2021. január 30., szombat

EL150: UTE-DAB 6:3

Ma már öt csatárunk hiányzott. Öt elsősoros. Szabad 14 meccses eltiltása durva – természetesen nagyon sajnáljuk, hogy Berger Ákosnak ilyen súlyos sérülést okozott. De nem lehetett felkészülve egy bíró visszafelé korcsolyázására. 14-esünk a játékos a korongot, az ellenfelet figyelte. Egy szándékos és egy véletlen ütközést egy bizottságnak meg kellene tudnia különböztetni. Rossz rágondolni: ha 58-es mezben játszik, 58 meccsre tiltják el?
Korábbi mérkőzések:
EL 34:  2020.10.22.  UTE - DAB  3:4 bü.
EL 40: 2020.10.27. DAB - UTE 5:4 hu.
EL 108: 2020.12.30. DAB - UTE 2:3
(2021.01.30) EL 150:
UTE - Dunaújvárosi Acélbikák 6:3 (3:3, 3:0, 0:0)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 0 néző, vezette: Haszonits M., Kincses G., Árkovics G., Pálkövi Bo.

UTE: Duschek - Kiss Ph. 1, Selan, Sotlar 1(2), Vincze P. 1, Perkovich 1 - Stadel (1), Pokornyi, Nemes B. (2), Kovács S., Vorobyev - Varga A. 1, Kovács A., Godó (1), Rafaj 1(1), Zsigmond (2) - Horváth A., Horváth Á., Rokaly-Boldizsár R. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

Dunaújvárosi Acélbikák: Pinczés B. - Pozsár, Kovács B., St, Török 1(1), Szappanos 1(1) - Lencsés, Vuorijarvi, Mazurek, Turcotte 1, Gebei G. (1) - Dósa, Nilsson, Németh P., Pihlqvist, Azari - Gebei B., Jakabfy, Pinczés O., Subotic, Tamás. Edző: Gudas Leo, Borbás Gergely

Lövések: 38:34 (12:15, 18:9, 8:10)

Az első harmad elég ijesztően indult, Török Viktor 17 másodperc után vezetést szerzett a vendégeknek. A 9. percben egyenlített Perkovich, ez volt az Újpestben első igazi gólja, bár neve mellett az első találtat Vas Márk feledhetetlen öngólja volt. Szappanos 1:2, Vincze 23 másodpercre rá 2:2, Turcotte 2:3, majd a 16. percben Sotlar 3:3.
A nem túl „acélbikás” DAB háromszor is vezetést szerzett, ellenünk, de az egyenlítés mindig összejött. Nyitottnak látszik a mérkőzés, de nem akarom hinni, hogy baj lehet. Az öt hiányzó csatár nélkül sem.
Az UTE
Rafaj jóvoltából a 22. percben átvette a vezetést (4:3), majd a 25.-ben Varga kettőre növelte az előnyt, 5:3 - ez már Zsigmond Á. második asszisztja volt. A 33. percben Kiss Phil eldöntötte a meccset, 6:3
A DAB ilyen idei teljesítmény után mínusz 3-ről egészen biztos, hogy nem tud felállni.
A harmadik harmadban a jegyzőkönyve bejegyzés sem történt. Azért lövések biztosan voltak, de egyik fél sem gondolta, hogy bármit változtatni akarna, illetve erre képes lenne.

Virág Csaba: "Nem egyszerű ennyi sérült nélkül játszanunk, bár szerencsére legalább a hátvédeink közül nem hiányzik senki, ami tartást ad. Az első harmad után hízelgő volt a döntetlen, de a másodikban tíz-tizenöt percnyi játékkal bizonyítottuk, hogy felforgatott sorokkal is tudunk dominálni. Az utolsó harmad eltelt, megvoltak a helyzeteink, kapuvasakat is szereztünk, közel voltunk az újabb gólhoz, ami nem jött össze, ám így is örülünk a három pontnak."

Borbás Gergely: "Az utóbbi mérkőzéseinkkel ellentétben végre jól kezdtünk, mégis döntetlennel végződött az első harmad. A másodikra másik Újpest jött ki, mi pedig nem voltunk elég kemények a kapunk előtt. A végére visszataláltunk, ám több gólt szerezni már nem tudtunk."

