2019. január 31., csütörtök

EL244: UTE-BRA 7:0

Talán nem a zöldek elleni vereség az ok, de ma elég kevesen jöttünk össze. A Brassó szurkolótábora legutóbb megtöltötte a vendégszektort - ma csak heten jöttek Újpestre. És csütörtök nem hagyományos meccsnap... Legutóbb az FTC ellen nem játszott rosszul a csapat, de egy megtáltosodott csatárral nem tudtunk mit kezdeni. Tehát ma duplán kötelező a győzelem: az eddigi két meccsen szerzett egy pont kevés, és a Brassó közvetlen vetélytársunk - a harmadik helyért.
Sikorcin tényleg tudott játszani - később kiderült, nem is akárhogy. A mérkőzés előtt egy internetes szurkolói szavazás díjait adták át: az alapszakasz legjobb újpesti védője Varga Arnold, legjobb csatára Benk András lett.

(2019.01.31) EL 244:
UTE - Corona Brasov 7:0 (2:0, 4:0, 1:0)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 328 néző, vezette: Babic V., Juhász G., Pálkövi Ba., Muzsik N.

UTE: Sila - Kiss-Rusk J., Kiss Ph., Benk (3), Sikorcin 2, Stefishen (2) - Varga A. (1), Szaller (1), Nemes B. 1(2), Vincze P. 2, Csanyi (1) - Nagy N. (1), Kovács A., Brine, Hebar 1(1), Ropret 1 - Szalma, Kocsis (1), Sági M. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

Corona Brasov: Tőke - Carlson, Bors, Tendler, Lidhammar, Gliga - Peretiagin, Borisenko, Molnár Zs., Tranca, Zsók - Dorofeev, Nagy I., Lee, Mihály Á., Bíró G. - Mihály E., Bíró O., Molnár Z., Bíró M. Edző: Lindqvist Greg Kjell

07:41 - 1:0 Ropret (Nemes B., Hebar)
08:01 - 2:0 Sikorcin (Benk)
29:01 - 3:0 Vincze P. (Csanyi, Nagy N.)
31:04 - 4:0 Sikorcin (Stefishen, Benk)
37:46 - 5:0 Vincze P. (Benk, Stefishen) - ee
38:53 - 6:0 Hebar (Kocsis, Nemes B.)
42:09 - 7:0 Nemes B. (Varga A., Szaller)

Kiállítás: 6 perc ill. 10 perc
Lövések: 37:23 (14:8, 10:10, 13:5)

A csapatok fogást kerestek egymáson. Az első három perc újpesti támadásokkal telt, aztán két perc brassói támadássorozat következett. Ezt egy remek Stefishen - Sikorcin akció követte, de a lövés mellé ment. A 8. percben már sikeres volt a támadás, Varga lövése kipattant, Ropret ismétlése megtalálta az utat a hálóig, 1:0 (videó). 22 másoperc múlva Benk tolta a korongot Sikorcin elé, kapásgól, 2:0 (videó). Ez hamar jött - jól jött! Az Újpest maradt támadásban, a Brassó így rendre kontrázhatott. Sila többször védett bravúrral a zavartalanul lövő sárgamezesekkel szemben. Molnár Zs. és Bíró O. került többször is helyzetbe, de a lila kapus mindig győzött. A 18. percben Ropret kapuvasat lőtt, majd Tőke varázsolta ki a kapuból 92-esünk lövését.
Jól, koncentráltan, nagy akarattal játszott az Újpest. Viszonylag hamar, és a korábbiakhoz képest könnyebben jutottunk vezetéshez. Két gól még nem elég (ezt megtanultuk), de jó érzés két góllal vezetni.

