2021. augusztus 27., péntek

Felkészülési mérkőzés: UTE - Dunaújvárosi Acélbikák 8:1

Végre! Végre ismét hokimeccs! Azért is mondom ezt, mert én a tavalyi idényt teljesen kihagytam, és ugye az eggyel korábbi is idő előtt véget ért. Tehát úgy másfél év maradt ki. Nagyon sok! Én ugyan írogattam, de látatlanban, vagy streamről. Egyik sem az igazi…
Most végre találkozhattunk! Egy sor ismerős, barát, aki nagyon hiányzott! Nagyon remélem, ezidén az oltás lesz az erősebb, nem a negyedik hullám.
Tehát megvolt az első hazai felkészülési meccsünk a DAB csapatával. Talán ötszázan is figyeltük a mérkőzést.
Csapatunkból hiányzott a válogattban szereplő Benk és Rajna, továbbá a sérült Kiss Phil, Nemes Benjamin és Németh Attila.
A DAB-nak a mai volt ez első felkészülési mérkőzése. Nagyon sok ismeretlen nevű játékos lépett jégre náluk. A hírek szerint nem sokat erősödtek az új évadra. Hiába, a pénzhiány nagy úr...

(2021.08.27) Felkészülési mérkőzés:
UTE – DAB 8:1 (4:1, 2:0, 2:0)

Megyeri út, 500 néző, vezette: Kincses G., Kókai M., Pallós P., Muzsik F.

UTE: Márkus – Pokornyi, Stadel, Csergő 1(1), Just, Kovács Alex (1) –Jago, Gáspár L., Nejezchleb (2), Suter (1), Kiss Patrik 2 – Kiss D. 1(1), Varga A. (2), Kovács S. 1(1), Balogh B. 1(1), Zsigmond Á. 2 – Horváth A., Szalmás B., Cseh I., Simon P. (kapus: Papp Á.) Edző: Virág Csaba

DAB: Pinczés B. – Erdély B., Pozsár M., Dudkin (1), Lőczi Á. (1), Szappanos D. 1 – Bobcek I., Benke D., Török V., Németh P., Szűcs I., - Bubnov D., Szécsi P., Németh Á., Pinczés O., Horváth Ákos – Druja B., Somogyi N., Tamás I., Gebei G., - Marosi M., Kovács D. (kapus). Edző: Leo Gudas

09:21 – 1:0 Zsigmond Á.
10:07 – 1:1 Szappanos D. (Dudkin, Lőczi)
11:06 – 2:1 Kiss P. (Nejezchleb, Kiss D.)
16:01 – 3:1 Kiss D. (Suter) – ee
17:45 – 4:1 Balogh B. (Varga A., Csergő) - ee
23:23 – 5:1 Csergő (Nejezchleb)
34:12 – 6:1 Kovács S. (Balogh B., Varga A.)
47:24 – 7:1 Zsigmond Á. (Kovács S.)
57:38 – 8:1 Kiss P. (Kovács A.)

Kiállítás: 8 perc ill. 16 perc

Változatos játékkal indult a találkozó, de az 5. perc után az Újpestiek átvették az irányítást. A hazaiak érlelték a gólt, amire a 10. percig kellett várni, amikor Zsigmond visszavette az újvárosiaktól a korongot, és kapura húzott, 1:0. Egy percen belül jött az egyenlítés, Dudkin balról passzolt a jobboldalt érkező Szappanoshoz, aki kapásgólt lőtt, 1:1. Újabb perc, újabb gól, Kiss Patrik egy kapukerülést követő visszajátszást vágott be, 2:1. A 17. percben Kiss Dániel, majd egy percre rá Balogh Bence talált be, 4:1 – mindkét találat emberfórból jött. És ekkor jött a szünet. No nem a szokásos, hanem az áramszünet, ami mostanában a IV. kerületben nem ritka jelenség. Még jó, hogy kint világos volt, valamennyire lehetet látni a vagy 25 perces kényszervárakozás alatt.
Az eddigiekben tempós játékot láttunk, az indulatok is néha előkerültek, mintha tétmeccsen lennénk.
Amint visszatért a világosság, a csapatok befejezték az első harmadot, majd azonnal fordultak a csapatok. Az áramszünetet előrehozott szünetnek kezelték.
Továbbra is forrtak az indulatok – ezt a 8:8 perc kiállítás mutatja. A lilák aktívan támadtak, ami akárhogy is nézzük, bíztató jel a továbbiakra. Csergő és Kovács Sebestyén 6:1-re változtatta az eredményt, majd a harmadik játékrészben Zsigmond és Kiss P. is kétgólos lett, 8:1.
A lilák végig fölényben voltak, sokat támadtak, szép akciókat láttunk, sokat lőttek, (sajnos, a lövéseket nem számolták), de az is kiderült, hogy a DAB lelkes, de gyengébb csapat. Jó lenne erősebb gárda ellen is a maihoz hasonló aktív támadójátékot és sok gólt látni.
A DEAC ellen folytatjuk a felkészülési meccseket, pénteken ott, vasárnap hazai jégen. Azután már többet tudunk meg csapatunk erejéről.