Az UTE–FTC-Telekom mérkőzésen leütközött Berger Ákos játékvezető még kettős látással küzd, de már hazaengedték a kórházból. Abban bízik, hogy a rájátszásban visszatérhet és ismét mérkőzéseket vezethet.

Az Újpesti Torna Egylet (UTE) jégkorongszakosztálya a rendkívül szigorú döntés után levélben fordult az Erste Liga Elnökségéhez, ugyanis nem értünk egyet azzal a megállapítással, hogy a fegyelmi bizottság szerint játékosunk szándékosan ütközte le a játékvezetőt, és ezt az esetről készült videofelvételek is bizonyítják. A klub arra kérte az Elnökséget, hogy a fegyelmi bizottság döntését vizsgálják felül, mert álláspontjuk szerint az eset hokisbalesetnek minősül.

EL155: UTE-FTC 2:3 hu.

Tudunk ma gólt lőni? Benk és Just mellett Bodó és Sikorcin sem játszhatott ma. Azaz a csapat gólvágói nem léphetnek jégre az FTC ellen. És a meccs előtt kiderült: Rajna háta fáj, ő sem játszhat. El vagyunk átkozva…
EL 51:  2020.11.15.  FTC - UTE  5:4
EL 82: 2020.12.08. UTE - FTC 2:6
EL 103: 2020.12.28. FTC - UTE 1:5
(2021.01.28) EL 155:
UTE - FTC-Telekom 2:3 hu. (1:1, 0:0, 1:1, 0:1)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 0 néző, vezette: Babic V., Berger Á., (Kincses G.), Muzsik F., Váczi D.

UTE: Duschek - Kiss Ph., Selan, Sotlar, Vincze P., Perkovich - Stadel (1), Horváth A., Nemes B. (1), Szabad, Vorobyev - Varga A., Kovács A., Kovács S., Godó, Rafaj 1 - Pokornyi 1, Horváth Á., Rokaly-Boldizsár R., Zsigmond. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

FTC-Telekom: Arany - Hegyi Á. (1), Ellerby, Nagy G., Kóger, Hodgman - Tóth G., Versteeg, Tóth A. (1), Németh A., Kulmala 1 - Karmeniemi 2, Sarcia, Hajós (1), Tóth R., Somogyi B. - Pavuk, Boros, Farkas L., Roczanov, Tóth G., Nagy K. (kapus). Edző: Fodor Szabolcs, Hennelly Yul

Az első harmad
elég rosszul indult: FTC meglódult egy rossz csere után, a 3. percben Karmeniemi lőtt, a bevetődő védőn megpattant a korong, majd Selan korcsolyáján újra irányt váltott, s a hosszú sarokba került. Extra balszerencse, 0:1. Aztán a 4. percben Szabad ütközött véletlenül Berger bíróval. Szegény csíkosruhás komolyan megsérült, a mentősök sokáig ápolták a jégen, a nyakát rögzítették, hogy szállítható állapotba hozzák. Szörnyű volt nézni Berger Ákost, ahogy a hordágyon fekszik mozdulatlanul. Kórházba vitték, gyors gyógyulást kívánunk neki! A továbbiakban Duschek remek védéseivel tartotta a csapatot. A 9. percben Ellerby lövését védte – csodálatosan. Két perc múlva Somogyi lövés úgy lett vas, hogy valóban csak pár milliméter kellett volna (azaz dehogy), hogy a háló rezegjen. A második UTE emberelőnyben már kapuvasig jutottak a lilák, és ezután már veszályesebb lett az Újpest. Bár Kóger majdnem betalált, de köszi Duschek! Aztán Arany egy védés közben megsérült, a bal lába fájdult meg, cserét kért. A 19. percben Vincze egyenlíthetett volna, de ez a szerep Rafajnak jutott, nem is akárhogy! Stadel lövését védte Nagy K., a korong a jobboldalt az alapvonalon túl álló Rafajhoz került, aki zseniálisan hátulról a kapus mamutjára lőtt, ahonnan a korong tudta a dolgát, a hálóba pattant. A harmad vége előtt 2,2 mp-cel 1:1! A góllövők nélküli Újpest a kezdeti zöld fölény után kijött, bravúrosan egyenlített.

