2021. november 28., vasárnap

EL107: UTE-Győr (Vasas) 2:1

A pénteki hiányzók közül Zsigmond Áron tért vissza a csapatba, így Nemes továbbra is védőként segíti csapatát. A Győrrel még nem játszottunk, leánykori néven a Vasassal sokszor. Valamikor régen, az Ligák előtti időszakban volt győri hokicsapat, idegenben sátorban játszottunk velük és mindig győztünk. Na, ez rég volt. A mai győzelem elvárt. A Győri ETO most nyolcadik a táblázaton úgy, hogy az utolsó nyolc meccsüket elvesztették.
A neten követem a mai mérkőzést is.

(2021.11.28) EL107:
UTE - UNI Győr ETO HC 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 379 néző, vezette: Mach M., Soós D., Fényi S., Sipos R.

UTE: Rajna - Stadel (1), Balázsi, Németh A., Suter (1), Kiss P. 1 - Horváth A., Jago, Coatta (1), Benk (1), Just 1 - Nemes B., Varga A., Balogh B., Robichaud, Csergő - Zsigmond. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

UNI Győr ETO HC: Sági M. - Vas M., Tornyai, Dézsi, Madácsi, Schmál - Bukor, Kováts, Szalma, Czakó, Béres - Erdőhelyi, Léránt, Páterka (1), Bödök 1, Turbucz - Mesterházy, Veshutkin, Szlama, Odnoga, Majoross B. Edző: Ladányi Balázs, Revák Zoltán

26:56 - 1:0 Just (Benk, Coatta) - ee
29:11 - 1:1 Bödök (Páterka)
59:08 - 2:1 Kiss P. (Suter, Stadel)

Kiállítás: 8 perc ill. 14 perc
Lövések: 50:29 (12:12, 28:5, 10:12)

Nem egészen úgy indult a mérkőzés, ahogyan azt előzetesen elképzeltük. Újpesti kiállítás – Rajna védések. Aztán egy percre rá megint: hazai kiállítás – Rajna védések. A lilák először a 8. percben lőttek kapura Balogh révén. Aztán Varga kapuvasig jutott. Ekkor beszállt Zsigmond is, de úgy tűnt, a védelembe. A 10. percen a hazaiak támadhattak emberelőnybe, de Sági kapus jobb volt, mint a lila csatárok. Amit hozzá kell tenni: támadásban gyenge volt az Újpest. Talán kevesebb volt az elszántság is, szétszórt, ötlettelen, pontatlan volt a támadójáték. A 14. percben  emberelőnybe került az Újpest, amit 5 másodperc alatt sikerült ledolgozni. A továbbiakban is erőlködtek a csapatok, de csak ennyi.
Eddig gyenge a meccs. Nem láttunk semmit. A Győr talán kijátssza azt, amit tud, a lilák távolról sem. A lövésarány 12:12, az első érték túl kevés, a második túl sok. Ha a lilák teljesítménye nem változik, rosszul járhatunk.

Jago kapuvas lövése indította a játékot, végre élénkebb lett a csapat. Sok a hazai támadás, végre lendületes, góllal kecsegtető támadásokat, helyzeteket láthatunk. A 26. percben Coatta megint kapuvasat talál, ő már másodszor, a csapat harmadszor. A vas nem igazán Újpest-szurkoló, egyszer sem pattintott a kapuba. A 27. percben kezdenek helyére kerülni a dolgok, emberelőnyben Suter (vagy Benk?) lépett ki a baloldalon, a lövés kijött Ságiról jobbra, a kapus még nem tudott felállni, így Just egyből a kapuba lőtt, 1:0. Ha van játék, van gól is! Kezd helyreállni a rend. Azaz:  30. percben Páterka ment fel a baloldalon, Rajna kijött és a palánknál elütötte a korongot, amit visszaszerzett Páterka, egyből középre adott, és az érkező Bödök a hálóba lőtt, 1:1. Rajna még nem ért vissza a gólvonalra. Ez a gól semmilyen kalkulációban nem volt benne. A meló újra indult. A továbbiakban a lilák ostromot hirdettek a vendég kapu előtt, de nem és nem, nem jött a gól, még két emberelőnyből sem. Közben a kapu előtt Benk András elesett, arcát a jégbe ütötte, mentő vitte el. Már keddre visszavárjuk!  A továbbiakban is borzalmas volt a kapu előtti teljesítmény. Ezen kell javítani! Kötelező!
A lövésarány már megfelelő (28:5), az eredmény nem (1:1). Felélénkült az Újpest, lehetőségek sorát dolgozták ki, de a Győr nagyon akar, és van egy klasszis teljesítményt nyújtó kapusuk, Sági Máté. Négy újpesti előnyből 1 lőtt gól – nagyon gyenge.

