2021. november 15., hétfő

Statisztikázzunk egy kicsit!

Az ERSTE Liga emberelőny statisztikája szerint: a Gyergyó a fő kedvezményezett, 14 meccsen 101:45 időt töltöttek emberelőnyben, az 59 emberelőnyben 17 gólt lőttek.
Az emberelőny listán 11. azaz utolsó az UTE, 60:37 percet játszottunk előnyben, 36 előnyből messze a legkevesebb, mindössze 3 gólt lőve. Ezen a hatékonyságon lenne mit javítani! Előttünk a DVTK a tizedik, 93:53 emberelőnyös perccel, 7 lőtt góllal.

Az emberhátrányokat vizsgálva az UTE 73:34 percet volt hátrányban 51 kiállításból. Ezekből csak 4 gólt kapott a csapat, de egyet lőttünk is. A védekezés hatásfoka 90,70%. Messze a legjobb, kimagasló eredmény.

A lövéshatékonyságot nézve az Újpest a negyedik, 11.09%-os hatékonysággal, azaz a lövések 11%-a lett gól. A legjobb Csíkszereda csaknem 16%-on áll, a leggyengébb a DAB, 4%-kal. A keddi ellenfél, a DVTK az utolsó előtti, 5%-os lövéshatékonysággal.

Nem nagy meglepetés, de számunkra nagy öröm: Rajna Miklós kapusteljesítménye a legjobb a Ligában, 96,48%-kal. A két FTC kapus is nagyon jó. A DVTK kapusa Duschek egy kicsit 90% alatt van.

Tanulság? Jó a kapusunk (a legjobb), jó a csapatunk, relatíve a legjobb. A bírók nem túlságosan szeretik a mieinket, de bírjuk. És ez még lehet jobb!