A második harmadot
nem láttam, ezúttal is Zozi unokámat vittük haza – ugye a kijárási tilalom miatt nem lehetett halasztani az utat, ráadásul az M4Sport nem engedte a műsor visszanézését. Amit tudok: Kincses érkezett pótbírónak, nézhette tévén a meccset, kocsiba ült, eljött, beszállt. A harmadban az FTC nagyon támadott, Duschek ihletett állapotban mindent fogott.

A harmadik harmad
kiegyenlített játékot hozott. Nem tudtak a zöldek fölénybe kerülni, hajtós, kiegyenlített volt a meccs. Vorobjov lövése a gólvonalon állt meg, a további kotrás nem sikerült. A 49 perben jött a csoda: egy buli után Nemes hátraadta a korongot, a hónapokig hiányzó Pokornyi kapásból lőtt, 2:1! Az ifjú védő első idei pontja! Az 54. percben a nagyon akaró vendégek egyenlítettek: emberelőnyben megjáratták a korongot, hátrapasszoltak, Karmeniemi kapásból lőtt, gól, 2:2. Ezután jött, azaz jöhetett volna a fordulópont: Vincze „fejét vették”, egy védő ütője a fejéhez-nyakához csapódott, amiért 2 vagy inkább 5 perc kiállítás jár. De most nem. Nincs előny, nincs az ebből jövő lehetőség. Óvjunk mi is! Bár azt fogják mondani, ez nem műhiba, csak sima bírói tévedés. Azért figyeljük, hogy a fegyelmi bizottság lép-e. Aki nem zöldpárti, látta, hogy fault volt. Csak a négy döntéshozó nézett félre. Egy kicsit. Súlyos, eredményt befolyásoló hiba!

Hosszabbítás
Az FTC végig támadott, aztán Perkovich elcsúszott, így ellenfele üresen maradt, és be is vágta a korongot, Kulmala, 2:3. Alig 47 másodperc után.

A csatártalan Újpest remekül helytállt, teljes csapattal biztosan győztünk volna. De ma csak egy pont maradt a Megyeri úton. A zöldek immár kilences győzelmi sorozatát csak rongáltuk, a legutóbbi lila győzelmet nem sikerült megismételni.

Az M4 Sport infomációi szerint Berger Ákost a Honvédkórházba szállították, az elsődleges vizsgálatok szerint súlyos agyrázkódást szenvedett és emlékezetkiesése van, de a végtagjait érzi.

Virág Csaba: “Szeretnénk minden mérkőzésen győzni, csalódottak vagyunk, hogy ez most nem sikerült, de bennünk ennél most nem volt több. Egyénenként és csapatszinten is kihoztuk a maximumot a meccsből, ma ez erre volt elég. Rossz érzés kikapni, de nem lehetünk csalódottak ezzel az egy ponttal.”

Fodor Szabolcs: “Ha az egész meccset nézzük, akkor mondhatjuk, hogy kiegyenlített mérkőzés volt. Sok helyzetünk volt, amivel vezethettünk és nyerhettünk volna, de ezek kimaradtak. Az Újpest rengeteg energiát tett bele ebbe a meccsbe, extra erőt merítettek a hiányzásokból. Örülünk, hogy a mai gyengébb játékunkkal is sikerült pontokat szereznünk, mert senki sem fogja nézni a legvégén, hogy milyen körülmények között lett meg ez a két pont.”

A teljes mérkőzés az M4Sport-on 60 napig látható.

UTE   -  FTC-Telekom   - eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 18:30, játékvezető: Babic V., Berger Á., Muzsik F., Váczi D.

A mérkőzést az M4Sport tv közvetíti.