Az első négy perc a vendégeké volt – ők voltak góllövési kényszerben. Taktikát váltottak: elkezdtek letámadni. A hazai támadások jó esetben a félpályáig jutottak, a vendégcsapat zavarásai szinte rögtön korongszerzést hoztak, aztán jöttek előre megint. Amikor kiszabadultak a lilák, egyből helyzetbe kerültek, hiszen a feltolt védekezés fogyasztotta a hátul védekezők számát. A 28. percben látványos Sági – Kocsis akció végén nagyot mentett Tőke kapus. Nem volt túl jó, túl iramos játék, de a 30. percben a letámadásos játék veszélye bejött: Vincze és Csanyi tiki-taka gólt lőtt! Védő nélkül léptek meg, Vincze a balra adott Csanyinak, aki azonnal visszajátszott, gyönyörű összjáték-gól, 3:0 (videó). Most két perc kellett a következő gólhoz, Stefishen a kapu mögül passzolt vissza, Sikorcin középen úgy jött és úgy lőtt, ahogy kell, 4:0 (videó). Most már biztosan megvan a meccs! Boriszenkó még lőtt egy kapuvasat, de 38. percben emberelőnyből 19 másodperc alatt talált be Vincze P, 5:0(videó) , majd Kocsis lövetett gólt Hebarral, 6:0 (videó). Kocsis is lőhetett volna, az átadás a 90%-os esélyt 100%-ra emelte.

6:0 után már egyik fél sem tud úgy játszani, ahogy azt eltervezte. Az egyik csapatnak már nem kell gólt lőnie, a másiknak sem olyan fontos, ekkorát fordítani nem lehet. Persze, hokizni, gól lőni minden hokis szeret, de ütközni nem annyira. Innen látványmeccs következik!

Nemes még nem lőtt gólt – eddig. 4-4 játékosnál a 43. percben Varga lőtt, a kipattanót Nemes gólozta be, 7:0 (videó).
Ennyi elég is. Egyrészt nem szabad agyonverni az ellenfelet, másrészt a fiúk  - minkét fél - játszottak egy jót. Ilyet régen nem láttunk! Felszabadultan HOKIZTAK a csapatok. Gól már nem esett, de nem is hiányzott, a játékot, a csapatot jó volt nézni. Megünnepeltük a győzteseket, megérdemelték. A Brassó ma beleszaladt egy nagy vereségbe, van ilyen. De drukkolunk nekik, holnap javítsanak az FTC ellen - vagy mégsem? Számunkra csak jó, avagy csak rossz eredmény születhet...
Az Újpestet illetően azért egy apró aggodalmunk van: maradt-e elég gól a csapatban holnapra, a Szereda ellen?

Szilassy Zoltán: "Az eddigi meccseinken is kőkeményen dolgoztunk, a Fradi ellen is mindent beleadtunk, de ami akkor nem ment be, az most igen. Ilyen a sport: ezúttal belőttük a helyzeteinket, pedig semmit sem csináltunk másképp, egyszerűen csak jobb volt a hatékonyságunk. De talán még a hét lőtt gólnál is többet ért, hogy hátul kiválóan zártunk, végig nagyszerű volt a védekezésünk – ezt a Brassót kapott gól nélkül megverni igen jelentős fegyvertény!"
(nso.hu)

A mérkőzést a SPORTSTREAM közvetítette.

EL244: UTE-BRA

Ideje lenne hazai pályán végre elkapni a Brassót. Idegenben 4, itthon 0 pontot szereztünk az alapszakaszban a sárga-kékektől. A rájátszásban egy mai győzelemmel pontban beérnénk a Brassót, és megcélozhatnánk a harmadik helyet, ami a továbbiakban alsóházi ellenfelet jelent!
A hírek szerint Sikorcin pályára lép, pedig ahogy hétfőn kinézett, nem hittem volna, hogy agyrázkódás nélkül megúszta.

2019.01.31. csütörtök 18:00 - EL 244:

UTE  -  Corona Brasov  - eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 18:30, játékvezető: Babic V., Juhász G., Pálkövi Ba., Muzsik N.