Virág Csaba: „Boldogok vagyunk, hogy megvan az első győzelmünk. Három nagyon nehéz mérkőzést játszottunk Szlovák1ában, amikor sok sérült játékosunk volt. Ugyan ma is voltak hiányzóink, de az, hogy négy sorral tudtunk játszani, nagy előnyt jelentett. Nagyon tetszett a fiúk hozzáállása, különösen az, hogy 60 percen keresztül nyomtunk és nem engedtünk ki. Örülök, hogy sok gólt tudtunk szerezni, hiszen ez jót fog tenni önbizalmunknak. Visszaköszöntek a pályán olyan elemek, amiket gyakoroltunk és megvalósult, amit az öltözőben beszéltünk a srácokkal. Nagyon örülök, hogy hazai pályán hosszú idő után, ismét szurkolóink előtt léphettünk jégre, nagyszerű volt ilyen hangulatban játszani. Köszönjük a buzdítást, reméljük, hogy legközelebb is sokan kilátogatnak.”
(Facebook UTE Jégkorong/UTE Ice Hockey Team)

A teljes mérkőzés:

Új idény, új remények

A szokásos címmel kezdem, a negyedik hullám előtt. Az elmúlt két évet a járvány simán elvitte. A történtekről háborogtam eleget. Tavaly egy meccsen sem voltam, addig sem, amíg mindezt megtehettem volna. Oltásokon túl – ugye csak ilyenek leszünk a lelátókon – már bátrabban mehetünk.

Az első három felkészölési meccs nagyon nem sikerült, 1:17-es gólaránnyal jött haza a csapat Zólyomból. Ez nem nagy meglepetés, valamennyi Szlovákiában játszó magyar csapat szorgalmasan gyűjtötte a gólokat.

De semmi baj, tekintsünk előre!

Elég nagy volt a játékosmozgás, sokan nem lesznek itt a tavalyi csapatból, de egy sor új arcot (mezszámot) kell megismernünk. És biztossá vált, hogy szeretett 18-asunk, Sikorcin visszavonul. Sziki! Köszönjük a sok nálunk töltött évet, a sok-sok gólt!

Kicsit más:

Az ÚJPESTI VÁROSNAPOK keretén belül szombaton 16:00 órakor kezdődik a SZENT ISVÁN TÉREN egy  könyvbemutó, ahol az ÚJPESTI SPORTKRÓNIKA I. és II. kötetéröl beszélgenek a szerzőkkel, és meghívott vendégekkel.

2021. április 3., szombat

TAO Kupa (Magyar Kupa)

Húztam-halasztottam a Magyar Kupával kapcsolatos érzéseim, gondolataim közzétételét. De ma már döntőznek, az utolsó utáni pillanatban vagyunk.

A Magyar Kupa nevű TAO buli megint nélkülözte a sportszerűség és egy országos kupa normális kiírásának minden látszatát. A szövetség kijelölt két hazai (bajnok FTC és második DEAC) és két idegenben bajnokságokban vitézkedő(?) csapatot. Ez utóbbiaknak kell egy hazai rendezvényen való indulás, ez a TAO pénz feltétele. Hát tessék, itt vannak!

És nem az a baj, hogy játszhatnak a magyar kupáért pardon… Magyar Kupáért. Hanem az, hogy a többieket meg sem kérdezték: indulnátok-e? Igazán nem értem: miért nem TAO Kupának hívják az eseményt, és csak a két érdekelt induló indulhat, tehát elég a döntőt lejátszani. Szóval ma van a döntő.

Akit az eredmény érdekel, járjon utána…

Itt és most megszegem szavamat: nagyon örülök, hogy a döntőben:
DEAC - Hydro Fehérvár AV19 5:4!