2021. január 23., szombat

EL134: Titánok-UTE 5:10

A mai elvárás egyértelmű. Visszatérőnk nincs, de a győzelem akkor is kötelező. Az előzmények is a mai várakozást erősítik.
A beszámoló az első két harmadról a jegyzőkönyvet figyelve intime készült.
EL 31:  2020.10.18.  UTE - TIT  6:3
EL 84:  2020.12.11.  TIT - UTE  3:9
EL 102: 2020.12.26.  UTE - TIT  4:0
(2021.01.23) EL 134:
Titánok - UTE 5:10 (1:2, 4:2, 0:6)   -  eseménynapló

Győr, 0 néző, vezette: Berger Á., Gangel L., Váczi D., Balla N.

Titánok: Szeles - Reiter A., Erdély 1, Luusuaniemi 1(2), Tiainen, Császár (1) - Mcnulty (1), Kóger, Dézsi 1, Madácsi, Yakimchuk - Vas M. 1, Dobmayer, Kovács A. (1), Almási, Balogh B. (1) - Nagy Á. (1), Vincze G., Németh K. 1, Rétfalvi, Gyenes (kapus). Edző: Vuorinen Kasper, Arany Máté Dániel

UTE: Duschek - Stadel 1(2), Horváth A., Vincze P., Perkovich 1(2), Bodó 3(3) - Kiss Ph., Selan (1), Sotlar (2), Sikorcin 2(1), Godó - Varga A. 1(1), Kovács A., Nemes B. 1, Szabad (1), Vorobyev 1 - Pokornyi, Horváth Á., Rafaj. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

03:29 - 0:1 Vorobyev (Szabad)
09:29 - 0:2 Bodó
16:59 - 1:2 Németh K. (Mcnulty, Luusuaniemi) - ee
20:26 - 1:3 Sikorcin (Bodó, Stadel) - ee
20:44 - 2:3 Luusuaniemi
24:06 - 2:4 Bodó (Sikorcin) - eh
28:18 - 3:4 Vas M. (Balogh B., Kovács A.)
30:09 - 4:4 Dézsi (Nagy Á.)
38:49 - 5:4 Erdély (Császár, Luusuaniemi)

Lövések: 46:42 (10:14, 25:9, 11:19)

Vorobjev az előzetes elvárásnak megfelelően már a 4. percben gólt lőtt, majd a 10. percben Bodó duplázta az előnyt, 0:2. A hazaiak időt kértek, és emberelőnyből Németh K. révén szépítettek, 1:2. A folytatásban Sikorcin belőtte az első játékrészből áthúzódó emberelőnyt, 1:3. A megnyugvás nem tartott sokáig, Luusuaniemi 18 másodperccel később betalált, 2:3. A gólzápor folytatódott, négy percen belül már a harmadik „gólcseppet” számolhattuk, Bodó Sikorcin átadásából emberhátrányban állította 2:4-re az eredményjelzőt. Háromgólos előny kellene, ami már erősen utal a győztes csapatra. De ehelyett Vas M. 3:4-re módosította az eredményt a 29. percben, növelve az izgalmakat Aztán két percre rá Dézsi egyenlített, 4:4, nem lesz ez így jó! Sőt, Erdély átfordította az eredményt, 5:4.
Sorhárom gólt kapni… Gáz van!
Ekkor hazavittem Zozi unokámat, és 5:8-ra értem haza! Nem hiszem, ekkora fordulat nincs!
Tehát a 48. percig várhattunk a következő történésre, de az Újpest következett, Perkovich emberhátrányban egyenlített, 5:5. Azaz visszanézve Vas hátrafelé vezette a korongot, valami cselnek kinéző bénázás után a saját kapujába tette azt. Csatárunknak a gól a nevén van ugyan, de amúgy köze nem volt hozzá... Ez volt a varázsütés, lila gólzivatar kezdődött: Bodó, Sikorcin, Nemes, Varga majd Stadel varázsolt, 5:10! Igen, tíz öt ide!
A 48. és az 56. perc között lőttünk egy hatost! Ilyen nincs! És mégis van. Mi történhetett? Egy ellógott második harmad után mi történhetett? Az Újpest táltosodott meg, vagy a Titánok pukkadtak ki? Mindenesetre a harmadik játékrészre beállt Gyenes ilyen harmadot nem nagyon élhetett meg hosszú pályafutása alatt.

