2023. augusztus 19., szombat

Előkészületi mérkőzés: UTE-DAB 3:2 hu.

(2023.08.19) Előkészületi mérkőzés:
UTE - Dunaújvárosi Acélbikák - 3:2 hu. (2:0, 0:1, 0:1, 1:0)

UTE: Sági - Nyqvist, Silfver, Saarelainen, Metsävainio, Tiala (2) - Pokornyi, Szabó D., Coatta, Just 1, Kiss P. - Kiss D., Tornyai, Kovács S., Benk, Kovács A. - Nádasy, Balázsi, Laskawy, Szabó Rácz, Lászlóffy, Papp (kapus) Edző: Marcus Juurikkala, Kovács Viktor.

DAB: Kovács – Moore, Maarnela, Somogyi, Nemes, Szalma – Varga, Léránt, Ödman, Sillanpää, Dostálek – Svars, Ahonen, Elomaa, Koskinen, Dézsi – Sziszak, Belicenka, Szabó, Pinczés, Strenk, Tóth (kapus)

Új idény, új remények

2017. óta nincs más ötletem az idény első cikkének címére. De ez a cím mindig igaz. Mert többet remélünk, mint az előző évben kaptunk a csapattól. És hol kicsit többet kapunk, hol kevesebbet, de igazán sokat soha sem. Az előző idényben sokkal kevesebb jutott nekünk, szurkolóknak. Nem kerültünk a négy közé, és egyetlen idegenbeli meccset sem nyertünk. Pozitív vagyok: ettől nem lesz nehéz jobban teljesíteni.

Az új idényben finn edzőn lesz, Markus Juurikkala személyében, segítője Kovács Viktor, aki eddig az U21-eseket vezette. Az új kapusedző Hajek Márk.

A tavalyi csapatból távozott Perusenko, Nemes Benjamin, Németh Attila, Balogh Bence, Monostori Tamás, továbbá Kiss Phil.

Az idei keret: Rajna Miklós, Sági Máté, Papp Áron, Kovács Alex, Tornyai Gábor, 13 Benk András, Kiss Dániel, Kovács Sebestyén, Szabó Rácz Maxim, Erdőhelyi István, Nádasy Márton, Laskawy Ferenc, Just Kyle (CAN), Balázsi Márton, Lászlóffy Botond, Kiss Patrik, Simon Péter, Pokornyi Dávid, Szabó Dániel, Simon Levente, Sam Coatta (USA), Taavi Tiala (FIN), Tino Metsävainio (FIN), Miro-Pekka Saarelainen (FIN), Chris Silfver (FIN), Julius Nyqvist (FIN)

* * *

Új idény, új remények - visszatekintő

Előző évi eredmény:                                             Az új remények:
2017: MOL Liga elődöntő, ahol DVTK-UTE 4-1  Új idény, új remények (2017-18)
2018: ERSTE Liga negyeddöntő: BRA-UTE 4-2  – Új idény, új remények (2018-19)
2019: ERSTE Liga elődöntő: CSI-UTE 4-2  – Új idény, új remények (2019-20)
2020: ERSTE Liga COVID éve, félbeszakadt az idény.
A magyar bajnokságban a szövetség által kijelölve az UTE második lett.
Az ERSTE Ligának két kijelölt győztese lett.    – Új idény? Új remények? (2020-21)

2021: ERSTE Liga negyeddöntő: DEAC-UTE 4-3    – Új idény, új remények (2021-22)
2022: ERSTE Liga negyeddöntő: DEAC-UTE 4-2    – Új idény, új remények (2022-23)

Dunaújvárosi Acélbikák - UTE 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)   -  eseménynapló

Dunaújvárosi Jégcsarnok, 270 néző, vezette: Haszonits M., Rencz D., Kövesi B., Balla N.

Dunaújvárosi Acélbikák: Jarvinen - Varga A., Brus, Embrich 1(1), Ödman (1), Valtola 1 - Svars, Kmec, Szalma (1), Dézsi (1), Somogyi B. 1 - Vas M., Léránt, Niskanen, Mihalik J., Rybchyk - Lammi, Tamás, Strenk, Marosi, Szabó Cs. Edző: Eronen Niko, Tuomisoja Sami
ERSTE csapatpont: 48.4

UTE: Rajna - Jekunen, Erdőhelyi, Kovács A., Just, Peresunko - Tornyai, Kiss D., Shirley, Madácsi, Kiss P. - Kiss Ph., Pokornyi (2), Nemes B. (1), Németh A. 1(1), Benk 1 - Nádasy, Kovács S., Balogh B. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt
ERSTE csapatpont: 36.5

22:03 - 0:1 Németh A. (Nemes B., Pokornyi)
24:40 - 0:2 Benk (Pokornyi, Németh A.)
32:33 - 1:2 Embrich - büntető
45:27 - 2:2 Somogyi B. (Dézsi, Szalma)
51:54 - 3:2 Valtola (Ödman, Embrich)

Kiállítás: 4 perc ill. 4 perc
Lövések: 29:43 (7:14, 9:17, 13:12)

Az újpest megértette a feladatot, és mindent bele játékkal kezdtek. Hajtás, helyzetek, lövések. Kicsit később ébredt a DAB. De az Újpest lényegesen nagyobb tempóval játszik, mint tegnap. Benk sorozatban lő veszélyesen. Jellemző, hogy sokszor a támadóharmadban visszaszedjük a korongot. Fölényben lila-fehér csapat, de a gól hiányzik, pedig benne van a csapatban. Pontozással vezetünk, de az eredményjelzőn nem. A lőarány 14:7 ide, de a gólarány 0:0.