2021. március 9., kedd

EL200: DEAC-UTE 4:3 hu. [4:1] továbbjutott: DEAC

A feladat ugyanaz, mint tegnap: győzünk, vagy nekünk annyi. Ez azért iszonyat teher egy csapaton. A DEAC mondhatja: ha ma nem, akkor majd legközelebb. Tegnap összekínlódtuk a győzelmet, ezzel nagy örömet és további aggódást hozva a szurkolókra.
Tehát: aggódjunk együtt, szurkoljunk együtt, örüljünk együtt! Aztán csütörtökön megint. És szombaton is!

(2021.03.09) EL 200:
DEAC - UTE 4:3 hu. (1:0, 2:2, 0:1, 1:0)   -  eseménynapló

Debrecen, 0 néző (ErsteLiga tévé: 319), vezette: Gangel L., Kincses G., Vincze P., Váczi D.

DEAC: Hetényi Z. - Kloz, Filbrandt 1, Izacky (2), Turcotte 1(1), Novotny - Sándor, Kiss R. (1), Kuleshov 2, Hári N., Dalecky - Berta, Bogesic, Molnár D., Mazzag, Kiss P. - Kozma, Szűcs I. Edző: Musial David, Kecskeméti Áron

UTE: Rajna - Kiss Ph. 1, Selan, Benk 1, Just (1), Bodó (1) - Stadel, Pokornyi, Sotlar (1), Sikorcin 1, Vincze P. (2) - Varga A., Kovács A., Nemes B., Perkovich, Vorobyev - Szécsi P., Kovács S., Horváth Á., Godó. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

15:58 - 1:0 Kuleshov (Kiss R.)
25:58 - 2:0 Turcotte (Izacky)
28:03 - 3:0 Filbrandt (Turcotte, Izacky)
36:04 - 3:1 Sikorcin (Vincze P., Sotlar)
39:26 - 3:2 Benk (Bodó, Just) - ee
58:24 - 3:3 Kiss Ph. (Vincze P.)
65:58 - 4:3 Kuleshov

Kiállítás: 4 perc ill. 6 perc
Lövések: 48:53 (12:20, 18:16, 13:12, 5:5)

A mérkőzés elején minkét csapat ment, támadott, de talán óvatosabban, mit az előző meccseken. A 6. percben Varga lőtt, majd Sikorcin. Nyomott az Újpest, és van letámadás is, amit eddig nem nagyon. láttunk. Sőt, emberelőnybe kerültünk, de kimaradt. (A közvetítés most akadozik nálam.) A mi előnyünkben rögtön Kuleshov lőtt Rajna fejére: sisakfelúlítás szükséges – addig Duschek sisakját tette fel a kapus. Nincs gól, 9. percben Novotny lövését fogta Rajna. Feljött a DEAC, pedig összességében mintha jobb, erőszakosabb lenne az Újpest. A 11. percben  Sotlar lőtt közelről, Hetényi a végállomás. Egy percre rá egy sor védés után a kipattanót Sikorcin tette rá az épp üres kapura, de egy védő mentett. Tehát majdnem vezetünk. A sok majdnemből csak-csak lesz majdigen! Jellemző különbség: ma eddig nem nagyon léptek meg a debreceniek. Az előző meccseken minden támadásuk félelmetes volt. A 14. percben kettő az egyben elindult az Újpest, és gól is lett, Kiss Phil! A bírók nem adták meg. A gól előtt a szerelés hmmm, kérdőjeles volt. De ki látott ilyet? Négy bíró lesi a meccset, elengedték a faultot, aztán gondolkoztak, nem gól, hanem kiállítás. Nem mondom, hogy nem volt jogos a kettő perc, de talán akkor kellene ítélni, amikor a szabálytalanság megtörténik, nem utána, bemondás, kérés, visszaemlékezés vagy lelkiismeretfurdalás után. A hazai emberelőnyben nagyon sok a Rajna munka, de a végén egy távoli lövés után Kuleshov közelről betette. 1:0 – 0:1 helyett. A vége előtt Mazzag lövését hárította Rajna.
Kiegyenlített a meccs, egy bírói furaság állította az eredményt. Biztató, hogy a korábbi három meccs jellemzői: Újpest nyom, Debrecen lerohan eddig nem ismétlődik. Sokkal pontosabb, figyelmesebb az Újpest. Nagy kár, hogy nem a mienk az első gól.