EL234: UTE-FTC 4:5

Hiába a tévéadás, sokan összejöttünk. Hiszünk csapatunkban. A szombati szoros mérkőzésen akár el lehetett volna csípni a a győzelmet is. De ha akkor nem, talán majd most!
Némi meglepetésre -és örömünkre - ma játszhatott a szombaton lesérült Benk, és Hebar is jégen volt. A zöldeknél több volt a hiányzó, de Pleszkán visszatért.

(2019.01.28) EL 234:
UTE - FTC-Telekom 4:5 (2:2, 0:0, 2:3)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 903 néző, vezette: Soós D., Babic V., Muzsik N., Váczi D.

UTE: Duschek - Kiss-Rusk J., Kiss Ph., Nemes B., Csanyi, Kocsis - Varga A. 2, Szaller, Vincze P. (1), Hebar, Sági M. - Nagy N., Kovács A., Benk 1(1), Sikorcin (1), Stefishen - Szalma, Brine 1, Ropret (1), Sila (kapus). Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

FTC-Telekom: Pleszkán - Karmeniemi, Sarcia, Walls 1, Pavuk, Nagy G. 3(1) - Pozsár, Jászai, Dósa, Farkas L. (1), Rafaj - Hegyi Á., Lengyel, Roczanov, Tóth R. (1), Tóth G. - Tóth A., Tóth R. 1. Edző: Fodor Szabolcs, Hennely Yul

56:56 - 4:5 Varga A. (Benk)

Kiállítás: 8 perc ill. 19 perc + 10 perc fegyelmi (Rafaj) + végleges fegyelmi (Dósa)
Lövések: 47:39 (22:7, 9:18, 16:14)

Egy támadás itt, egy ott, azaz a mérkőzés elején a csapatok próbálgatták magukat és az ellenfelet. Az 5. percben az Újpest 5 az 5-ben felállt, kapu elé szorította a zöldeket. Szemre szép akciók vesztek el góltalanul. Nem sorolom, hosszú a lista. A hazai fölényt emberelőny is segítette, három gólt nem lőtt be az Újpest. Tehát a gól csak nem akart megszületni. Aztán mégis megszületett, de nem jó helyen: ellenakció során Nagy Gergő kikeveredett a jobbszélre, végül csaknem az alapvonaltól lőtt, O:1. Gól lőni arról a helyről nem lehet. De lehetett, Nagy G. megcsinálta, elképesztően pontosan lőtt a hosszú felsőbe.
Gólt kaptunk akkor, mikor nekünk kellett volna lőni. A következő percben kontrázott az FTC, Nagy G. ment fel, egy csel, lövés – már 0:2. Ez nem Duschek meccse – Sila jött a helyére. Némi zavar után az UTE ment, hajtott tovább s a 14. perc elején jött a szabványos Varga-gól: az éppen beállt védő korongot szerzett, felment a jobboldalon, a térfél közepén középre cselezett, lőtt a jobb felsőbe, 1:2. A 18. percben előnyben egy kapu előtti kavarás során Sikorcin átadását Brine lőttf a hálóba, 2:2.
A harmad végére három fehérmezes védekezett a kapus előtt, de kibírták gól nélkül.
Drámai harmad: az elszántan támadó Újpest ellen Nagy G. villant kétszer, és majdnem elment minden. De visszajött, visszahoztuk.

Lényegesen nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb lett a játék. Aztán a lilák sorozatban háromszor is emberhátrányba kerültek, tehát hat percnyi támadási lehetőség kimaradt, de kimaradtak a vendég lehetőségek is. Egyenlő létszámnál egyik fél sem került fölénybe, Sila dolgozott többet.
A csapatok talán rápihentek a harmadik harmadra?