A II. harmad
elején Emrich pattint, de Rajna bravúrral ment. És végre itt van, amit vártunk: a 24. percben Jó újpesti támadás ment végig, Nemes adott vissza, Németh Attila középről, elég távolról a bal felső sarokba bombázott, 0:1! És a 26. percben meglett a második találat: a nagyon aktív Benk a kapuról kipattanó korongot közelről azonnal a hálóba tette, 0:2! Videózás után is gól, nem volt magas bot. Ezután beindult a DAB, érezték a veszélyt! Szalma épp a körön kívülről lőtt, de Rajna védett. A 29. percben ellenakció során Kovács Alex kiléphetett, de nem talált. Emitt Somogyi, majd Embrich helyzetében mentett Rajna. Változatos a játék, a DAB támad, az Újpest kontrát játszik. A 33. percben Brus ugrott ki, a szerelés szabálytalan volt (erről nem vagyok meggyőződve). A megítélt büntetőt Embrich belőtte, 1:2. Na, most lesz harc a csúcson! A következő gól dönt. Előbb az Újpest, majd A DAB szorít. Amikor Kovács Alex megugrik, elesik, de ez nem ért büntetőt. A harmad végén Jarminen csodái megőrzik a góltól a hazai kaput
Kár volt bekapott a gólért, a kétgólos előny megnyugtató, az egygólos nem. Ki nyer ma?

Nem volt még következő gól, nem tudni, ki lesz a győztes. A meccs izgalmas, talán jó is, mert két győzni akaró csapat hajtja egymást. A 46. percben beszorultunk, majd már indultunk előre, de a pirosak visszavették a korongot, villámjáték, a kapu mellől visszajátszott korongot Somogyi belövi, 2:2 Ne jöjjön be a jóslatom… És az 53. perc újabb gólt hoz, és reményt visz: egy jobboldali beadást Valtola lőtte be, 3:2. Több az erő a DAB-ban, sajnos. Az Újpest majdnem egyenlített, de Lénárt a gólvonal előtt kiüti a gólba szédülő korongot. Megvideózták, tényleg nem volt bent. Fogy az idő, fogy a remény. A végén kapus nélkül sem sikerült egyenlíteni.

Ennyi volt… Nem lett meg az első idegenbéli győzelmünk, pedig soha nem lett volna fontosabb. Nem ezzel a meccsel estünk ki. A tegnapi játék, az első meccs otthoni teljesítménye elfogadhatatlan volt. És egy sor alapszakasz meccset fel lehetne sorolni, amikor nem azt a csapatot láttuk, amit szerettünk volna.
Az Újpest a bajnokság leggyengébbjeként fejezte be az idényt. Akik az alapszakaszban mögöttünk végeztek, ott vannak a nyolc között a rájátszásban. Az idei teljesítmény elfogadhatatlan, csalódás, csőd. Alapvető változás kell, hogy soha többé ne legyen ilyen gyenge idényünk.

Ősszel találkozunk…
Laszip Sándor

Niko Eronen: "Idegesen kezdtünk, lassan, mert senki sem akart hibázni. A második harmad nagyon nehéz volt, az Újpest jól játszott, tényleg az életéért küzdött, de a szünetben nagyon fogadkoztak a srácok, hogy megfordítják a meccset, és ez szerencsére sikerült."

Virág Csaba: "Nyernünk kellett volna, jól szálltunk bele a meccsbe, de ez a találkozó is tükrözte idegenbeli teljesítményünket, mert hiába játszunk időnként jól, időnként nagyon jól, egyszerűen nem tudjuk győzelemmel befejezni ezeket a meccseket." (nso.hu)

2023. február 12., vasárnap

EL185: DAB-UTE 8:3 (2-1)

Ugye ismerős a szöveg: ma győzni kell! 1-1 a párharc állása, de a DAB idegenben szerezte a győzelmét, ezt kéne kiegyenlíteni. Hogy aztán vasárnap a következő újpesti győzelemmel el is dőlhet a továbbjutás. Persze ez csak álom, iszonyú nehéz lesz beszedni a győzelmet.
A mérkőzésen Somogyi Balázs nagyapja 76. születésnapja alkalmából indíthatta el bedobásával jelképesen a játékot. Somogyi András a nagy idők Dunaújvárosát szolgálta masszörként. Jó egészséget kívánunk neki!

