2021. november 5., péntek

EL81: MAC-UTE 2:4

Legutóbb, úgy három hete Nemes 20 másodpercet késett a góljával, így csak a hosszabbításban sikerült legyőzni a MAC csapatát. Most idegenben kellene elkapnunk az újbudaiakat. A lilák felállása a Titánok elleni meccshez képest nem változott, viszont a hazaiaknál kivette magát a csapatból a három meccsre eltiltott Dansereau.
A jegyzőkönyv talán túlbecsülte a nézőszámot, bár a hazaiakat segítették a Birodalmiak, Stormtrooperek, és Darth Vader is. Az újpesti győzelmet legalább százan vártuk. Ki az erősebb?

(2021.11.05) EL81:
MAC HKB Újbuda - UTE 2:4 (0:3, 1:0, 1:1)   -  eseménynapló

Tüskecsarnok, Budapest, 613 néző, vezette: Haszonits M., Kormos D., Mizsák P., Pálkövi Bo.

MAC HKB Újbuda: Bálizs - Macaulay, Tóth G., Gooch, Tóth R., Schlekmann (1) - Pozsgai T. (2), Garát, Stevens, Izacky 2, Molnár B. (1) - Dóczi, Csollák, Pápa M., Ritter, Kozma - Ádám. Edző: Kangyal Balázs, Marton Tibor

UTE: Rajna - Stadel 1, Balázsi, Németh A., Coatta, Kiss P. - Kiss Ph., Jago, Kovács A. (1), Benk 1, Just (1) - Varga A., Kiss D., Suter 1(1), Zsigmond, Csergő (1) - Pokornyi, Nemes B. 1, Kovács S., Balogh B. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

Lövések: 41:38 (18:21, 12:5, 11:12)

Először a hazaiak támadtak, Molnár B. jó lövése után majd nem meghalt a meccs. Hosszú percekig ment a semmi, ennek vetett véget egy kiállítás, Tóth G. egy szerencsétlen mozdulattal szándék nélkül kiütötte a korongot a pályáról. Az emberelőnyben nagyon jól csinálta az emberelőnyös játékot az UTE, de a két perc lejárata után is mentek a lilák, Suter adott középre Nemes be is lőtte, 7. perc, 0:1.  A lendület megmaradt, a 10. percben gyors ellentámadás, Stadel, 0:2. Újabb két perc, újabb gól: Csergó vette vissza egy védőtől a korongot baloldalt, az alapvonalon túl, visszajátszott, Suter lőtt, már 0:3. Tehát 12 perc, háromgólos újpesti előny, jószerivel vége a meccsnek. Háromról nem lehet visszajönni. (Ezt más akkor leírtam!) De hát van még 48 perc. Mi lesz a végéig? Elalszunk? Idő előtt hazamegyünk? Mert ebből a MAC-ból fordulatot nem tudok kinézni…

Megint kicsit jöttek a hazaiak, Rajna mentett hármat, aztán visszaállt a rend: újpesti támadások, helyzetek, lövések. Kényelmesen, újpesti fölényben, lehetőségekkel. De góllövési kényszer nélkül folyt a mérkőzés. Azaz úgy tűnt, lett egy negyedik gólunk, de a korong után egy védő és egy támadó is a kapuba vágódott, a kapu elmozdult. A bírók videózás nélkül nem adtak gólt. (Majd ha elérhető lesz a teljes meccs, kikeresem az esetet.) A harmadra ezután jellemző lett a kötekedés, a különmeccsek, a bunyók. Nem a fehérmezesek voltak a kezdeményezők… Aztán úgy éreztük (hogyan érezhettünk volna másképp) két laza kiállítást kaptak a hazaiak. A másodikat góllá hozták, Izacky a kapu előtt beleért egy lövésbe, 1:3. Kár, pedig addig Rajna kézzel, mamuttal, vállal, fejjel megvédte kapuját.
Volt lehetőség itt is, ott is, Varga alig látott faultért kiült, de változás nem jött, nem szűkült veszélyesen kicsivé az újpesti előny.
Jó dolog lila drukkernek lenni! Végig vesszük a régen hallott nótákat is, ünnepelhetjük, buzdíthatjuk jól játszó csapatunkat.

Jó a kezdés, bár Varga A. csak majdnem gólig jutott. A meccs képe sem változott, az Újpest többet támadott, a letámadás hatásos volt, sokszor sikerült visszaszedni a korongot a támadó, vagy a középső harmadban. Aztán a 43. percben baloldali buli, Just balra tolta a korongot Benknek, aki egy igazítás után elemi erővel és mérnöki pontossággal lőtt a kapu jobb oldalába, (rövid oldal, botoskesztyűs oldal) 1:4. A meccs végén Coatta kiült, a jutalmat Izaczky gólra váltotta (2:4), sajnos rontva Rajna kapus százalékos teljesítményét. Mert nagyobb jelentősége nem volt a találatnak.

A lila szurkolók méltán ünnepelte a fiúkat. Nagyon jó csapatunk van! Lassan meg kell tanulnunk, kiknél vagyunk jobbak. Mindenkinél? Az elmúlt években ilyen gondunk nem volt!
Remek csapatunk van! Ügyes, lelkes, jól védekező, veszélyesen támadó, és ehhez vegyük hozzá a biztos hátteret, a csodakapust.
Most mindenki magában gondolja végég: idén hova juthat ez a csapat? Vasárnap a Megyeri úton beszélgessünk róla!

Kangyal Balázs: "Volt néhány perc, amikor dobáltuk a hibákat, az ellenfél élt vele. Még azt sem tudom mondani, hogy utána nem próbáltunk meg mindent. Összességében sok mindenben előre tudtunk lépni. Kicsit kevesen lettünk az eltiltások, sérülések, műtétek és különböző okok miatt. Inkább a létszám az, ami nehezebbé teszi a hétköznapokat, de most ennek kell megfelelni, így több embernek van lehetősége előrelépni."

Virág Csaba: "Az első harmadban megdolgoztunk a saját szerencsénkért, a támadójátékunkkal nem volt semmi probléma. A harmadik harmadban szerettük volna látni, hogy egyszerűen és magabiztosan játszunk hátul. Ez az öt az öt elleni játékban meg is valósult, elégedettek vagyunk. Nem egy könnyű ellenfél a MAC, nehéz ellene játszani, örülünk a három pontnak."  (nso.hu)