Változatos a meccs, de jó az Újpest, jó a védekezés is. Azért olyan igazi nagy ziccer nincs. Hetényi dolgozik többet. A 26. percben kicsit váratlanul Izacky átadása után Turcotte középről gólt lőtt 2:0. Pedig jobb az Újpest, de ez számokban nem látszik. Akkor már 3 gólt kell lőni. A továbbiakban a kép nem változott, támadnak a fehérmezes lilák, Hetényi sokat véd. Ráadásul a 29. percben Turcotte kavart – áttette jobbra jött Filbrandt és 3:0. Úgy tűnik, az idény utolsó lila meccsét látjuk. Erőlködünk, de a DEAC-nak is van lehetősége. Nem csak a nézőknek, talán a játékosoknak is fogy a kedve. A 37. percben visszajött egy kis remény: a hit gólt hoz, a Vincze balról lőtt, a korong lepattant, Sikorcin bekotorta, 3:1. A csatár fekve maradt, a kapu elmozdult, de ami gól az gól, tehát 3:1 Egy kicsi szerencsénk legyen már! Hosszú, nehéz az út vissza… A továbbiakban a DEAC veszélyesebb. Ha lőnénk egy gólt, visszanyitnánk a meccset. És aztán lőni kéne még kettő. A 40. percben előnybe kerültünk, és megvan a gól! 13 mp után Bodó lövése lecsorog, ott van Benk! 40. perc, 3:2
A játékosok, szurkolók kedve, lelkesedése visszajött. Mindent bele! Ez a legjobb a hokiban, amikor a végről is lehet visszaút. És most úton vagyunk! Pedig 3:0 után sokkal jobb lett a DEAC, támadások, lövések sorával. És mégis: az Újpest dolgozik a csodán. Szüneti reklám: „Hiszek magamban, hiszek a csapatomban!”

A 42 percben majdnem Turcotte talált be, de Rajna varázsolt. A másik oldalon Sotlar befordult, Hetényi védett. Majd hatalmas kavarodás a D kapu előtt. Mindez egy percen belül! A DEAC jól védekezik. Mindkét csapat mindent belead. De hát mi mást tehetnének? A 47. percben Turcotte kapuvasat talál. Kijöttek a hazaiak. A 27 percben Just kiült, nagyon nehéz a 2 perc. Mit kettő! Benk is mehetett ki. Ezt nem lehet kibírni! Mindkét eset megadható volt. Az elsőt kibírtuk. És a másodikat is kivédekezte az Újpest! Akkor most elöl mutassuk meg! Az 51 percen Turcotte – Novotny összjáték, szerencsére fölé ment a lövés. Egy perc múlva megint kapuvas, ezúttal Berta volt a tettes. Az ellenakcióból Varga lőtt fölé. Sajnos, támadásban sok a rossz átadásunk. Eljött az utolsó előtti perc, mindent bele! Nincs taktika, csak lelkesedés. Kell a gól. És feljött Kiss Phil, balról védőből lőtt, gól, 3:3! Már alig hittünk!!!!!!! Köszönjük!
Pihenjünk egy kicsit. Idegrongáló csodacsapatunk van!

IV. harmad
Harc, lehetőség itt is, ott is. Az UTE támad többet, de egy gólt találni is lehet. A 65. percben Filbrandt lőtt majdnem gólt, és jött az ismétlés: Kiss R. lőtt üres kapura, de Benk belelépett, kipattant róla a pakk. Aztán a 66. percben Kuleshov vitte-vitte a korongot, középre ért, és lőtt, gól, 4:3

Ennyi volt. Szomorúak, dühösek vagyunk. De nem haragszom a csapatra: a lelküket kitették, nagyot hajtottak, háromgólos hátrányból felálltak, és lehetett volna fordított is az eredmény. De nem lett. Jó csapat a Debrecen. Mindkét csapat megérdemelte volna a továbbjutást.
A rossz forgatókönyv a miénk lett. Fél év szünet, aztán majd meglátjuk. Remélem, személyesen. Szervusz Újpest, sziasztok szurkolók…

David Musial:
"Bevallom, amikor a rendes játékidő végén az Újpest kiegyenlített, éreztem a kispadon, hogy kicsit padlón van a társaság. Azt kértem a fiúktól, összpontosítsanak, mi mást is mondhatna ilyen helyzetben az ember?! Kulesov nagyszerű gólját remek akció előzte meg, ami azt jelenti, hogy maradt bennük kreativitás és erő. Egy lépést megtettünk a célunk felé, úgy tervezzük, hogy még van kettő."