A harmad elején Pleszkán nyaklövést kapott, de szerencsére nem lett nagyobb baj. Aztán beindult az Újpest, megint beszorultak a vendégek. Gól nincs, pedig lehetne, Csak egy kicsit kellene kotorni a kapu előtt a korongon, de nincs, aki így tenne. A pakk mindig kicsit odébb van, nem úgy áll az ütő, vagy a védők blokkolnak. A 48. percben elcserélte magát a vendégcsapat és – hátránygólt lőtt: Nagy G. megugrott, faultolni sem sikerült, kapura ment, egy csel, gól, 2:3. A következő újpesti előny ezúttal hazai gólt hozott: Benk egy Pleszkánról kipattanó lóvést azonnal góllá tette, 3:3. Megint visszajöttünk, de egy perc múlva Rafaj olyan kapuvasat lőtt, hogy a korong csaknem bepattant,de elment a gólvonal előtt. És jött a hajrá: 55. perc: egy alapvonal mögül visszaadott átadást lőtt be Tóth G. (3:4), két percre rá Nagy G. lövése Siláról kijött előre, Walls kétgólos előnyt csinált, 3:5. Még mindig az 57. percben heves újpesti támadássorozat végén Varga Benk átadását lőtte be, 4:5. Visszajött az elveszett remény, de már csak 3 perc maradt. Az akció közben Sikorcin a jégre került (az esetet nem láttuk erről az oldalról, talán a tévéadásban látszik az eset.) A csatár jégen maradt, jöttek a mentősök, végül Sikit letámogatták a jégről. Rosszul nézett ki, nem tudott felegyenesedni… A tettes 5+20-at kapott. A maradék 3 percben emberelőnyben, majd kapus nélkül próbálkoztak a hazaiak, de a gól, a hosszabbítás nem jött össze, csak egy kapuvas. A nézőtéren Sikorcin állapota aggasztotta a szurkolókat.
Nagy küzdelemben nagyjából egyenlő erős csapatok küzdöttek. Bármelyik fél győzhetett volna, a fordított eredmény sem lett volna meglepetés. Az Újpest talán egy kicsit többet hibázott, de mindent megtettek a sikerért. A lila csapatban nem volt egy Nagy Gergő, aki ma kiemelkedő teljesítményt nyújtott, ő hozta (vagy vitte) a meccset.

Szilassy Zoltán: "Öt találatot kaptunk, ami nagyon sok, ráadásul voltak benne buta gólok. Mi voltunk mezőnyfölényben, de ha ennyi oktondi gólt kapunk, megérdemeljük a vereséget. Fájó a vereség, mert túl sokat dolgoztunk ahhoz, hogy nulla pontot szerezzünk vele."

Fodor Szabolcs: "Mindig jó érzés legyőzni a nagy riválist. Sok betegünk és sérültünk van, például csak két légiósunk játszhatott a hat helyett, de így is nyerni tudtunk, ami nagy dolog. A meccs előtt megígértem, hogy száz százalékot fogunk nyújtani, de ez még talán több is volt."
(nso.hu)

2019. január 28., hétfő

EL234: UTE-FTC

Az FTC ellen szombaton majdnem összejött a győzelem, de jöttek a kiállítások, sérülés, hosszabbítás, és csak egy pont maradt a liláknak. Ma nagyon jó lenne végre győzni az örök rivális ellen!

2019.01.28. hétfő - EL 234:
UTE  -  Ferencváros-Telekom  - eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 20:00, játékvezető: Soós D., Babic V., Muzsik N., Váczi D.

A mérkőzést az M4SportTV közvetíti.

2019.01.26  FTC - UTE   3:2  hu.
2018.12.21  FTC - UTE   5:2
2018.10.29  FTC - UTE   2:0
2018.09.23  UTE - FTC   4:5  hu.
2018.09.10  UTE - FTC   2:1  hu.

Heti műsor 2019. január 28. – február 1.

A héten három mérkőzés is lesz Újpesten, majd jön egy nagyon hosszú szünet, és csak február vége felé láthatjuk ismét a csapatot Újpesten.