Azt hiszem, a lövésarány jól mutatja a történetet: 10:14, 25:9, 11:19. Nem bánom, hogy nem láttam a meccset, mert a második harmadra megpukkadtam volna. De amint kint lesz, utólag megnézem az egész mérkőzést. Érdekes lesz, és mivel tudjuk a végét, nem dühöngjük végig a második harmadot, bár a harmadik harmad ajándéka sem lesz már meglepetés.

Kasper Vuorinen: "Gyengén kezdtünk, nem álltunk készen, tehát az első harmadot kezelhettük volna jobban is. A másodikban viszont erősnek mutatkoztunk védekezésben és támadásban is, ráadásul keményen dolgoztunk. Az utolsó húsz perc ellenben pályafutásom egyik legrosszabbja volt."

Virág Csaba: "Benk András és Kyle Just személyében a kapitányunk és topcenterünk nélkül játszottunk, ezt bármely csapat megérezné, és az ötödik lőtt gólunkig mintha nem hittünk volna a győzelemben. Kiegyenlítettebbé kell tennünk a játékunkat a playoffra, de most nagyszerű volt az előnyös-hátrányos játékunk, leginkább emiatt nyertünk."

A lényeget 1:22:00-tól 1:43:10-ig láthatjuk!

EL141: UTE-Csíkszereda 2:7

A keveset játszott Csíkszereda érkezett a Megyeri útra. 69%-os teljesítménnyel ők a legjobbak, bár hajrázniuk kell, hogy a táblázaton pontszámban is előre jussanak, hiszen 7-8 meccsel el vannak maradva. Az Újpestben Benk és Just nem tért vissza, viszont új csatár a horvát-amerikai Perkovich bemutatkozhatott ma este.

(2021.01.21) EL 141:
UTE - Sport Club Csíkszereda 2:7 (1:2, 1:2, 0:3)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 0 néző, vezette: Kókai M., Korbuly G., Molnár M., Pálkövi Bo.

UTE: Rajna - Stadel (1), Horváth A., Sotlar (1), Perkovich, Bodó 1(1) - Kiss Ph. 1, Selan, Sikorcin (1), Vincze P., Vorobyev - Varga A., Kovács A., Nemes B., Szabad, Rafaj - Pokornyi, Horváth Á., Godó. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

Sport Club Csíkszereda: László - Wishart 2, Láday T., Blackwater (2), Yellow (2), Combs 1(2) - Papp Sz., Salló 1, Becze T. 1(2), Taratukhin (1), Bíró T. - Farkas T., Gecse, Fodor Cs. 1(1), Tousignant (1), Maylan 1 - Sándor, Györfy, Casaneanu, Gecse, Ilyés. Edző: Morgan Jason, Hozó Levente

10:58 - 0:1 Fodor Cs.
13:58 - 0:2 Wishart (Blackwater, Becze T.) - ee
19:04 - 1:2 Bodó (Stadel, Sikorcin) - ee
22:57 - 2:2 Kiss Ph. (Sotlar, Bodó)
24:20 - 2:3 Becze T. (Combs, Yellow) - ee
30:16 - 2:4 Salló (Taratukhin, Becze T.)
40:10 - 2:5 Wishart (Combs)
46:32 - 2:6 Maylan (Fodor Cs., Tousignant)
52:51 - 2:7 Combs (Yellow, Blackwater) - ee

Kiállítás: 6 perc ill. 4 perc
Lövések: 35:45 (15:17, 14:13, 6:15)

A mérkőzésen hamar kitűnt: a Csíkszereda nagyon erős csapat. Az első ötpercben 3-4 komoly vendég lehetőség maradt ki, míg a hazai lilák Vorobjev jó helyzetéig jutottak. A 7. percben Sotlar lőtt jól, de a játék képe változatlan maradt: erősen és veszélyesen támadtak a vendégek, az UTE csak időnkét volt veszélyes. Hátul többet izgultunk, mint elöl. A 11. percben a vendégek visszaszereztek egy elvesztett korongot, és balról Fodor Cs. lövése találta meg a hálót, 0:1. Hamarosan következett a folytatás: Rafaj ült ki, Wishart büntetett, egy visszajátszott korongot középről, a kékvonalról bombázott kapura, a kapuba. 0:2. De a vége mégis jó lett, a hazai előnyt Bodó tett góllá némi kavarodás után, 1:2. A Szereda nagyon aktív, agresszív játékot mutatott be. Tehát ezt tudják, és jól is csinálják. Az eredmény? Talán még minden lehet.

