2021. november 16., kedd

EL88: UTE-DVTK 3:1

A válogatott meccsek után (Olaszország ellen 4:1, Ukrajna ellen 2:1) ismét az ERSTE ligára figyelhetünk. Az Újpestben pihenőt kapott a válogatottban szereplő két játékosunk, Rajna Miklós és Kiss Dániel. Érdekes, hogy a miskolci Szirányi nem pihenhetett. Tehát az újpesti kapu védelmére a Márkus - Monostori páros kapot megbízatást.
A nézőszám stagnál a Megyeri úton, de legalább van lehetőség meccsre járni. Tavaly movember 15-én már nézők nélkül futott a bajnokság, a járvány napi áldozatai szinte megegyeztek a mai számokkal. Igaz, akkor 6 millióval kevesebben, azaz még senki sem volt beoltva.

(2021.11.16) EL88:
UTE - DVTK Jegesmedvék 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 391 néző, vezette: Haszonits M., Timár B., Kis-Király B., Pálkövi Ba.

UTE: Márkus - Stadel, Balázsi, Németh A. (1), Coatta, Kiss P. (1) - Kiss Ph., Jago, Kovács A., Benk, Just - Varga A. 1, Pokornyi, Suter 1, Zsigmond (1), Csergő (1) - Nemes B., Kovács S., Balogh B. 1. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

DVTK Jegesmedvék: Duschek - Hyvarinen, Wehrs (1), Galanisz, Walker, Mihalik - Hadobás, Doetzel, Elgestal, Lövei, Galajda - Szirányi B. 1, Kiss R. (1), Ritó, Vojtkó, Miskolczi - Szabad, Pecsét, Farkas M. Edző: Tokaji Viktor, Sainio Jarmo

12:04 - 1:0 Balogh B. (Németh A., Kiss P.) - ee
30:58 - 2:0 Varga A. (Csergő, Zsigmond)
35:12 - 2:1 Szirányi B. (Kiss R., Wehrs)
59:41 - 3:1 Suter - ee üres kapu

Kiállítás: 14 perc ill. 18 perc
Lövések: 37:44 (8:13, 17:16, 12:15)

Coatta lőtt jót, de az első perc végéig két lövést is hárított Márkus. Aztán kiállt Pokornyi – tudjuk, hogy a kiállításokban az UTE a legjobb, de azért nem kell a gólt (sorsot) kísérteni. Ez az emberelőny és a DVTK támadások megadták az alaphangot: a vendégcsapat jön és támad. Az 5 perctől lett kiegyenlítettebb a játék, lövés itt is, ott is, de a 8. percben meg kell említeni Galanisz lövését, amit Márkus bravúrral tisztázott. A 11. percben emberelőnybe került az újpest, amit sikerült gólra váltani: Kiss Patrik lövése még kijött, de egy védő ütőjéről a korong a kapu felé pattant, és Balogh Bence gólba segítette a pakkot, 1:0 (videó). Folytatódott a harcos, oda-vissza játék, külön izgalmat a 16-os Pecsét megugrása illetve egy látványos Coatta - Kiss Patrik támadás hozott, ez utóbbi méltán kapott tapsot a nézőtérről.
Két elszánt és harcos csapat küzd egymással és a gólért. Kiegyenlített meccsen vezet az UTE az első harmad után a többet lövő DVTK ellen.

A 22. percben kétszer is Márkus mellett-mögött a a gólvonalon táncolt a korong de Valaki, vagy valakik segítettek, maradt az 1:0. Rögtön ezután Walker szedett el egy korongot, kapuig ment, de nem jutott tovább. A DVTK Jegesmedvék nagyon támadtak, de a lilák állták, lelkes, szervezett volt a védekezés, a végén mindig volt, aki blokkolta a lövés, vagy beleért a korong útjába. Ami mégis kapura ment, azt újpesti szokás szerint a kapus hárította. Ma Márkus. A 31. percben egy hazai ellenakció során Csergő jobbról, kapu elé adott, és az érkező Varga A. egy kézzel fogva az ütőt, bravúrosan beleszúrt a korongba, az eredmény védhetetlen (és nagyon szép) gól, 2:0 (videó)! Ezután kicsit feszültebbé vált a hangulat a jégen, keményebb szerelések, kapu előtti lökdösődések, majdnem bunyók jöttek, 2-2 kiállítással próbálták csillapítani a bírók a beindult játékosokat. Amelyik pillanatban Coatta visszajöhetett a jégre, Szirányi elég távolról elég pontosan és elég nagyot lőtt, 2:1 (videó). Elrontották Márkus remélt 0-ját. Galanisz tovább akarta rontani a védés százalékot, de Márkus győzött.
Az Újpest melózik, hajt, de azért több volt a vendégtámadás. A gólt csak azért kaptuk, hogy maradjon izgulni való a harmadik játékrészre is? Bízunk a csapatban, miért játszanának másképp, mint ahogy eddig megszokhattuk.

