2019. január 24., csütörtök

Jegyvásárlás az FTC-UTE meccsre

A szokásos jegyeladási cirkusz ezúttal is működésbe lépett. Az FTC valamiért nem hajlandó jegyet árusítani a borzalmasan veszélyes és agresszív újpesti szurkoló részére a helyszínen. Viszont a veszélyt csökkentendő, a tavalyi idény óta a volt vendégszektorba is beengedte sajátjait, hogy a két tábor valódi farkasszemet nézhessen egymással - ha akar.
Cserébe Újpesten sincs vendégjegy. De azért a zöldek jönnek ki jobban az agyatlan eljárásból, mert szombaton megvehetik a hétfői, Megyeri útra szóló jegyeket is. Nekem a jegyvásárlás 40 km plusz utazás lenne, így megkértem egy szurkolótársat, vegyen jegyet nekünk is.

Tehát jegyárusítás a szombati derbire Újpesten, csütörtökön és pénteken 17-19 óra között.
De lenne egy ötletem: Pesterzsébeten a vendégbejárat előtt nem árulhatná a jegyeket az Újpest? Mondjuk egy mozgóárus? Vagy akár közülünk valaki?

Itt jobbra látható, hogy melyik csapat hány pontot visz a át a középszakaszra. Szombati és hétfői ellenfelünk az alapszakasz győzteseként 6, míg a lilák 1 ponttal vághatnak neki a felsőház küzdelmeinek. Hétfő estére akár meg is előzhetnénk a zöldeket!

2019. január 20., vasárnap

EL217: Fehérvári Titánok-UTE 4:7

Köszönöm mindenkinek, aki lehetővé tette, hogy ott legyek a Titánok-UTE meccsen Érden, az Érdi Jégcsarnok avatómeccsén. Így beszámolhatok a lilák nagyszerű győzelméről, ami annyit jelent, hogy a felsőház negyedik, vagy talán a harmadik helyéről vághatunk neki a felsőházi meccsnek.
A Jégcsarnokról: csodálatos új létesítmény készült el Érden. A jégpályát úgy képzeljük el, hogy a szokásosnál, a 30m-nél 4 méterrel keskenyebb, tehát a bedobókör széléhez nagyon közel van a palánk. A „nézőtér” a káposztásmegyeri B pályára emlékeztet, tehát mint egy keskeny terasz, itt két sor üléssel, 200 hellyel. A palánk mellett sincs hely szurkolók részére. Többen nem férnek el, többen nem is láthatják a meccset. Így érthető, hogy nem volt jegyárusítás. Összefoglalva: gyönyörű pálya gyerekek, kiscsapatok részére, de sok nézőt vonzó találkozók lebonyolítására nem igazán alkalmas a létesítmény. A nyitómeccs fontos egy ilyen intézmény életében, de azt hiszem, ligameccset a továbbiakban nem nagyon rendeznek itt.
Az Újpestben nem volt visszatérő, sőt, Hebar sem játszott ma.

(2019.01.20) EL 217:
Fehérvári Titánok - UTE 4:7 (0:3, 1:2, 3:2)   -  eseménynapló

Érdi Jégcsarnok, 196 néző, vezette: Babic V., Wolf L., Kedves A., Abonyi A.

Fehérvári Titánok: Szeles - Kiss R., Beukeboom, Lewis, Mihály Á., Kiss P. (2) - Imre, Szabó B. 1, Péter A. 1, Balogh 1(1), Bennett 1 - Reiter A., Láday T. (1), Hamvai, Császár, Mazzag - Sándor. Edző: Kiss Dávid

UTE: Sila - Varga A. 1(2), Szaller, Nemes B. (1), Csanyi, Kocsis 1 - Kiss-Rusk J., Kiss Ph. (1), Benk 1, Sikorcin 2(1), Stefishen (1) - Nagy N. (1), Kovács A. (1), Vincze P., Sági M. 1 - Szalma 1, Brine (1), Ropret (1). Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