A második játékrész harmadik percében Kiss Ph. egyenlített. Bodó hozta be a korongot, az átadás után a védő lőtt, majd ismétlésként kapuba emelte a korongot, 2:2! De csak másfél percig örülhettünk, mert Rafaj második kiállítását is góllal büntették a vendégek, gyakorlatilag a buli után azonnal betalált Becze, 2:3. Következő találat már elővetítette a csíkiak sikerét, mert egy kipattanó korongot az egyedül hagyott Salló lőtt gólba, 2:4
A játék képe nem változott, nem kérdéses, melyik az erősebb csapat.

Már a 10. másodperc gólt hozott, Wishart egy kicsi és gyors összjátékot befejezve remek ütemben lépett fel centerbe, 2:5. Három gól előny a harmadik harmadban már győzelem. Az 53. percben Maylan kapukerülős gólt lőtt, azaz elment a kapu mögött, befordult, és a rövid alsóba húzta a korongot (2:6). A búcsúgól Combs „műve”, előnyből, 2:7.

Sok vagy kevés? Az öt gól különbség elég sok, de ez most nem számít. De egészen biztos, hogy egy jobban játszó, azaz erősebb csapattól kaptunk ki. Mit tehetünk? Nézzünk előre! Szombaton Győrben a Titánok következnek, Ott kötelező a győzelem. Aztán jöhet az FTC!
Az új fiúkról: Sotlar mérlege: két meccs két gólpassz-pont. Perkovich az első lila meccsén még nem hagyott nyomot a jegyzőkönyvben és őszintén szólva bennem sem.

Virág Csaba: "Amiről beszéltünk mérkőzés előtt, pontosan azt nem tartottuk be. Ezt a mérkőzést úgy kell elfelejtenünk, ahogy van, mert semmit sem tudunk tovább vinni e hatvan percből. Bizonyítani szeretnénk szombaton, hogy ez a csapat ennél sokkal többre képes!"

Jason Morgan: "Tudtuk, hogy az Újpest ellen a legjobb formánkat kell hoznunk, örülök, hogy ezt a jégen is bizonyítottuk. A Ferencváros elleni vereséget követően karaktert mutatott a csapat, az első perctől az utolsóig jobbnak éreztem, az előnyös-hátrányos játékunk is remek volt. Ritkán mond ilyet vezetőedző, de mindennel elégedett voltam!"

UTE   -  Sport Club Csíkszereda   - eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 18:00, játékvezető: Kókai M., Korbuly G., Molnár M., Pálkövi Bo.

A mérkőzést 500 Ft befizetése után ITT lehet megnézni.
EL 19:  2020.10.10.  UTE - CSI  3:4

2021. január 14., csütörtök

EL129: UTE-Gyergyó 4:1

Az Újpestben bemutatkozott az új csatár, a szlovén Jure Sotlar. Visszatérő gólgyárosokról (Just, Benk) sajnos nem tudok beszámolni.
A Gyergyó pontban és százalékban is utánunk következik, de amúgy nagyon kell a pont ahhoz, hogy ragadjunk az élmezőnyhöz. És ami másképpen fontos: ma szeretnénk elkezdeni az újabb győzelmi sorozatot!

EL 27:  2020.10.13.  UTE - GYE  4:3 bü.
EL 74: 2020.11.29. GYE - UTE 3:2
(2021.01.14) EL 129:
UTE - Gyergyói Hoki Klub 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 0 néző, vezette: Babic V., Kincses G., Szabó D., Vincze D.

