, hogy az 5 eurót a pénzes közvetítésért ki kellett volna fizetni? Az ötödik harmadról semmi. De igen, Becze, 5:4,  85. perc.
Vasárnap nem találkozunk. Majd augusztusban…
Sziasztok: Laszip Sándor

EL301, ERSTE Liga elődöntő 6: CSI-UTE

A képlet egyszerű: vagy győz az Újpest, vagy kész, ennyi volt az idény. Szeretnénk vasárnap a Megyeri útra menni!

2019.03.22. péntek - EL 301
CSI  -  UTE  - eseménynapló

Csíkszereda, 17:30 (CET), játékvezető: ?

EL299, ERSTE LIGA elődöntő 5: UTE-CSI 2:3

Ki tudja, hányadik nagyon fontos mérkőzését játssza ebben az idényben az Újpest. Az eddigi nagyon fontos meccseket hozta a csapat, így juthatott el idáig. Az elődöntő 2-2-re áll, hazai pálya, a négy győzelemhez hozni kell a mait. Valamint azért is, hogy ne ez legyen az idény utolsó hazai mérkőzése! És két vereség után meg kell újulni, kell a győzelem!
Ahogy reméltük, az előző elődöntőknél is többen jöttek ki a mérkőzésre. A vendégszektor is teljesen megtelt. A csapatba visszakerült Sikorcin is, de mint  később kiderült, játékára nem került sor. Majd a döntőben!

(2019.03.20) EL 299:
UTE - Sport Club Csíkszereda 2:3 (2:3, 0:0, 0:0)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 1428 néző, vezette: Bajt M.(SLO), Pahor T. (SLO), Pahor T., Muzsik N., Váczi D.

UTE: Duschek - Huba (1), Pokornyi, Brine, Hebar, Ropret - Kiss-Rusk J., Kiss Ph., Benk (1), Stefishen 1, Vincze P. - Nagy N., Varga A., Nemes B. 1, Csanyi (1), Kocsis - Kovács A., Szalma, Sikorcin, Kovács S. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

Sport Club Csíkszereda: Lundström - Papp Sz. 2, Belov, Taratukhin (2), Krasnoslobodtsev 1(1), Anisin (2) - Salló, Gecse (1), Valchar, Rokaly Sz., Részegh - Flinta, Farkas T., Fodor Cs., Becze T., Bíró T. - Györfy, Casaneanu, Horváth L. Edző: Hozó Levente

Lövések: 31:27 (10:15, 13:7, 8:5)

Álomrajt! A 20. másodpercben Csanyi korcsolyázott a kapu mögül visszafelé a jobboldali bedobó körig, ott hirtelen kapura fordult és lőtt. Nemes a levegőben ért bele a korongba, 1:0! Csodaszép gól! Aki egy picit is késett, nem láthatta. Nézze meg itt lejjebb! Később Kocsis lőtt jól, majd emberelőnyhöz jutott az Újpest. 12 másodperc múlva jött is a gól – a hazai kapuba. Egy elrontott átadásra három szeredai is robbant egy védővel szemben, száguldottak, s az átadást Krasnoslobodtsev lőtte be, 1:1. Hidegzuhany. Ez senki forgatókönyvében nem volt benne. A továbbiakban jó támadásokat vezetett az Újpest, de hiányzott a vége, a gól. Egészen a 8. percig, amikor emberelőnyben támadtak a lilák, ezúttal jó helyre került a pakk, Hebar lövése kijött, Benk Stefishen elé tolta a korongot, az aranysapkás betalált, 2:1. Akkor helyreállt a rend. Ez a rend eltartott Hebar kiállításáig, amit fél perc alatt kihasználtak a vendégek (Papp Sz., 2:2). És felhangzott a gyűlölt "Piszkáld ki!" nóta is. Soha ne halljuk többé! De nem így lett! Következett Hebar és a bírók – a 84-esnek nem semleges játékvezetők voltak. Tehát bántották a csatárt, a bírák nem jeleztek, így Hebar rossz szokásához híven saját maga intézte a megtorlást, 2+2 percet kapott. 14 másodpercig bírta az UTE a nyomást, megint Papp Sz. tette be kijátszott helyzetben a korongot a kapuba, 2:3. (Ezúttal jobbról jött átadás, a hosszú oldalról közelről talált be.)
Beindult a harc az egyenlítésért, illetve az ellen. Hol beszorult egyik vagy másik csapat, hol átcsapott a játék száguldozásba, de egyik stílusban sem tudott felülkerekedni az Újpest. Sebaj, maradt még 40 perc egyenlíteni, fordítani.