Virág Csaba:"Büszke vagyok a fiúkra, hiszen mínusz háromról jöttünk vissza, erre kevés csapat képes Debrecenben. Természetesen csalódottak vagyunk, hiszen többet reméltünk. Elképesztően kemény párharc volt, annyi döntött a Debrecen javára, hogy egy fokkal jobban használta ki a helyzeteit – a liga két legjobb kapusa állt a kapukban." (nso.hu)

2021. március 7., vasárnap

EL196: UTE-DEAC 3:2 hu. [1:3]

Tegnap azzal vigasztaltuk magunkat, hogy majd holnap. Ma van az a holnap. Ha győz a csapat van tovább, még 1-2-3-sok meccs. Ha nem, megyünk a semmibe. Ma ez ilyen meccs. Tegnap a DEAC védekezése elképesztő volt, és az ebből induló ellenakciók gólokat hoztak. Fontos lehet, hogy a mai meccsen mi lőjjük az eső gólt-gólokat. Szeretnék az idényben még sok zártkapus meccsről beszámolni!
A kedves fizetős tévé a tegnapi előjátékokat adta ma is újra és újra, reklámok tömegével együtt. Komoly szenvedés idő előtt megvenni a ”meccsjegyet”.

(2021.03.07) EL 196:
UTE - DEAC 3:2 hu. (0:0, 2:1, 0:1, 0:0, 1:0)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 0 néző (Ersteligatv: nincs adat), vezette: Kókai M., Korbuly G., Pálkövi Bo., Szabó D.

UTE: Rajna - Kiss Ph. (1), Selan, Benk (1), Just 1, Bodó 1(1) - Stadel, Pokornyi (1), Sotlar (1), Sikorcin 1, Vincze P. - Varga A., Kovács A., Nemes B., Perkovich, Vorobyev - Szécsi P., Kovács S., Horváth Á., Godó. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

DEAC: Hetényi Z. - Kloz, Vokla, Dalecky, Turcotte, Novotny - Sándor, Kiss R. 1, Kuleshov (1), Hári N., Berta (1) - Bogesic, Filbrandt 1, Molnár D., Izacky, Mazzag - Kiss P., Szűcs I. Edző: Musial David, Kecskeméti Áron

30:22 - 1:0 Just (Benk, Bodó)
38:54 - 1:1 Filbrandt (Kuleshov)
39:06 - 2:1 Sikorcin (Sotlar, Kiss Ph.)
48:44 - 2:2 Kiss R. (Berta)
85:59 - 3:2 Bodó (Pokornyi)

Kiállítás: 10 perc ill. 8 perc
Lövések: 48:58 (5:12, 20:12, 12:13, 7:15, 4:6)

Kettő perc után a játék felvette a három meccs óta megszokott képét: az Újpest támad, a DEAC lendületből ellentámad. A 3. percben Izacky üresen lőtt, Rajna átért a hosszúra. Bár vannak hazai támadások, de nem vagyok nyugodt. A 8. perctől kicsit feljöttek a lilák, de hamarosan minden kiegyenlítődik. Ugyan, jó, izgalmas, változatos a meccs, de én inkább a vezetést élvezném! A harmad második felében UTE nem nagyon jut lövéshez, míg Rajna dolgozik rendesen. A DEAC 2-3 emberrel letámad, ez nagyon zavarja a lilákat, sok a hibás támadásindítás, így meg is vagyunk fékezve.
Egy jó dolog történt a harmadban, hogy nem kaptunk gólt. Sokkal jobbak, élénkebbek a vendégek. A lövésarány 5:12. Inkább nem elemezgetek tovább.