05:11 - 0:1 Szalma (Varga A., Brine)
06:54 - 0:2 Sikorcin (Kiss Ph., Varga A.)
19:17 - 0:3 Sikorcin - eh
23:58 - 0:4 Benk (Sikorcin)
32:22 - 1:4 Balogh (Láday T., Kiss P.) - ee
38:07 - 1:5 Varga A. (Ropret)
41:33 - 1:6 Kocsis (Nemes B., Kovács A.)
47:06 - 2:6 Péter A. (Kiss P.)
47:53 - 3:6 Bennett (Balogh)
49:27 - 3:7 Sági M. (Stefishen, Nagy N.) - ee
54:51 - 4:7 Szabó B.

Kiállítás: 4 perc ill. 6 perc
Lövések: 31 ill. 35 (9:12, 9:9, 13:14)

Furcsa ilyen egy pályán meccset nézni – hát még játszani! Valahogy nagy a „népsűrűség”, egy keresztpassz nem nyit komolyabb teret a támadáshoz. Azt gondolom, hogy a kisebb terület a technikás csapatnak kedvez. Akkor lássuk!
A mérkőzés elején mindkét fél szokta a szűkebb határokat. Sokáig alig ment lövés a kapura, de úgy tűnt, az Újpest érezte meg inkább a kispályás játékot, a lilák támadtak többet. A 6. percben össze is jött a vezetés, Varga lőtt, (vagy passzolt egy keményet?) Szalma pattintott, a korong a kapus mamutja közé pattant, és a hálóba csusszant, O:1. Góllal kezdtek a lilák, góllal is folytatták! Egy perccel később Sikorcin balról szép csellel került beljebb, lövése a kapus mellett éppen befért a hosszú, a bal sarokba, már 0:2. Ezután a Fehérvár feljött, nyomtak, lőttek, de a Sila és a védők helytálltak. Talán jelent valamit, hogy hiába a Titán támadások, a nézőtéren nem aggódtunk egy pillanatra sem. A 9. percben Csanyi lőtt majdnem gólt, majd a kékmezes Kiss Patrik 101%-os helyzetben (Sila kimozdult balra, Kiss középen állt) mellé lőtt. A harmad végén előnyben támadtak a majdnem hazaiak, amikor Sikorcin korongot halászott a támadóharmadban, kapura ment, gólt lőtt, 0:3. Majd Csanyi is meglépett, de megint csak ”majdnemgólig” jutott.
Az eddigi három Titán-meccs hosszabbítást hozott. Ma nem így néz ki a helyzet…

A játék képe nem változott, láthatóan a Fehérvárnak hiányzott jobban a pálya szélességéből a 4 méter. A 24. percben Benk húzott kapura, lövése mellé ment, de a palánkról visszajövő korongot már a bal oldalról vágta a hálóba. Másképpen leírva: Benk a kaputól jobbra a palánkra passzolt, a visszajövő korongot már balról lőtte be. Tehát Benké a gól és a gólpassz is :-) Szóval 0:4, innen nincs visszaút, megvan a meccs. A 33. percben emberelőnyben Láday lőtt, Balogh remekül ért bele, 1:4. Szép gól volt, ismerjük el! Azért nem maradhatott így: Varga már párszor lőtt így gólt: jobból indulva a támadó harmad felénél befelé cselezett, majd bombázott: 1:5.
Egyszerűen remek az Újpest! Nem erőlködnek, vagy ha mégis, nem tűnik erőlködésnek: lőjük a gólokat, szép a világ!

