2021. november 21., vasárnap

EL98: UTE-DAB 5:2

A mai mérkőzésen csak egyféle eredmény elfogadható, a győzelem. Annak ellenére, hagy az Acélbikák pénteken 9:1-re semmisítették meg a Titánokat.
Ez lett az első idei maszkos meccs, így sokkal nehezebben ismertük fel egymást, de ez még belefér. Reméljük, addig nem jutunk el, mint tavaly, vagy tavalyelőtt.
Az Újpestbe vissztért Rajna és Kiss Dániel, valamint bemutatkozott az új kanadai csatár, a 74-es Erik Robichaud.

(2021.11.21) EL98:
UTE - Dunaújvárosi Acélbikák 5:2 (3:0, 0:0, 2:2)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 487 néző, vezette: Németh M., Rencz D., Kis-Király B., Kövesi B.

UTE: Rajna - Stadel (2), Pokornyi, Németh A. (1), Suter, Kiss P. 1(1) - Kiss Ph., Jago, Coatta, Benk, Just 1 - Varga A., Kiss D. (1), Kovács A., Robichaud, Csergő - Nemes B. 2, Kovács S., Balogh B. 1. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

Dunaújvárosi Acélbikák: Krajcovic - Bubnov, Pozsár, Kabatayev 1, Török, Szappanos - Benke, Bobcek, Szűcs I., Németh P., Rybchyk - Szécsi P., Erdély, Pinczés O., Lőczi, Németh Á. - Horváth Á., Druja, Marosi (1), Dudkin (2), Gebei G. 1. Edző: Gudas Leo, Lichanec Peter

Már a 10. másodpercben Suter helyzetet
csinált magának, de az újvárosi kapus hárított. De ez volt a vezérhang: az Újpest ment, hajtott, beszorította a vendégeket, folyamatos volt a támadás. A DAB kezdeményezések leginkább a középső harmadban elakadtak, a hazaiak visszaszedték a korongot, és mentek a vendég harmadba. Jellemző, hogy az első újvárosi lövést a 7. percben fogta Rajna. Most sorolhatnám a nagy újpesti lehetőségeket, de azt hiszem a gólok az érdekesek. Mindenesetre a játék képe alapján egy elsőligás csapat játszik egy másodosztályú ellen. Az első gólhoz kellet egy emberelőny is, és a 12. percben Németh A. remek cselekkel húzott kapura, jobbra passzolt, és az érkező Kiss Patrik kilőtte a rövid felsőt, 1:0. A következő kiállítás is gólt hozott, amikor egy jobboldali beadás Kiss P. lövése után a korong balra, Balogh Bence ütőjéről pedig  a kapuba jutott, 2:0. A 19. percben Stadel bombája elment a kapu mellett, a visszapattanó korong a másik oldalon a kapu előtt találta Nemest, aki a csaknem üres kapuba helyezte a harmadik gól, 3:0.
Hatalmas különbség van a két csapat között, a lőarány 26:4. Ehhez képest elég kevés a három lőtt gól. A DAB játéka hatalmas csalódás (számukra). Itt 6-7 gól is lehet a különbség – ha az UTE nem hajt túlságosan.

Valami történt a dunaújvárosi öltözőben. Egy másik csapat jött ki a második harmadra, bár a nevek nem változtak. A vendégek támadtak is, játszottak, tehát elkezdtek hokizni. Pedig az eredmény szerint már eldőlt a meccs. Bobcek fölölegesen vitatott egy leshelyzetet (amúgy semmi sem lett a támadásból), kiküzdött magának két perc kötelező pihenőt. Gól nem lett a dologból, de a továbbiakban amolyan oda-vissza meccs alakult ki, lendületből játszottak a csapatok, nem volt egyik oldalon sem tartós beszorítás. Nem született gól, bár lehetett volna – ebbe belejátszhatott az újpestiek két és fél büntetése - ez utóbbi áthúzódott a harmadik játékrészre.
Nagyot fordult a játék! A DAB kijátszotta magából azt, amit tud, az Újpest is próbálkozott, de 3:0 után már nem volt annyira fontos meglőni a negyediket is.

Rajna bravúrral lekapta Lőczi lövését – ezzel indult a harmad. Folytatódott az oda-vissza játék, gyors támadások itt és ott. És mi történt, a vendégek gólt lőttek: a 47. percben egy lendületes ellentámadás végén balra került a korong és Gebei egyből belőtte, 3:1!  Ettől mérges lett az Újpest, főleg Nemes, aki egy percre rá nagy sebességgel ment kapura, aki arra járt, kicselezte és helyreállította a háromgólos előnyt, 4:1. A játék képe nem változott, az újváros nem adta fel, bár a pontszerzésben nem igazán hihettek, de mégis lelkesen, harcosan játszottak. Az 59. percben Stadel lövését Just átvette a kapu előtt, egy fordulás után gól, 5:1. De a Bikák most sem adták fel, egy gyors megugrás és némi védelmi bizonytalanság után Kabatayev betalált, így 5:2 lett a végeredmény.

Megvan a három pont, ennek megszerzéséhez elég volt az első harmad. Ekkor a DAB annyira gyengén, rosszul, szétesően játszott, hogy azt hihettük: ez másodosztályú csapat. Aztán összekapták magukat, két harmadot lehoztak döntetlenre. De hogy lehet egy meccsen ekkora fordulat egy csapat játékában? Egy harmadon át tesznek mindenre, aztán elkezdenek játszani és megszakadni? Mindegy, ez nem a mi gondunk. Az eredmény jó, a lilák teljesítménye sem volt rossz, ma ennyi elég volt. Legközelebb (szerdán kupameccs az örök rivális FTC ellen) azért több kellhet.
Az új fiú, Robichaud egyet-kettőt villant, de ha belejön, beilleszkedik, lesz még jobb is.

Virág Csaba: "Új sorösszeállításokban játszottunk, legalábbis három sorunk összetétele megváltozott, szerettük volna megnézni, hogy hogyan működünk így együtt. Kimondottan jól kezdtük a mérkőzést, az első harmadban az a tempó és az a hozzáállás amit jégre vittünk, az nagyon pozitív volt. Nehéz fenntartani egy ilyen kezdés után a koncentrációt, és feszesnek maradni, próbáltunk ugyanúgy játszani, de ez nem olyan egyszerű, amikor már fejben úgy gondoljuk, hogy kicsit többet megengedhetünk magunknak. Az első harmadra fogunk alapozni, jó lenne a szerdai mérkőzést is úgy kezdeni, ahogy a mait. A Ferencváros elleni kupameccset is meg akarjuk nyerni.”

Leo Gudas: "Nekünk minden meccsünk nehéz, most főleg az első harmadban követtünk el hibákat. A szünetben beszéltem a srácokkal, és a második harmadtól egy kicsit javult a játékunk, de ez nem volt elég, mert az Újpest nagyon jól teljesített. Sajnos kevés 40 percnyi játék egy ilyen jó csapat ellen." (utehoki.hu)