2021. november 19., péntek

EL93: DVTK-UTE 4:3

Komoly az infláció az ERSTE tévénél, 40%-kal emelkedett tavaly óta a meccsnézés díja (500 Ft => 700 Ft). Vigyázat, a bankok tudnak számolni!

Az Újpestben ma is Márkus véd, de már Rajna a tartalékja. Kiss Dani ma sem játszik, én még nem csapattag az új csatár, a kanadai Robichoud sem.

(2021.11.19) EL93:
DVTK Jegesmedvék - UTE 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)   -  eseménynapló

Miskolci Jégcsarnok, 545 néző, vezette: Korbuly G., Haszonits M., Kövesi B., Szabó D.

DVTK Jegesmedvék: Duschek - Hyvarinen, Wehrs 1, Lövei (1), Mattyasovszky, Galajda 1 - Hadobás, Doetzel (1), Pecsét (1), Mihalik (1), Farkas M. - Szirányi B., Kiss R. 2, Walker, Elgestal (1), Miskolczi - Szabad, Illés, Galanisz, Ritó (1), Vojtkó (1). Edző: Tokaji Viktor, Sainio Jarmo

UTE: Márkus - Stadel, Balázsi, Németh A. 1, Coatta 1, Kiss P. (1) - Kiss Ph., Jago 1, Kovács A., Benk (2), Just (2) - Varga A. (1), Pokornyi, Suter, Zsigmond, Csergő - Nemes B., Kovács S., Balogh B. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

05:06 - 1:0 Kiss R. (Pecsét, Mihalik)
10:58 - 1:1 Németh A. (Kiss P., Varga A.)

I. harmad
Rövid bevezető játék után hamarosan a Jegesmedvék vitték a meccset, támadtak, mint a vihar. Szirányi remek lövését említhetjük - Márkus remek védésével. A fölényt Suter jó lövése törte meg egy pillanatra, de a Jegesmedvék továbbra is jöttek, csak jöttek. A 6. percben célt értek a hazaiak: Pecsét lövését még hárította Márkus, a kipattanó korongot a védők nem tudták eltakarítani, Kiss Roland ismétlése gólba jutott, 1:0. Továbbra is támadott a Miskolc, de lassan belejött a játékba az Újpest is. Több támadás után kiegyenlített lett a játék. Hadobás arcát eltalálta egy lövést, de szerencsére kisebb ápolás után visszajött. A 11. percben Németh A. megindult a jobboldalon, futtából kilőtte laposan a hosszú alsó sarkot, 1:1. A góltól elégedettek lettünk, megint a hazaiak támadtak, szorítottak. A 15. percben Kovács A. remekül ment kapura, de Kiss R. válogatott szinten szerelte. A harmad vége változatos kiállításokkal telt, amikor hátrányban voltunk, Márkus három nagy védéssel javította statisztikáját.
Az állás 1:1, bármi lehet a vége, de a hazaiak lelkesebbek, lendületesek. A Megyeri úton is nagyjából így ment a játék, de akkor egy harmad után legalább vezettünk.

II harmad
Kiss Patrik bombája adta meg az alaphangot, és támadásban is maradt a lila-fehér együttes. De nem sokáig, a hazaiak feltámadtak, és célt is értek. A 25. percben Galajda jobbról indulva megkerülte a kaput, és ahogy annyiszor láttunk ilyet, a korongot behúzta a másik oldalon a rövid sarokba, 2:1. Márkus nem ért át. A gól után belelkesedtek a piros Jegesmacik, jöttek, támadtak, pedig most a liláknak kellene ezt tenni. Márkusnak túl sok volt a munkája. A 30. percben bunyó, Szirányi és Suter hadakozott, de aztán kipihenhették magukat. Az indulatok nem csillapodtak, a hazaiak emberelőnyben jöhettek, és 13 másodperc alatt gólra váltották létszámfölényüket: az előnyjátékra felállt csapatból Wehrs középről, a kékvonaltól bombázott, 31. perc, 3:1. Gáz van, babám! De a lila gólhoz támadni kéne, ez mostanság nem megy! Nagyon beszorult az Újpest, de legalább megúsztunk egy emberhátrányt. A harmad utolsó 4 perce a kiállításokról szólt, de legalább ez segített: az utolsó percban Coatta betalált, már csak 3:2.
Ebben a harmadban alig kopott a jég a hazaiak védő harmadában, addig, amíg előnybe nem kerültek a lilák... A végén négy Medve ellen visszajöttünk a meccsbe. Örülhetünk az egygólos hátránynak, hiszen a lövésarány két harmad után 35:20. Ha 5 az 5 elleni játékban nem javulunk fel, mára annyi.