Kocsis hamar elsöprővé tette a lila előnyt: Egy kipattanó lövésből ismétel gólt, 1:6. Azért még nem lehet hazamenni, így a 48 percben – elkényelmesedtünk, akárcsak a védelem – egy kapu mögül visszalőtt korongot Péter A. vágott a hálóba, 2:6. De még ebben a percben Bennett már-már megijesztett: egy támadás közben hozzá került a korong, jobbról a harmad felétől félelmetes erővel lőtt: a korong a hosszú oldalon a felső- és a baloldali kapuvas közvetítésével vágódott a kapuba 3:6. Fantasztikus lövés volt, nekem is majdnem tetszett! Ha kapunk még egy gólt, kezdhetünk izgulni! De inkább mi lőttünk még egyet! az 50. percben előnyben támadott az Újpest, Sági jobbról lőtt, a korong megpattant egy bevetődő fehérvári játékoson, és a kapuba esett, 3:7. Azért még Szabó Bencze az 55. percben lendületből végigcselezte a pályát, (ez se volt semmi) és gólt lőtt, 4:7. Kicsit hagytuk.
Az Újpest ma nagyszerű, magabiztos játékot mutatott, remek játékkal győzött. A kisebb méretű pályához hamar sikerült az alkalmazkodás, a mai újpesti játék megérdemelten hozta a győzelmet. A felsőházban hasonló teljesítményt szeretnénk látni! A csapaton ma (és a DAB ellen is) látszott a hit, az erő! Hétfőn, ha a Brassó kikapna otthon a Csíkszeredától, harmadik helyről indulhatna a rájátszásban az UTE. De az alapszakasz végére DEAC-ot mindenképpen sikerült megelőzni. 40 meccs lement, jövő szombaton idegenben az FTC ellen folytatjuk!

Kiss Dávid: "Rányomta bélyegét a kezdésünkre, hogy az alapszakasz-helyezésünk már korábban eldőlt. A pálya felülete kisebb a megszokottnál, ez megzavart minket. Sok buta hibát követtünk el, s ahogy eladtuk a korongot, egyből megtorolta az ellenfél. A harmadik harmadban feljavultunk, több helyzetünk volt, de ebben a meccsben most ennyi volt."

Szilassy Zoltán: "Könnyen lőttük a gólokat, a játékunk offenzív része nagyon tetszett. A harmadik harmad viszont nem, a sok lövés miatt elfelejtettünk védekezni, a rájátszás előtt ez nem szerencsés, de összességében könnyen hoztuk a meccset. Elhúztunk az elején hárommal, és ezt meg tudtuk fejelni. Biztos vezetésünk fellazította a védekezésünket, de örülünk a három pontnak."

2019. január 19., szombat

EL217: TIT-UTE

2019.01.20. vasárnap - EL 217:

Fehérvári Titánok  -  UTE  - eseménynapló

Érdi Jégcsarnok, 17:30, játékvezető: Babic V., Wolf L., Kedves A., Abonyi A.

A helyszínen jegyárusítás nem lesz. A jelenlegi információk szerint élő közvetítés se lesz.

Korábbi mérkőzések:
2018.12.28.  UTE - TIT  3:2 hu.
2018.10.27.  UTE - TIT  6:5 hu.
2018.09.20.  TIT - UTE  3:2 hu.

2019. január 18., péntek

EL213: UTE-DAB 5:2

110 nézőtársammal együtt neten vártam az utolsó hazai alapszakasz mérkőzés kezdetét. A megfázás távoltartott a mai találkozótól. Szokásos jó ház, 500 feletti szurkoló látta az alapszakasz utolsó hazai mérkőzését.
A DAB-tól az idény előtt többet vártunk, de nem szerepeltek jól. Az alsóház 1-3 helyéből leginkább a harmadik néz ki nekik, pedig pontok alapján kerülhetnének előbbre. (Más kérdés, hogy helyezésükkel nem befolyásolhatják a párosmeccseken ellenfelüket…) Az eddig három DAB-meccset – ha nem is könnyen – az Újpest behúzta. Ropret végre pályára léphetett, Huba még nem épült fel.

70 éves korában elhunyt Lőrincz János törzsszurkolónk. A mérkőzés előtt búcsúzott tőle a csapat és a szurkolótársak. Nyugodjék békében...

(2019.01.18) EL 213:
UTE - Dunaújvárosi Acélbikák 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 513 néző, vezette: Nagy A., Mach M., Kövesi B., Árkovics B.