Bele is kezdett az Újpest. De a Csík is! Igazi fölénybe csak rövid ideig játszhattak a hazaiak. A Szereda amint lehetett visszatámadott, száguldottak előre, majd felálltak, és szorítottak. Semleges nézők nagyon élvezték volna ezt a hokit – ha adta volna tévé. Mindkét csapat teljes erejét beleadta a mérkőzésbe. A mai meccsen csak szurkolók voltak. A vendégek tábora állandóan hangos volt - jó szervezett dobos csapat. Az Újpestiek is nagyon beindultak. A csarnokban szinte mindenki beszállt a dalokba, versekbe rigmusokba. De a csapaton ez sem segített, a próbálkozásokból nem lett gól. De valami feltűnt: a kevés lövőhelyzet pontatlan, helyezetlen lövésekkel végződött. Nem kapura, a kapusra lőttünk. Így nehéz lesz!

Nem sok minden változott: hol felállt egyik vagy másik csapat, hol száguldoztak a játékosok kontrákat vezetve. De minden nyitott volt, lehetett volna gólt lőni. Nem jött össze itt szerencsére, ott sajnos. A száguldozás továbbra is óriási volt. Hogy a csudában volt mindkét csapatnak ennyi energiája? Jól felkészült férfiak, erővel és győzni akarással. A harc és az iram elképesztő volt, de a gólhiány is: megnyerni a meccset, avagy egyenlíteni? Csak egy picike gól kellene – de nem. A forgatókönyvet ma máshogy írták meg – előre, vagy utólag, ez már mindegy. A csúcspont az 54. percben jött el: kettős újpesti emberelőny! Mindent bele, de nem! Megremegtek a kezek, lövések mellé vagy a kapus hasába… Tudat alatt talán csökkent a hit? Verhető csapat a Szereda? Megmutatták odahaza az erejüket, talán ez bizonytalanította el a lilákat? Kimaradt e kettős előny, és elment a meccs. Varga ütközött irtózatos keményen – Részegh a jégen maradt. A mentők is segítettek letámogatni a csatárt. Varga A. a térdhasználatért elnézést kért Részegh Tamástól, majd 5+20 büntetéssel indult zuhanyozni. Vége, innen már nem lehetett felállni.

Elképesztő nagyiramú meccsen ma jobb volt a Csíkszereda. Hiába a remek hozzáállás, a harc a száguldozás, de mintha az újpestiek kisebb hittel játszottak volna, mint a korábbi hazai meccseken. Fejben nem volt 100-as a csapat. Megremegtek a kezek, mintha a a játékosok nem lettek volna olyan felszabadultak, mint az első két győztes találkozón. Ez már pszichológia, ebben nem vagyok jó.
Összesítésben fordította Csíkszereda, már 3-2 oda.
Akkor most a csodára várunk. Pénteken Csíkszeredán győzni kéne, aztán vasárnap este a Megyeri úton megint! De szép is lenne!

EL299, ERSTE Liga elődöntő 5: UTE-CSI

Reméltük, hogy ma már nem kell játszani a Csíkszereda ellen. De 2-2 az állás,  ott tartunk, ahol a múlt héten, még mindig két győzelem kell a boldogsághoz, ebből az egyik ma este.
A döntő egyik résztvevője, az FTC közben pihenhet. De lila-fehér szurkolóknak ma is lesz miért izgulni, szurkolni! Ma este még többen leszünk!

2019.03.13. szerda - EL 299:
UTE  -  CSI  - eseménynapló

Megyeri út, 18:30, játékvezető: külföldi bírók + Muzsik N., Váczi D.

A mérkőzést a SPORTSTREAM közvetíti:

ÖSSZESEN:  10 5 1 0 4  23:25 17 (13)

2019. március 18., hétfő

EL297, ERSTE Liga elődöntő 4: Csíkszereda-UTE 5:3

Más 2-2-re áll a két csapat párharca, tehát nem csak Újpesten, hanem Csíkban is lesz újabb találkozó. a két csapat között.