22. perc: az Újpest elszámolta magát, ez 2 perc bünti. Az első perc jól lement, a második nehezen. A 25. percben hazai előny: sikerül végre? Hetényi csillogott – kétszer is – tehát nincs gól. De a sok erőlködés meghozta a sikert: a 31. percben Újpest gól, Benk átadást kapott, lőtt, a kapusról kijött, Just ismételt, 1:0! Nagyon fontos gól, ettől kezdve nem mi futunk a Debrecen után! Ezután megnövekedett Hetényi munkája, a gól feldobta a hazai csapatot – és a közvetítést, vagy az eseménynaplót figyelő szurkolókat is! Egyre több veszélyesen alakuló támadást láttunk. A 36. percben némi zavar után majdnem jött a büntetés. Vigyázzunk! 37, perc Benk kiállt, öt másodperccel később Turcotte egyenlített – létszámban. Novotny lövését bravúrozta Rajna, majd Kiss Patrik jött kapura egyedül A 39. percben Kuleshov lövését sikerül menteni, a korong balra kerül, Filbrandt egyenlít egészen messziről, egészen hegyes szögből remek lövéssel. 1:1. Jajj! De nincs vége! A középbedobás után rögtön indult az újpesti akció, Sotlar jobboldalon ment fel- vissza passzolt a középen érkező Sikorcinhoz, aki elengedte vagy 10 méterről, 2:1
Őrület! Egy csomó kínlódás után végre vezettünk, erre a 39. percben egyenlítenek a vendégek De az utolsó percben megint hazai gól! Csodálatos! Van miért hajtani, van miért izgulni. A lövésarány most 20:12. Ez azért más, mint az eső harmadban volt!

A játék képe ugyanaz, de most vezetünk, bár egy gól az csak aligelőny. Továbbra is élet- azaz gólveszélyesek az ellenakciók. De az elmúlt meccsek végig erről szóltak, nem ismételném annyira. Sokadik lefordulás, sokadik emberelőnyös (mármint több csatár mint védő) támadás végén a jobbról átnyomott korongot Kiss P. üresen érkezve beverte a hosszú oldalon 2:2, 49. perc. Mi a taktika? Most gólt nem szabad kapni. Lőni ráér a hosszabbításban.
Nem tudni, ki nyer. Sajnos, szerintem a DEAC jobb hokit játszik. Soha nincs újpesti csatár üresen. Mindig van debreceni támadó üresen. Alapvető különbség. De a védekezés keménysége és szervezettsége is a vendégeknél jobb. Hetényi remek, de Rajna egyenesen csodálatos.
Folyt. köv. Összejön a gól? Vagy nekik jön össze?

IV. harmad
azaz első hosszabbítás. A folytatásban 4-4 mezőnyjátékos játszik. Inkább debreceni fölény, az újpestiek lövéseibe rendszeresen belenyúlnak még Hetényi előtt a védők. A 64. percben Novotny főbe lőtte Rajnát. No nem nagyon, de meg kellett állni egy kicsit. Mert veszett sok lövést fog Rajna. Tehát a játék képe a megszokott. Később Benk veszélyes kétszer is. Újpesti kiállítás után – 3 a 4 ellen - Rajna csillog. Meddig bírja? Lehet bírni? Hihetetlen! A kettő perc alatt kétszer ütöttük ki a korongot a harmadból. De utána is úgy jön a Debrecen, mintha előnybe lennének. A 70. percben majdnem UTE gól. Visszakapjuk az előnyt? A 78. percben igen, Berta durváskodott. De akkor: Novotny hátrányban rávezetett, Rajna sokadik bravúrját mutatta be. Csodakapus! Próbálkozás itt és ott – most jön az ötödik. Harmad.

V. harmad
Nagyon hosszú meccs. Sajnos, az aggódás erősebb, mint a szurkolás. De nézzük! Már megint Rajna dolgozik többet. De mindkét csapat utolsó szusszig támad. És az 5. percben, összesítésben 85:59-nél Kiss Ph. lőtt, Hetényiről felpattant és a kapuba került a korong. A jegyzőkönyv Bodót látta, de sebaj!

GYŐZELEM! VAN TOVÁBB! Ennél most nincs fontosabb!

Virág Csaba: „Mindig az első és a negyedik győzelem megszerzése a legnehezebb. Ez a meccs ugyanolyan volt, mint az előző három: ki-ki mérkőzés, amiből most mi jöttünk ki jobban. Az első harmadban még benne volt a fiúkban a szombati meccs, kicsit megszeppenten kezdtünk, de aztán szépen lassan javult a játékunk, ami jó előjel a keddi, debreceni túránk előtt.”