A győzelemre hajtó és a vereség ellen kűzdő folytatta a harcot. Gyakran már egy lépésről sem megy be a korong, el vagyunk átkozva! Ságit a válogatottba! Gyakorlatilag egykapuzott az Újpest. És jött egy kiállítás, a vendégek kapusa már a második kétpercét kapta. Talán csinált valami tilosat a kapu mögötti trapézban? Ezt a szabályt nem ismerem, utána kellene nézni! De a  kétperc lement, továbbra is várunk a gólra. Az 50. percen vendégelőny, és jönnek is a fehér-zöldek, mert érzik, ma itt pontot, pontokat szerezhetnek. Ez hatalmas hajtóerő számukra! Nincs Újpest fölény, a vendégek Rajnát dolgoztatják. Az idő meg fogy… Az utolsó percben, 52 másodperccel a vége előtt mégis megtörtént a csoda: Suter visszajátszott a baloldalon, és Kiss Patrik a bedobó pontról lőtt a hosszú sarokba, 2:1.
Borzasztó nehéz győzelem volt a mai, talán nem is tudunk felszabadultan örülni, akkora volt a dráma. A sírból hoztuk vissza a három pontot. A csapat a hosszú gólképtelenség ellenére is az utolsó pillanatig harcolt, és ez meghozta a jutalmát. Ez nagyon komoly erény!
Sajnálom a Győrt! Nagyot hajtottak, a nagyszerű Sági kapussal az élen csaknem pontot szereztek. Tegyék ezt a következő meccsükön! És az Újpest? A kupában szerdán az FTC ellen a Tüskében ennél sokkal, de sokkal több kell. Most még az is kérdés, hány játékossal tudunk kiállni…
Még valami: az Ersteliga tévé ma hibátlanul működött.

Virág Csaba: "Elégedett vagyok, bár ma nem játszottunk jól, de a szívünk a helyén volt. Nagyon nehezen indult a mérkőzés, két hátránnyal kezdtünk, nehezen melegedett be a mozdony, de utána jó volt az üzemi hőfok, jól mentünk, csináltuk a dolgunkat, de az i-re a pont legtöbbször hiányzott. Kőkemény megdolgoztunk azért, hogy megnyerjük ezt a mérkőzést, a harmadik harmad nagyon jól kezdődött, már a támadóharmadban nyomás alá helyeztük az ellenfelet, de az emberelőny után éreztük, hogy kezd megfáradni a három sor, nem igazán tudtunk erőt meríteni semmiből, de keményen dolgoztunk hatvan percen keresztül. Nagyon jól játszott a Győr is, ők is érdemeltek volna pontot, de úgy gondolom, hogy mi is megérdemeltük a győzelmet. Csapatkapitányunkat, Benk Andrást kórházba szállították, megnyílt a feje, az orra sem úgy állt, ahogy kellene, meglátjuk, hogy milyen gyorsan halad majd a rehabilitációja."

Ladányi Balázs: "Azzal maximálisa elégedett vagyok, ahogy a két nappal ezelőtt mutatott játékhoz képest ma játszottunk. Sajnos nem tudjuk átlépni az árnyékunkat, a szoros meccseinket képtelenek vagyunk megnyerni. Jól kezdtünk, nyomás alatt tartottuk az Újpestet az első harmadban, aztán abban a harmadban és a második játékrészben is összeszedtük egy csomó kiállítást, ami megfogta a lendületünket, és óriási önbizalmat adott az ellenfélnek, rengeteg lövést eresztettek meg a kapunkra. Nagyon sajnálom, hogy a végén legalább egy döntetlenre nem tudtuk menteni a meccset, gratulálok az Újpestnek a három ponthoz."