(2019.03.18) EL 297:
Sport Club Csíkszereda - UTE 5:3 (3:1, 1:2, 1:0)   -  eseménynapló

Csíkszereda (ROU), 1950 néző, vezette: Bachurik J., Druga N., Siko L., Rédai B.

Sport Club Csíkszereda : Lundström - Papp Sz., Belov (1), Taratukhin 2, Krasnoslobodtsev, Anisin (2) - Salló, Gecse, Valchar 3, Rokaly Sz. (3), Részegh (2) - Flinta, Farkas T., Fodor Cs., Becze T., Bíró T. - Györfy, Antal Zs., Casaneanu, Horváth L. Edző: Hozó Levente

UTE: Duschek - Nagy N., Varga A. 1, Nemes B., Csanyi (1), Kocsis - Kiss-Rusk J., Kiss Ph., Benk 1(1), Stefishen, Vincze P. 1(1) - Huba, Kovács A., Brine, Hebar, Ropret (1) - Pokornyi, Szalma, Kovács S. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

02:49 - 0:1 Varga A. (Ropret, Csanyi) - ee
03:33 - 1:1 Valchar (Rokaly Sz., Részegh)
16:15 - 2:1 Taratukhin (Anisin) - ee
18:04 - 3:1 Valchar (Rokaly Sz., Részegh)
26:16 - 3:2 Benk (Vincze P.) - ee
30:49 - 3:3 Vincze P. (Benk)
39:35 - 4:3 Taratukhin (Anisin, Belov) - ee
59:13 - 5:3 Valchar (Rokaly Sz.) - üres kapu

Kiállítás: 8 perc ill. 12 perc
Lövések: 46:28 (27:6, 9:10, 10:12)

1:0, 1:3, 3:3, 3:4, végül üreskapus góllal lett 3:5 a végeredmény az Újpest szemszögéből nézve.  Az első harmad 27:6-os lövési aránya komoly hazai fölényt mutat, komoly munka lehetett az egyenlítés 3:3.
Szerdán Újpesten kötelező a hazai győzelem. Aztán a fennmaradó két meccsből már csak egyet kell megnyerni...

2019. március 17., vasárnap

EL292, ERSTE Liga elődöntő 3: CSI-UTE 4:1

Ma is 4:1-re győztek a hazaiak - de most ugye Csíkszeredán volt a mérkőzés. Összesítésben: UTE-CSI 2:1.
Holnap, hétfőn lehet (kellene) idegenben javítani. Egy kicsit jó hír: szerdán mehetünk meccsre Újpesten!

(2019.03.17) EL 296:
Sport Club Csíkszereda - UTE 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)   -  eseménynapló

Csíkszereda (ROU), 1750 néző, vezette: Druga N., Csata A., Redai B.

Sport Club Csíkszereda : Lundström - Papp Sz., Belov, Taratukhin, Krasnoslobodtsev (2), Anisin 1 - Salló, Gecse, Valchar 1, Rokaly Sz. 1, Részegh (1) - Flinta, Farkas T., Fodor Cs. 1, Becze T. (1), Bíró T. (1) - Györfy, Antal Zs., Casaneanu, Horváth L. Edző: Hozó Levente

UTE: Duschek - Huba, Kovács A., Brine, Hebar, Ropret - Kiss-Rusk J., Kiss Ph., Nemes B., Csanyi, Kocsis - Nagy N., Varga A., Benk, Stefishen, Vincze P. - Pokornyi, Szalma 1, Kovács S. (1). Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

23:34 - 1:0 Rokaly Sz. (Részegh, Krasnoslobodtsev)
33:32 - 2:0 Valchar (Becze T.) - ee
37:04 - 3:0 Anisin (Krasnoslobodtsev)
59:12 - 4:0 Fodor Cs. (Bíró T.)
59:46 - 4:1 Szalma (Kovács S.)

Kiállítás: 10 perc ill. 10 perc
Lövések: 44:29 (13:11, 17:8, 14:10)

A meccset nem láttam (csak fizetős közvetítés volt), de nem csinálnék vakbeszámolót. Ami a jegyzőkönyvből látszik: csak egy vezetőbíró volt, valamint a 44:29-es lövésarány.
Ha találok edzői nyilatkozatokat, kiteszem.

ERSTE Liga elődöntő 3: CSI-UTE

Eddig 2-0 ide. Vasárnap és hétfőn Szeredán kéne két győzelem.