A harmad második percében Coatta kapu elé cselezte magát, de csak emberelőnyig jutott. Aztán kiállítás itt, kiállítás ott. A vendégek nagyon akartak, de be is pörögtek, sokszor kötekedtek az újpesti játékosokkal. Valamiért Benk András volt az elsődleges célpont. Ekkor már inkább harc, mint játék folyt a jégen, nem nagyon hültek ki a büntetőpadok. Az 57. percben Coatta menetből kicselezett pár miskolcit, egy műkorcsolyás fordulat után akasztották, újabb előny a liláknak. Időkérés után a miskolciak lehozták Duschek kapust is – egy gól hátránynál ezt kötelező megtenni. Az utolsó percben az Újpesté lett a korong, és ebben a pillanatban hangrobbanás a jégcsarnokban: az erősítő begerjedt, elviselhetetlen zaj ömlött a hangszórókból hosszú másodpercekig, amikor Suter üreskapus góllal beállította a végeredményt, 3:1 (videó).

Küzdelmes, hajtós meccsen nagyon örülünk a győzelemnek. Ezt az örömöt valahogy nem lehet megunni! A mai játék nem volt valami fényes, de a lelkes hozzáállás mellett a védekezés ma is nagyon rendben volt, Márkus kapus nagyszerűen helyettesítette Rajnát, a győzelemben komoly része van.
Pénteken Miskolcon visszavágó, kutya nehéz lesz!
A mai győzelemmel a BAJNOKSÁG ÉLÉRE KERÜLT AZ UTE! Emlékszik még valaki, mikor volt ilyen utoljára?

Virág Csaba: "A mutatott játék hagyott kívánnivalót maga után, azt mondanám, „győzelmet szenvedtünk el”. Csak a három szerzett pont és Márkus Levente teljesítménye ad okot az örömre."

Tokaji Viktor: "Hiába védekezünk jól, egyszerűen nem vagyunk képesek egynél több gólt lőni, így lehetetlen hokimeccset nyerni." (nso.hu)

Az utehoki.hu -nak hosszabban nyilatkoztak az edzők:

Virág Csaba: "Csak eredményben voltunk jobbak, mutatott játékban nem. Nagyon szenvedtünk, az első perctől az utolsóig akartunk, azzal nem volt gond, de a győzelmet csak elszenvedtük.
Sok hibával, fejetlenül mentünk előre, nem volt meg az a struktúra, amit szerettünk volna, és ami idáig megvolt, a szezon eddigi legrosszabb mérkőzését játszottuk edzői szemmel nézve. Ami örömteli, az a három pont, illetve a Levi kapusteljesítménye. Viszont ennél sokkal jobban kell játszanunk, ha pénteken nyerni szeretnék Miskolcon. Az biztos, hogy az ilyen kiszenvedett győzelmek nagyon sokat érnek, de csak egyszer-egyszer lehet így nyerni, hosszútávon nem."

Tokaji Viktor: "A jó védekezésünk megadta a lehetőséget, hogy ezt a mérkőzést eldöntsük a saját javunkra, de egyszerűen nem tudunk egy gólnál többet lőni, mintha a bináris számok halmazában élnénk: vagy nulla, vagy egy. Egy lőtt góllal pedig nagyon nehéz jégkorong mérkőzést nyerni. Az utóbbi időben csak a Győr ellen szereztünk többet a Magyar Kupában, de nem tudtuk megismételni azt a teljesítményt, pedig a játékban mindent megtettünk, amit lehetett. Az utolsó dolog hiányzik, próbáljuk megtalálni ennek az indokát. A gólszerzés egy képesség, és most ez a képessége nincs meg a csapatnak."