UTE: Duschek(0) - Kiss-Rusk J., Kiss Ph., Nemes B., Csanyi, Kocsis - Varga A. 1, Szaller, Benk 1(1), Sikorcin (1), Stefishen 1(3) - Nagy N., Kovács A. 1, Vincze P. (2), Hebar 1, Sági M. (1) - Pokornyi, Szalma, Brine, Ropret. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

Dunaújvárosi Acélbikák: Zakharchenko - Franssila 2, Léránt, Uski, Németh P., Nagy M. - Hüffner, Mestyán, Saluga, Iossafov, Dubek - Lencsés, Erdélyi T. (1), Jabornik (1), Török, Azari (1) - Hruby, Szabó D., Tóth G., Liarakos, Makovics, Borbás Gergely

10:40 - 1:0 Kovács A. (Sági M., Vincze P.)
22:17 - 1:1 Franssila (Erdélyi T.) - ee
27:11 - 2:1 Varga A. (Stefishen, Sikorcin) - ee
33:37 - 3:1 Benk (Vincze P., Stefishen) - 2ee
44:07 - 4:1 Hebar (Stefishen, Benk)
50:01 - 4:2 Franssila (Azari, Jabornik)
59:10 - 5:2 Stefishen (Duschek) - üres kapu

Kiállítás: 33 perc + végleges fegyelmi (Nagy N.) + végleges fegyelmi (Varga A.) ill. 35 perc + végleges fegyelmi (Hüffner) + végleges fegyelmi (Hüffner) + 10 perc fegyelmi (Azari)
Lövések: 49 ill. 30 (15:6, 24:11, 10:13)

Az Újpest hamar emberelőnybe került. Támadtak is a lilák, de nem volt egy száguldozós meccs. (Itt egy megjegyzés: más élőben nézni egy hokimeccset, más egy közvetítést figyelni. Tehát a tempóra vonatkozó megállapítás esetleg nem pontos! ) 6. perc: emberhátrány, de ekkor sem lett gól. Egyenlő létszámnál az Újpest támadott többet, sokkal többet, de alig-alig jutott lövésig egy-egy lila akció. A 10. percben korongot lopott Nemes, kapura húzott, Zaharcsenko védett. Egy perc múlva megint így történt. A 13. percben 221 netes néző is látta, hogy egy jó újpesti akció után Vincze lőtt, a kapusról kijövő korongra érkezett a jobboldalon támadó Kovács Attila, aki jól lőtt, 1:0. Védőnket eddig nem láttuk jobb oldalon az ellenfél kapuja előtt, most nagyon jól csinálta! A 17. percben gólszerzőnk az ellenfél harmadában lábbal akasztott egy újvárosit – nem tűnt szándékos mozdulatnak, persze büntetés a következmény. De Tóth G. tettleg büntetett – a bokszban talán ő adott többet, de ő került a jégre. 5+2 perccel megúszták a harcosok az affért.
A harmad újpesti támadásokkal ért véget. Úgy látom, jobb csapat az Újpest. Ügyesebbek. magabiztosabbak. Persze, bármi lehet a vége, ez egy gól különbség eléggé szűk.