Nagyon várjuk a fordulatot, bár inkább reméljük, mint hisszük… Aztán eg kezdési csoda: A harmad 1. percében  indítás jobbra Jagonak, aki kilőtte laposan a hosszút sarkot, Crtl+C Crtl+V Németh Attila gólja, 3:3
Akadozik a drága adás, 6 másodpercenként 1 mp szünet. A közvetítést túlterhelési támadás érte a fizető nézőktől? Sajnos, továbbra is a hazaiak aktívabbak. Frászt kaptunk, ahogy Ritó és Galajda összejátszottak az újpesti kapu előtt, de Márkus megint nagy volt. Páros kiállítást hazai emberelőny követte (egy fölösleges akasztás volt a félpályánál), és ez lett a meccset eldöntő szituáció: A felállt játékból most Kiss Roland keze sült el középről csaknem a kékvonalról (copy Wehrs gólja) 4:3. Az 51. percben Galanisz nem döntötte el ma meccset Márkus jóvoltából, majd emberelőnyben az 57. percben belső kapuvasat lőttünk, de a hazai kapu megvédte az eredmény. Egy felesleges kiállítás után nyilvánvaló lett a győztes. A végén kapus ki, de már hiába, nem maradt erő és idő egyenlíteni.

A DVTK Tokaji edző szerint mérkőzésenként egy lőtt gólra van hitelesítve. Ma kijöttek ebből a ketrecből, csak éppen nem jókor. Lehet, hogy jó meccs volt, de nekem nem tetszett. A játékot tekintve a hazaiak megérdemelték a győzelmet. Leszédültünk a csúcsról, a Liga első helyéről… Meg kell találni az oda visszavezető utat!

Tokaji Viktor: "Örülök, hogy végre győzelmet arattunk, és hogy a srácok elhitték, tudnak nyerni. Fontos volt, hogy megszereztük a vezetést, és utána többször megújultunk. Jó karaktert mutatott a csapat, remélem, immár átszakadt a gát, és sikeresebbek leszünk."

Virág Csaba: "Érdekes, hogy a Macik ellen jobban játszottunk, mint kedden, amikor nyertünk. A DVTK bárkit képes megverni, ha odateszi magát. Három háromnál a javunkra is billenhetett volna a mérleg nyelve, ezért csalódott vagyok a kudarc miatt." (nso.hu)

Hosszabb edzői nyilatkozatok az utehoki.hu-ról:
Tokaji Viktor: "Egyrészt nagyon örülünk annak, hogy egy vereségi széria szakadt meg ezzel a győzelemmel. Ugyan a Győr ellen nyertünk, de az egy kupa mérkőzés volt. Nagyon örülök annak is, hogy a srácok végig eltudták azt hinni, hogy ezt a mérkőzést meg tudjuk nyerni. Ami fontos volt ebben az az, hogy mi szereztük az első gólt. Bár magunkra ijesztettünk ezzel a három-hárommal, de meg tudtunk újulni és tulajdonképpen a harmadik harmad felétől kezdve, ilyen ki-ki mérkőzés folyt, és egy ilyen egy gólos mérkőzést megnyerni, azt hiszem, hogy egy olyan csapatkaraktert mutat, ami bennünk megvan, és eddig is megvolt."

Virág Csaba: "Ma talán jobban is játszottunk, mint az előző mérkőzésen. Azt látni kell, hogyha ez a DVTK, ez tényleg odateszi magát, és jól tud játszani, akkor igazából bárkit meg tud verni. De ez egy ilyen liga is. Bármelyik csapat képes bármelyik csapatot legyőzni. Nem dőlhet hátra senki."