UTE: Rajna - Stadel, Horváth A., Nemes B., Sotlar (1), Bodó 1(1) - Kiss Ph., Selan, Szabad, Sikorcin, Vincze P. 1 - Varga A. (1), Kovács A. (1), Godó, Rafaj 1, Vorobyev 1(1) - Pokornyi, Horváth Á., Banga. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

Gyergyói Hoki Klub: Cooke - Troncinsky, Ferenc, Szigeti, Koskiranta (1), Ouellette (1) - Imre, Fejes, Silló, Basaraba, Pance 1 - Rasulov, Nagy Cs., Bíró G., Péter Zs., Csergő - Elekes, Barabás, Szabó P., Sára. Edző: Szilassy Zoltán, Góga Attila

Lövések: 40:44 (13:14, 15:14, 12:16)

A 10. percben Bodó talált be Sotlar segítségével, 1:0. Bodó egészen hátulról indult meg a baloldalon, cselek után szinte az alapvonalra ért, amikor kapura lőtt, és a kapus picit nem fogta a szöget, így csaknem 0 szögből mégis bement a lövés. Aztán a 18. percben Vorobjov szerzett megnyugtató előnyt, valami félelmetesen szép cselek után talált be.  A megnyugvást régi kedvencünk, Eric Pance zavarta meg, emberelőnyből szépített. 2:1. Nem először kaptunk gólt tőle, november végén is rosszul esett, hogy betalált. Megint csak sajnálhatjuk, hogy már nem újpesti.
A második harmadban semmi nem történt. Legalábbis olyan dolog, amit jegyzőkönyvezni kellett volna. Vélhetően kiegyenlített meccset láthattak, akik nézhették, két harmad után a lövésarány 28:28 volt.
Harmadik harmad – egy gól előny – ez aligelőny. Az 52. percben Rafaj nyugtatta meg a lila netszurkolókat, balról befelé cselezett, az első jövést blokkolták, de újra próbálkozhatott, és remekül lőtt laposan a jobb alsóba, 3:1. A végső döntést Vincze Péter üreskapus találata hozta meg a 60. percben, így 4:1 lett a vége.

Örülünk a győzelemnek, megnéztük az összefoglalót - így leírhattam a gólokat. Az első kettő bravúros cselek után született, nagyon szép volt! De mind a négy lila találat nagyon tetszett! Megint mondom (írom): érdemes megnézni! Az újabb sorozat elindult, most egy győzelemnél tartunk. De máshogyan nézve: már tíz egymást követő meccsen szereztünk pontot!

Virág Csaba:Az egy dolog, hogy nem játszottunk jól, mert ez gyakran előfordul, de nem voltunk fegyelmezettek. Sok korongot eladtunk, rengeteg létszámfölényes támadása volt a Gyergyónak, sokszor a kapusunkon, Rajna Miklóson múlt, hogy nem kaptunk gólt. Mondanám, hogy semmivel nem vagyok elégedett, de a lőtt góljaink szépek voltak, megdolgoztunk értük. A gyergyói időkérés után, az utolsó három és fél percben az történt a jégen, amit megbeszéltünk, de ennél sokkal több ideig kell jól játszani. Vannak hiányzóink, van új emberünk, akinek meg kell találnunk a helyét. Dolgozunk tovább azon, hogy minél hamarabb meglegyenek az ideális kombinációk, mert közeleg a rájátszás, és szeretnénk minél jobb helyzetbe kerülni.”

Szilassy Zoltán: “Az első harmadra az ellenfél élesebben jött ki, 2:0-ra el is mentek, de aztán jókor lőttük az előnyös gólt. Onnantól kezdve sebességben, és a helyzetek alapján is domináltunk a mérkőzésen, csak az Újpestben jóval potensebb játékosok szerepeltek ma. A második és a harmadik harmadban elégedett voltam, egy ilyen bajnokesélyes keret ellen azt hiszem, hogy ez jó jel, de ha nem lövünk gólt, akkor ez semmit sem ér. Meg kell találnunk az utat a hálóba.”
(FB: UTE jégkorong)