A DAB lépett fel támadólag – érthető, az egy gól hátrányt le kell dolgozni. Előbb Hebar és Mestyán bántották egymást, majd pár másodperccel később Nemes is kiküzdötte magát. 4 a 3-ban jött is az egyenlítés, egy kipattanó lövés után balra húzta a korongot és gólt lőtt Franssila, 1:1. Tehát kezdjük elölről! A következő helyzet a visszatérő Ropretnek jutott: még hátrányban meglépett baloldalt, de a kapus volt a magabiztosabb. A 26. percben Sikorcint csapta el Hüffner, megint jött a bunyó. Nagy Nilan győzött, és magabiztosan – mert jól végezte dolgát - megindult a büntetőpad felé, de a bírák az öltözőbe irányították. 4 a 3 ellen most a lilák támadhattak és Varga A. harmad közepéről elengedett lövése visszaállította a hazai vezetést 2:1. De a hokisok nagyon pörögtek, a 30. percben megint Sikorcint ütötte el Hüffner – most Varga volt a megtorló. A bunyóban nagyon győzött Hüffnerrel szemben. Jogos volt a két 20 perc! Ha ennyire indulatosak a lilák baj lehet: már két hátvédet vesztettünk el, így csak öten maradtak. Nyugi nyugi! A meccset kell megnyerni, nem a bokszmeccseket! A 34. percben kettős előnyben játszott az Újpest. A DAB számára reménytelen helyzetet Benk centerezés után lőtt gólja zárta le, 3:1.
Ezt 381-en láttuk távolról, ma ez volt csúcs. Kiélték többen is bunyóigényüket – reméljük, az idényben utoljára. 1:1-ről 3:1 lett, majdnem megvan a meccs. De azért le kell nyugodni!

Viszonylag nyugodtabban folytatódott a mérkőzés. A vendégek kapuvasig jutottak, majd emberelőnyhöz is. De amint Hebar visszatért, gólt is lőtt: hárman indultak meg a kontraakció során, jobbról ment a keresztpassz, Hebar a hosszú oldalról közelről betette 4:1. A harmad felénél betaláltak az újvárosiak, de csak azért, hogy maradjon egy kicsi izgalom a végére. Egy kapu mögül visszaadott korongra remekül érkezett Franssila, és a kapuba bombázott, 4:2. Az izgalom nem jött vissza, illetve csak az utolsó kettő percben: kapus nélkül támadott a DAB. Az első kísérlet mellé ment, (tilos felszabadítás), másodszorra a pályán végigcsúszó korong kaput talált, 5:2, Stefishen.
Az Újpest magabiztos volt, érezték, hogy jobb csapat, mint a DAB. A bunyókat a közönség szereti, de azért fegyelmezettebbnek kell lenni. Ma még belefért, idén már többször nem. A győzelem azért fontos, hogy magunk mögött tartsuk a Debrecent – ez a továbbiakban nagyon fontos lesz. Vasárnap, a Titánok ellen Érden kell bebiztosítani a felsőház negyedik helyét!

Szilassy Zoltán: "Hektikus, verekedős, sok kiállítással tarkított mérkőzésen vagyunk túl. Ha az ökölvívásban nem is, a hokiban még a megszakított, hullámzó játék ellenére is mi voltunk a jobbak. Sikerült jól dolgoznunk emberhátrányban, megérdemelten szereztük meg a három pontot. A hétvégén egy feladatunk lesz: mindenképpen le kell győznünk a nagyon jó formában játszó Titánokat!"

EL2123: UTE-DAB

2019.01.18. péntek - EL 213:

UTE  -  Dunaújvárosi Acélbikák  - eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 18:00, játékvezető: Nagy A., Mach M., Kövesi B., Árkovics G.

A mérkőzést a SPORTSTREAM közvetíti

2018.12.19. DAB - UTE  2:3
 2018.11.07. DAB - UTE  0:1
 2018.09.16. UTE - DAB  5:3

2019. január 13., vasárnap

EL202: UTE-Csíkszereda 2:1

Huba és Ropret ma sem tudott jégre lépni, az utóbbit "elintéző" Becze annál inkább. Nagyon sok újpesti jött össze ma este Megyeri úti csarnokban, de telt ház volt a vendégszektorban is. Aztán a meccsen a vendégdrukkereknek egy csendes percük nem volt.
A Szereda komoly ellenfél, de a liláknak is van lehetőségük feljebb lépni a táblázaton.

(2019.01.13) EL 202:
UTE - Sport Club Csíkszereda 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 783 néző, vezette: Varjú Á., Juhász G., Muzsik N., Kis-Király B.