(2023.02.12) EL 185:

Dunaújvárosi Acélbikák - UTE 8:3 (3:0, 3:2, 2:1)   -  eseménynapló

Dunaújvárosi Jégcsarnok, 268 néző, vezette: Németh M., Timár B., Fényi S., Balla N.

Dunaújvárosi Acélbikák: Jarvinen - Varga A., Brus, Embrich 1(1), Ödman 1(2), Valtola 1(1) - Svars, Kmec (3), Szalma 3, Dézsi (1), Somogyi B. 1(1) - Vas M. (1), Léránt, Niskanen (1), Mihalik J. 1, Rybchyk (2) - Lammi, Strenk, Pinczés O., Marosi, Szabó Cs. Edző: Eronen Niko, Tuomisoja Sami

UTE: Rajna - Jekunen (1), Erdőhelyi, Kovács A., Just, Peresunko (1) - Kiss Ph., Kiss D., Shirley, Madácsi, Kiss P. - Balázsi, Pokornyi, Nemes B. 1, Németh A., Benk - Nádasy 1, Kovács S. 1, Balogh B. (1), Sági M. (kapus). Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt
ERSTE csapatpont: 35.2

06:30 - 1:0 Szalma (Kmec) - ee
10:31 - 2:0 Embrich (Kmec, Ödman)
15:03 - 3:0 Szalma (Rybchyk, Niskanen) - ee
20:48 - 4:0 Szalma (Kmec)
26:40 - 4:1 Nádasy (Peresunko, Balogh B.)
32:56 - 5:1 Mihalik J. (Rybchyk, Vas M.)

Lövések: 51:46 (21:11, 17:24, 13:11)

Az Újváros kezdte határozottabban a játékot. A pirosmezesek egyből támadtak, a fehérek keresték magukat. Amikor emberelőnybe kerültek a hazaiak, ki is használták a lehetőséget: 7. perc, Kmec lőtt, Szalma a kapu előtt belekavart, 1:0. Sajnos kutyarossz az Újpest. Illetve ne bántsuk a kutyákat… A 11. percben Kmec balról adott középre, Embrich jól pattintott középről a kapuba – senki sem zavarta, 2:0. A következő újvárosi előnynél Rajna dolgozott sokat, míg végül egy jobbra tett korongot Szalma lőtte a kapuba. Előtte a kapu ugyan elmozdult – Rajna lökhette meg, ahogy átment a másik oldalra – de a gól az gól, 3:0. A meccs eldőlt, ez az Újpest ez ellen a DAB ellen nem fog egyenlíteni. A beszámolónak vége, a gólokat számolom.

A második harmad Szalma góljával indult – Kmec volt a segítő, 4:0. Szalma Zsolt ugye nálunk kezdett, most 21 perc alatt mesterhármast csinált egykori csapata ellen. Miért nem az Újpestben játszik? Az idény közben elküldött Kmec 3 gólban volt segítő… Nádasy gólja 4:1-et jelentett, de a 43 éves Michalik is betalált, amire Nemes válaszolt, 5:2. Valtola 6:2-re növelte a hazai előnyt. Majd a harmadik játékrészben Ödman, akit Hedzinikolic néven emlegetnek által lett 7:2. A hét lőtt gól teljes hazai fölényt jelent, de Somogyi meglőtte a megalázó nyolcadikat is. Kovács S. gólkotrása szépített az eredményen (8:3), így csak ötgólos lett az Újpest veresége.

Sírjunk, van miért. És nem a vereség, hanem, amit látunk, az volt a szörnyű. Eddig négygólos vereségek voltak a legnagyobbak az idényben. Hogyan lehet, hogy a csapatunk ma ekkora verést kapjon? Részemről nincs válasz. Kár volt 1200 Ft-ot fizetni, hogy láthassam ezt a meccset. De holnap is megteszem, és várom a csodát, bár minden valószínűség szerint az lesz az UTE idei utolsó fellépése. A következő cikk címe szeptemberben: ”Új idény, új remények”.

Niko Eronen: "Az első harmadunkkal nagyon elégedett voltam, keményen, jó sebességgel kezdtünk, de összességében is csak egy-két rövidzárlatunk volt a hatvan perc alatt. Fontos volt, hogy négy sorral tudtunk játszani és a negyedik is megértette, mi a feladata. Most azonban el kell felejtenünk az eredményt, és csak a hétfői meccs a fontos, szeretnénk lezárni a sorozatot."

Virág Csaba: "Sajnos nem beszélhettünk csapatvédekezésről. Nagyon gyengén játszottunk hátul, pedig ez az alapja mindennek, s ebben mindenképpen javulnunk kell. Elöl megvoltak a sanszaink, lőhettünk volna mi is több gólt, olykor nem volt szerencsénk, de a hazai csapat jobban megdolgozott a sajátjáért."