ERSTE Liga rájátszás, felsőház
2019. január 28. hétfő, 20:00, Megyeri út: UTE – Ferencváros-Telekom   (M4Sport)
2019. január 31. csütörtök, 18:00, Megyeri út: UTE – Corona Brasov
2019. február 1. péntek, 18:00, Megyeri út: UTE – SC Csíkszereda

Ezután jön a válogatott szünet, majd az erdélyi két mérkőzés, végül a DEAC elleni két mérkőzés.
Tehát jégkorongéhségünket éljük ki a héten, mert utána hosszú megvonás következik!

2019. január 26., szombat

EL229: FTC-UTE 3:2 hu.

56 vendégjegyet adtak el Újpesten a derbire, ennyien is voltunk. De csak egy hölgy húzott lila mezt, az 55-öst a lilákat támogató táborból.
Az Újpestben ma sem játszhatott Huba és Hebar – a lényeg az, hogy később legyenek jól! A hazaiaknál a kapuban egy újfiú, Maros Botond állt. „Tartaléka”, Arany csak azért öltözött be, hogy meglegyen a két kapus, mert látható fájdalmaival alig tudott korcsolyázni is. Aztán később kiderült, az újonc kapus szépen helytállt.

(2019.01.26) EL 229:
FTC-Telekom - UTE 3:2 hu. (0:1, 0:1, 2:0, 1:0)   -  eseménynapló

Pesterzsébeti Jégcsarnok, 798 néző, vezette: Nagy A., Németh M., Soltész Á., Kis-Király B.

FTC-Telekom: Maros - Perrier, Jászai (1), Walls, Pavuk (1), Nagy G. - Karmeniemi (1), Sarcia, Tóth A. 1, Switzer 1, Tóth R. (1) - Hegyi Á., Lengyel, Dósa, Farkas L., Rafaj 1 - Hardi R., Pozsár, Roczanov (1), Tóth G. Edző: Fodor Szabolcs, Hennely Yul

UTE: Duschek - Kiss-Rusk J., Kiss Ph., Nemes B., Csanyi (1), Kocsis - Varga A. 1, Szaller, Benk, Sikorcin, Stefishen - Nagy N. 1, Kovács A., Szalma, Brine, Ropret (2) - Vincze P., Sági M. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

05:25 - 0:1 Nagy N. (Ropret)
25:06 - 0:2 Varga A. (Csanyi, Ropret) - ee
47:15 - 1:2 Rafaj (Jászai, Roczanov)
55:19 - 2:2 Tóth A. (Pavuk, Tóth R.) - ee
63:12 - 3:2 Switzer (Karmeniemi)

Kiállítás: 10 perc ill. 12 perc
Lövések: 47:30 (11:10, 13:12, 15:8, 8:0)

Hatalmas iramban kezdődött a mérkőzés. Érződött a tét, és látszódott mindkét csapaton a hit, hogy megszerzik a győzelmet. Kiss Ph. veszélyes lövése volt az első esemény, majd Nemes akciózott kapusig. A hazai támadások iszonyú veszélyesek voltak. A zöld csatárok száguldoztak a kapu előtt és mögött, nagyon nehéz volt – és lesz – megfékezni őket! A 6. percben Ropret cselezett, egy pillanatra elszedték tőle a korongot, se ő visszavette. Baloldat visszfelé még pár csel és keresztbe passzolt a felérkező Nagy Nilanhoz, aki kapásból szétlőtte a hálót, O:1! Gólelőny ide, de az igazi csata csak ezután kezdődött el! Minden ütközés, összecsapás harc és háború volt, mindkét résztvevő maximálisat teljesített. Ritka jó mérkőzést láthattunk! Duschek is védett párszor nehéz helyzetben, nagy kavarás, vagy jól eltalált lövés nyomán. A 16. percben már kisebb előbunyó is alakulgatott a lila kapunál, de a bírók ügyesen, büntetés nélkül csillapították le az indulatokat.
Az első harmadban éles küzdelmet, nagyszerű játékot láthattunk, két győzni akaró csapat összecsapásából az eredmény jól mutatja, hogy a lilák kicsit jobbak voltak