UTE: Duschek - Kiss-Rusk J., Kiss Ph., Nemes B., Csanyi, Kocsis 1 - Varga A., Szaller, Benk 1, Sikorcin (1), Stefishen (2) - Nagy N., Kovács A., Vincze P., Hebar, Sági M. - Szalma, Brine, Kovács S. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

Sport Club Csíkszereda: Lundström - Gecse, Belov, Becze T. (1), Valchar, Taratukhin 1 - Shulakov, Farkas T., Fodor Cs., Panov, Rokaly N. - Györfy, Flinta, Egyed R., Horváth L., Bíró T. - Sándor, Hozó Levente

21:29 - 1:0 Benk (Sikorcin, Stefishen)
37:50 - 2:0 Kocsis (Stefishen)
44:09 - 2:1 Taratukhin (Becze T.)

Kiállítás: 8 perc ill. 6 perc
Lövések: 32 ill. 33 (10:7, 8:14, 14:12)

Már a 7. másodpercben kapura lőttek a vendégek, de rögtön utána Nemes száguldott el a balszélen, beadását Csanyi sajnos nem kapásból lőtte, így egy ütő beleért a lövésbe, mentett. Az Újpest támadásban maradt, száguldoztak a játékosok, sorra jöttek a lehetőségek. Valami elképesztő, nagyon régen látott tempóban mentek a lilák, a játékosok minden mozdulatán látszott a hajtás, az elszántság. A tempó lényegesen gyorsabb volt, mint amihez hozzá vagyunk szokva. Az Újpest határozottan fölényben játszott, úgy minden percben kialakult egy-egy komoly gólhelyzet. A 7. percben Sikorcin ment el a baloldalon, átadását Benk lőtte, majd percre rá Sikorcin jobbról passzolt középre Benk lőtt – de ez sem gól. Nagyon jó az Újpest! A 10. percben jöttek ki a csíkiak, támadtak, de így gyors kontrákkal mehettek a lilák. Lövések voltak, de Lundström kapus is ott volt, nagyszerűen teljesített. A legnagyobb helyzetet a hatalmas termetű Taratukhin csinálta meg, egy visszaszerzett korongból mindenkit elsodorva kapura ment – Duschek mentett, csak rajta múlt, hogy nem O:1. Gól továbbra sem született, bár a 13. percben emberelőnyben 80 másodpercig folyamatosan szorított, támadott, lőtt az Újpest de! De nem sikerült a gól, ahogy a további hét percben sem.
Eddig kiemelkedő teljesítmény nyújtott az Újpest egy valóban erős Csíkszereda ellen. Nagyon akartak, nagyon mentek a srácok, csak az a gól… Ha így játszik a csapat, nem létezik, hogy nem tudunk betalálni! Ja! És fantasztikus jó a meccs!

Az elszántság a harcosság nem változott. A 22. percben Sikorcin száguldott Stefishennel összejátszva jobboldalon a kapura. A végén érezte, nem tud lőni, erre, megkerülte a kaput, balról visszaadott, Benk érkezett és közelről bevágta a korongot, 1:0! Csodás gól! Sikorcin mozgásán látszott az akarat, hogy az akcióból biztosan gól lesz! Benk segített, összejött. A csíki csapat erősíteni próbált, jöttek, támadtak. De mit is tehetnének: ismerik saját erejüket, hátrányban vannak, nem tehetnek mást, mint egyenlítenek. Becze nagy lövését hárította Duschek, majd Fodor Cs. szép cselekkel jutott a kapuig, de nem lett oka örülnie – szerencsénkre. A 25. percben a fellépő Varga (nagyon jól csinálja) jó cselekkel jutott lövéshez, de nem gólhoz. Az UTE fölénybe került, akárhogy is igyekezett a Csík. Aztán hazai kiállítások következtek, de védelem és Duschek nagyszerűen dolgoztak. A második hátrányban úgy védekezett az Újpest, hogy csak az utolsó 40 másodpercben tudott felállni a Szereda. Az izgalmak hatására és a hazaiak is buzdították csapatukat, hatalmas lett a hangzavar, hisz a csíkiak is szurkoltak, és amikor állt a játék, állítólag a hangszórókból is jött a zene… A harmadik újpesti emberhátrány letelte után előre lendültek a lilák, egy lövés (Stefishen) után lepattanó korongra Kocsis fordult rá, gól, 2:0. Aztán végre emberelőnyhöz jutott volna az Újpest, de egy buta mozzanat miatt Stefishen kiegyenlítette 4-4-re a létszámot.
Két gól előny. Majdnem megvan a meccs, de egy szépítés után lehet még izgalom! Továbbra is nagyszerű mérkőzést, nagyszerű Újpestet láthatunk. Régen láttunk ilyen lila teljesítményt! Olyan a csapunk, hogy csak erős, hajtós ellenfél ellen jön ki a maximális teljesítmény? Mert ha így van, a rájátszást nekünk találták ki!

