2021. november 7., vasárnap

EL85: UTE-Titánok 7:1

Tíz napja itt, a Megyeri úton Magyar Kupa mérkőzésen 7:0-ra simán lerendeztük az eléggé gyengen vitézkedő Titánokat. Azóta idegenben vertük a MAC-ot - tehát jó formában az Újpest. De amire senki nem számíthatott: a Titánok 1:0-ra elverték az FTC-t, s ez a győzelem az idei bajnokság messze a legnagyobb meglepetése. Akkor milyen csapat is ez a fehérvári gárda?

(2021.11.07) EL85:
UTE - Titánok 7:1 (0:0, 2:0, 5:1)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 372 néző, vezette: Soós D., Nagy A., Mokrai Á., Sipos R.

UTE: Rajna - Stadel, Pokornyi, Németh A. (2), Coatta (2), Kiss P. 1 - Kiss Ph. 2, Jago (1), Kovács A. (2), Benk (1), Just 1 - Varga A. 1, Kiss D., Suter 2, Zsigmond (2), Csergő - Nemes B. (1), Kovács S., Balogh B. (1). Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

Titánok: Szeles - Astrakhantsev, Reiter A., Dézsi, Lundin, Keceli-Mészáros - Farkas B., Molnár G. 1, Skakodub, Ambrus, Fekete A. - Dolinar, Szabó P., Grin, Csiszer, Alapi - Kóger, Kucsma, Nagy Á., Jábor, Mayer, Belomoev (kapus). Edző: Bogdanov Anatoli, Arany Máté Dániel

36:07 - 1:0 Kiss Ph. (Coatta, Németh A.)
37:12 - 2:0 Suter (Zsigmond)
41:22 - 3:0 Kiss P. (Németh A., Coatta)
42:29 - 4:0 Suter (Kovács A.)
47:56 - 5:0 Kiss Ph. (Jago, Zsigmond)
50:35 - 6:0 Just (Benk, Kovács A.)
51:19 - 6:1 Molnár G.
55:22 - 7:1 Varga A. (Balogh B., Nemes B.)

Kiállítás: 4 perc ill. 6 perc
Lövések: 61:17 (18:4, 25:5, 18:8)

Az Újpest nekiállt támadni, a vendégek a 4. percben jöttek ki egy kicsit. A hazaiak nagyon hajtanak, szorítanak, lőnek, nincs az ellenfél lenézése. Ugyanakkor a Titánok is lelkesek, jönnek, jönnének előre. Itt most sorolhatnám, mi nem lett gól, de inkább dícsérem mindkét csapatot. A hazaiaknak nem sikerült a találat – ebben komoly szerepe van Szeles kapusnak. A Titánok is mentek, próbálkoztak, harcoltak – de ők sem találtak gólt. A szünetben azt beszéltük: nagyon jó a csapatunk, remekül küzdenek a Titánok, de ez a meccs úgy is meglesz, majd csak betalálunk. A végeredmény a nézők között egyértelmű volt, de azért már nagyon vártuk a gólt.

Kiss Patrik lépett ki, ő jutott legközelebb a gólhoz, de csak a kapuvas adott hangjelzést. Erre megindult egy nagy ostrom, de Szeles nagyot alakított. A 24. percben egy nagyon szép Nagy Ákos – Keceli Mészáros támadás végén Rajna hozta bravúrját, maradt a 0:0. Aztán előny ott – két majdnem góllal, majd előny itt, de most sem sikerült számolnivalót teremteni. És egy jellemző momentum: a közönség bíztatta, hajtotta a csapatot. Nem a kapu előtti sikertelenséget büntette, hanem a csapatot a következő helyzet kidolgozására buzdította. Igen, nagyon vártuk a gólt! És eljött a 37. perc: Kiss Ph. egy hatalmas kapu előtti kavarodás után sokadik kísérletre a kapuba gyömöszölte a korongot, 1:0 (videó)! Megtört a jég, mégis csak lehet gólt lőni a Titánoknak! Egy percre rá Suter cselezett kapu mögött először jobbra, aztán megfordult és átment jobbról balra, kicsit visszajött, az innenső oldalon már csak Szeles kapus volt előtte, lövése hálóig ment, 2:0 (videó).
Micsoda fordulat! 37 perc gólsikertelenség után sem veszett el a hit, hogy itt gólt lehet lőni, jött is rögtön kettő. A játékban ez végig benne volt, de az eredményjelzőn nem látszódott a különbség. Jól játszik a csapat (egy hajtós ellenféllel szemben), kiderült, hogy gólt is tudunk lőni. Megvan a győzelem!

Beindult a gólgyár, a 43. percben Coatta visszavette a korongot a vendég kapu előtt Némethez játszott, akinek lövése kijött, Kiss Patrik ismétlése már bement, 3:0 (videó). Egy percre rá Kovács Alex ment el a kapu mögött, visszaadását Suter vágta be, 4:0 (videó). Az ötödikre kicsit, 5 percet várni kellett, Kiss Ph. második találatát érte el, amikor gondolt egyet, fellépett, és Jago jobboldali átadását belőtte, 5:0 (videó). Az 51. percben Benk adott be jobbról, Just kegyetlenkedett, 6:0 (videó). A gólt már Belomoev kapus kapta, az amúgy sokáig remeklő Szelesnek elege lett. Egy percre rá jött a mérkőzés legszomorúbb pillanata: gólt kaptunk. Molnár G. lövése megpattant egy védő hátán, és a kapuba kötött ki. Pedig Rajna ma is nullás formában védett… (6:1) (videó). Az 56. percben Varga meglőtte a hetediket is, 7:1 (videó).

Már megint: SZÉP VOLT FIÚK! A közönség nagyon ünnepelte a csapatot. Egyre jobb az Újpest, ma is magabiztos győzelmet aratott. Pedig a mai ellenfél nem a gyenge Titánok voltak, hanem az FTC-t legyőző csapat. Lelkesen, jól játszottak, (ezért csak 7-et kaptak).
Nagyon jó csapatunk van. Persze, messze a bajnokság vége, de amit idén eddig kaptunk a csapattól, az fantasztikus, köszönjük!

Virág Csaba: "Megőriztük a hitünket, annak ellenére, hogy a meccs első felében a jó játék dacára sem jöttek a gólok. Aztán sikerült egyet „begyömöszölni”, ezzel átszakadt a gát, és felszabadultan hokiztunk a mérkőzés végéig."

Anatolij Bogdanov: "A Fradi elleni győzelem után ez a találkozó visszarángatott minket a realitás talajára. Szeretnék gratulálni az Újpestnek, tetszik, ahogy játszik, sokat tanulhat tőle fiatal csapatunk." (nso.hu)