Kecskeméti Áron: „Bármelyik csapat nyerte volna ezt a sokáig húzódó mérkőzést, megérdemelte volna, hiszen mindkét oldal alakított ki nagy helyzeteket. Ezúttal nem nekünk volt szerencsénk.” (nso.hu)

2021. március 6., szombat

EL192: UTE-DEAC 1:3 [0-3]

Tehát ma nyerni kell. Leírni egyszerű. Megtenni? Azt már nem annyira. Újpesten még sosem nyert a DEAC, de minden sorozatnak akkor van vége, amikor felismerik magát a sorozatot. Csak ma és holnap ne így legyen! Pestunov egy meccses eltiltását tölti, a vendégek 17 mezőnyjátékossal állnak neki a meccsnek.
Kezdésig nagyon nehezen vészelték át a fizető távnézők a majdnem csodálatos Ersteligatv végtelenszer ismételt befutóanyagát, reklámjait. Itt jegyzem meg, hogy a képernyőre ki sem tették, hányan figyelték az adást. Ez a korábbiakban sikerülni szokott.

(2021.03.06) EL 192:
UTE - DEAC 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 0 néző (Ersteligatv: nincs adat), vezette: Kókai M., Varjú Á., Muzsik F., Váczi D.

UTE: Duschek - Kiss Ph., Selan, Benk, Just, Bodó - Stadel, Pokornyi (1), Sotlar, Sikorcin 1, Vincze P. - Varga A., Kovács A., Perkovich, Rafaj, Vorobyev - Horváth Á., Szécsi P., Nemes B., Kovács S., Godó, Rajna (kapus). Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

DEAC: Hetényi Z. - Kloz, Vokla 1, Dalecky, Turcotte, Novotny - Sándor, Kiss R., Kuleshov 1(1), Hári N., Berta 1(1) - Bogesic, Filbrandt (1), Molnár D., Izacky, Mazzag - Kiss P., Szűcs I. Edző: Musial David, Kecskeméti Áron

18:37 - 0:1 Berta (Filbrandt, Kuleshov)
30:10 - 0:2 Vokla
43:29 - 1:2 Sikorcin (Pokornyi)
50:23 - 1:3 Kuleshov (Berta)

Kiállítás: 6 perc ill. 8 perc
Lövések: 41:33 (13:10, 8:11, 20:12)

Kezdetben a hazai támadások beszorítják a DEAC-ot. De amint kijöttek, egyből kapuvasig jutottak. Egyelőre jobbak a védelmek, mint a támadások. A lilák előnyben helyzetekig eljutnak, gólig nem. Még. A 8, percbenjön az első bunyó: Pokornyi és Turcotte ki, utóbbi orra vérzett, pluszpercek nélkül. Aztán lecsaptak egy újpestit, Selant, de semmi. A késübbiekben lenyugodtak a kedélyek. Egy ideig szétszórt játék ment mindkét fél részéről, majd nagy hazai helyzet jött, de Benk és Just sem lő gólt. A 13.percban Sotlar lövését Hetényi éppen csak fogta. Jól védekezik és veszélyesen ellentámad a DEAC. A 16. percben jó támadásokat láthattunk mindkét csapattól. Nagyot védett Rajna, amikor Novotny lőhetett közelről – egyedül maradt Aztán a 19. percben jött jéghideg zuhany: ellentámadás, jobbra került a korong Fildbrandt keresztbe lőtt, a hosszú oldalon érkezett Berta, aki egyből a kapuba passzolt, O:1. Gól, ami nem kellett volna…
Két jó csapat birkózik egymással. Párharcok, ütközések, birkózások. Elszántan harcolnak a küzdő felek. Vannak jó támadások, helyzetek mindkét kapu előtt, de a vendégek kezdték meg a gólgyártást. A szünetben a szövetség honlapja sem dolgozott igazán. Túlterhelték az érdeklődők? Vagy az is lehet, hogy nekem semmi sem jó…

elején többet támadtak a lilák. Aztán emberelőnyben ahány újpesti helyzet, annyi debreceni közbelépés. Nagyon jól védekezik a vendégcsapat. Mindenbe belenyúlnak, odaérnek. Folyik a meccs, lassan fogy az idő, hol a gól? Hol a két gól? Aztán elérkezett a 31. perc és a gól, de ott, ahol nem kellett volna: Vokla be tudott jönni kapu elé jobbról indulva az alapvonal előtt, húzott egyet-kettőt, és betette a korongot, 0:2. Most már hármat kellene lőni - a harmadik jöhetne a hosszabbításban is. És elment a fele meccs! A játék képe: az Újpest támad, a védelem vagy Hetényi megakadályozza a gólt. És a vendégcsapat amikor tud, ellentámad. Vagy százszor ismétlődött a képlet.
A Debrecen tökéletesen védekezik, blokkol ütközik, kisegít, bottal lép közbe. Az UTE mindent megtesz, de ilyen jó védekezést idén még egy csapattól sem láttam. Húsz perc halványuló remény maradt.

