2021. november 26., péntek

EL103: DEAC-UTE 1:2 hu.

Hatan is hiányoztak a mai csapatból: Kiss D. Kiss Ph. Pokornyi, Kovács S., Kovács A., és Zsigmond Á. Tehát három védő hiányzik az előző mérkőzésről, megmaradt Varga D., Stadel és Jago. A helyettesek: Balázsi Márton, Horváth Tamás (az első debrecen elleni meccsen már ott volt) és meglepetésre Nemes Benjamin. Reméljük, jók lesznek!

(2021.11.26) EL103:
DEAC - UTE 1:2 hu. (0:0, 1:1, 0:0, 0:0)   -  eseménynapló

Debrecen, 350 néző, vezette: Pálkövi Zs., Kókai M., Kocsány B., Sipos R.

DEAC: Hetényi Z. - Gőz, Kloz (1), Dalecky (1), Turcotte 1, Novotny - Jakabfy, Klimek, Spirko, Kuleshov, Bartók - Sándor, Bogesic, Kozma, Mazzag, Sági M. - Sándor, Molnár D., Berta, Almási. Edző: György József, Kecskeméti Áron

UTE: Rajna - Stadel, Balázsi, Németh A., Suter, Kiss P. - Horváth T., Jago (1), Coatta 1, Benk, Just 1(1) - Nemes B., Varga A., Balogh B., Robichaud, Csergő. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

20:47 - 0:1 Coatta (Jago, Just) - ee
23:08 - 1:1 Turcotte (Dalecky, Kloz)
65:00 - 1:2 Just - büntető

Kiállítás: 6 perc ill. 8 perc
Lövések: 59:44 (12:14, 19:10, 21:14, 7:6)

A mérkőzés elején többet támadott az Újpest – mostanában nem ehhez vagyunk szokva. Azért a DEAC sem hagyta magát, amikor eljutottak Rajna kapujáig, komolyan tesztelték kapusunk formáját. Magabiztosabb a lila csapat, de Hetényi jó formában védett ma. A lilák jobban játszottak, mint az elmúlt néhány meccsen. A 13. percben egy Benk - Coatta összjáték csaknem gólt hozott ott, aztán Turcotte volt nagyon veszélyes emitt. A 17. percben emberelőnybe kerültek a hazaiak – én nem így láttam, de elfogult vagyok és a bíró is vagy 160 km-rel közelebb volt az esethez. Egy szerencsétlenül kiütött korong 5 a 3 elleni játékot hozott, de szerencsére gólt nem. A végén egy hazai játékos ült ki – ez még fontos lesz!
Nincs gól, de lehetne. Jobban, bátrabban játszik, többet támad a védőit vesztett Újpest. A DEAC is javult az új edzővel. De az eddig látottak alapján jobbak a lilák, hiszek a győzelemben.

Az áthozott emberelőnyt hamar, 47 másodperc alatt gólra váltotta az Újpest: a felállt támadásnál a jobbhátvéd Jago a balhátvédben helyezkedő Coattához passzolt, aki távolról a kapuba bombázott, 1:0. Nagyon elégedett lett magával az újpesti csapat, vagy nagyon mérges lett a DEAC. A 24. percben a balszélen tökéletes indítást kapott Turcotte, az újpesti védő nem tudta kézzel sem eltéríteni a korongot. A csatár egyedül száguldott kapura, egy csel a kapussal szemben és gól, 1:1. A továbbiakban nagyon beindultak a hazaiak, Rajna állandóan munkában volt, szerencsére bírta, kibírta. A hazaiak 5 az 5-ben felálltak, szorítottak, helyzeteket csináltak, lőttek. A harmad második felére sikerült csak kijönni, de ez a Debrecen már nem az első harmad behúzódó csapata volt. Oda-vissza játék alakult ki, ekkoriban nem volt beszorítás, a hátul megszerzett korongból mindkét fél azonnal ment fel. A mérleg most nem billen, a kapusoknak kevesebb dolguk akadt. Nem tudom, ki a jobb. Most legalább a hazai térfélen többet megy a gáték. A 38. percben Berta lőtt nagyot, után Suter következett, majd az utolsó percben Sági kétszer lőtt jó helyzetben. Két jó kapus véd ma este.
Jól indult a harmad, de rosszul folytatódott. Az egyenlítés után nagyon jöttek a hazaiak, de a második10-percre feljöttek a lilák, gól nem lett. De még lesz, az biztos!

A III. harmad
eltűnt a számítógépről, se kép, se hang. Összedőlt az adás. Ha egy ingyenes közvetítés elakad, az is bosszantó. De ha pénz kérnek arra, amit nem tudnak teljesíteni, az más kategória. Tesznek a nézőkre, a vevőkre. Rossz az áru. Szégyelljék magukat!
Az 55. percben x-edik frissítésre visszamehettünk Debrecenbe. Gólról nem maradtunk le, csak 2-2 kimaradt emberelőnyről. A lövésarány azt mutatta, fölényben játszhattak a hazaiak. Az 57. percben Kuleshov lövését a kapuvas hárította – köszönjük! Még belefért az időbe egy nagy újpesti helyzet, és a DEAC is nyerhetett volna az 59. percben.
A döntetlen a játék képe alapján reális, egy-egy pontot mindkét csapat megérdemel. A második pontért előre!

Hosszabbítás
Jó, harcos, de fegyelmezett játék, sok lehetőség kínálkozott, de olyan igazi nagy helyzet, megugrás nem volt, a döntés a büntetőkre maradt.

Benk 1 3:1

Két pont megvan, de egyet a hazaiak is megérdemeltek. Nagyon rég lőhettünk be három büntetőt.
Továbbra is a második helyen áll a csapat, vasárnap hazai jégen a Győr ellen győzni kell!

György József: "Fel voltunk készülve az Újpestből, tudtuk, hogy mi az erősségük, a liga egyik legjobb csapatai közé sorolnám őket. Dinamikusak, jó légiósokkal és az első harmadban ez meg is érződött, úgy gondolom, hogy ott nem sikerült azokat a dolgokat véghezvinni, amiket akartunk. A második harmadtól feljavult a játékunk, partiban voltunk. A harmadik harmadban voltak hátrányok, előnyök mind a két oldalról, de kivédekeztük. Úgy éreztem, hogy a végén az már egy lutri, hogy ki húzza ki a nyerő számot."

Virág Csaba: "Úgy gondolom, ha teljes kerettel jöttünk volna, akkor is úgy játszottunk volna, mint most és ugyan ilyen kiélezett lett volna a meccs. Mivel nagyon megfogyatkoztunk, ugye három sorral érkeztünk, így két junior korú bekkel játszottunk, és Nemest aktivizáltuk hátvéd poszton. Úgy gondolom, hogy ennek ellenére egy gólon tudtuk tartani ezt a Debrecent, az óriási dolog. Az elmúlt években nem nyerni jártunk Debrecenbe, nem könnyű nekünk ez a pálya. Nem azt mondom, hogy most jól játszottunk, inkább csak helyenként volt jó, de az biztos, hogy nagyon akart a csapat."