A 42. percben Sági bal felsőbe tartó lövését kapta le Lundström. A 44. percben Kocsis lő, s véd a svéd. (Bocs!) A 45. percben a vendégek fokozták az izgalmakat, gólt lőttek. Becze visszaszedett egy már elvesztett korongot, átadását/lövését a jól érkező Taratukhin közelről bevágta, 2:1. A játék képe nem változott, a hazai csapat támadott többet. Ha támadunk, addig sem kapunk gólt! Benk bal felső sarkos lövését úgy kapta el a kapus, ahogy a gyorsreflexűek a legyet. Lundström nagyon jó. Mostanában az Újpest ellen csupa jól teljesítő kapust látunk. Duschek teljesítményére panaszkodjanak a csíkiak! A meccs továbbra is jó.
Megy az Újpest, jön a csíki csapat, van száguldás, van harc, van izgalom. Az 52. percben megint Taratukhin lőtt, Becze ismételt – maradt a hazai előny. Az Újpest ellentámadásokat vezet, de olyan aktívan, olyan tempóban, hogy van miért izgulni mindkét oldal szurkolóinak. Az 56. percben elképesztő szerdai ostrom a hazai kapunál, de Varga gól ígérően kontrázik, majd Nemes – Csanyi támadás ér majdnem gólt. A végén, 1:23-nál kiállt a vendégek kapusa is, ahogy kell, de no gól, győz az Újpest!

Nagyszerű teljesítményt nyújtva az idény egyik legjobb meccsén győzött az UTE az alapszakasz első helyére most is esélyes erdélyi csapat ellen. Szerencsére nagy közönség látta, és sajnálhatja, aki ma nem jött el. Akár az egész meccs videóját is érdemes megnézni, bár már ismert az eredmény, kevesebb az izgalom.
Az UTE, ha a Ligában végig így teljesített volna, már 80 pont felett járhatna. A két utolsó elleni két meccsen is három pontra jutottunk, akárcsak ma, a második ellen. Van ebben némi ellentmondás… De legyünk pozitívak: a lilák a rájátszásra készültek az egész idényben. És végül az utolsó meccset kell megnyerni!
Ma a csapatban mindenki nagyszerűen teljesített, játékukkal örömöt okoztak a közönségnek. Szép volt fiúk, köszönjük ezt a szép estét! És emeljük a mércét!

Szilassy Zoltán: "Tudtuk, hogy támadásban bivalyerősek a szeredaiak, így próbáltuk a korongot mélyen az ő harmadukban tartani, és ott zavart kelteni. Két harmadon át uraltuk a játékot, amikor pedig az ellenfél szépített, és nyomás alá helyezett minket, a kapusteljesítményünk és a védekezésünk kiválóan működött. A meccs összképét tekintve megérdemelten nyertünk egy „playoffszagú” összecsapáson."

EL202: UTE-CSI

2019.01.13. vasárnap - EL 202:

UTE  -  SC Csíkszereda  - eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 18:30, játékvezető: Varjú Á., Juhász G., Muzsik N., Kis-Király B.

2019.01.04.  CSI - UTE  4:1
2018.12.07.  UTE - CSI  3:2  hu.
2018.10.12.  CSI - UTE  5:3