Folytatódott az előzőleg látott játékminőség. Talán az Újpest kezdett veszélyesebben, az újabb gól emberelőnyből jött össze: a jobboldalon Csanyi és Ropret összjátéka után a centerezésre Varga Arnold érkezett üresen, 0:2! A hazaiak próbáltak erősíteni, egy Balról eleresztett lövést Duschek reflexmozdulattal nyomott ki a kesztyűs felsőből, majd a fehérmezes védelem többször is a kapu előtt kóválygó szabad korongot ütötte ki – megelőzendő a gólt. A következő emberelőnyben a hazaiak úgy védekeztek – és támadtak le, hogy szinte előre se tudott menni az Újpest. A 37. percben Switzer 110%-os gólhelyzetben lőtt, de Duschek megint csodát tett. A 38. percben Switzer mehetett kapura, Sági zavarta, Duschek hárított. Büntető lett a a büntetés, de Duschek megint védett! Csodakapus!
Két harmad, két gól előny. Remek, csak nem biztos, hogy elég előny. Azóta mindenki tudja a végét, de akkor, a szünetben az öröm és az aggodalom keveredett a lila szurkolókban: elég lesz? nem lesz elég? Akkor lássuk!

A hazaiak érezték: most, vagy soha! Jöttek, támadtak, lőttek. A helyzet a 48. percben élesedett, amikor egy újpesti indítást lefüleltek a hazaiak, Roczanov húzott kapura, lövése kijött Duschekről, az középen egyedül érkező Rafaj betalált, 1:2. És egyszer csak elkezdtünk fogyni. Varga kiállítását átvészeltük, de amint visszajött, Szaller kiütötte a korongot a pályáról. Nem akarta, így sikerült. Ezt az előnyt fél perc alatt kihasználták a házigazdák, Tóth A. közelről, középről egyenlített 2:2, 56. perc. És még jött két csapás: az utolsó percben Benk A. egy palánknál történt összecsapás után a hazai kapu előtt fekve maradt. Úgy kellett letámogatni a jégről, bal térde fájt nagyon. És Kiss-Rusk kapott kiállítást ütésért. (Nem láttam.)

Hosszabbítás
2 perc eleve elveszett, nem löhettek gólt a lilák. Amikor végre 3-3 volt a létszám, Switzer betalált, 3:2.

A mai meccsen két pontot vesztettünk. Tudjuk, hogy a kétgólos előny nagyon csalóka, még egy pici gól kellett volna. Az Újpest nagyszerűen játszott, nagyszerűen küzdött, de ma látszott: nem véletlenül nyerte az alapszakaszt az FTC, nem véletlenül verték a DVTK-t a kupabronz meccsen. Egyszerűen jók. Nem legyőzhetetlenek, de fizikailag és lelkileg is erősek. Hétfő este vágjunk vissza!
Ugyanakkor aggódhatunk Benk állapota miatt, nagyon nagy szüksége van rá a csapatnak!

Fotó: Szabó Emese

Fodor Szabolcs: "Az első harmadban nem úgy játszottunk, ahogy elterveztük. Gyors csapat vagyunk játékunkban, reakcióban, de most indiszponáltak voltunk, talán a Magyar Kupa-bronz miatt... Később feljavultunk, a végén pedig azt nyújtottuk, amit ilyenkor kell."

Szilassy Zoltán: "Ez az egy pont még sokat érhet, viszont bosszús vagyok, hogy elengedtünk kettőt. Az utolsó harmadra passzívvá váltunk, statikus lett a játékunk, visszahúzódtunk, és teret adtunk a Fradinak. Nagy tanulság, hogy három harmadig vagy a ráadás végéig koncentráljunk."