A 43, percben Dalecky lőtt, Rajna miatt nem lett 0:3. A 44. percben gól, aminek végre örülhetünk! Gól! Nagy kínlódás típusú támadás, többször elvesztett és visszavett korong, végül Pokornyi lövése, kijött, Sikorcin ismételt, Góóól! 1:2! Támadásban maradt az Újpest. Az egyenlítés késik, Stadel éppen mellé lőtt, majd Vorobjov ugrott meg, de kihagyta, Hetényi védett. Aztán jött a DEAC: előbb kettő az egy elleni megugrást úsztunk meg, majd Izacky kapott egy csodapasszt hátulról, de egyedül fölé lőtt. Az 51. percben a gólt akaró UTE korongot veszít, az ellentámadás során Kulesov egyedül mehet, középre kanyarodik és be is lövi, 1:3. Innentől készüljünk holnapra... És arra, hogy kétszer is győzni kell Debrecenben. Jött még egy hátrány, elveszett két percnyi támadás. Az utolsó percben a kilépő Vinczét akasztották büntető. Ha bemegy, ha nem, már nem számít. Bodó nem lőtte be. A vége 1:3. Nagyon nagy baj van.

Szomorú szombat. A nap hőse a Debrecen védekezése. 0-3-ról, a csapatokat látva alig hihető, hogy van az Újpest számára visszaút. Komolyan gondolom, a DEAC ilyen játékkal bajnokesélyes csapat! Azért holnap próbáljuk meg megint!

Virág Csaba: “Sok csapat visszajött már innen, ha valaki, akkor mi képesek vagyunk rá. Ez a meccs olyan volt, mint az első kettő, továbbra is hadilábon állunk a gólszerzéssel. Ez egy új gond, amit szerintem fogunk tudni orvosolni. Most is magunkat vertük meg, a Debrecen pedig nagyon eredményesen játszotta a szokásost, vagyis a 80-as évekbeli csalós hokit. Mi közben hiába dolgoztunk ki kétszer annyi helyzetet, mint az ellenfél, nem tudtunk gólokat szerezni. Sokkal fegyelmezettebben kell hokiznunk, magunk mögött hagyni, ami az elmúlt napokban történt, és vasárnap behúzni az első győzelmet.”

David Musial: “Jó hangulatban jöttünk ide Debrecenből az első két meccs sikere után, de az UTE nagyon jó csapat, három éve nem tudtunk a Megyeri úton győzni. Fontos volt, hogy újra a saját játékunkat tudtuk játszani, és nagyon jókor lőttük a góljainkat. 2-1 után az Újpest nagyon keményen nyomott, de sikerült megszerezni a harmadik gólunkat, amivel megnyertük a mérkőzést. Vasárnap újra lesz esélyünk arra, hogy jól játsszunk.” (jkb.hu)

EL192: UTE-DEAC

2021.03.06. szombat - EL 192:

DEAC   -  UTE   - eseménynapló

Megyeri út, 18:30, játékvezető:

A mérkőzést 500 Ft befizetése után ITT lehet megnézni.

Ma nagyon mennénk a meccsre! Lennénk vagy ezren, vagy többen is. Hogy hol ülnénk, nem tudom, mert most a helyünket, az első sor közepén a ErsteLiga Tévé reklámja teszi mecccsnézésre alkalmatlanná.
Nagyon hiányoznak a hokimeccsek, de méginkább az ismerősök, a barátok. Egy éve nem találkoztunk, nem beszélgettünk, bár néha facebook segítségével tudunk egymásról.  Akkor még hittem-hittük, hogy ősszel már minden rendben lesz, újra találkozhatunk. Már lassan megszoktuk ezt a helyzetet, már-már ez a természetes.

A mai (szombat délelőtti) covid hír: 7243 új fertőzött, 751 ember lélegeztető gépen. Mindkét adat abszolút csúcs. A trendek szörnyű közeljövőt jósolnak.

Jövő héten lesz egy éve, hogy a szövetség kinevezte bajnoknak a zöldeket, ezzel szörnyen megsértve a lilavérű szurkolókat. Nem feledjük.

De most az adott körülmények között kell élni, meccsre nem járni, és legyőzni a Debrecent. Ma, és még háromszor. A hangunk ott van a Megyeri úton, de az nem szurkolás. Csak úgy hallatszik. De a szívünk, hitünk a csapaté.